T.TELEKOMUN VERDİĞİ DİSİPLİN CEZALARIT.TELEKOMUN VERDİĞİ DİSİPLİN CEZALARI

Tarih: 2010-11-03

 

TÜRK TELEKOM YÖNETİMİNCE, İKİNCİ TİP PERSONELE 2006-2010 DÖNEMİNDE VERİLEN TEZKİYELER  VE CEZALAR.

Türk Telekom ile 2.tip sözleşme akdedip Türk Telekom’da çalışmaya devam eden personele, Türk Telekom yönetimi tarafından tezkiye notları verilmiş ve bu sicil notları şahsi dosyaları ile birlikte, personelin naklen geldiği kuruma intikal ettirilmiştir. 
Keza; 2. Tip Sözleşme imzalayarak Türk Telekom’da çalışmaya devam eden bazı personele Türk Telekom disiplin kurulları tarafından disiplin cezası verilenler olmuştur.
Kamu personeli niteliğini koruyan, yalnızca Türk Telekom’da çalıştığı sürece ücretsiz izinli sayılan personele Türk Telekom yöneticileri tarafından sicil notu verilmesi,  bu sicil notlarının kişisel dosyaları ile birlikte nakloldukları kuruma gönderilmesi ve özel sektörün işçi disiplin kurullarınca verilen disiplin cezalarının başka kurumlara nakil olan personelin sicillerinde muhafaza edilmesi ve bu bilgilerin personelin değerlendirilmesinde dikkate alınması yanlıştır.
Zira;
657 Sayılı Devlet Memurları  Kanunu ve  bu kanuna göre çıkarılmış Devlet Memurları Sicil Yönetmeliği’ne göre gerek sicil verenin, gerekse sicil verilenin Devlet Memuru olması gerekir. Türk Telekom Yöneticileri İş Kanununa tabi özel sektör işçileri olduğu için “Memur” değillerdir.
Yine 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu devlet memurlarına disiplin cezası verebilecek organları belirlemiştir. Bu organlarda devlet memuru olmayanlar görev alamazlar.
Belirtilen bu nedenlerle, Başka Kamu kurum ve kuruluşlarına nakil olan eski Türk Telekom Personeline 15.11.2005 tarihinden sonra Türk Telekom tarafından verilen disiplin cezalarının sicil cüzdanlarından silinmesi gerekir.

Bu Haber 3055 defa okunmuştur.
POSTA ÇALIŞANLARININ MÜCADELE TA
KDK´NIN YEŞİL PASAPORT GÖRÜŞÜ
657´DE KÖKLÜ DEĞİŞİKLİK
MEMUR SUÇLARINDA HAGB KARARI
FETO’NUN HAKİMLERİ VE TELEKOM DA
ARAŞTIRMACILARIN MAAŞLARI YANLIŞ
YARGI DA ŞOK TESPİT
MEMURLAR; GÖREV, SORUMLULUK, YAS
HER YÖNÜYLE MEMURLARDA İZİN
SAATLİK İZİNLER YILLIK İZİNDEN D
YAYIN YASAKLARI VE BİZ
ARAŞTIRMACILARDA KISMİ İYİLEŞTİR
ARAŞTIRMACILARI UMUTLANDIRAN GEL
DAVALARA KİM BAKACAK?
ÖLEN ABONE İPTALİNDE KOLAYLIK
YARGITAY HAKLILIĞIMIZI ONAYLADI
İŞYERİNDE BİLGİSAYAR İLE YAPILAN
ATİLLA KART’IN TELEKOMLA HUKUK S
GENEL SAĞLIK SİGORTASI SORULAR
ANKARA 11. İŞ MAHKEMESİNİN KARA
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!