Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
TELEKOM YÖNETİCİSİNİN MANTIĞITELEKOM YÖNETİCİSİNİN MANTIĞI

Tarih: 2010-09-09

TÜRK TELEKOM YÖNETİCİSİNİN MANTIĞI

09.09.2010 Günü Zaman Gazetesinde “SAHTE ÖDEME NOKTALARI” başlıklı ilginç bir haber yayınlandı. Haberi İlginç kılan Türk Telekom yetkilisinin söyledikleri. Haber Şöyle;
23 Nisan Mahallesi'nde bir adreste açılan ödeme noktasına ödeme yapan Enver Şahin başından geçenleri şöyle anlattı: "Ben şu ana kadar PTT'den başa yerde fatura yatırmadım. Ancak o gün işim acildi, be de Türk Telekom levhasını gördüğüm ödeme noktasına girip güvenerek faturamı ödedim. Çünkü iş yerinin üzerinde Türk Telekom levhası vardı. Elektrik faturamı ödedim ve bana makbuz verdiler. Daha sonra ikinci faturam geldi. Yeni gelen elektrik faturamı ödemeye gittiğimde önceki dönemden borcumun olduğunu söylediler. Ben de ödeme noktasında ödeme yaptığımı makbuzunun da elimde olduğunu söylence TEDAŞ görevlisi, "Ödeme noktasına gidin faturanızı sistemden düşürttürün, ya da ödeme yaptığınız paranın iadesini isteyin." dedi. Ben de ödeme yaptığım bayiye gittim fakat bayi yerinde yoktu. Camda bir telefon numarası asılıydı numarayı aradım. Aradığım numara dükkan sahibinindi. İş yerini kiralayan sahte Telekom bayiine ulaşmamın mümkün olmadığını belirterek, "Senin gibi çok kişi arıyor beni ama ben şahsım kim olduğunu bilmiyorum. Ve ben de iletişim bilgileri yok o kişiye ulaşman mümkün değil." ifadelerini kullandı.
Şahin, olayın peşini bırakmayacağını ifade ederek Türk Telekom yetkililerinden vatandaşların mağdur olmaması için sahte bayilere karşı tedbir almalarını istedi. Türk Telekom Fatura Ödeme Noktaları'ndan sorumlu Enver Eren; "Türk Telekom'un her köşe başında ödeme noktası var denilecek kadar çok bayisi var. Bundan dolayı biz takibini yapamıyoruz. Vatandaşlar bunların hangisi gerçek bayi hangisi sahte bayi ayırt etmesi mümkün değil. Sahte bayilerde faturasını yatırıp da dolandırılan vatandaşlardan Türk Telekom sorumlu değildir." diye konuştu.”
“Türk Telekom'un her köşe başında ödeme noktası var denilecek kadar çok bayisi var. Bundan dolayı biz takibini yapamıyoruz.” CÜMLESİ BİR ACZİN, BİR YETERSİZLİĞİN İFADESİ DEĞİL MİDİR?  BİR TÜRK TELEKOM YÖNETİCİSİ NASIL BÖYLE KONUŞUR? SİZ BAYİLERİN SAYISINI BİLE TAKİP EDEMİYORSANIZ, ONLARIN YATIRDIKLARI PARAYI NASIL TAKİP EDİYORSUNUZ?  BU DEMECİ OKUYAN BİR TÜRK TELEKOM MÜŞTERİSİ BİR DAHA BAYİLERDEN ÖDEME YAPAR MI?
BİR YÖNETİCİNİN GAZETECİNİN SORUSUNU; “Türk Telekom Bayilerinin Kurumsal kimlikleri vardır. Türk Telekom Bayilerinde Türk Telekom Tarafından verilen bayi olduğunu gösteren belge duvarda asılı olur. Türk Telekom Bayileri Elektrik, Su, Doğalgaz vb. tahsilatı yapmazlar” DİYE CEVAPLAMASI GEREKMEZ MİYDİ?
BİZ TÜRK TELEKOM YÖNETİCİSİNİN MANTIĞINI ANLAYAMADIK…

Bu Haber 3306 defa okunmuştur.
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
TELEKOM´DAN YÖNETİM DEĞİŞ
TÜRK TELEKOM İÇİN SÜRE İSTEDİLER
FET֒NÜN TÜRK TELEKOM DAVASINDA
TÜRK TELEKOM; GÖZ GÖRE GÖRE GELE
TÜRK TELEKOMDA KADER GÜNÜ
DEVLET TELEKOM’A EL KOYSUN İSTİY
BAŞBAKAN: TELEKOM´A MÜDAHALE EDE
ULAŞTIRMA BAKANI; TT EL DEĞİŞTİR
TELEKOMUN HİSSE YAPISI
KAREL İLE T.TELEKOM ARASINDA İŞB
KURUMLAR VERGİSİNDE TELEKOMUN AD
TELEKOM`DA BORÇ KRİZİ ÇALIŞAN KR
TÜRK TELEKOM’U GERİ ALACAK MISIN
TÜRK TELEKOM DA KİMLER KAZANIYOR
ORGANİZASYON DEĞİŞİKLİĞİNE ELEŞT
YÖNETİCİLERE EMEKLİLİK TEŞVİKİ
T.TELEKOM´DA BÜYÜK DEĞİŞİKLİK
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!