TTNET’DE FAHİŞ ÜCRETTTNET’DE FAHİŞ ÜCRET

Tarih: 2010-09-18

TTNET’DE FAHİŞ ÜCRET.

Hattı kapatılan TTNET aboneleri, otomatik karşısına çıkan bilgilendirme servisinde 10 Ekim 2010 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, ödenmemiş faturalarından dolayı internet erişimi durdurulmuş olan ADSL ve VDSL müşterilerimize, ödeme yapılıp hattın açılmasını takiben bir sonraki dönem faturalarında hizmet açma bedeli olarak 15 TL (vergiler dahil) tahakkuk ettirilerek tahsil edilecektir. Söz konusu tarihten itibaren ödenmemiş faturalarından dolayı internet erişimi durdurulan ADSL ve VDSL müşterilerimize de aynı uygulama yapılacaktır” uyarısı ile karşılaştılar.
Aylık ADSL bedelinin 29 TL olduğunu belirten Tüketici Hakları Merkezi Başkanı Ömer Keser olayı;  “TTNet’in yazılımla yaptığı bir işlem için bu denli fahiş bir bedel tahakkuk ettirmesi vurgunculuk ve fırsatçılıktır” cümleleriyle değerlendirdi
Doğal tekellerin devlet tarafından kontrol edilmemesi durumunda bu tür vurgunların yaşanabileceğini belirten Tüketiciler Birliği Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Dinç, “Bilgi ve İletişim Teknolojileri Kurulu Başkanlığı bu vurguna dur demelidir” dedi. Türkiye’de İnternet’in dünyanın pahalı İnternet’i olduğunu açıklayan Dinç, “TTNet’in bu haksız vurgunu kabul edilebilir bir uygulama değildir. Bir faturanın yarısından fazla kesme açma ücreti uygulanması bile tek başına çirkin bir doğal tekel oyunudur” dedi.
Kesme açma işlemi tahsilâtı kolaylaştırmak amacıyla kullanılan hukuksuz bir eylemken şimdi bir kazanç kapısına dönüştürüldüğüne işaret eden Mustafa Dinç, “Hiçbir işletmeci abonenin borcundan dolayı hizmet kısıtlamasına gidemez. Abonelik akdi başka bir durum borç başka bir durumdur. Alacağını tahsil edememiş alacaklıların hangi hukuki uygulamaları yapacağı yasalarda belirtilmiştir. Abonenin haklarını kısıtlayıp sonra kullanmış gibi ücret tahakkuk ettirilmesi, üstelik kesme açma bedeli eklenmesinin hiçbir hukuki dayanağı yoktur ve uygulama tümüyle bir gasp eylemidir” dedikten sonra, sözlerini “Türk Telekom’a ait bir işletmeci olan TTNet’e hiçbir çağrımız olamaz” diyerek sürdüren Mustafa Dinç, “Çünkü bunun hukuksuz olduğunu bilerek doğal tekelliğini vurgun aracına dönüştüren bir firmaya çağrımız olamaz. Ancak tüm tüketiciler bu hukuksuzluğu ikamet ettikleri il veya ilçedeki Tüketici Sorunları Hakem Heyetleri’ne şikâyet etmeye çağırıyoruz” derken Tüketici Hakları Merkezi Başkanı Ömer Keser’de “Bu hukuksuzluğa karşı tüketicileri haklarını aramaya ve Tüketici Sorunları Hakem Heyetleri’ne şikâyet etmeye davet ediyoruz” dedi.

Bu Haber 2807 defa okunmuştur.
TÜRK TELEKOM’U KEŞKE SATMASAYDIK
TELEKOM ŞEHİRLERİ NE KADAR AKILL
BANKACILIK SİSTEMİ TIKANDI MI?
İNNOVA TAZMİNATA MAHKUM OLDU
TELEKOM YİNE BORÇLANDI
T.TELEKOMUN KURUMSAL İLKELER NOT
T.TELEKOM´DAN YIKILAN BİNA AÇIKL
TELEKOMUN BİNASI DA PARASI DA ÇÖ
TÜRK TELEKOM YİNE BORÇLANDI
ENİS ÖKSÜZ´ÜN TÜRK TELEKOM
TÜRK TELEKOM´UN ZEHİR ZIKKIM ÖYK
TÜRK TELEKOM YENİ ŞİRKET KURUYOR
BDDK; BANKALARA OTAŞ´I TAK
TELEKOM’UN YABANCI ORTAKLARI KAP
TELEKOM ÇALIŞANINI TANIMAYA MI B
BAKAN YANILTILDI MI
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!