6. KİTAP GÜNÜ 6 OCAKTA BEKLİYORUZ. Konuğumuz: Cengiz Önal TARAKÇIOĞLU
 
TÜRK TELEKOM GRUBU CEO'SUTÜRK TELEKOM GRUBU CEO'SU

Tarih: 2010-08-21

Türk Telekom Üst Yönetiminde Değişiklikler.
Türk Telekom'da ilk kez oluşturulan Türk Telekom Grubu Üst Yöneticiliği (CEO) görevine Hakam Kanafani atanırken, Türk Telekom Genel Müdürlüğü görevine ise Gökhan Bozkurt getirildi.
Türk Telekom açıklamasına göre, 2006 yılından bu yana Oger Telecom bünyesinde bulunan Hakam Kanafani, Oger Telecom İş Geliştirme ve Sinerji Başkanı olarak görev yapıyordu.
Kanafani, Türk Telekom'un özelleştirilmesinden sonra grubun sabit, mobil ve data uygulamalarını geliştiren ve uygulayan ekipte önemli rol oynadı.
Türk Telekom Grubu Üst Yöneticiliği görevine hemen başlayacak olan Kanafani, Türk Telekom Yönetim Kurulu ve Türk Telekom İcra Komitesi'ne bağlı olacak. Bu kapsamda Türk Telekom grup şirketlerinin genel müdürleri de Türk Telekom Grubu Üst Yöneticisi aracılığıyla şirketlerinin yönetim kurullarına bağlı olarak çalışacaklar.
Türk Telekom İnsan Kaynakları Başkanı olarak görev yapmakta olan Gökhan Bozkurt ise, özelleştirilmesinin ardından Türk Telekom'a 2006 yılında katıldı.
Bozkurt, yeni müşteri ilişkileri birimi ve yeni çağrı merkezi AsissTT gibi müşteri odaklı ve bölge bazlı yeni bir yapılanma ile sonuçlanan değişim programının yönetiminde etkin rol oynadı. Bozkurt, yeni görevinde Türk Telekom sabit hat faaliyetlerinden sorumlu olacak.
Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkanı Mohammed Hariri, yeni görevlendirmelere ilişkin değerlendirmesinde, Invitel International'ın satın alımının tamamlanmasından sonra dokuz şirketten oluşacak Türk Telekom Grubu'nun, faaliyetlerinin güçlü ve sürdürülebilir bir şekilde devam etmesini sağlayacak olan bu yeni görevlendirmelerin, grubun dinamik ve etkili bir şekilde yönetilmesi için atılması gereken bir adım olduğunu ifade etti.
Gösterdiği üstün performans ve Türk Telekom'da oluşturduğu güçlü profesyonel takım için Paul Doany'ye teşekkür eden Hariri, şunları kaydetti:
''Oluşturduğu takım, Türk Telekom Grubu'nun değişerek ve büyüyerek dünya standartlarında hizmet veren bir operator haline gelmesini sağladı. Dr. Doany, Oger Telecom CEO'su olarak görevine devam edecek ve yeni satın alımlar, birleşmeler ve stratejik girişimlere odaklanarak Oger Telecom'un stratejik büyümesini yönetecektir. Dr. Doany, Türk Telekom Yönetim Kurulu, İcra Komitesi üyeliklerine devam edecektir. Ayrıca Türk Telekom Grubu iştirakleri yönetim kurullarındaki görevlerini de sürdürecektir.''
Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkanı Mohammad Hariri, yeni görevlendirmelere ilişkin olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Invitel International'ın satın alımının tamamlanmasından sonra dokuz şirketten oluşacak Türk Telekom Grubu'nun faaliyetlerinin güçlü ve sürdürülebilir bir şekilde devam etmesini sağlayacak olan bu yeni görevlendirmeler, grubun dinamik ve etkili bir şekilde yönetilmesi için atılması gereken bir adımdı."
2006 yılından beri Oger Telecom bünyesinde bulunan Hakam Kanafani, Oger Telecom İş Geliştirme ve Sinerji Başkanı olarak görev yapmaktadır. Kanafani, Türk Telekom'un özelleştirilmesinden sonra grubun sabit, mobil ve data uygulamalarını geliştiren ve uygulayan ekipte önemli rol oynamıştır. Türk Telekom Grubu Üst Yöneticiliği görevine hemen başlayacak olan Kanafani, Türk Telekom Yönetim Kurulu ve Türk Telekom İcra Komitesi'ne bağlı olacaktır. Bu kapsamda Türk Telekom grup şirketlerinin genel müdürleri de Türk Telekom Grup Üst Yöneticisi aracılığıyla şirketlerinin yönetim kurullarına rapor vereceklerdir.
Türk Telekom İnsan Kaynakları Başkanı olarak görev yapmakta olan K. Gökhan Bozkurt, özelleştirilmesinin ardından Türk Telekom'a 2006 yılında katılmıştır.  Bozkurt, yeni müşteri ilişkileri birimi ve yeni çağrı merkezi AsissTT gibi müşteri odaklı ve bölge bazlı yeni bir yapılanma ile sonuçlanan değişim programının yönetiminde etkin rol oynamıştır. Görevine hemen başlayacak olan Bozkurt, yeni görevinde Türk Telekom sabit hat faaliyetlerinden sorumlu olacaktır.
DOANY'NİN OGER TELEKOM CEO'LUĞU SÜRECEK
Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkanı Mohammad Hariri, açıklamasına şunları ekledi: "Gösterdiği üstün performans ve Türk Telekom'da oluşturduğu güçlü profesyonel takım için Dr. Paul Doany'ye teşekkürlerimi sunuyorum. Oluşturduğu takım, Türk Telekom Grubu'nun değişerek ve büyüyerek dünya standartlarında hizmet veren bir operatör haline gelmesini sağladı. Dr. Doany, Oger Telecom CEO'su olarak görevine devam edecek ve yeni satın alımlar, birleşmeler ve stratejik girişimlere odaklanarak Oger Telecom'un stratejik büyümesini yönetecektir. Dr. Doany Türk Telekom Yönetim Kurulu, İcra Komitesi üyeliklerine devam edecektir. Ayrıca Türk Telekom Grubu iştirakleri yönetim kurullarındaki görevlerini de sürdürecektir."
HAKAM KANAFANİ KİMDİR?
Amerika Birleşik Devletleri'nde Maryland College Park'ta bulunan Maryland Üniversitesi'nin Ekonomi ve Bilgi Sistemleri Yönetimi bölümlerinden mezun oldu. ABD'de işletme dalındaki en yüksek derece olan Beta Gamma Sigma onur derecelerini aldı. İşletme (MBA) yüksek lisans eğitimini 4.00 not ortalamasıyla tamamlayan Hakam Kanafani, yöneticilik eğitimine Harvard Business School'da devam etti.
Maryland College Park'ta bulunan Apple Araştırma Laboratuarı'nda kariyerine başlayan Kanafani, mezun olduktan sonra, NASA'nın Maryland Greenbelt'te bulunan Goddard Uzay Uçuş Merkezi'ndeki Bilgi Teknolojileri ekibine katıldı. Daha sonra Ortadoğu'ya döndü ve Mısır'ın en köklü özel holding şirketi olan MM Sons Conglomerate şirketinde İş Geliştirme Direktörü olarak göreve başladı. Kanafani, Şirketin başarılı ve hızla büyüyen bilişim ve iletişim şirketleri kurma hedeflerine ulaşmasında öncü rol oynadı.
Mısır'daki çalışmalarının ardından, Filistin'in ilk özel mobil şirketi Jawwal'ın CEO'su olarak atandı. Daha sonra, PalTel Group'un strateji, birleşmeler ve finansal konsolidasyondan sorumlu Operasyon Başkanı olarak görev yaptı.
2007 ve 2008 yıllarında Avea Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Kanafani, halen Türkiye'de TTNET, Argela, AssisTT, Innova ve Sebit'in ve Güney Afrika'da Cell C'nin yönetim kurullarında İcracı Olmayan Üye olarak görev yapıyor.
Hakam Kanafani, Dünya Ekonomik Forumu'nun Genç Küresel Liderlerinden biri. Bilişim İletişim Teknolojileri ve Uluslararası Yönetim konularında birçok makale yazdı. Independent, Forbes ve başka yayınlar, Hakam Kanafani'ye yer verdi. 2005 yılında Arap dünyasında en etkili 100 kişiden biri olarak gösterildi.
Kanafani, Fatenn Mostafa ile evli ve Marwan, Ahmad ve Jenine adinda üç çocuk babası.
Hususi pilot lisansına sahip olan Kanafani'nin hobileri arasında dalgıçlık ve futbol yer alıyor.
K.GÖKHAN BOZKURT KİMDİR?
Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nde eğitimini tamamladıktan sonra yüksek lisansını ABD Johns Hopkins Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nde yapmıştır.
Kariyerine özel sektörde başlayan Bozkurt, 2003 yılında Ziraat Bankası Yurt Dışı İlişkiler ve iştiraklerden Sorumlu Daire Başkanı görevini üstlendi. Aynı dönemde; Ziraat Bankası, Moskova'da ve Ziraat Bankası International AG (Almanya)'da Yönetim Kurulu üyeliklerini de sürdürdü.
Bozkurt, kariyerine 2004 yılında Halk Bankası'nda Organizasyon ve İnsan Kaynakları'ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak devam etti. Bu konumda ayrıca "Proje Lideri" olarak Halkbank-Pamukbank birleşmesini de  yönetti.
Nisan 2006'da Finansal Kuruluşlar ve Uluslararası Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı'na da atandı ve her iki görevi bir arada başarıyla sürdürdü. Halk Bankası Özelleştirme Komitesi'nde aktif rol üstlendi. Ayrıca, Birlik Sigorta Yönetim Kurulu Üyeliği'ni yürüttü.
Türk Telekomünikasyon A.Ş. bünyesine katıldığı 1 Kasım 2006 tarihinden bu yana İnsan Kaynakları'ndan Sorumlu Başkan görevini sürdürmekteydi.
Halen Türk Telekom Spor Kulübü'nün Yönetim Kurulu'nda görev almakla birlikte, Asbaşkan ve Basketbol Şube Sorumlusu unvanlarını da taşımaktadır.
1971 yılında İstanbul'da doğan K. Gökhan Bozkurt, Ahu Bozkurt ile evli olup, Sevde ve Ömer Erva isimlerinde iki çocuk babasıdır. (Habertürk)
 
Bu Haber 2549 defa okunmuştur.
T.TELEKOMUN KURUMSAL İLKELER NOT
T.TELEKOM´DAN YIKILAN BİNA AÇIKL
TELEKOMUN BİNASI DA PARASI DA ÇÖ
TÜRK TELEKOM YİNE BORÇLANDI
ENİS ÖKSÜZ´ÜN TÜRK TELEKOM
TÜRK TELEKOM´UN ZEHİR ZIKKIM ÖYK
TÜRK TELEKOM YENİ ŞİRKET KURUYOR
BDDK; BANKALARA OTAŞ´I TAK
TELEKOM’UN YABANCI ORTAKLARI KAP
TELEKOM ÇALIŞANINI TANIMAYA MI B
BAKAN YANILTILDI MI
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
TELEKOM´DAN YÖNETİM DEĞİŞ
TÜRK TELEKOM İÇİN SÜRE İSTEDİLER
FET֒NÜN TÜRK TELEKOM DAVASINDA
TÜRK TELEKOM; GÖZ GÖRE GÖRE GELE
TÜRK TELEKOMDA KADER GÜNÜ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!