Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
TBMM’NE YÜKSEK FATURATBMM’NE YÜKSEK FATURA

Tarih: 2011-01-01

TÜRK TELEKOM TBMM’NE HATALI FATURA GÖNDERDİ.
Aylık telefon faturaları için 200-250 bin TL bandında ödeme yapan TBMM Başkanlığı, ekim-kasım faturasında şok yaşadı. Telekom, TBMM’ye 806 bin TL’lik fatura gönderdi. Fatura karşısında şaşkına dönen TBMM, önce istenilen tutarı ödedi. Ardından hemen TBMM’deki tüm telefonlardan yapılan konuşmalar için inceleme başlattı. TBMM Genel Sekreterliği, daha önce çalışanlarına özel konuşma yasağı koymuş ve telefonlara teknik sınırlama getirmişti. TBMM Genel Sekreterliği bu yöndeki kararlılığını genelgelerle devam ettirmişti.
TBMM Başkanlığı’nın yaptığı inceleme sonucu gerçek faturanın, gelen miktarın neredeyse onda biri kadar olduğu belirlendi. İcelemede sekreteryaların, idari birimleri telefon konuşmaları gözden geçirildi ve sonuçta; Telekom sistemindeki bilgisayarın şehir içi yapılan tüm konuşmaları şehirlerarası gibi okuduğu, şehirlerarası yapılan konuşmaları da uluslararası konuşulmuş gibi algılayarak kayda geçtiğini tespit etti.
TBMM, Telekom’u durumdan hemen haberdar etti. Yapılan yazışmalar sonucu TBMM, Telekom’dan ödediği faturanın 707 bin TL’sinin iadesini istedi. Telekom yetkilileri, TBMM’nin tespitine hak vererek söz konusu miktarı ödeyeceğini bildirdi.
Ya diğer kurumlar?

TBMM yetkilileri, Telekom’un TBMM’deki faturalara yansıyan sistem yanlışının diğer bakanlıklar ve devlet kurumlarına da yansıyıp yansımadığı konusunda ise, “Onu bilemiyoruz. Biz, TBMM’deki sistemden kaynaklanan hatayı bulup Telekom’a ilettik. Yapılan fazla ödemeyi talep ettik. İtirazımızda haklı olduğumuz için ödeyeceklerini bildirdiler” dedi.

 
Bu Haber 1998 defa okunmuştur.
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
TELEKOM´DAN YÖNETİM DEĞİŞ
TÜRK TELEKOM İÇİN SÜRE İSTEDİLER
FET֒NÜN TÜRK TELEKOM DAVASINDA
TÜRK TELEKOM; GÖZ GÖRE GÖRE GELE
TÜRK TELEKOMDA KADER GÜNÜ
DEVLET TELEKOM’A EL KOYSUN İSTİY
BAŞBAKAN: TELEKOM´A MÜDAHALE EDE
ULAŞTIRMA BAKANI; TT EL DEĞİŞTİR
TELEKOMUN HİSSE YAPISI
KAREL İLE T.TELEKOM ARASINDA İŞB
KURUMLAR VERGİSİNDE TELEKOMUN AD
TELEKOM`DA BORÇ KRİZİ ÇALIŞAN KR
TÜRK TELEKOM’U GERİ ALACAK MISIN
TÜRK TELEKOM DA KİMLER KAZANIYOR
ORGANİZASYON DEĞİŞİKLİĞİNE ELEŞT
YÖNETİCİLERE EMEKLİLİK TEŞVİKİ
T.TELEKOM´DA BÜYÜK DEĞİŞİKLİK
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!