7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
OSMAN BAL EMEKLİ OLDUOSMAN BAL EMEKLİ OLDU

Tarih: 2010-12-29

“TÜRK TELEKOM’UN YUNUS EMRE”Sİ EMEKLİ OLDU.
Sevecenliği, hoşgörüsü, kin tutmayan yapısı ve hiç kimse hakkında olumsuz söz söylememesi nedeni ile arkadaşları arasında, “Çağımızın Yunus Emre’si”, “Türk Telekom’un Yunus Emre’si” olarak; personeli tarafından da “Osman Baba” olarak adlandırılan Sayın OSMAN BAL 28.12.2010 tarihinde Emekli oldu.
PTT’den Burslu okuduğu Karadeniz Teknik Üniversitesinin Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra Ankara PTT Başmüdürlüğünde Şebeke Tesis Mühendisi olarak göreve başlayan Osman Bal; daha sonra Santraller Mühendisi olarak görevine devam etmiştir. Yönetici olarak başladığı Yenişehir Telekom Müdür Yardımcılığı görevini ,Keçiören, İncesu Telekom Müdürlüklerinde Müdür Yardımcısı, Dikmen Telekom Müdürlüğünde Müdür olarak sürdürdü. İsteği dışında 1997 yılında Tokat Türk Telekom Başmüdürlüğü’ne atandı, kısa bir süre Tokat Başmüdürlüğü yaptıktan sonra, kendi isteği ile Dikmen Telekom Müdürlüğü’ne döndü.
1999 Yılında Ankara Başmüdür Yardımcısı, 2000 Yılında Bilişim Ağları Dairesi Başkanlığına atandı. 2003 Yılı Haziran ayında bu görevinden alınarak Müşavir yapıldı. 2006 Yılı Mart Ayında Türk Telekom Ankara İl Müdürü, 2007 yılında İşletme Dairesi Başkanı oldu. 2009 Yılında Nato Tafics Dairesi Direktörlüğüne getirilen Osman Bal , yabancılaştığı Türk Telekom’da çalışmaya daha fazla dayanamayarak emekliliğini kazanır kazanmaz emekli oldu.
Osman Bal, Türk Telekom özelleştikten sonra, orada kalan/ kalmak zorunda kalan “Türk Telekomcu” ların dertlerini açabildikleri, sorunları ile ilgilenen, ellinden geldiği kadar onları koruyan kollayan tek yönetici idi.
Her ayrılan “ Türk Telekomcu” ile birlikte Türk Telekom kurumsal kimliğinden çok şey kaybetti… Osman Bal’ın ayrılmasından sonra, “Türk Telekom”a, “Türk Telekom” denir mi bilmiyoruz. Ama bildiğimiz bir şey var, Osman Bal’ın yüreğindeki insan sevgisini bundan sonraki yaşamında da sürdüreceği.
“Çağımızın Yunus Emre’si”ne emeklilik hayatında başarılar diliyoruz.
OSMAN BAL'IN VEDA MESAJI   
Sevgili Türk Telekom ailesi (Ailem)
SEVGİLİ  TÜRK TELEKOM AİLESİ,

1985 senesinde Mühendis olarak göreve başladığım kurumumuzda-şirketimizde çalışma hayatımı bu yıl sonu itibarı ile sona erdirmiş (emekli olarak) bulunuyorum.Çalışma hayatım boyunca (Büyük bir kısmı yöneticilik) her konuda şahsıma göstermiş olduğunuz büyük destekleriniz,yardımlarınız ve iyi niyetleriniz için her kademedeki mesai arkadaşlarıma,yöneticilerime, siz kardeşlerime sonsuz şükranlarımı-teşekkürlerimi arz ediyorum.
Bu uzun dönem içerisinde değişik nedenlerle bilmeyerek,istemeden,farkında olmadan üzdüğüm,kırdığım,incittiğim siz canım kardeşlerimin affına sığınıyorum.Böyle bir hatam oldu ise beni bağışlamanızı diliyorum.
Çok büyük, muhteşem ailenin her ferdine (Emekli olan,Başka Kurumlara giden,Halen çalışmakta olan vb.) ulaşmam sizlerde takdir edersiniz ki çok zor.Sizlerden,büyük kitlelere ulaşma imkanı olan sayın yöneticilerimizden  ricam/arzım, beraber olduğunuz çalışanlarımızdan mümkün ise benim adıma helallik istemenizdir. Allah rızası için hepiniz haklarınızı helal edin.Eğer var ise benden yana helal olsun.
Bir kardeşiniz,mesai arkadaşınız ,dostunuz olarak duam odur ki,
Sevgiyi içinizden eksik etmeden,
Ruh ve beden sağlığınızı kaybetmeden,
Beraber çalıştığınız insanlara iyi davranarak (İnsanlara iyi davranmanın hiçbir maliyeti yok),
Kimseye yukardan bakmadan,
Bakıp ibret al yere düşen yaprağa

Bir zamanlar oda yüksekten bakardı toprağa

Sözünü aklınızdan çıkarmadan,   

Rabbim, hepinize sağlıklı,mutlu ve başarılı bir çalışma hayatı nasip etsin,
Selam, saygı ve sevgilerimle
Allah a Amanet Olun.
OSMAN BAL

Bu Haber 6032 defa okunmuştur.
ÜMMET EREN VEFAT ETTİ
ZUHAL ÇELİK´İN ANNESİ VEFA
RAMADAN İLÇİKTAY AMELİYAT OLDU
ŞAKİR TALU VEFAT ETTİ
TARIK KORAY VEFAT ETTİ
ÖMER BAŞKURT VEFAT ETTİ
ATANUR YILMAZ YAZDI: GEÇMİŞE ÖZL
MEHMET DİNLER VEFAT ETTİ
ALP ARSLAN’IN BABASI VEFAT ETTİ
ZAFER AYKIRI’NIN BABASI VEFAT ET
SABAHAT ÖZGÜR´ÜN ANNESİ VEFAT ET
SEMA YASAK’IN KIZI TRAFİK KAZASI
İMODSANCILARDAN BİRLİK VE VEFA
ŞEHİT YILMAZ ERZ’İ RAHMETLE ANIY
MUSTAFA AKGÜL´Ü KAYBETTİK
BEKİR ÖZTOPRAK AMELİYAT OLDU
HATİCE G.ŞAHMAN 2018 EDEBİYAT TA
İRFAN ÇAKIR VEFAT ETTİ
RECAİ SAYAR´IN ANNESİ VEFAT ETTİ
İ.HAKKI ALPTÜRK AMELİYAT OLDU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!