"ARTIK TELGRAFIN TELLERİNE KUŞLAR KONMUYOR- PTT ve Türk Telekom Anıları" isimli kitabımızı NASIL TEMİN EDEBİLİRSİNİZ?
 
T.T.'YETER ARTIK' DEDİRTTİ T.T.'YETER ARTIK' DEDİRTTİ

Tarih: 2010-08-22

Habertaraf internet sitesinde Eko-iş bölümünde 21.08.2010 Cumartesi günü  yayınlanan haberi dikkatlerinize sunuyoruz.
Türk Telekom Millete "Yeter Artık" Dedirtti.
Tekel olmasının avantajıyla Türkiye'deki tüm veri iletişimini bünyesinde bulunduran Türk Telekom, fahiş fiyat politikası ve kötü hizmeti nedeniyle vatandaşlara kan kusturuyor. Sık sık internet kesintileri yaşayan vatandaşla birlikte, internet haber siteleri de Türk Telekom'un sorunlu ve fahiş fiyatlı hizmetlerinden bıkmış durumda. Türk Telekom'la ilgili sıkıntılar bununla da kalmıyor. Türk Telekom aynı zamanda vatandaşı da kandırarak vermediği hizmeti satıyor.
HİZMET REZALET FİYAT FAHİŞ
Türkiye'de telekomünikasyon sektöründe tekel konumunda bulunan Türk Telekom, Türkiye halkına dünyanın en fahiş fiyatlı buna mukabil en kötü hizmetini sunuyor. İnternet bağlantı ücretleri ve haberleşme ücretleri dünyanın birçok ülkesindeki fiyatların ortalama 20 katı üzerinde. Japonya'da 100 Megabit hızında internet fiyatı 63 dolar iken, Türk Telekom'un sattığı 4 Megabit hızındaki internet bağlantı hizmetinin bedeli 70 doların üzerinde.
VATANDAŞI ENAYİ YERİNE KOYUYORLAR
İnternet bağlantı hızlarını 20 Megabit seviyesine kadar yükselttiğini duyuran Türk Telekom, bazı bölgelerde vatandaşları kandırarak vermediği hizmetin bedelini tahsil ediyor. Vatandaşlara 8 Megabit hızında bağlantı seçeneği sunan Türk Telekom, birçok bölgede bu hızı sağlayacak alt yapı hizmeti veremiyor. Buna rağmen vatandaşı bu konuda uyarmayan Türk Telekom, 8 megabit hızında bağlantı sağlayamamasına rağmen vatandaşa 8 megabitlik bağlantı satıyor ve vermediği bir hizmetin karşılığında vatandaştan para alıyor.
KENDİ TEKNİK SERVİS ELEMANLARI İTİRAF EDİYOR
İnternet hızının yavaşlığından şikayet eden vatandaşlara ise, "o bölgedeki altyapımız 8 megabit hızını kaldırmıyor, hızını 2 megabite sabitleyelim" önerisi getiriliyor. Vatandaşın "Peki fatura bedelimde de bir azalma söz konusu olacak mı?" sorusuna ise, "Hayır, aldığınız seçenek 8 megabit olduğu için, o seçenek üzerinden ödeme yapmaya devam edeceksiniz" cevabı veriliyor. Türk Telekom'un bölge müdürlüklerinde çalışan teknik servis personeli de altyapı hizmetlerini yeterince veremediklerini itiraf ediyorlar. Teknik personel, santrallerin ancak 1 km yakınındaki yerlere 8 MB hızında hizmet verebildiklerini, bunun dışında kalan yüzde 90'lık bir alana bu hizmeti veremediklerini söylüyorlar. Kendi personeli bile Türk Telekom'un hizmet anlayışının dürüstlükle bağdaşmadığını kabul ediyor ve "Biz ne yapabiliriz ki, biz burada sadece çalışanız. Biz de mağdur olan vatandaş karşısında üzülüyoruz ancak bizim yapabileceğimiz birşey yok." diyor.
DEVLETİN KURUMLARI VATANDAŞI NİYE KORUMUYOR?

Tekel durumundaki Türk Telekom'un fahiş fiyatlı kötü hizmeti karşısında kamu yararına denetim yapmakla görevli devlet kurumları ise sessiz kalıyor. Rekabet Kurulu ve Tüketici Hakları Hakem Heyeti gibi kurullar etkisiz kalırken, hergün yüzlerce vatandaşın şikayetleri ise bir işe yaramıyor.
YURT ÇAPINDA 3 SAATLİK KESİNTİ

Bugün saat 12:30 - 15:30 arası 3 satlik internet kesintisi yaşandı. Türk Telekom'un 444 0 375 numaralı müşteri hizmetleri telefonu ise sürekli meşgul çaldı. Türk Telekom, ay içerisinde yaşanan hizmet kesintilerinin bedelini vatandaşların faturalarından düşmüyor.
BAĞLANTIYI KESTİĞİ HALDE ÜCRET ALMAYA DEVAM EDİYOR
İnternet faturalarını geciktiren vatandaşların bağlantı hizmetini durduran Türk Telekom, faturanın yatırılarak hattın tekrar açıldığı tarihe kadar olan hizmet kesintisinin parasını da hizmet vermiş gibi vatandaştan tahsil ediyor. Bu durumla ilgili yüzlerce şikayete rağmen hiçbir ilgili kurum Türk Telekom'un elde ettiği haksız kazanç girişimine dur demiyor.( www.habertaraf.com )
Özelleştirme sonrasında rekabet olacaktı, bunun getirisi olarak ucuz fiyat, hizmet kalitesi artacaktı bunlar  nerede? Bu yakınmalar niye?
Bu Haber 1896 defa okunmuştur.
TÜRK TELEKOM NEDEN ZARAR ETTİ?
TÜRK TELEKOM VE PTT GÜÇ BİRLİĞİ
TÜRK(?) TELEKOM´DAN İLGİNÇ AFİŞL
BANKALARDAN SAUDİ TELEKOM´A RET.
TTNET HAKKINDA SORUŞTURMA
TÜRK TELEKOM’DA ÜST DÜZEY ATAMAL
CEP TELEFONUNDA NEDEN AVEA YAZMI
AVEA´YA 184 MİLYON LİRALIK
TÜRK TELEKOM ÜST YÖNETİMİ
T.T.´DA GENEL MÜDÜR YARDIMCILIĞI
TÜRK TELEKOMUN MEVCUT YÖNETİCİLE
T.TELEKOMDA YÖNETİM DEĞİŞİKLİĞİ
OJER BORSADAKİ TELEKOM HİSSELERİ
TT GENEL MÜDÜR YARDIMCI İSTİFA E
TÜRK TELEKOM’DA FET֒DEN GÖZALTI
EMO; OGER´İN HİSSE REHİN İŞLEMİ
TELEKOM´DAN FUTBOL FEDERAS
AVEA 90 MİLYON AVRO KREDİ ALDI
TELEKOMDA AKDI FESH|
OGER TELEKOM’UN BORCU T.T.’U ETK
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!