DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
BU KADAR DA OLMAZBU KADAR DA OLMAZ

Tarih: 2010-11-22

 BU KADAR DA OLMAZ…
Bayramın son günü bir e-posta mesajı aldık;
Merhabalar;
Ben eski Telekom personeli ….. Kızı …… .  ……Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümü  öğrencisiyim . Babamın Telekom’da çalıştığı sıralarda başvurduğum Telekom bursunu 2008 -2009 eğitim öğretim yılında hak etmiştim. Babamın 2010 ocak ayında kurum değiştirmesi sebebiyle 2010 ekim ayında bursumun kesildiğini öğrendim.
Bursu hak etme nedenlerim elektrik bölümünü tercih etmiş olmam ilk 50 binde yer alıyor olmam. Hiç alttan dersim kalmamasına rağmen babamın kurum değiştirmesi nedeniyle bursum habersizce kesilmesi sizce doğru mudur? Oysa emekli çocuğu olalar halen almaktadır .
Ayrıca babam isteğiyle değil kurum sözleşmesi gereğince yeri değişmiştir. Ben bursumun kesildiğini aradan iki ay geçip neden yatmadığımı sorunca öğrenebiliyorum . Bana eğer iki ay önceden haber edilmiş olsaydı başka yerlerden burs alabilme hakkım doğacaktı iki ay geçmesi benim başka kurumlardan burs almamı engellemiş ayrıca bu eğitim yılı boyunca mağdur olmama neden olmuştur.
Sizden ricam benim hakkımı aramama yardımcı olmanız . Bir şekilde benim hakkımı savunmanız veya bana yol gösterip yardımcı olmanızdır. Babam belki kurum değiştirdi ama ben ne bölüm değiştirdim ne snıfta kaldım nede  alttan ders bıraktım . Madem geçerli bir sebebleri var bursumu kesecek bunu bana neden önceden bildirmediler .
Telekom bursunun bir diğer şartı başka yerden burs almamak başka yerede başvuramadım benim mağduriyetime kim destek olacak? Nasıl geçineceğim? 
Yardımlarınızı ve desteklerinizi hakkımı aramama yardımcı olmanızı bekliyorum İlgilendiğiniz için şimdiden teşekkür ediyorum . 
Eski Telekom personeli kızı, belki de gelecekteki Telekom personeli adayı ………..
Yaklaşık bir yıl önce;Türk Telekom’un burs verdiğini bir haberle duyurmuş ve haberi şu cümlelerle noktalamıştık: “Türk Telekom’u genelde eleştiriyoruz. Ama Türk Telekom’un, çalışanların ve emeklilerin çocuklarına burs  vermesi  takdire  şayan  bir  hareket...  Umarız, Türk Telekom’dan ayrılıp başka kurumlara geçen personelin çocukları da burs kapsamına  alınır.”
Biz hep, Türk Telekom yöneticilerinin bir gün gelip; “Kurumsal hafıza”, “vefa” , “şükran” gibi değerlerin önemini kavrayacaklarını umduk.
Türk Telekom’un; ayrılan personeliyle bağlarını koparmasının, ayrılan personeli “Türk Telekom Karşıtı” haline getirmesinin çağdaş işletmecilik anlayışı ile bağdaşmadığını vurguladık…
Ama anlaşılan o ki; Türk Telekom yönetimi, “Telekomcu”lardan arınmış, kurumsal hafızasını silmiş bir Türk Telekom peşinde…
Haydi babaları, anneleri “Telekomcu” idi…
Gencecik, delikanlıları, genç kızları niye zor durumda bıraktınız…
Gençlerin, güven duygusunu sarsmaya , hayata hayal kırıklıkları ile başlatmaya hakkınız var mı?
Türk Telekom üst yönetiminde çalışmaya  devam eden eski “Telekomcular”  sözümüz size;
Bu mesaj sizin yüreğinizi dağlamadı mı?
Bu adaletsizliğe bir çözüm bulamayacak mısınız?
“BU KADAR DA OLMAZ” demeyecek misiniz?
Bu Haber 3730 defa okunmuştur.
TÜRK TELEKOM ... YİNE DE ZARARDA
TÜRK TELEKOM ZARARDA !
MUSTAFA ŞENLİ DİREKTÖRLÜĞE ATAND
YAKUP ÖZTUNÇ TT GENEL MD. YARD.
DARBE GÜNÜ TELEKOM BİNASININ İŞG
TÜRK TELEKOM´U AKİS DENETİ
T.TELEKOM´DAN BORÇ UZATIMI
TÜRK TELEKOM NEDEN ZARAR ETTİ?
TÜRK TELEKOM VE PTT GÜÇ BİRLİĞİ
TÜRK(?) TELEKOM´DAN İLGİNÇ AFİŞL
BANKALARDAN SAUDİ TELEKOM´A RET.
TTNET HAKKINDA SORUŞTURMA
TÜRK TELEKOM’DA ÜST DÜZEY ATAMAL
CEP TELEFONUNDA NEDEN AVEA YAZMI
AVEA´YA 184 MİLYON LİRALIK
TÜRK TELEKOM ÜST YÖNETİMİ
T.T.´DA GENEL MÜDÜR YARDIMCILIĞI
TÜRK TELEKOMUN MEVCUT YÖNETİCİLE
T.TELEKOMDA YÖNETİM DEĞİŞİKLİĞİ
OJER BORSADAKİ TELEKOM HİSSELERİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!