"ARTIK TELGRAFIN TELLERİNE KUŞLAR KONMUYOR- PTT ve Türk Telekom Anıları" isimli kitabımızı NASIL TEMİN EDEBİLİRSİNİZ?
 
TELEKOMU MİLLİLEŞTİRECEĞİZTELEKOMU MİLLİLEŞTİRECEĞİZ

Tarih: 2011-01-23

OSMAN PAMUKOĞLU: TELEKOMU MİLLİLEŞTİRECEĞİZ.
Telekomcular Derneği Yönetim Kurulu olarak, 21.Ocak.2011 günü saat 13.00 de Hak ve Eşitlik Partisi  (HEPAR) Genel Başkanı Sayın Osman PAMUKOĞLU’nu ziyaret ettik.
Ziyarette, Dernek Başkanımız Zafer TEKBUDAK, Başkan Yardımcısı Fazlı KÖKSAL, Genel Sekreter Selçuk Mete DARICI, Yönetim Kurulu Üyeleri; Nurdan TAN, Savaş Dinçer YETİŞER ve Rıza ŞAHİNER hazır bulundular.
Başkanımız Zafer TEKBUDAK kısaca Derneğin Kuruluş amacını ve hedeflerini anlattı.
Sayın PAMUKOĞLU konuya direkt girdi; “ Arkadaşlar İktidara geldiğimizin ertesi günü TÜRK TELEKOM’U DEVLETLEŞTİRECEĞİZ/ MİLLİLEŞTİRECEĞİZ.  Türk Telekom’un eski çalışanlarını da TÜRK TELEKOM’a geri alacağız.”Sonra bize soru yöneltti; “Türk Telekom’un Yeniden Millileştirilmesinin önünde engel var mı? Hukuki, Stratejik, Ekonomik?” Biz de elimizden geldiği kadar cevaplandırmaya çalıştık. “Belki Tahkime başvurabilirler. Ama iktidar bu konuda kararlı olduğunu gösterebilirse, her konuda  (Tarife, toplu alımlar, kamulaştırma , altyapı vb) siyasi iktidara bağlı olan bir şirketin tahkime gitmesi de zor.” Dedik. İmtiyaz Sözleşmesinin iptali için Danıştay’a açtığımız davadan bahsettik. Danıştay’ın lehimize karar vermesi halinde Tahkim’e başvurunun da zorlaşacağından bahsettik.  “Biz bu konuda kesin kararlıyız. Onlar da bizim kararlılığımızı anlayacaklar” dediler. Sonra sohbetimiz bu minval üzerinde devam etti.
“Ben her özelleştirilen kurum için bunu söylemiyorum. Ama Türk Telekom çok önemli. TÜRK TELEKOM yeniden DEVLETLEŞTİRİLMELİDİR/ MİLLİLEŞTİRİLMELİDİR. Bunu da bu saatten sonra her yerde her ortamda söyleyeceğim. İnanıyorum ki, bunu benden duyan diğer siyasiler de aynı şeyi söyleyecekler. Bu konu Türkiye’nin milli politikası haline gelecek” dediler.
Türk Telekom’un hakkımızda açtığı Tazminat davasından bahsedince, Sayın Pamukoğlu gülerek, bunlar yıldırma taktikleri, Mücadelenizden vazgeçmeyin. Dedikten sonra ilave ettiler; “Savaşçılığı bir hayat felsefesi olarak benimseyin ve yılmayın” .
Daha sonra, Sayın Pamukoğlu; Partisinin başta özelleştirme olmak üzere, partisinin ekonomi ve tarım politikaları hakkında bilgi verdi. Sorunların şarlatan politikacılar tarafından çözülemeyeceğini, ülkede yapılan tahribatı kısa sürede gidereceklerini vurguladı.
Sayın Pamukoğlu bizi yolcu ederken de aynı cümleyi  söylüyordu: TÜRK TELEKOM yeniden DEVLETLEŞTİRİLMELİDİR/ MİLLİLEŞTİRİLMELİDİR. İnanıyorum ki, bunu benden duyan diğer siyasiler de aynı şeyi söyleyecekler. Bu konu Türkiye’nin milli politikası haline gelecek”
Hepimizin dudaklarından İNŞALLAH kelimesi döküldü, kapıdan çıkarken

 

Bu Haber 2620 defa okunmuştur.
ÖZELLEŞTİRME VE ACI SONUÇ
DR. ÖZDEMİR KONFERANS VERDİ
POSTA MEMURLUĞUNDAN SADRAZAMLIĞA
KONFERANSA DAVET
SİBEL DURAL´A GEÇMİŞ OLSUN
HOŞGELDİN 2017
AÇIK TEŞEKKÜR
YÖNETİM KURULU GÖREV BÖLÜMÜ YAPT
GENEL KURULDA BAŞKANIMIZIN YAPT
5. OLAĞAN GENEL KURULUMUZ YAPILD
TERÖRE LANET
FAALİYET RAPORUMUZ
BAŞKANIMIZLA YAPILAN RÖPORTAJ
GENEL KURUL İLANI
ATA’MIZI ÖZLEMLE ANIYORUZ
CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSU
BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZ KUTL
BABALAR GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN
YÖNETİM KURULUMUZ CHP’Yİ ZİYARET
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!