6. KİTAP GÜNÜ 6 OCAKTA BEKLİYORUZ. Konuğumuz: Cengiz Önal TARAKÇIOĞLU
 
O.VURAL VE M.İNCE'Yİ ZİYARETO.VURAL VE M.İNCE'Yİ ZİYARET

Tarih: 2010-12-03

 OKTAY VURAL VE  MUHARREM İNCE'Yİ ZİYARET ETTİK.
Yönetim Kurulumuz Göreve Başladığı 19.12.2009 tarihinden  bu yana Türk Telekomdan  ayrılan, ayrılmak zorunda kalan personelin sorunlarını, Türk Telekomda çalışanların, çalışmak zorunda kalanların karşılaştıkları güçlükleri,  Türk Telekom'un Özelleştirilmesinin sonuçlarını, sektörün problemlerini kamuoyunun gündemine getirmek için yoğun bir çaba sarfetmektedir.
Düzenlenen raporlar, yapılan basın toplantıları, basın açıklamaları ile derneğimizin görüşleri kamuoyuna aktarılmaktadır.
Belirtilen bu konularda siyasi parti yetkililerini bilgilendirmek amacıyla Siyasi Parti Yetkilileri ile de zaman zaman görüşmeler yapılmaktadır.
Daha önce; Şu anda CHP Genel Başkanı olan CHP TBMM Grup Başkan Vekili Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, MHP TBMM Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, Adalet ve Kalkınma Partisi TBMM Grup Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı  ve MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ekici'yi ziyaret etmiş,  TBMM Plan Bütçe Komisyonunun bazı  Üyeleri, Sorunlarımıza Yakın İlgi Gösteren bazı Milletvekilleri (Yılmaz Tankut, Atilla Kart, Şenol Bal, Osman Coşkunoğlu, Ali Uzunırmak, Hasan Macit,  Hamit Homriş) ile çeşitli görüşmeler yapmıştık.
Bu Kez de; Düzenlediğimiz Raporları takdim etmek , camianın sorunlarını iletmek amacıyla, Ulaştırma Eski Bakanı ve MHP Grup Başkan Vekili Sayın Oktay VURAL  ile CHP Grup Başkanvekili Sayın Muharrem İNCE'yi 01.12.2010 Günü Makamlarında ayrı ayrı ziyaret ettik.
Bu ziyaretlere, derneğimizi temsilen ; Genel Başkan Zafer Tekbudak, Başkan Yardımcısı Fazlı Köksal, Genel Sekreter Selçuk Mete DARICI,  Sayman Yılmaz YAZICI ve Yönetim Kurulu Üyesi Dinçer YETİŞER katılmışlardır.
Sayın Oktay VURAL'ı Ziyaretimiz
Sayın Oktay VURAL raporları sitemizden indirip okuduğunu, raporları beğendiğini ifade ettikten sonra,  Bakanlığı döneminde Türk Telekom çalışanlarının ne kadar fedakar, donanımlı, vasıflı olduklarını müşahade ettiğini, bu personelin bilgi birikimleri ile ilgisiz alanlarda istihdam edilmesinin, terfi etmelerinin önünün kesilmesinin tamamen bir beyin ısrafı olduğunu, gerek Türk Telekom’dan ayrılanların gerekse sektörün sorunlarını yakından bildiğini, ancak Muhalefette yapabileceklerinin sınırlı olduğunu belirtmiştir. TBMM'de yapılan konuşmalar ve Denetim Faaliyetleri (Soru Önergeleri, Araştırma Önergeleri ) ile konuyu gündemde tutmak için çaba gösterdiklerini ilave etmiştir. Derneğimizin düzenleyeceği Panellere konuşmacı olarak katılmaktan da memnun olacağını söylemiştir.

Sayın Muharrem İNCE'yi Ziyaretimiz
Sayın Muharrem İNCE'de bizleri sabırla ve geniş zaman ayırarak dinlemiştir. Sayın İNCE’nin de  derneğimizin düzenlediği raporlardan haberdar olduğu öğrenilmiştir.  Çok sıcak bir ortamda gerçekleşen görüşmede, Sayın İNCE;   Türk Telekom’dan ayrılan personelin sorunlarıyla ilgili konuları TBMM gündemine taşıyacağını belirtmiştir. Yolsuzlukla mücadelenin önemine de değinen Sayın İNCE, Ülke sorunları hakkındaki düşüncelerini  de bize aktarmıştır.  Sayın Muharrem İNCE Yönetim Kurulumuzu yolcu ederken, görüşmelerin tekrarlanması dileğini de ifade etmiştir. Çıkışta, Sayın İNCE’nin donanımlı danışmanının web sitemizin sürekli ziyaretçilerinden olduğunu belirtmesi de bizim için hoş bir sürpriz oldu. 

Bu Haber 2237 defa okunmuştur.
2018´İN İLK KİTAP GÜNÜ 6 OCAK´TA
TELGRAFÇI HAMDİ´Yİ ANIYORUZ
MEVLİD KANDİLİNİZ KUTLU OLSUN
DAVETLİSİNİZ
ESKİ BAKAN´DAN DERNEĞİMİZE
KARA GÜNLER OLMASIN
ÖDÜL TÖRENİNE DAVETLİSİNİZ
MAKALE YARIŞMAMIZ SONUÇLANDI
KİTAP SÖYLEŞİ ve İMZA GÜNÜ
DÖRDÜNCÜ KİTAP GÜNÜ 14 EKİMDE
OKUYORUZ-OKUTUYORUZ
BİR KİTAP GÜNÜ ETKİNLİĞİ DAHA GE
3. KİTAP GÜNÜNE BEKLİYORUZ
İL TEMSİLCİMİZ OLMAK İSTER MİSİ
TÜRK TELEKOM VE ÖZELLEŞTİRMESİ
ZORUNLU BİR AÇIKLAMA
BÜYÜK KAMPANYAYA BİR KATKI DA Bİ
ÖZELEŞTİRİ, GURUR VE DAVET
BİR İMZA... BİR SÖYLEŞİ...
EBRU KURSUNA BEKLİYORUZ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!