Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
RK'DAN TELEKOM LEHİNE KARARRK'DAN TELEKOM LEHİNE KARAR

Tarih: 2010-09-18

REKABET KURULU’NDAN, HAKİM DURUMUNU GÜÇLENDİRENTÜRK TELEKOM LEHİNE İLGİNÇ KARAR.

Rekabet Kurulu, Invitel International Holdings BV'nin kontrolü altında bulunan bazı şirketlerin Türk Telekomünikasyon A.Ş. tarafından devralınması işlemine izin verdi.

Rekabet Kurulunun 16 Eylül tarihli kararları, Kurumun internet sitesinde yayımlandı.
Buna göre Kurul, Invitel International Holdings BV'nin halihazırda kontrolü altında bulunan Invitel International AG'nin ve iştiraklerinin, AT Invitel GmbH, Invitel International Hungary Korlatolt Felelossegu Tarsagag ve S.C. EuroWeb Romania SA adlı şirketlerin Türk Telekomünikasyon A.Ş. tarafından devralınması işlemine izin verilmesi talebi üzerine yapılan inceleme sonucunda, söz konusu işlemin Kurulun iznine tabi bir devir işlemi olduğuna, tanımlanan ilgili pazarlarda Türk Telekomünikasyon A.Ş.'nin hakim durumda bulunduğuna ve bahse konu işlem sonucunda Türk Telekom'un hakim durumunun güçlendirilerek ilgili pazarlarda rekabetin önemli ölçüde azaltılmasına yol açılacağına dikkat çekildi.

Kurul, ancak 27 Ağustos 2010 tarihinde Vodafone Telekomünikasyon Altyapı Hizmetleri A.Ş. ve Vodafone Telekomünikasyon A.Ş. ile Memorex Telekomünikasyon San. ve Tic. Ltd. Şti. arasında imzalanan ''Optik Fiberler üzerinde Vazgeçilmez Kullanım Hakkı Tesisine ilişkin Sözleşme'' çerçevesinde Rekabet Kuruluna sunulan taahhüdün yerine getirilmesi halinde ilgili pazarlarda Vodafone Telekomünikasyon Altyapı Hizmetleri A.Ş. ve Vodafone Telekomünikasyon A.Ş.'nin yeni bir altyapı işletmecisi olarak piyasaya girişinin mümkün kılınması sayesinde işlem sonucunda Türk Telekomünikasyon A.Ş.'nin hakim durumunun güçlenmesinin söz konusu olmayacağına karar verdi.

Bu nedenle bildirim konusu devralma işlemine ''Optik Fiberler üzerinde Vazgeçilmez Kullanım Hakkı Tesisine ilişkin Sözleşme'' çerçevesinde Rekabet Kuruluna sunulan taahhüdün yerine getirilmesi koşulu ile işleme izin verilmesine, bahse konu taahhüdün yerine getirilmemesi halinde, işlemin nihai incelemeye alınmasına karar verildi.

REKABET KURULU, FİRMA DEVİRLERİNE İLİŞKİN  KARARLARINDA; TEKELLEŞMEYE, KARTELLEŞMEYE VEYA HAKİM DURUMUN GÜÇLENMESİNE NEDEN OLACAK DURUMLARDA DEVİR İŞLEMİNE  GENELLİKLE ONAY VERMİYORDU. REKABET KURULUNUN BU KARARI SEKTÖRDE HAYRETLE KARŞILANDI.

Bu Haber 1944 defa okunmuştur.
KAREL İLE T.TELEKOM ARASINDA İŞB
KURUMLAR VERGİSİNDE TELEKOMUN AD
TELEKOM`DA BORÇ KRİZİ ÇALIŞAN KR
TÜRK TELEKOM’U GERİ ALACAK MISIN
TÜRK TELEKOM DA KİMLER KAZANIYOR
ORGANİZASYON DEĞİŞİKLİĞİNE ELEŞT
YÖNETİCİLERE EMEKLİLİK TEŞVİKİ
T.TELEKOM´DA BÜYÜK DEĞİŞİKLİK
TÜRK TELEKOMDA BÖLGE MÜDÜRLERİ D
GÜNEY 1 BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNE ALKIŞ
BÖYLE KAZIK YEMEDİK
TÜRK TELEKOM ... YİNE DE ZARARDA
TÜRK TELEKOM ZARARDA !
MUSTAFA ŞENLİ DİREKTÖRLÜĞE ATAND
YAKUP ÖZTUNÇ TT GENEL MD. YARD.
DARBE GÜNÜ TELEKOM BİNASININ İŞG
TÜRK TELEKOM´U AKİS DENETİ
T.TELEKOM´DAN BORÇ UZATIMI
TÜRK TELEKOM NEDEN ZARAR ETTİ?
TÜRK TELEKOM VE PTT GÜÇ BİRLİĞİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!