"ARTIK TELGRAFIN TELLERİNE KUŞLAR KONMUYOR- PTT ve Türk Telekom Anıları" isimli kitabımızı NASIL TEMİN EDEBİLİRSİNİZ?
 
TTNET’DE FAHİŞ ÜCRETTTNET’DE FAHİŞ ÜCRET

Tarih: 2010-09-18

TTNET’DE FAHİŞ ÜCRET.

Hattı kapatılan TTNET aboneleri, otomatik karşısına çıkan bilgilendirme servisinde 10 Ekim 2010 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, ödenmemiş faturalarından dolayı internet erişimi durdurulmuş olan ADSL ve VDSL müşterilerimize, ödeme yapılıp hattın açılmasını takiben bir sonraki dönem faturalarında hizmet açma bedeli olarak 15 TL (vergiler dahil) tahakkuk ettirilerek tahsil edilecektir. Söz konusu tarihten itibaren ödenmemiş faturalarından dolayı internet erişimi durdurulan ADSL ve VDSL müşterilerimize de aynı uygulama yapılacaktır” uyarısı ile karşılaştılar.
Aylık ADSL bedelinin 29 TL olduğunu belirten Tüketici Hakları Merkezi Başkanı Ömer Keser olayı;  “TTNet’in yazılımla yaptığı bir işlem için bu denli fahiş bir bedel tahakkuk ettirmesi vurgunculuk ve fırsatçılıktır” cümleleriyle değerlendirdi
Doğal tekellerin devlet tarafından kontrol edilmemesi durumunda bu tür vurgunların yaşanabileceğini belirten Tüketiciler Birliği Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Dinç, “Bilgi ve İletişim Teknolojileri Kurulu Başkanlığı bu vurguna dur demelidir” dedi. Türkiye’de İnternet’in dünyanın pahalı İnternet’i olduğunu açıklayan Dinç, “TTNet’in bu haksız vurgunu kabul edilebilir bir uygulama değildir. Bir faturanın yarısından fazla kesme açma ücreti uygulanması bile tek başına çirkin bir doğal tekel oyunudur” dedi.
Kesme açma işlemi tahsilâtı kolaylaştırmak amacıyla kullanılan hukuksuz bir eylemken şimdi bir kazanç kapısına dönüştürüldüğüne işaret eden Mustafa Dinç, “Hiçbir işletmeci abonenin borcundan dolayı hizmet kısıtlamasına gidemez. Abonelik akdi başka bir durum borç başka bir durumdur. Alacağını tahsil edememiş alacaklıların hangi hukuki uygulamaları yapacağı yasalarda belirtilmiştir. Abonenin haklarını kısıtlayıp sonra kullanmış gibi ücret tahakkuk ettirilmesi, üstelik kesme açma bedeli eklenmesinin hiçbir hukuki dayanağı yoktur ve uygulama tümüyle bir gasp eylemidir” dedikten sonra, sözlerini “Türk Telekom’a ait bir işletmeci olan TTNet’e hiçbir çağrımız olamaz” diyerek sürdüren Mustafa Dinç, “Çünkü bunun hukuksuz olduğunu bilerek doğal tekelliğini vurgun aracına dönüştüren bir firmaya çağrımız olamaz. Ancak tüm tüketiciler bu hukuksuzluğu ikamet ettikleri il veya ilçedeki Tüketici Sorunları Hakem Heyetleri’ne şikâyet etmeye çağırıyoruz” derken Tüketici Hakları Merkezi Başkanı Ömer Keser’de “Bu hukuksuzluğa karşı tüketicileri haklarını aramaya ve Tüketici Sorunları Hakem Heyetleri’ne şikâyet etmeye davet ediyoruz” dedi.

Bu Haber 2602 defa okunmuştur.
TÜRK TELEKOM NEDEN ZARAR ETTİ?
TÜRK TELEKOM VE PTT GÜÇ BİRLİĞİ
TÜRK(?) TELEKOM´DAN İLGİNÇ AFİŞL
BANKALARDAN SAUDİ TELEKOM´A RET.
TTNET HAKKINDA SORUŞTURMA
TÜRK TELEKOM’DA ÜST DÜZEY ATAMAL
CEP TELEFONUNDA NEDEN AVEA YAZMI
AVEA´YA 184 MİLYON LİRALIK
TÜRK TELEKOM ÜST YÖNETİMİ
T.T.´DA GENEL MÜDÜR YARDIMCILIĞI
TÜRK TELEKOMUN MEVCUT YÖNETİCİLE
T.TELEKOMDA YÖNETİM DEĞİŞİKLİĞİ
OJER BORSADAKİ TELEKOM HİSSELERİ
TT GENEL MÜDÜR YARDIMCI İSTİFA E
TÜRK TELEKOM’DA FET֒DEN GÖZALTI
EMO; OGER´İN HİSSE REHİN İŞLEMİ
TELEKOM´DAN FUTBOL FEDERAS
AVEA 90 MİLYON AVRO KREDİ ALDI
TELEKOMDA AKDI FESH|
OGER TELEKOM’UN BORCU T.T.’U ETK
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!