"ARTIK TELGRAFIN TELLERİNE KUŞLAR KONMUYOR- PTT ve Türk Telekom Anıları" isimli kitabımızı NASIL TEMİN EDEBİLİRSİNİZ?
 
RK'DAN TELEKOM LEHİNE KARARRK'DAN TELEKOM LEHİNE KARAR

Tarih: 2010-09-18

REKABET KURULU’NDAN, HAKİM DURUMUNU GÜÇLENDİRENTÜRK TELEKOM LEHİNE İLGİNÇ KARAR.

Rekabet Kurulu, Invitel International Holdings BV'nin kontrolü altında bulunan bazı şirketlerin Türk Telekomünikasyon A.Ş. tarafından devralınması işlemine izin verdi.

Rekabet Kurulunun 16 Eylül tarihli kararları, Kurumun internet sitesinde yayımlandı.
Buna göre Kurul, Invitel International Holdings BV'nin halihazırda kontrolü altında bulunan Invitel International AG'nin ve iştiraklerinin, AT Invitel GmbH, Invitel International Hungary Korlatolt Felelossegu Tarsagag ve S.C. EuroWeb Romania SA adlı şirketlerin Türk Telekomünikasyon A.Ş. tarafından devralınması işlemine izin verilmesi talebi üzerine yapılan inceleme sonucunda, söz konusu işlemin Kurulun iznine tabi bir devir işlemi olduğuna, tanımlanan ilgili pazarlarda Türk Telekomünikasyon A.Ş.'nin hakim durumda bulunduğuna ve bahse konu işlem sonucunda Türk Telekom'un hakim durumunun güçlendirilerek ilgili pazarlarda rekabetin önemli ölçüde azaltılmasına yol açılacağına dikkat çekildi.

Kurul, ancak 27 Ağustos 2010 tarihinde Vodafone Telekomünikasyon Altyapı Hizmetleri A.Ş. ve Vodafone Telekomünikasyon A.Ş. ile Memorex Telekomünikasyon San. ve Tic. Ltd. Şti. arasında imzalanan ''Optik Fiberler üzerinde Vazgeçilmez Kullanım Hakkı Tesisine ilişkin Sözleşme'' çerçevesinde Rekabet Kuruluna sunulan taahhüdün yerine getirilmesi halinde ilgili pazarlarda Vodafone Telekomünikasyon Altyapı Hizmetleri A.Ş. ve Vodafone Telekomünikasyon A.Ş.'nin yeni bir altyapı işletmecisi olarak piyasaya girişinin mümkün kılınması sayesinde işlem sonucunda Türk Telekomünikasyon A.Ş.'nin hakim durumunun güçlenmesinin söz konusu olmayacağına karar verdi.

Bu nedenle bildirim konusu devralma işlemine ''Optik Fiberler üzerinde Vazgeçilmez Kullanım Hakkı Tesisine ilişkin Sözleşme'' çerçevesinde Rekabet Kuruluna sunulan taahhüdün yerine getirilmesi koşulu ile işleme izin verilmesine, bahse konu taahhüdün yerine getirilmemesi halinde, işlemin nihai incelemeye alınmasına karar verildi.

REKABET KURULU, FİRMA DEVİRLERİNE İLİŞKİN  KARARLARINDA; TEKELLEŞMEYE, KARTELLEŞMEYE VEYA HAKİM DURUMUN GÜÇLENMESİNE NEDEN OLACAK DURUMLARDA DEVİR İŞLEMİNE  GENELLİKLE ONAY VERMİYORDU. REKABET KURULUNUN BU KARARI SEKTÖRDE HAYRETLE KARŞILANDI.

Bu Haber 1862 defa okunmuştur.
TÜRK TELEKOM NEDEN ZARAR ETTİ?
TÜRK TELEKOM VE PTT GÜÇ BİRLİĞİ
TÜRK(?) TELEKOM´DAN İLGİNÇ AFİŞL
BANKALARDAN SAUDİ TELEKOM´A RET.
TTNET HAKKINDA SORUŞTURMA
TÜRK TELEKOM’DA ÜST DÜZEY ATAMAL
CEP TELEFONUNDA NEDEN AVEA YAZMI
AVEA´YA 184 MİLYON LİRALIK
TÜRK TELEKOM ÜST YÖNETİMİ
T.T.´DA GENEL MÜDÜR YARDIMCILIĞI
TÜRK TELEKOMUN MEVCUT YÖNETİCİLE
T.TELEKOMDA YÖNETİM DEĞİŞİKLİĞİ
OJER BORSADAKİ TELEKOM HİSSELERİ
TT GENEL MÜDÜR YARDIMCI İSTİFA E
TÜRK TELEKOM’DA FET֒DEN GÖZALTI
EMO; OGER´İN HİSSE REHİN İŞLEMİ
TELEKOM´DAN FUTBOL FEDERAS
AVEA 90 MİLYON AVRO KREDİ ALDI
TELEKOMDA AKDI FESH|
OGER TELEKOM’UN BORCU T.T.’U ETK
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!