DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
TBMM’NE YÜKSEK FATURATBMM’NE YÜKSEK FATURA

Tarih: 2011-01-01

TÜRK TELEKOM TBMM’NE HATALI FATURA GÖNDERDİ.
Aylık telefon faturaları için 200-250 bin TL bandında ödeme yapan TBMM Başkanlığı, ekim-kasım faturasında şok yaşadı. Telekom, TBMM’ye 806 bin TL’lik fatura gönderdi. Fatura karşısında şaşkına dönen TBMM, önce istenilen tutarı ödedi. Ardından hemen TBMM’deki tüm telefonlardan yapılan konuşmalar için inceleme başlattı. TBMM Genel Sekreterliği, daha önce çalışanlarına özel konuşma yasağı koymuş ve telefonlara teknik sınırlama getirmişti. TBMM Genel Sekreterliği bu yöndeki kararlılığını genelgelerle devam ettirmişti.
TBMM Başkanlığı’nın yaptığı inceleme sonucu gerçek faturanın, gelen miktarın neredeyse onda biri kadar olduğu belirlendi. İcelemede sekreteryaların, idari birimleri telefon konuşmaları gözden geçirildi ve sonuçta; Telekom sistemindeki bilgisayarın şehir içi yapılan tüm konuşmaları şehirlerarası gibi okuduğu, şehirlerarası yapılan konuşmaları da uluslararası konuşulmuş gibi algılayarak kayda geçtiğini tespit etti.
TBMM, Telekom’u durumdan hemen haberdar etti. Yapılan yazışmalar sonucu TBMM, Telekom’dan ödediği faturanın 707 bin TL’sinin iadesini istedi. Telekom yetkilileri, TBMM’nin tespitine hak vererek söz konusu miktarı ödeyeceğini bildirdi.
Ya diğer kurumlar?

TBMM yetkilileri, Telekom’un TBMM’deki faturalara yansıyan sistem yanlışının diğer bakanlıklar ve devlet kurumlarına da yansıyıp yansımadığı konusunda ise, “Onu bilemiyoruz. Biz, TBMM’deki sistemden kaynaklanan hatayı bulup Telekom’a ilettik. Yapılan fazla ödemeyi talep ettik. İtirazımızda haklı olduğumuz için ödeyeceklerini bildirdiler” dedi.

 
Bu Haber 1887 defa okunmuştur.
BÖYLE KAZIK YEMEDİK
TÜRK TELEKOM ... YİNE DE ZARARDA
TÜRK TELEKOM ZARARDA !
MUSTAFA ŞENLİ DİREKTÖRLÜĞE ATAND
YAKUP ÖZTUNÇ TT GENEL MD. YARD.
DARBE GÜNÜ TELEKOM BİNASININ İŞG
TÜRK TELEKOM´U AKİS DENETİ
T.TELEKOM´DAN BORÇ UZATIMI
TÜRK TELEKOM NEDEN ZARAR ETTİ?
TÜRK TELEKOM VE PTT GÜÇ BİRLİĞİ
TÜRK(?) TELEKOM´DAN İLGİNÇ AFİŞL
BANKALARDAN SAUDİ TELEKOM´A RET.
TTNET HAKKINDA SORUŞTURMA
TÜRK TELEKOM’DA ÜST DÜZEY ATAMAL
CEP TELEFONUNDA NEDEN AVEA YAZMI
AVEA´YA 184 MİLYON LİRALIK
TÜRK TELEKOM ÜST YÖNETİMİ
T.T.´DA GENEL MÜDÜR YARDIMCILIĞI
TÜRK TELEKOMUN MEVCUT YÖNETİCİLE
T.TELEKOMDA YÖNETİM DEĞİŞİKLİĞİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!