7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
KİM BU ABDULLAH TİVNİKLİ?KİM BU ABDULLAH TİVNİKLİ?

Tarih: 2010-04-29

KİM BU ABDULLAH TİVNİKLİ?

internetajans.com sitesinde Kim Bu Abdullah Tivnikli başlıklı ilginç bir yazı yayınlandı. Bu yazıyı bilginize sunuyoruz:

''Suriye sınırının mayından temizlenmesi'' girişiminin arkasında, Başbakan Erdoğan ile Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e yakınlığıyla bilinen Abdullah Tivnikli'nin olduğu konuşulmaya başlandı. Avrupalı bir şirketle görüşme yürüten Abdullah Tivnikli ile kardeşi Fahrettin Tivnikli, mayınlı bölgenin temizlenebilmesi ve tarıma açılabilmesi için kulis yaptığı öne sürülüyor.

Bir hatırlatma yapalım: Adı daha önce de Türk Telekom'un satışında ''aracı'' olarak geçen ve Ankara'da ''Becerikli Abdullah'' olarak anılan Tivnikli, aynı zamanda Kuveyt Türk Katılım Bankası'nda Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyor.

İddialara göre, Tivnikli, Suriye sınırındaki mayınlı arazinin tarıma açılabilmesi için de Avrupalı şirketlerle görüştü. Bu görüşmeler olumlu sonuçlanınca, yasa tasarısı TBMM'ye geldi ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de yasayı onayladı. Hatırlayacak olursak; Abdullah Gül, ''Ben popülist davranmam, ihtiyaca bakarım'' demişti.

Bu arada Abdullah Tivnikli'nin, odatv.com'un daha önce gündeme getirdiği, Koza - İpek Grubu ile Kanaltürk TV'nin Sahibi Akın İpek'le de Gümüşhane'de ''altın aramaya'' başlayacağı da iddialar arasında.

TİVNİKLİ ADI DAHA ÖNCE NEREDE GEÇTİ?

CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, 2006 yılının son aylarında Tivnikli adını TBMM'ye taşımıştı:
-Türk Telekom'un özelleştirilmesi öncesinde Abdullah Tivnikli'nin, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Abdullah Gül ile birlikte Lübnan'a Hariri Ailesi ile görüşmeye gittiği ve bu görüşmelerde Türk Telekom ihalesinin konuşulduğu doğru mudur?
- Türk Telekom'un devri nedeniyle Oger'in 14 Kasım'da Ankara Shereton Oteli'nde verdiği kutlama yemeğine katılan Abdullah Tivnikli'nin yemek sonrası Başbakan yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Abdullah Gül ile Türk Telekom'daki ihale sonrası yapılanmayı ele aldıkları iddiası doğru mudur?
- Türk Telekom Yönetim Kurulu'nda yer alan Metin Ercan ve Emin Başer ile Türk Telekom'da İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Celalettin Dinçer'in personel atamaları konusunda Abdullah Tivnikli'den talimat aldıkları doğru mudur?
- Türk Telekom'daki mal ve hizmet alımlarını Emin Başer ile Metin Ercan'ın Abdullah Tivnikli adına yürüttüğü iddiaları doğru mudur?
- Abdullah Tivnikli'nin Telekom İtalya ile ağırlıklı olarak Avea'daki yüzde 40 hissenin el değiştirmesine dayanan bir ortaklığı olduğu iddiası doğru mudur?
- Türk Telekom'a bağımsız üye olarak Oger tarafından atanan Metin Ercan'ın daha önce Kuveyt Türk'e danışmanlık yaptığı doğru mudur?

TİVNİKLİ'NİN KUVEYT BAĞLANTISI

Abdullah Tivnikli halen Kuveyt Türk Katılım Bankası'nda Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyor. Tivnikli’nin, hükümet üyeleri ile tanışıklığı ise İlim Yayma Vakfı’na dayanıyor. Vakfın kurucuları arasında Başbakan Erdoğan, Kemal Unakıtan, Muammer Güler ve Kadir Topbaş gibi isimlerin olması dikkat çekiyor. 

BİR HATIRLATMA DA BİZ YAPALIM ABDULLAH TİVNİKLİ HALEN TÜRK TELEKOM YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Bu Haber 18326 defa okunmuştur.
TELEKOM ŞEHİRLERİ NE KADAR AKILL
BANKACILIK SİSTEMİ TIKANDI MI?
İNNOVA TAZMİNATA MAHKUM OLDU
TELEKOM YİNE BORÇLANDI
T.TELEKOMUN KURUMSAL İLKELER NOT
T.TELEKOM´DAN YIKILAN BİNA AÇIKL
TELEKOMUN BİNASI DA PARASI DA ÇÖ
TÜRK TELEKOM YİNE BORÇLANDI
ENİS ÖKSÜZ´ÜN TÜRK TELEKOM
TÜRK TELEKOM´UN ZEHİR ZIKKIM ÖYK
TÜRK TELEKOM YENİ ŞİRKET KURUYOR
BDDK; BANKALARA OTAŞ´I TAK
TELEKOM’UN YABANCI ORTAKLARI KAP
TELEKOM ÇALIŞANINI TANIMAYA MI B
BAKAN YANILTILDI MI
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
TELEKOM´DAN YÖNETİM DEĞİŞ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!