TELEKOM İŞÇİSİ-SİYASET TELEKOM İŞÇİSİ-SİYASET

Tarih: 2010-10-16

TELEKOM İŞÇİSİNE SİYASET DE Mİ YASAK?
Yürürlükteki yasalar, işçilerin Siyasi Partilere üye olmasına, siyasi partilerin organlarında görev almasına izin veriyor. Türk Telekom’da işçi kadrosunda bulunan arkadaşlarımız siyasi partilere üye olabilirler . Siyasi Partilerin yönetim organlarında görev alabilirler. Çeşitli partilerde, İl Yönetim Kurulu üyesi, İlçe Başkanı, İlçe Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapan arkadaşlarımızı tanıyoruz.
Ancak, Türk Telekom çalışanları için bundan sonra yasanın tanıdığı bu hakkı kullanmak zor olacak gibi görünüyor.
Yeşil Giresun Gazetesinde yer alan;"AK Partili vekilden tayin tehdidi!" manşeti ile verilen habere göre;
MHP Doğankent İlçe Başkanı İsmail Tarı çalıştığı Türk Telekom’dan başka bir yere atanması yönünde AK Parti Milletvekili Hacı Hasan Sönmez'in kendisi için baskı yaptığını ileri sürdü.
Doğankent'te Türk Telekom'da işçi olarak çalıştığını belirten Tarı, görev yerinin değiştirilmesine veya kendi isteği ile emekliye zorlanması gibi baskılara maruz bırakıldığını öne sürdü
MHP Doğankent İlçe Başkanı İsmail Tarı, AK Parti Giresun Milletvekili Hacı Hasan Sönmez tarafından başka bir yere atanması yönünde kendisinin tehdit edildiğini öne sürdü. Tarı, başka bir yere atanmak istenmesinin milletvekilinin uğraşı ile yapılmak istendiğini belirterek referandum oylamasında hayır oyu kullanılması yönünde çalışma yaptığı gerekçesi ile dolaylı yollardan cezalandırılmak istendiğini iddia etti. Tarı, Milletvekili Sönmez'in Türk Telekom İl Müdürünü arayarak kendisinin bu görevden ve ilçeden alınması için talepte bulunduğunu bu konunun İl Müdürü tarafından kendisine doğrulandığını belirtti.
MİLLETVEKİLİ İLÇE BAŞKANI İLE GÖRÜŞMEMİ İSTEDİ
MHP İlçe Başkanı İsmail Tarı kendisine yönelik olarak yapılmak istenen bu durumla ilgili olarak AK Parti Milletvekili Hacı Hasan Sönmez'i aradığını belirterek, "Bana doğru olduğunu söyledi ve benim ilçede onların çalışmalarını etkilediğimi, onlara çalışma alanı bırakmadığımı bu yüzden de  buradan uzaklaştırılmam için böyle bir çalışma içerisinde bulunduklarını, bu konu hakkında Doğankent AK Parti İlçe Başkanı İbrahim Aydın ile görüşmem gerektiğini söyledi. Ben bir muhalefet partisinin ilçe başkanıyım. Kendi kişisel menfaatlerimi her zaman partimin menfaatlerinden sonraya bıraktım. Onlar sanırım beni kendileri ile karıştırdılar. Kişisel menfaatlerimin partimin menfaatlerinin önünde yer alacağını düşündüler. Bunun içinde en zayıf nokta olarak sanırım ekmeğimle oynamayı uygun gördüler. Biz adam adamı değil dava adamıyız. Kimse bizi işimizle korkutamaz, yıldıramaz ve sindiremez. Bir ilçe başkanına sen git bizim ilçe başkanı ile görüş, ilçede kalmak için ondan icazet al dercesine bu kadar çirkin bir teklifte bulunulması beni hayretler içerisinde bıraktı."dedi.
MİLLETVEKİLİNE AĞIR ELEŞTİRİLER
MHP Doğankent İlçe Başkanı İsmail Tarı yaptığı basın açıklamasında daha sonra şu iddialarda bulundu "Sayın Vekilin iddiasına göre benim yüzümden ilçede rahat çalışamıyorlarmış. Ben onlar ilçeye hizmet getirdi de ayaklarına bağ mı oldum? Gelen hizmetlerine engel mi oldum? Kendi şahsi menfaatleri için şirketleri ben mi bastırdım? Oradaki işçileri ben mi darp ve tehdit ettirdim? Şirketler kurup 4X4 jeeplerle ben mi geziyorum? Sayın Vekil ben alnımın teri ile ekmeğimi kazanmaya çalışıyorum. Ben alnımın teri ile kazandığım sürece nerde olsa helal ekmeğimi kazanırım. Siz varın hesabını soramadığınız, sesinizi çıkartamadığınız kendi partililerinizle uğraşın. Ben onların ipliğini pazara çıkartmak için uğraşıyorum. Sizin derdiniz halkoylaması filan değil benim ilçede meydana gelen haksızlıklara ve hukuksuzluklara karşı sürdürdüğüm mücadeleden rahatsızsınız. Son günlerde Doğankent'te neler oluyor? Kimler neyin peşinde? Siz ilçe başkanınızdan bunların açıklamasını isteyin benim ne yaptığımın değil.
Ben özelleştirme sürecinde olan, hatta bu sürecin tamamlandığı bir kurumda çalışmaktayım ve partili, partisiz herkes benim görev alanımda nasıl çalıştığımı çok iyi bilmektedir. Sayın Vekilin Giresun merkez ve ilçelerinde sürdürdüğü "Evet" kampanyası çalışmalarında Devletin Resmi Kurumlarında işçi olarak çalışan birçok kamu personeli yer aldı. Bazıları bizzat bu kampanyalarda üst yönetici olmamasına rağmen aktif rol oynadı. Bunu Doğankent'te herkes bilmektedir. Ben bir partinin ilçe başkanı olarak kendi partimin siyasi görüşleri doğrultusunda çalışma yapamayacak mıyım?  Bir muhalefet partisi ilçe başkanı olarak halka yanlış bildiğimiz doğruları anlatamayacak mıyım? Bunun için sayın vekilden müsaade mi almam gerekiyordu? Veya onun ilçe başkanından mı izin almalıydım? Sayın vekil bizi siyasi görüşümüzden ve duruşumuzdan dolayı ekmek yediğimiz kapıdan mı etmek istiyor? Kaldı ki vekilimizin ilçede söylenen o kadar olumsuzluklar almış başını giderken bizimle uğraşması da milletimizin takdirine kalmış bir olaydır. Bizim ekmeğimizle uğraşmak yerine kendini meclise taşıyan insanların sorunları ile uğraşması daha yerinde olmaz mı? Biz yasalara aykırı hiçbir eylem ve çalışma yapmadık ve bu konuda haklarımızı sonuna kadar arayıp, takipçisi olacağız.
 
 
BU OLAYDA BİZİM KAFAMIZ TAKILAN SORULAR VAR;
 
 
Bir Milletvekili bir özel sektör yöneticisini arayıp, “şunu şuraya tayin et” diyebilir mi?
 
 
Aynı Milletvekili , kurumsallaşmış herhangi bir özel sektör firması yöneticisini arayıp talimat verebilir mi?
 
 
Yoksa Türk Telekom özelleşmedi mi?
Veya, gizli ortakları mı var?
Bu Haber 3094 defa okunmuştur.
TÜRK TELEKOM’U KEŞKE SATMASAYDIK
TELEKOM ŞEHİRLERİ NE KADAR AKILL
BANKACILIK SİSTEMİ TIKANDI MI?
İNNOVA TAZMİNATA MAHKUM OLDU
TELEKOM YİNE BORÇLANDI
T.TELEKOMUN KURUMSAL İLKELER NOT
T.TELEKOM´DAN YIKILAN BİNA AÇIKL
TELEKOMUN BİNASI DA PARASI DA ÇÖ
TÜRK TELEKOM YİNE BORÇLANDI
ENİS ÖKSÜZ´ÜN TÜRK TELEKOM
TÜRK TELEKOM´UN ZEHİR ZIKKIM ÖYK
TÜRK TELEKOM YENİ ŞİRKET KURUYOR
BDDK; BANKALARA OTAŞ´I TAK
TELEKOM’UN YABANCI ORTAKLARI KAP
TELEKOM ÇALIŞANINI TANIMAYA MI B
BAKAN YANILTILDI MI
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!