Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
KANDİL  YARDIM DERNEĞİKANDİL YARDIM DERNEĞİ

Tarih: 2011-01-03

KANDİL EĞİTİM YARDIM DERNEĞİ GENEL KURULUNU GERÇEKLEŞTİRDİ.
2006 yılı başlarında bir avuç Telekomcu’nun , “ üç beş kuruş birikimlerimizi bir araya getirelim; Fakirlere, özellikle maddi imkansızlıklar nedeniyle öğrenimini yapamayan kız öğrencilere yardımcı olalım” fikrinden hareketle kurdukları  “Kandil Eğitim Yardım Derneği” 2010 yılının son Cumartesi günü genel kurulunu yaptı.
Derneğin Genel Kuruluna derneğimizi temsilen Başkan Yardımcımız Fazlı Köksal katıldı.
Genel Kurulda Erdal KILINÇ divan başkanlığına Selahattin KAZAK da katipliğe getirildi.
Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel ŞİMAY faaliyet raporunu okudu. Derneğin etkinliklerinin tam anlaşılabilmesi için faaliyet raporunun önemli bölümlerini bilginize sunuyoruz.

DEĞERLİ MİSAFİRLER, KIYMETLİ ÜYELER.
Kurulduğumuz günden bu güne kadar Derneğimiz faaliyetleri şu şekildedir:
·        23 Adet buzdolabı İhtiyaç sahibi ailelere dağıtıldı 
·        19 çamaşır makinesi,
·        Sakat bir aileye bulaşık makinesi,
·        Bir ailenin aylık kira gideri,
·        Kullanılmamış iki adet halı,
·        Çok sayıda ev tefrişatı, Yakacak malzemesi, ve giyecek, mutfak malzemesi,
·         Açlık sınır altında yaşayan bir ailenin derneğimizin yardımı ve girişimleri ile Telekom çalışanlarının katkıları ile normal yaşama döndürülmeleri sağlanmıştır .
·         6 lise mezunu öksüz kız öğrenciye ücretsiz dershane temin ettik.
·         Dört sağır ve dilsiz ailenin  Dilli ve duyar olmalarına rağmen çocuklarının algılama yeteneği olmadığı için ücretsiz eğitim ve rehebilitasyon  merkezi temin ettik rehabile edildikten sonrada yapma ve yönledirme endekili  dershane temin ettik.
·        Bunların haricinde Derneğimizin tüzüğünde de belirtildiği gibi toplanan aidatlarla İlköğretime giden (İlkokul-Ortaokul) öksüz kız çocuklarına da her ay 50.YTL-  burs vermeye devam ediyoruz  Ankara da burs verdiğimiz ilkokul öğrencilerine bursu elden vermiyoruz ve o öğrencileri hiç tanımıyoruz yani tanıyoruzda  tanımıyoruz burs u öğrencinin öğretmenine okul müdürünün nezaretinde veriyoruz asla öğrenci ile muhatap olmuyoruz yapılması gereken giyecek gıda yardımı olsada ailesine teslim ediyoruz öğrencinin ailesine bizlerin burs verdiğimizi  bilmemesini tenbihliyoruz bize göstereceği ilgiyi öğretmenine göstermesini daha uygun buluyoruz.
·        Devlet İstatistik Enüstüsünün anketör elamanlarının derneğimize baş vurmaları ile Mamak ta eşini kaybetmiş iki çocuğu ile kirada yaşayan aylık 200 tl  kira borcundan dolayı evden atılmamın eşiğine gelen bir ailemize  Ptt sağlık sosyal işlerinde memur olarak görev yapan Bayan Melek Arslan hanım efendi babasından kalma evi 10 yıllığına kira almadan derneğimizin aracılığı ile  mağdur aileye verdi.
·         Değerli misafirler Muş’ta Vali Boran İlköğretim Okulu, Van’da Mulhis Gönentaş İlköğretim Okulu, Diyarbakır Silvan’da Aşağı Küp Kıran İlköğretim Okulu, Ergani’de Karpuzlu İlköğretim Okulu, Denizli’de Merkez Gökçebel İlköğretim Okulu, Samsun’ Havza Bekdiğin İlköğretim Okulu ve Ordu’da Merkez Aşağı Feritli İlköğretim Okulu’na giyecek, kitap ve kırtasiye gönderdik.  Umur İlköğretim Okuluna gönderdiğimiz kırtasiye malzemeleri ve giyecek yardımından dolayı derneğimize Silvan Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Teşekkür Belgesi gönderildi. Mezopotamya ve Silvan günlük siyasi mücadele gazetelerinde haber oldu. En son Urfa Siverek Merkez İlköğretim Okulu’na 27 koli giyim, 1500 adet kurşun kalem, 1200 adet defter cilti 250 adet kalem traşı 250 adet silgi gönderildi ve Urfa da basılan yerel gazetelerin hemen, hemen tamamında haber oldu Avusturalya da çalışan Selçuk Seyitmen 2009 yılında biri Eskişehir de biride Ankara da olmak üzere derneğimiz aracılığı ile iki aileye kurban parası gönderdi .
·        Samsun Havza Bekdiğin İlköğretim Okulu’nda asgari ücretle çalışan bir ailenin evinin yanması sonucu derneğimize yaptığı müracaat neticesinde 12 koli yatak, yorgan, çatal –kaşık ve bir ev için ne gerekliyse temin edilerek gönderilmiştir.
·         Ayrıca Samsun Havza Bekdiğin köyünde omurilik kanseri olan bir genç kız kardeşimize gıda yardımı gönderildi, kurbanını bağış yapmak isteyen bir aile ile irtibata geçirdi aile kurban parasını gönderdi.
·        Bizlere hep neden kız öğrencilere burs veriyorsunuz  diye soruyorsunuz işte cevabı Türk Eğitim-Sen’in yaptığı araştırmaya göre okula gitmesi gereken çocuk sayısı 19 milyon 205 bin iken ancak 14 milyon 878 bin 496 öğrenci okula devam ediyor. Okula gitmeyenlerin 2 milyon 486 bin 554’ünü ise kızlar oluşturuyor. Tabiî ki gönlümüzden geçen ve hedefimiz her ilde iki öğrenciye burs vermektir fakat önceliğimiz mağduriyeti oluşturan sayının çokluğunu kız öğrenciler teşkil etmektedirler imkanlarımızı zorlayarak erkek öğrencilerede burs verdik fakat süreli dönemlerde oldu fakat hedefimiz her ilde iki öğrenciye ulaşmaktır.
·        Kandil Eğitim Yardım derneğine bağışlanan 1,5,10,20 liralarla Batmanda Şırnak ta Samsunda Sivas ta Eskişehir de Aydında Kütahya da Tokatta Trabzon da Ankara Hacettepe Gazi üniversitesinde Burslar vermeye devam ediyor verdiğimiz bursları yaz tatilinde kesmiyoruz işte sizlerin verdikleri ile sokağa giden kaç tane tehlikenin önüne geçildiğinin takdirini sizlerin değerlendirmesine arz ediyorum.
·        Ülkemizde bu yardımları yapmak için bu yardımlarda bulunmak için kaynaklarımız çok bol ancak kaynakları kullandıracak irade yok. Eğer bir genel müdür kurumundaki atık kâğıdı vermiyorsa yok efendim biz bu kâğıtları satıp kuruma gelir kaydediyoruz diyorsa o sokaktaki tehlikenin sahiplerini tanıdığı zaman iş işten geçmiş oluyor. herkes askerliğini yapıyor herkes öyle yada böyle vergisini veriyor tam anlamı ile kendisini vatandaşlık görevini yaptığını söylüyor en doğal hakkıdır ben ülkeme askerliğimi yaparak vergimi vererek vatandaşlık görevimi yaptım diyenler acaba sokağa itilen tinerciden hapçıdan kapkaççıdan o yola düşmelerinde hiç mi katkıları yok.
·        Kendi çabalarımızla kapılarımızı çelik kapı yaptırıyoruz arkasına mandal taktırıyoruz alarm kamera vs. gibi tedbirlerle geceyi sabaha çıkartıyoruz maalesef sokağa çıktığımızda çelik kapı ile çıkmıyoruz yanımızda ya eşimiz yada çocuklarımız oluyor tehlikenin sokakta olduğunun farkına varıyoruz tinerci anlatıyor ben tehlikeyim buradayım hapçıda anlatıyor değerli misafirler işte bu noktada Hemen aklımıza devletin Kolluk kuvveti geliyor hapishaneler geliyor kimsesizler için hemen yetiştirme yurtları geliyor. Olayın asıl kaynağı da orası değil mi?  Kandil Eğitim Yardım derneğinin vermeye çalıştığı mücadele budur Bu mücadeleyi vermek için Üç tane F.F.F yan yana getirmemiz lazım Fikir gücü, Finans gücü ve fizik gücü bu üç f yi yan yana getirmeliyiz bunu nasıl başarabiliriz noktasındaki çıkış noktamız değerli arkadaşlarım büyüklerim sizlerden her ay 50 tl herkes her ay versin dememiz mümkün değil ayda 5,10, 20, tl veren arkadaşlarımızın zaman, zaman zorlandıklarına şahit oluyoruz bunun sürdürülebilir olması için hepimiz yılda iki dini bayram geçiriyoruz fitre ve sadaka veriyoruz kurban kesiyoruz adak adıyoruz işte burada sizlerin vermiş olduğu bu fitreyi sadakayı kurban derisinin yapılan adakların yönünü kandile damlattığımız zaman birileri yapıyor bizlerde birilerine veriyorduk ya şimdi kandile damlattığımız zaman işte o zaman büyüyebileceğiz

Derneğin Genel Kurulu Sonucunda;
Yüksel ŞİMAY Başkanlığa,
Alpaslan GÜNGÖR Genel Sekreterliğe,
Sultan DURMUŞ Başkan Yardımcılığına,
Fatma ERDAMAR Başkan Yardımcılığına,
Yılmaz TURHAN Mali Sekreterliğe ,
Getirildiler.
Denetim Kurulu da;
Aydan SEVİM,
Önder Kürşat SOYSAL,
Erdal KILINÇ’dan  oluştu.
Fedakarca Hizmet yürüten KANDİL Eğitim ve Yardım Derneği yöneticilerine çalışmalarında başarılar diler, eski/yeni tüm Türk Telekomcuları bu derneğe destek olmaya davet ederiz.

 


Bu Haber 3051 defa okunmuştur.
MEHMET KAYA VEFAT ETTİ
MUSTAFA SOYLAR ANNESİNİ KAYBETTİ
ORHAN GÖKSUDELİK VEFAT ETTİ
BERİL´İ KAYBETTİK
HASAN TAŞAN VEFAT ETTİ
LEYLA DAĞKILIÇ´IN ANNESİ VEFAT E
ÖDÜL TÖRENİMİZ MEDYADA
SEZAİ YAZICI’DAN MUHTEŞEM 4 ESER
CENGİZ KÖSEOĞLU VEFAT ETTİ
MAKALE YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ YA
SEVGİLERİ MANŞETTE KALDI
FİKRET HASIRİPİ´NE TEŞEKKÜ
NURİ YILMAZ VEFAT ETTİ
MEHMET SAĞLAM´IN OĞLU EVL
ÜÇ VEFAT HABERİ
DÖRT VEFAT HABERİ
MUSTAFA DÜNDAR VEFAT ETTİ
RABİL TURAN’IN ŞEHADETİNİN 24. Y
ÜÇ VEFAT HABERİ
RAGİBE KAL DEFNEDİLDİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!