DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
TURKCELL VE DİGİTÜRK DAVALIK TURKCELL VE DİGİTÜRK DAVALIK

Tarih: 2010-08-02

KARAMEHMET’İN İKİ ŞİRKETİ, TURKCELL VE DİGİTÜRK DAVALIK OLDU
Karamehmet’in ortaklığı bulunan iki şirketi Turkcell ve Digiturk arasında bugünlerde amansız bir kapışma var. Digiturk, yayın ihalesi sonrası artan maliyetleri gerekçe göstererek Turkcell’den Süper Lig isim hakkı için ödediği ücreti artırmasını istedi. Turkcell ise “1 yıllık daha sözleşmem var” diyerek ödediği ücreti 3’e katlayacak bu teklife sıcak bakmadı ve sponsorluğun aynı şartlarda devamını istedi. Hatta Digiturk’ün Vodafone gibi bu işle ilgilenen firmalarla anlaşmaması için mahkemeye de başvurdu.
Süper Lig’in isim hakkı konusunda Turkcell ile yine grup şirketi Digiturk arasında enteresan bir kavga ortaya çıktı. Digiturk, yeni yapılan ihalede fiyatın beklenenden yüksek çıkmasını gerekçe gösterdi ve Turkcell’den, isim hakkı olarak ödediği ücreti artırmasını talep etti. Digiturk, Turkcell’in ücret artışına yanaşmaması halinde yeni bir isim hakkı sponsoru arayışına gireceğini iletti. Turkcell ise Süper Lig karşılaşmalarının 2010-2011 sezonunda da Turkcell Süper Lig adı altında yayınlanması için elinde sözleşme olduğunu belirterek Digiturk’ün başka bir firma ile anlaşmasının olanaksız olduğunu Digiturk’e hatırlattı ve isim hakkı ücretini artırmaya yanaşmayacağını da ortaya koydu.
Turkcell’de malum bir süre önce Mehmet Emin Karamehmet Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı bırakmak zorunda kaldı. Turkcell yönetiminde Rus ve İsveçli ortaklar seslerini daha çok çıkartmaya başlayınca da belki normal şartlarda sorun olmayacak ve kabul edilebilecek bu maliyet artışı Turkcell tarafından reddedildi. Hatta reddedilmekle de kalmadı Digiturk’ün olası bir isim hakkı ihalesine çıkmasının önü yargı yolu ile de kesilmek istendi. Olası bir isim hakkı ihalesinin yapılmaması için yürütmenin durdurulmasını talep eti. Ancak mahkeme bu istemi şimdilik reddetti. Ancak Digiturk, mesela Vodafone ile anlaşırsa Turkcell’in “Benim 1 yıllık daha sözleşmem var” diyerek itiraz hakkı bulunuyor.
Gazetevatan_Ercan İnan
Bu Haber 1282 defa okunmuştur.
GELECEĞİ YAZAN KADINLAR PROJESİ
BTK UYARDI... AMAN DİKKAT!
AVM´LERDE SMALLCELL DÖNEMİ
TT. BÖLGE MÜDÜRLÜKLERİ BİRLEŞİYO
FACEBOOK VE ZİHİN OKUMA TEKNOLOJ
EMO 2016 RAPORU
İLGİNÇ BİR RÖPORTAJ
EPDK´DAN SİBER SALDIRILAR
4,5G´ DE YERLİLİK KRİTERLERİ
4,5 G 1 YAŞINDA YERLİLİK NE ALEM
WHATSAPP BU TELEFONLARDA ÇALIŞMA
BİLİŞİM VADİSİ 100 BİN KİŞİYE İŞ
TRT MÜLAKATI TBMM GÜNDEMİNDE
TURKCELL´İN NET KARINDA BÜYÜK DÜ
VODAFONE SAMSUNG İŞBİRLİĞİ
TÜRK HACKER ALMANYA’DA YAKALANDI
PTT’YE 2500 YENİ PERSONEL ALINAC
YA İSTİKRAR OLMASAYDI
OHAL´LE GELEN BÜYÜK SERVET TRANS
YERLİ ARAMA MOTORU ´FİYASKOO´ ÇI
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!