Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
TURKCELL VE DİGİTÜRK DAVALIK TURKCELL VE DİGİTÜRK DAVALIK

Tarih: 2010-08-02

KARAMEHMET’İN İKİ ŞİRKETİ, TURKCELL VE DİGİTÜRK DAVALIK OLDU
Karamehmet’in ortaklığı bulunan iki şirketi Turkcell ve Digiturk arasında bugünlerde amansız bir kapışma var. Digiturk, yayın ihalesi sonrası artan maliyetleri gerekçe göstererek Turkcell’den Süper Lig isim hakkı için ödediği ücreti artırmasını istedi. Turkcell ise “1 yıllık daha sözleşmem var” diyerek ödediği ücreti 3’e katlayacak bu teklife sıcak bakmadı ve sponsorluğun aynı şartlarda devamını istedi. Hatta Digiturk’ün Vodafone gibi bu işle ilgilenen firmalarla anlaşmaması için mahkemeye de başvurdu.
Süper Lig’in isim hakkı konusunda Turkcell ile yine grup şirketi Digiturk arasında enteresan bir kavga ortaya çıktı. Digiturk, yeni yapılan ihalede fiyatın beklenenden yüksek çıkmasını gerekçe gösterdi ve Turkcell’den, isim hakkı olarak ödediği ücreti artırmasını talep etti. Digiturk, Turkcell’in ücret artışına yanaşmaması halinde yeni bir isim hakkı sponsoru arayışına gireceğini iletti. Turkcell ise Süper Lig karşılaşmalarının 2010-2011 sezonunda da Turkcell Süper Lig adı altında yayınlanması için elinde sözleşme olduğunu belirterek Digiturk’ün başka bir firma ile anlaşmasının olanaksız olduğunu Digiturk’e hatırlattı ve isim hakkı ücretini artırmaya yanaşmayacağını da ortaya koydu.
Turkcell’de malum bir süre önce Mehmet Emin Karamehmet Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı bırakmak zorunda kaldı. Turkcell yönetiminde Rus ve İsveçli ortaklar seslerini daha çok çıkartmaya başlayınca da belki normal şartlarda sorun olmayacak ve kabul edilebilecek bu maliyet artışı Turkcell tarafından reddedildi. Hatta reddedilmekle de kalmadı Digiturk’ün olası bir isim hakkı ihalesine çıkmasının önü yargı yolu ile de kesilmek istendi. Olası bir isim hakkı ihalesinin yapılmaması için yürütmenin durdurulmasını talep eti. Ancak mahkeme bu istemi şimdilik reddetti. Ancak Digiturk, mesela Vodafone ile anlaşırsa Turkcell’in “Benim 1 yıllık daha sözleşmem var” diyerek itiraz hakkı bulunuyor.
Gazetevatan_Ercan İnan
Bu Haber 1419 defa okunmuştur.
SİBER ZORBALIK YAYGINLAŞIYOR
NETAŞ´IN 50. YILI
TURKCELL UKRANYANIN 4G İHALESİNE
TURKCELL DİYALOG MÜZESİNE ÖDÜL
CEP VE İNTERNETTE YENİ DÖNEM
TURKCELL’İ ALKIŞLIYORUZ.
GSM OPERATÖRLERİNE KIYAK MI?
GSM OPERATÖRLERİ VERGİ Mİ KAÇIRI
2017´DE DURDURULAN SİBER SALDIRI
BTK ve TÜRKÇE DUYARLILIĞI
PARMAK İZİ DE ÇALINABİLİYOR
KOBİLER VE BİLİŞİM KONGRESİ
BAŞLANGIÇ ÇOK İYİ! PEKİ, SONRASI
TURKCELL FAİZSİZ BANKACILIĞA GİR
ŞİFRENİZİ GÜVENLİ Mİ SANIYORSUNU
VODAFONE´DA AKILLI ŞEBEKE
VODAFONE´UN İŞGÜZARLIĞI MI?
TUİK 2017 BİLİŞİM ARAŞTIRMASI
TBD “ÖZENLİ TÜRKÇE ÇALIŞMA GRUBU
BEYAZ HACKER EĞİTİMİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!