TBMM’NE YÜKSEK FATURATBMM’NE YÜKSEK FATURA

Tarih: 2011-01-01

TÜRK TELEKOM TBMM’NE HATALI FATURA GÖNDERDİ.
Aylık telefon faturaları için 200-250 bin TL bandında ödeme yapan TBMM Başkanlığı, ekim-kasım faturasında şok yaşadı. Telekom, TBMM’ye 806 bin TL’lik fatura gönderdi. Fatura karşısında şaşkına dönen TBMM, önce istenilen tutarı ödedi. Ardından hemen TBMM’deki tüm telefonlardan yapılan konuşmalar için inceleme başlattı. TBMM Genel Sekreterliği, daha önce çalışanlarına özel konuşma yasağı koymuş ve telefonlara teknik sınırlama getirmişti. TBMM Genel Sekreterliği bu yöndeki kararlılığını genelgelerle devam ettirmişti.
TBMM Başkanlığı’nın yaptığı inceleme sonucu gerçek faturanın, gelen miktarın neredeyse onda biri kadar olduğu belirlendi. İcelemede sekreteryaların, idari birimleri telefon konuşmaları gözden geçirildi ve sonuçta; Telekom sistemindeki bilgisayarın şehir içi yapılan tüm konuşmaları şehirlerarası gibi okuduğu, şehirlerarası yapılan konuşmaları da uluslararası konuşulmuş gibi algılayarak kayda geçtiğini tespit etti.
TBMM, Telekom’u durumdan hemen haberdar etti. Yapılan yazışmalar sonucu TBMM, Telekom’dan ödediği faturanın 707 bin TL’sinin iadesini istedi. Telekom yetkilileri, TBMM’nin tespitine hak vererek söz konusu miktarı ödeyeceğini bildirdi.
Ya diğer kurumlar?

TBMM yetkilileri, Telekom’un TBMM’deki faturalara yansıyan sistem yanlışının diğer bakanlıklar ve devlet kurumlarına da yansıyıp yansımadığı konusunda ise, “Onu bilemiyoruz. Biz, TBMM’deki sistemden kaynaklanan hatayı bulup Telekom’a ilettik. Yapılan fazla ödemeyi talep ettik. İtirazımızda haklı olduğumuz için ödeyeceklerini bildirdiler” dedi.

 
Bu Haber 2055 defa okunmuştur.
TÜRK TELEKOM’U KEŞKE SATMASAYDIK
TELEKOM ŞEHİRLERİ NE KADAR AKILL
BANKACILIK SİSTEMİ TIKANDI MI?
İNNOVA TAZMİNATA MAHKUM OLDU
TELEKOM YİNE BORÇLANDI
T.TELEKOMUN KURUMSAL İLKELER NOT
T.TELEKOM´DAN YIKILAN BİNA AÇIKL
TELEKOMUN BİNASI DA PARASI DA ÇÖ
TÜRK TELEKOM YİNE BORÇLANDI
ENİS ÖKSÜZ´ÜN TÜRK TELEKOM
TÜRK TELEKOM´UN ZEHİR ZIKKIM ÖYK
TÜRK TELEKOM YENİ ŞİRKET KURUYOR
BDDK; BANKALARA OTAŞ´I TAK
TELEKOM’UN YABANCI ORTAKLARI KAP
TELEKOM ÇALIŞANINI TANIMAYA MI B
BAKAN YANILTILDI MI
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!