Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
TT KAMPÜSÜNE GÖKDELENTT KAMPÜSÜNE GÖKDELEN

Tarih: 2010-10-19

 TÜRK TELEKOM, AYDINLIKEVLER KAMPÜSÜNE GÖKDELEN DİKİYOR.

Türk Telekom’un gayrimenkul satışlarının derneğimizce dile getirilmesine müteakip, konu medyada yer almaya başlamış ve TBMM’nin gündemine de gelmişti. Bugünkü (19.Ekim.2010) Zaman gazetesinde, Selim Kuvvel imzalı  Türk Telekom’u bu konuda savunan bir haber yayınlandı:

“Türk Telekom, Ankara'ya 30 katlı gökdelen dikecek. Gökdelen Türk Telekom'un Aydınlıkevler'deki genel müdürlük kompleksi içinde yer alacak ve kulesiyle birlikte 176 metre olacak.Kompleks içindeki 5 farklı bina Ankara'nın en yüksek yapısı olan bu binada toplanacak. Telekom, çalışanlarının yeşil bahçeleri görerek çalışması için binanın sadece 10. katında değil, her katında bahçe yapmayı planlıyor. Tamamen çevreci yapıyla inşa edilecek gökdelen, kendi enerjisini büyük ölçüde güneş, rüzgâr, yağmur ve topraktan alacağı enerjiyle üretecek. Bu ay temeli atılması planlanan binanın 100 milyon TL'ye mal olması bekleniyor.

Türk Telekom, 81 ilde yürüttüğü emlak projeleri kapsamında, atıl olan binaları elden çıkarıyor. Yeni binalar alıyor ya da sıfırdan inşa ediyor. Ankara'da yapılacak ve 10 fikir projeden biri seçilen bina da bunlardan biri. 176 metre yüksekliği ile Ankara'nın sembol yapılarından olacak bina, tam bir teknoloji harikası olarak inşa edilecek. Bina, teknoloji tabanlı sistemler ile yönetilecek ve akıllı bina konseptiyle çalışacak.

Bu arada Türk Telekom, özelleştirmeden bu yana 50 milyon TL'lik emlak satışı yaptı. Mevcut gayrimenkullere yapılan yatırım ve yeni satın alınan binaların toplam yatırım tutarı ise 500 milyon TL'yi aştı. Sattığı gayrimenkulün 10 katını geri alan Telekom'un, Ankara'ya yapacağı teknolojik dev bina ile gayrimenkule yaptığı yatırım tutarı 600 milyon TL'ye çıkacak. SELİM KUVVEL –ZAMAN”

İlginç bir haber….

Ama bu haberi okuyunca kendi kendimize bazı sorular sorduk…

Soruları da sizinle paylaşalım istedik…

SORU 1: GENEL MÜDÜRLÜĞÜNÜ BÜYÜK ÖLÇÜDE İSTANBUL’A TAŞIMIŞ TÜRK TELEKOM, ANKARA’YA 30 KATLI BİR BİNA YAPTIRMAYA NEDEN GEREK DUYDU.

SORU 2: TÜRK TELEKOM’UN SATTIĞI GAYRİMENKULLERİN ÖNEMLİ BÖLÜMÜ TELEKOMÜNİKASYON YATIRIMLARI İÇİN ALINMIŞ OLMASINA KARŞILIK, ÖZELLEŞTİRMEDEN SONRA ALINAN BİNALARIN ÖNEMLİ BÖLÜMÜNÜN HİZMET BİNASI OLMASI TESADÜF MÜ?

SORU 3: TÜRK TELEKOMUN BİNA YATIRIMI OLARAK BİLDİRDİĞİ RAKAMLAR GERÇEK Mİ? O RAKAMLAR GERÇEĞE YAKINSA, BUNUN BÜYÜK BİR ÇOĞUNLUĞUNU (ÜÇÜ BİNALİ YILDIRIM’IN ADINI TAŞIYAN) OKULLAR OLUŞTURMUYOR MU?

 

Bu Haber 2876 defa okunmuştur.
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
TELEKOM´DAN YÖNETİM DEĞİŞ
TÜRK TELEKOM İÇİN SÜRE İSTEDİLER
FET֒NÜN TÜRK TELEKOM DAVASINDA
TÜRK TELEKOM; GÖZ GÖRE GÖRE GELE
TÜRK TELEKOMDA KADER GÜNÜ
DEVLET TELEKOM’A EL KOYSUN İSTİY
BAŞBAKAN: TELEKOM´A MÜDAHALE EDE
ULAŞTIRMA BAKANI; TT EL DEĞİŞTİR
TELEKOMUN HİSSE YAPISI
KAREL İLE T.TELEKOM ARASINDA İŞB
KURUMLAR VERGİSİNDE TELEKOMUN AD
TELEKOM`DA BORÇ KRİZİ ÇALIŞAN KR
TÜRK TELEKOM’U GERİ ALACAK MISIN
TÜRK TELEKOM DA KİMLER KAZANIYOR
ORGANİZASYON DEĞİŞİKLİĞİNE ELEŞT
YÖNETİCİLERE EMEKLİLİK TEŞVİKİ
T.TELEKOM´DA BÜYÜK DEĞİŞİKLİK
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!