Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
TT DANIŞTAY KARARINI TT DANIŞTAY KARARINI

Tarih: 2010-10-07

ATİLA KART: TÜRK TELEKOM DANIŞTAY KARARINI UYGULAMIYOR.
Telekomcular Derneği olarak; Türk Telekom’un , İmtiyaz Sözleşmesine koyduğu şerhin Danıştay kararı ile iptal edilmesine rağmen, İmtiyaz sözleşmesin yeniden imzalanmamasını eleştiren Devlet Denetleme Kurulu raporunu kamuoyunun gündemine taşımış ve bu konuda aylar önce bir basın açıklaması yapmıştık. Bu basın açıklamamız, çeşitli gazetelerde (Hürriyet, Yeniçağ, Birgün) ve  internet sitelerinde (Turk.internet.com, bitdunyasi.com, biltekhaber.com) yer almış ve Basın Açıklamamızın tamamını Hürriyet yazarı Yalçın Bayer köşesinde yayınlamıştı.
Bu konunun takipçisi olduk ve düzenlediğimiz “Bir Talan’ın Hikayesi” isimli kapsamlı raporumuzda da konuya temas ettik. Söz konusu raporda, Türk Telekom’un arsa satışıları konusunu da gündeme getirmiştik.
Bu raporumuzu, konuya ilgi duyacağını düşündüğümüz bazı milletvekillerine de göndermiştik. Raporu gönderdiğimiz milletvekillerinden, CHP Konya Milletvekili Atilla Kart bugün TBMM’de bir basın toplantısı düzenledi
Atilla Kart Basın toplantısında; Türk Telekom'un yüzde 55 hissesini satın alan Lübnan kökenli Oger Grubunun, Danıştay'ın özelleştirmeye ilişkin kararını 4 yıldır uygulamadığını belirterek, özelleştirmeden sonra grup ile imzalanan imtiyaz sözleşmesinin anayasa gereği Danıştay'a gönderildiğini, Danıştay'ın ''sözleşmenin sona ermesi veya yenilenmemesi halinde, Türk Telekom sisteminin işleyişini etkileyen tüm teçhizatın bütün fonksiyonlarıyla çalışır vaziyette ve teçhizatın kurulu bulunduğu taşınmazların Kurum'a bedelsiz olarak devri'' hükmünü getirdiğini kaydetti.
 Oger Grubunun söz konusu hükmü kabul etmeyen nitelikte ''şerh koyarak'' sözleşmeyi imzaladığını ifade eden Kart, Türk Haber-Sen'in şerhin iptali için dava açtığını anlattı. Danıştay'ın şerhi esastan iptal ettiğini belirten Kart, ''Ancak, Anayasa gereği uygulanması zorunlu olan bu yargı kararı aradan geçen 4 yıla rağmen uygulanmamıştır. Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu da sözleşmenin şerhsiz imzalanması gereğini tespit etmiş ise de bugüne kadar bu uygulama gerçekleştirilmemiştir'' dedi.
Kart, Oger Telekom'un gazetelere ''sahibinden satılık arsa'' ilanları vererek taşınmazlarını sattığını, ''Türk Telekomünikasyon A.Ş'nin içini sözleşmeye aykırı olarak boşaltmaya devam ettiğini'' iddia etti.
Soruları da yanıtlayan Kart, yasadışı telefon dinlemeleri konusunda Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın dile getirdiklerini CHP milletvekilleri olarak yıllardır anlattıklarını söyledi.
Bu konuda TBMM'de araştırma komisyonu kurulmasının yetmeyeceğini belirten Kart, ''Olayın gensoru konusu olması lazım'' dedi
Bu Haber 3241 defa okunmuştur.
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
TELEKOM´DAN YÖNETİM DEĞİŞ
TÜRK TELEKOM İÇİN SÜRE İSTEDİLER
FET֒NÜN TÜRK TELEKOM DAVASINDA
TÜRK TELEKOM; GÖZ GÖRE GÖRE GELE
TÜRK TELEKOMDA KADER GÜNÜ
DEVLET TELEKOM’A EL KOYSUN İSTİY
BAŞBAKAN: TELEKOM´A MÜDAHALE EDE
ULAŞTIRMA BAKANI; TT EL DEĞİŞTİR
TELEKOMUN HİSSE YAPISI
KAREL İLE T.TELEKOM ARASINDA İŞB
KURUMLAR VERGİSİNDE TELEKOMUN AD
TELEKOM`DA BORÇ KRİZİ ÇALIŞAN KR
TÜRK TELEKOM’U GERİ ALACAK MISIN
TÜRK TELEKOM DA KİMLER KAZANIYOR
ORGANİZASYON DEĞİŞİKLİĞİNE ELEŞT
YÖNETİCİLERE EMEKLİLİK TEŞVİKİ
T.TELEKOM´DA BÜYÜK DEĞİŞİKLİK
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!