DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
BTK'DAN İHTARBTK'DAN İHTAR

Tarih: 2010-10-16

BTK “FİİLİ TEKELE SON VERELİM” SİTESİNE İHTAR ÇEKTİ.
Derneğimizin de düzenleyicilerinden olduğu olduğu, “Fiili Tekele Son” kampanyasının  tanıtıldığı,  "fiilitekelesonverelim.org"  sitesindeki bazı karikatürler BTK’yı rahatsız etti.
Serbest Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği (TELKODER), İnternet Teknolojileri Derneği (INETD), Linux Kullanıcıları Derneği (LKD), MOBİLSAD, MOBİSAD, Telekomcular Derneği, Tübider, Tüketici Hakları Derneği (THD), Tüketiciler Birliği, Tüketiciler Derneği (TÜDER), Tüm İnternet Derneği (TİD) ve Türkiye Bilişim Derneği'nin telefon ve internette rekabeti desteklemek için Temmuz ayında başlattığı "Fiili Tekele Son Verelim" kampanyası, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'na (BTK) takıldı. Kampanya için oluşturulan www.fiilitekelesonverelim.org sitesinde yeralan 9 karikatürü gerekçe gösteren BTK, siteye hosting (internet sitesi barındırma hizmeti, yer sağlayıcısı) hizmeti veren Turknet'e "ihtar" çekti. İhtarda "BTK'ya yönelik tahkir ifadeleri ve sembolleri içeren 9 farklı resim içeriği ile bu kapsamdaki ifade ve karikatür yayınına son verilmesi. Aksi taktirde mahkemeye başvurulacağı" belirtildi.
İhtar üzerine kampanyanın internet sitesi, hosting hizmetini Turknet'ten Doruknet'e taşırken, bu sürede siteye erişilemedi. Sitedeki imza kampanyasına yaklaşık 2.5 ayda 30 bine yakın kişi katılırken; Atatürk'e hakaret içeren videolar nedeniyle yaklaşık 2.5 yıldır erişim izni verilmeyen video paylaşım sitesi Youtube'un kapatılma sürecinden bile hızlı yapılan operasyonla, fiilitekelesonverelim.org'a erişim zorunlu olarak engellenmiş oldu.
'KÜÇÜK DÜŞÜRME DERDİMİZ YOK'
TELKODER Başkanı Yusuf Ata Arıak, "Bu kampanyaya asli görevi serbestleşmeyi sağlamak olan BTK ve Ulaştırma Bakanlığı'nın dikkatini çekmek için destek verdik. Bizim belirli kurum ve kişileri küçük düşürmek diye bir derdimiz yok, tam tersine herkes görevini yapsın istiyoruz. Yoksa bu kampanyanın internet sitesinin hosting hizmetini yurtdışından da alabilirdik" diye konuştu.
TELEKOMCULAR DERNEĞİ OLARAK, “FİİLİ TEKELE SON” KAMPANYASINI DESTEKLEDİĞİMİZİ BİR KEZ DAHA İFADE EDİYOR, BTK’NIN ASLİ GÖREVLERİNDEN BİRİSİNİN, SEKTÖRDEKİ TAM SERBESTLEŞMEYİ SAĞLAMAK OLDUĞUNU HATIRLATIYOR VE BTK’YI GÖREVİNİ EKSİKSİZ YAPMAYA DAVET EDİYORUZ.


Bu Haber 2877 defa okunmuştur.
BTK UYARDI... AMAN DİKKAT!
AVM´LERDE SMALLCELL DÖNEMİ
TT. BÖLGE MÜDÜRLÜKLERİ BİRLEŞİYO
FACEBOOK VE ZİHİN OKUMA TEKNOLOJ
EMO 2016 RAPORU
İLGİNÇ BİR RÖPORTAJ
EPDK´DAN SİBER SALDIRILAR
4,5G´ DE YERLİLİK KRİTERLERİ
4,5 G 1 YAŞINDA YERLİLİK NE ALEM
WHATSAPP BU TELEFONLARDA ÇALIŞMA
BİLİŞİM VADİSİ 100 BİN KİŞİYE İŞ
TRT MÜLAKATI TBMM GÜNDEMİNDE
TURKCELL´İN NET KARINDA BÜYÜK DÜ
VODAFONE SAMSUNG İŞBİRLİĞİ
TÜRK HACKER ALMANYA’DA YAKALANDI
PTT’YE 2500 YENİ PERSONEL ALINAC
YA İSTİKRAR OLMASAYDI
OHAL´LE GELEN BÜYÜK SERVET TRANS
YERLİ ARAMA MOTORU ´FİYASKOO´ ÇI
“GELİYOO” PAZARA GİRDİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!