1.3 MİLYAR DOLAR KREDİ1.3 MİLYAR DOLAR KREDİ

Tarih: 2010-10-08

OGER TELECOM 1,3 MİLYAR DOLARLIK KREDİ ALACAK.
Türk Telekom’un hâkim ortağı Ojer Telekomünikasyon’un yüzde 100 hissedarı Oger Telecom, Türk ve yabancı banklardan oluşan bir konsorsiyum ile 5 yıl vadeli yaklaşık 1.3 milyar dolarlık sendikasyon kredisi sağlamak için görüşmeler yürütüyor.
Konuya yakın bir kaynağın verdiği bilgiye göre, Türkiye’den Akbank ve Garanti Bankası’nın yer alacağı konsorsiyumda yabancı bankalardan Deutsche Bank ve Citi Bank’ın da olması bekleniyor. Aynı kaynak, “Sendikasyonda muhtemelen en büyük pay 500 milyon dolar civarında bir katkı ile Akbank’tan gelecek. Oger Telecom, bu kaynağı diğer coğrafyalardaki yeni yatırımları ve satın almalar için kullanacak” dedi.
Türk Telekom hisselerinin yüzde 55’i Ojer Telekomünikasyon AŞ’ye, yüzde 30’u Hazine’ye ait bulunuyor, yüzde 15’i İMKB’de  işlem görüyor. Oger Telecom, Türk Telekom’da ikincil halka arz yoluyla satışının söz konusu olması halinde blok satış veya benzer yöntemlerle şirket sermayesinin en az yüzde 10’u kadar daha hisse alma niyetinde olduklarını otoritelere ilettiğini açıklamıştı.
Türk Telekom, Orta ve Güneydoğu Avrupa’da 27 bin kilometrelik fiber optik ağına sahip Invitel International’ın hisselerinin  tamamının 221 milyon euro karşılığında satın alma anlaşması imzalamış ve bu alım için 197 milyon euro ödeyeceğini 18 Mayıs’ta  duyurmuştu. 
Kaynak: Mİlliyet
OGER TELECOM DAHA ÖNCE DE, SATIN ALDIĞI TÜRK TELEKOM HİSSELERİNİ ÖDEMEK İÇİN KREDİ ALMIŞTI . OGER O KREDİYİ ALIRKEN DE TÜRK TELEKOM HİSSELERİNİ GARANTİ OLARAK GÖSTERDİĞİ SÖYLENMİŞTİ, MUHTEMELEN ŞİMDİ DE TÜRK TELEKOM HİSSELERİNİ GARANTİ OLARAK GÖSTERECEK.
PEKİYİ OGER TELECOM ALDIĞI KREDİLERİ ÖDEYEMEZSE NE OLACAK?
Bu Haber 2130 defa okunmuştur.
TÜRK TELEKOM’U KEŞKE SATMASAYDIK
TELEKOM ŞEHİRLERİ NE KADAR AKILL
BANKACILIK SİSTEMİ TIKANDI MI?
İNNOVA TAZMİNATA MAHKUM OLDU
TELEKOM YİNE BORÇLANDI
T.TELEKOMUN KURUMSAL İLKELER NOT
T.TELEKOM´DAN YIKILAN BİNA AÇIKL
TELEKOMUN BİNASI DA PARASI DA ÇÖ
TÜRK TELEKOM YİNE BORÇLANDI
ENİS ÖKSÜZ´ÜN TÜRK TELEKOM
TÜRK TELEKOM´UN ZEHİR ZIKKIM ÖYK
TÜRK TELEKOM YENİ ŞİRKET KURUYOR
BDDK; BANKALARA OTAŞ´I TAK
TELEKOM’UN YABANCI ORTAKLARI KAP
TELEKOM ÇALIŞANINI TANIMAYA MI B
BAKAN YANILTILDI MI
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!