7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
TELEKOMU MİLLİLEŞTİRECEĞİZTELEKOMU MİLLİLEŞTİRECEĞİZ

Tarih: 2011-01-23

OSMAN PAMUKOĞLU: TELEKOMU MİLLİLEŞTİRECEĞİZ.
Telekomcular Derneği Yönetim Kurulu olarak, 21.Ocak.2011 günü saat 13.00 de Hak ve Eşitlik Partisi  (HEPAR) Genel Başkanı Sayın Osman PAMUKOĞLU’nu ziyaret ettik.
Ziyarette, Dernek Başkanımız Zafer TEKBUDAK, Başkan Yardımcısı Fazlı KÖKSAL, Genel Sekreter Selçuk Mete DARICI, Yönetim Kurulu Üyeleri; Nurdan TAN, Savaş Dinçer YETİŞER ve Rıza ŞAHİNER hazır bulundular.
Başkanımız Zafer TEKBUDAK kısaca Derneğin Kuruluş amacını ve hedeflerini anlattı.
Sayın PAMUKOĞLU konuya direkt girdi; “ Arkadaşlar İktidara geldiğimizin ertesi günü TÜRK TELEKOM’U DEVLETLEŞTİRECEĞİZ/ MİLLİLEŞTİRECEĞİZ.  Türk Telekom’un eski çalışanlarını da TÜRK TELEKOM’a geri alacağız.”Sonra bize soru yöneltti; “Türk Telekom’un Yeniden Millileştirilmesinin önünde engel var mı? Hukuki, Stratejik, Ekonomik?” Biz de elimizden geldiği kadar cevaplandırmaya çalıştık. “Belki Tahkime başvurabilirler. Ama iktidar bu konuda kararlı olduğunu gösterebilirse, her konuda  (Tarife, toplu alımlar, kamulaştırma , altyapı vb) siyasi iktidara bağlı olan bir şirketin tahkime gitmesi de zor.” Dedik. İmtiyaz Sözleşmesinin iptali için Danıştay’a açtığımız davadan bahsettik. Danıştay’ın lehimize karar vermesi halinde Tahkim’e başvurunun da zorlaşacağından bahsettik.  “Biz bu konuda kesin kararlıyız. Onlar da bizim kararlılığımızı anlayacaklar” dediler. Sonra sohbetimiz bu minval üzerinde devam etti.
“Ben her özelleştirilen kurum için bunu söylemiyorum. Ama Türk Telekom çok önemli. TÜRK TELEKOM yeniden DEVLETLEŞTİRİLMELİDİR/ MİLLİLEŞTİRİLMELİDİR. Bunu da bu saatten sonra her yerde her ortamda söyleyeceğim. İnanıyorum ki, bunu benden duyan diğer siyasiler de aynı şeyi söyleyecekler. Bu konu Türkiye’nin milli politikası haline gelecek” dediler.
Türk Telekom’un hakkımızda açtığı Tazminat davasından bahsedince, Sayın Pamukoğlu gülerek, bunlar yıldırma taktikleri, Mücadelenizden vazgeçmeyin. Dedikten sonra ilave ettiler; “Savaşçılığı bir hayat felsefesi olarak benimseyin ve yılmayın” .
Daha sonra, Sayın Pamukoğlu; Partisinin başta özelleştirme olmak üzere, partisinin ekonomi ve tarım politikaları hakkında bilgi verdi. Sorunların şarlatan politikacılar tarafından çözülemeyeceğini, ülkede yapılan tahribatı kısa sürede gidereceklerini vurguladı.
Sayın Pamukoğlu bizi yolcu ederken de aynı cümleyi  söylüyordu: TÜRK TELEKOM yeniden DEVLETLEŞTİRİLMELİDİR/ MİLLİLEŞTİRİLMELİDİR. İnanıyorum ki, bunu benden duyan diğer siyasiler de aynı şeyi söyleyecekler. Bu konu Türkiye’nin milli politikası haline gelecek”
Hepimizin dudaklarından İNŞALLAH kelimesi döküldü, kapıdan çıkarken

 

Bu Haber 2803 defa okunmuştur.
KADIN ve EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ
BAŞKANIMIZIN YENİ YIL MESAJI
2018´İN İLK KİTAP GÜNÜ 6 OCAK´TA
TELGRAFÇI HAMDİ´Yİ ANIYORUZ
MEVLİD KANDİLİNİZ KUTLU OLSUN
DAVETLİSİNİZ
ESKİ BAKAN´DAN DERNEĞİMİZE
KARA GÜNLER OLMASIN
ÖDÜL TÖRENİNE DAVETLİSİNİZ
MAKALE YARIŞMAMIZ SONUÇLANDI
KİTAP SÖYLEŞİ ve İMZA GÜNÜ
DÖRDÜNCÜ KİTAP GÜNÜ 14 EKİMDE
OKUYORUZ-OKUTUYORUZ
BİR KİTAP GÜNÜ ETKİNLİĞİ DAHA GE
3. KİTAP GÜNÜNE BEKLİYORUZ
İL TEMSİLCİMİZ OLMAK İSTER MİSİ
TÜRK TELEKOM VE ÖZELLEŞTİRMESİ
ZORUNLU BİR AÇIKLAMA
BÜYÜK KAMPANYAYA BİR KATKI DA Bİ
ÖZELEŞTİRİ, GURUR VE DAVET
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!