Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
BTK'DAN İHTARBTK'DAN İHTAR

Tarih: 2010-10-16

BTK “FİİLİ TEKELE SON VERELİM” SİTESİNE İHTAR ÇEKTİ.
Derneğimizin de düzenleyicilerinden olduğu olduğu, “Fiili Tekele Son” kampanyasının  tanıtıldığı,  "fiilitekelesonverelim.org"  sitesindeki bazı karikatürler BTK’yı rahatsız etti.
Serbest Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği (TELKODER), İnternet Teknolojileri Derneği (INETD), Linux Kullanıcıları Derneği (LKD), MOBİLSAD, MOBİSAD, Telekomcular Derneği, Tübider, Tüketici Hakları Derneği (THD), Tüketiciler Birliği, Tüketiciler Derneği (TÜDER), Tüm İnternet Derneği (TİD) ve Türkiye Bilişim Derneği'nin telefon ve internette rekabeti desteklemek için Temmuz ayında başlattığı "Fiili Tekele Son Verelim" kampanyası, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'na (BTK) takıldı. Kampanya için oluşturulan www.fiilitekelesonverelim.org sitesinde yeralan 9 karikatürü gerekçe gösteren BTK, siteye hosting (internet sitesi barındırma hizmeti, yer sağlayıcısı) hizmeti veren Turknet'e "ihtar" çekti. İhtarda "BTK'ya yönelik tahkir ifadeleri ve sembolleri içeren 9 farklı resim içeriği ile bu kapsamdaki ifade ve karikatür yayınına son verilmesi. Aksi taktirde mahkemeye başvurulacağı" belirtildi.
İhtar üzerine kampanyanın internet sitesi, hosting hizmetini Turknet'ten Doruknet'e taşırken, bu sürede siteye erişilemedi. Sitedeki imza kampanyasına yaklaşık 2.5 ayda 30 bine yakın kişi katılırken; Atatürk'e hakaret içeren videolar nedeniyle yaklaşık 2.5 yıldır erişim izni verilmeyen video paylaşım sitesi Youtube'un kapatılma sürecinden bile hızlı yapılan operasyonla, fiilitekelesonverelim.org'a erişim zorunlu olarak engellenmiş oldu.
'KÜÇÜK DÜŞÜRME DERDİMİZ YOK'
TELKODER Başkanı Yusuf Ata Arıak, "Bu kampanyaya asli görevi serbestleşmeyi sağlamak olan BTK ve Ulaştırma Bakanlığı'nın dikkatini çekmek için destek verdik. Bizim belirli kurum ve kişileri küçük düşürmek diye bir derdimiz yok, tam tersine herkes görevini yapsın istiyoruz. Yoksa bu kampanyanın internet sitesinin hosting hizmetini yurtdışından da alabilirdik" diye konuştu.
TELEKOMCULAR DERNEĞİ OLARAK, “FİİLİ TEKELE SON” KAMPANYASINI DESTEKLEDİĞİMİZİ BİR KEZ DAHA İFADE EDİYOR, BTK’NIN ASLİ GÖREVLERİNDEN BİRİSİNİN, SEKTÖRDEKİ TAM SERBESTLEŞMEYİ SAĞLAMAK OLDUĞUNU HATIRLATIYOR VE BTK’YI GÖREVİNİ EKSİKSİZ YAPMAYA DAVET EDİYORUZ.


Bu Haber 2974 defa okunmuştur.
TBD “ÖZENLİ TÜRKÇE ÇALIŞMA GRUBU
BEYAZ HACKER EĞİTİMİ
5 G VADİSİ TEST SAHASI AÇILDI
TELEKOMÜNİKASYONUN TÜSİAD´
E-DEVLET ÇIKMAZDAN NASIL ÇIKAR
BTK NİHAYET ÖNLEM ALDI
NOKİA EFSANESİ GERİ DÖNDÜ
GSM FİRMALARI SORUNLARI ÇÖZEMİYO
GSM FİRMALARININ ÜÇ AYLIK PERFOR
E-İMZA SON 5 YILDA 5 KAT ARTTI
TGC´DEN TURKCELL´E Ö
UYAP ENTEGRASYONU PROTOKOLÜ
ŞİRKETLERDE SİBER GÜVENLİĞİN ADI
TURKCELL´İN 4,2 MİLYAR DOLARLIK
DOLANDIRICILAR İŞ BAŞINDA TELEKO
DÜNYA TELEKOMÜNİKASYON GÜNÜ
AKILLI KÖYÜN HAYALCİ KADINI
WannaCary VİRÜSÜNE ESİR OLMAYIN
SİBER SALDIRILARA DİKKAT
TÜRKİYE VE 73 ÜLKEYE SİBER SALDI
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!