7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
BTK'DAN İHTARBTK'DAN İHTAR

Tarih: 2010-10-16

BTK “FİİLİ TEKELE SON VERELİM” SİTESİNE İHTAR ÇEKTİ.
Derneğimizin de düzenleyicilerinden olduğu olduğu, “Fiili Tekele Son” kampanyasının  tanıtıldığı,  "fiilitekelesonverelim.org"  sitesindeki bazı karikatürler BTK’yı rahatsız etti.
Serbest Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği (TELKODER), İnternet Teknolojileri Derneği (INETD), Linux Kullanıcıları Derneği (LKD), MOBİLSAD, MOBİSAD, Telekomcular Derneği, Tübider, Tüketici Hakları Derneği (THD), Tüketiciler Birliği, Tüketiciler Derneği (TÜDER), Tüm İnternet Derneği (TİD) ve Türkiye Bilişim Derneği'nin telefon ve internette rekabeti desteklemek için Temmuz ayında başlattığı "Fiili Tekele Son Verelim" kampanyası, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'na (BTK) takıldı. Kampanya için oluşturulan www.fiilitekelesonverelim.org sitesinde yeralan 9 karikatürü gerekçe gösteren BTK, siteye hosting (internet sitesi barındırma hizmeti, yer sağlayıcısı) hizmeti veren Turknet'e "ihtar" çekti. İhtarda "BTK'ya yönelik tahkir ifadeleri ve sembolleri içeren 9 farklı resim içeriği ile bu kapsamdaki ifade ve karikatür yayınına son verilmesi. Aksi taktirde mahkemeye başvurulacağı" belirtildi.
İhtar üzerine kampanyanın internet sitesi, hosting hizmetini Turknet'ten Doruknet'e taşırken, bu sürede siteye erişilemedi. Sitedeki imza kampanyasına yaklaşık 2.5 ayda 30 bine yakın kişi katılırken; Atatürk'e hakaret içeren videolar nedeniyle yaklaşık 2.5 yıldır erişim izni verilmeyen video paylaşım sitesi Youtube'un kapatılma sürecinden bile hızlı yapılan operasyonla, fiilitekelesonverelim.org'a erişim zorunlu olarak engellenmiş oldu.
'KÜÇÜK DÜŞÜRME DERDİMİZ YOK'
TELKODER Başkanı Yusuf Ata Arıak, "Bu kampanyaya asli görevi serbestleşmeyi sağlamak olan BTK ve Ulaştırma Bakanlığı'nın dikkatini çekmek için destek verdik. Bizim belirli kurum ve kişileri küçük düşürmek diye bir derdimiz yok, tam tersine herkes görevini yapsın istiyoruz. Yoksa bu kampanyanın internet sitesinin hosting hizmetini yurtdışından da alabilirdik" diye konuştu.
TELEKOMCULAR DERNEĞİ OLARAK, “FİİLİ TEKELE SON” KAMPANYASINI DESTEKLEDİĞİMİZİ BİR KEZ DAHA İFADE EDİYOR, BTK’NIN ASLİ GÖREVLERİNDEN BİRİSİNİN, SEKTÖRDEKİ TAM SERBESTLEŞMEYİ SAĞLAMAK OLDUĞUNU HATIRLATIYOR VE BTK’YI GÖREVİNİ EKSİKSİZ YAPMAYA DAVET EDİYORUZ.


Bu Haber 3068 defa okunmuştur.
BİLİŞİMİN EN İYİLERİ
OGER 22 MİLYAR TEMETTÜ ALDI
SİBER ZORBALIK YAYGINLAŞIYOR
NETAŞ´IN 50. YILI
TURKCELL UKRANYANIN 4G İHALESİNE
TURKCELL DİYALOG MÜZESİNE ÖDÜL
CEP VE İNTERNETTE YENİ DÖNEM
TURKCELL’İ ALKIŞLIYORUZ.
GSM OPERATÖRLERİNE KIYAK MI?
GSM OPERATÖRLERİ VERGİ Mİ KAÇIRI
2017´DE DURDURULAN SİBER SALDIRI
BTK ve TÜRKÇE DUYARLILIĞI
PARMAK İZİ DE ÇALINABİLİYOR
KOBİLER VE BİLİŞİM KONGRESİ
BAŞLANGIÇ ÇOK İYİ! PEKİ, SONRASI
TURKCELL FAİZSİZ BANKACILIĞA GİR
ŞİFRENİZİ GÜVENLİ Mİ SANIYORSUNU
VODAFONE´DA AKILLI ŞEBEKE
VODAFONE´UN İŞGÜZARLIĞI MI?
TUİK 2017 BİLİŞİM ARAŞTIRMASI
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!