TT KAMPÜSÜNE GÖKDELENTT KAMPÜSÜNE GÖKDELEN

Tarih: 2010-10-19

 TÜRK TELEKOM, AYDINLIKEVLER KAMPÜSÜNE GÖKDELEN DİKİYOR.

Türk Telekom’un gayrimenkul satışlarının derneğimizce dile getirilmesine müteakip, konu medyada yer almaya başlamış ve TBMM’nin gündemine de gelmişti. Bugünkü (19.Ekim.2010) Zaman gazetesinde, Selim Kuvvel imzalı  Türk Telekom’u bu konuda savunan bir haber yayınlandı:

“Türk Telekom, Ankara'ya 30 katlı gökdelen dikecek. Gökdelen Türk Telekom'un Aydınlıkevler'deki genel müdürlük kompleksi içinde yer alacak ve kulesiyle birlikte 176 metre olacak.Kompleks içindeki 5 farklı bina Ankara'nın en yüksek yapısı olan bu binada toplanacak. Telekom, çalışanlarının yeşil bahçeleri görerek çalışması için binanın sadece 10. katında değil, her katında bahçe yapmayı planlıyor. Tamamen çevreci yapıyla inşa edilecek gökdelen, kendi enerjisini büyük ölçüde güneş, rüzgâr, yağmur ve topraktan alacağı enerjiyle üretecek. Bu ay temeli atılması planlanan binanın 100 milyon TL'ye mal olması bekleniyor.

Türk Telekom, 81 ilde yürüttüğü emlak projeleri kapsamında, atıl olan binaları elden çıkarıyor. Yeni binalar alıyor ya da sıfırdan inşa ediyor. Ankara'da yapılacak ve 10 fikir projeden biri seçilen bina da bunlardan biri. 176 metre yüksekliği ile Ankara'nın sembol yapılarından olacak bina, tam bir teknoloji harikası olarak inşa edilecek. Bina, teknoloji tabanlı sistemler ile yönetilecek ve akıllı bina konseptiyle çalışacak.

Bu arada Türk Telekom, özelleştirmeden bu yana 50 milyon TL'lik emlak satışı yaptı. Mevcut gayrimenkullere yapılan yatırım ve yeni satın alınan binaların toplam yatırım tutarı ise 500 milyon TL'yi aştı. Sattığı gayrimenkulün 10 katını geri alan Telekom'un, Ankara'ya yapacağı teknolojik dev bina ile gayrimenkule yaptığı yatırım tutarı 600 milyon TL'ye çıkacak. SELİM KUVVEL –ZAMAN”

İlginç bir haber….

Ama bu haberi okuyunca kendi kendimize bazı sorular sorduk…

Soruları da sizinle paylaşalım istedik…

SORU 1: GENEL MÜDÜRLÜĞÜNÜ BÜYÜK ÖLÇÜDE İSTANBUL’A TAŞIMIŞ TÜRK TELEKOM, ANKARA’YA 30 KATLI BİR BİNA YAPTIRMAYA NEDEN GEREK DUYDU.

SORU 2: TÜRK TELEKOM’UN SATTIĞI GAYRİMENKULLERİN ÖNEMLİ BÖLÜMÜ TELEKOMÜNİKASYON YATIRIMLARI İÇİN ALINMIŞ OLMASINA KARŞILIK, ÖZELLEŞTİRMEDEN SONRA ALINAN BİNALARIN ÖNEMLİ BÖLÜMÜNÜN HİZMET BİNASI OLMASI TESADÜF MÜ?

SORU 3: TÜRK TELEKOMUN BİNA YATIRIMI OLARAK BİLDİRDİĞİ RAKAMLAR GERÇEK Mİ? O RAKAMLAR GERÇEĞE YAKINSA, BUNUN BÜYÜK BİR ÇOĞUNLUĞUNU (ÜÇÜ BİNALİ YILDIRIM’IN ADINI TAŞIYAN) OKULLAR OLUŞTURMUYOR MU?

 

Bu Haber 2936 defa okunmuştur.
TÜRK TELEKOM’U KEŞKE SATMASAYDIK
TELEKOM ŞEHİRLERİ NE KADAR AKILL
BANKACILIK SİSTEMİ TIKANDI MI?
İNNOVA TAZMİNATA MAHKUM OLDU
TELEKOM YİNE BORÇLANDI
T.TELEKOMUN KURUMSAL İLKELER NOT
T.TELEKOM´DAN YIKILAN BİNA AÇIKL
TELEKOMUN BİNASI DA PARASI DA ÇÖ
TÜRK TELEKOM YİNE BORÇLANDI
ENİS ÖKSÜZ´ÜN TÜRK TELEKOM
TÜRK TELEKOM´UN ZEHİR ZIKKIM ÖYK
TÜRK TELEKOM YENİ ŞİRKET KURUYOR
BDDK; BANKALARA OTAŞ´I TAK
TELEKOM’UN YABANCI ORTAKLARI KAP
TELEKOM ÇALIŞANINI TANIMAYA MI B
BAKAN YANILTILDI MI
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!