"ARTIK TELGRAFIN TELLERİNE KUŞLAR KONMUYOR- PTT ve Türk Telekom Anıları" isimli kitabımızı NASIL TEMİN EDEBİLİRSİNİZ?
 
SÜLEYMAN DEMİREL’İ ZİYARETSÜLEYMAN DEMİREL’İ ZİYARET

Tarih: 2011-01-27

DOKUZUNCU CUMHURBAŞKANIMIZ SAYIN SÜLEYMAN DEMİREL’İ ZİYARET ETTİK.

Bilindiği üzere Yönetim Kurulumuz ; Türk Telekomdan Ayrılan/Ayrılmak zorunda kalan, Türk Telekomda Çalışan/Çalışmak zorunda kalan arkadaşlarımızın sorunlarını iletmek, Türk Telekomun özelleştirilmesinin sonuçlarına ilişkin görüşlerimizi aktarmak ve bu konularda kamu oyu oluşturmak amacıyla, çeşitli  Siyasi Partilerin Yöneticilerinden randevu alıp görüşlerimizi aktarmaktayız.  Bu arada Türk Siyasi hayatı üzerinde önemli bir ağırlığı olan 9. Cumhurbaşkanımız Sayın Süleyman Demirel’i de ziyaret ederek, hem saygılarımızı sunmak, hem de Derneğimizin faaliyetleri hakkında kendilerini bilgilendirmek istedik.
Sayın Demirel’i ziyarete; Dernek Başkanı Zafer TEKBUDAK, Başkan Yardımcısı Fazlı KÖKSAL, Sayman Yılmaz YAZICI, Yönetim Kurulu Üyeleri Nurdan TAN, Dinçer YETİŞER, Rıza ŞAHİNER ile Denetim Kurulu Üyesi Aynur CAVCAV katıldılar.
Sayın Demirel ile randevumuz 26.Ocak.2011 günü  Saat 12.00 de idi. Bizi saat 12.10 da kabul ettiler. Bize ilk sözleri, “Periyodik göz kontrolum vardı. Muayene biraz uzadı. Sizinle randevum olduğu için muayeneyi yarım kesip döndüm. Sizden sonra yine muayeneye gideceğim. Sizi beklettiğim için kusura bakmayın” oldu. Bizler mahcubiyetle “Estağfurullah” derken, bizi 2 saat özel kaleminde beklettiği halde , özür dilemeyen  bazı politikacıları hatırlayarak; “Devlet Adamı, ile politikacı farkı bu olsa gerek ” diye düşünüyorduk.
Bizden, derneğimizi ve faaliyetlerimizi anlatmamızı istediler. Genel Başkanımız Derneğimizin faaliyetlerini anlatırken, 18 bin Türk Telekom çalışanının şu anda başka kamu kuruluşlarında çalıştığını söyleyince.  Büyük bir merakla; “Bunlar, kendi bilgi birikimleri, ihtisasları ile ilgili alanlarda çalıştırılabiliyorlar mı?” diye sordular. Biz “maalesef” deyince üzüntülerini ifade ettiler.
Sayın Demirel; Sivil Toplum örgütlerinin çok önemli olduğunu, bizim de, Türk Telekomun özelleştirilmesindeki hataları ve noksanlıkları , Türk Telekom ‘dan başka kurumlara geçenlerin sorunların kamuoyuna aktarmakla büyük bir görev yaptığımızı ifade ettiler. Açılan davaların, baskıların bizleri yıldırmaması gerektiğini ifade ettiler.
“Ben hayatım boyunca KONUŞAN TÜRKİYE için mücadele ettim. Şu anda Türkiye Susan Türkiye olma yolunda ilerliyor. Konuşan Türkiye’nin oluşması için Sivil Toplum Örgütlerine büyük görev düşüyor. Yılmayın. Mücadelenizde geri adım atmayın. Ben, sorunlarınızın kamuoyuna aktarılmasında üzerime düşeni yapacağım.” Dediler.
Beraber fotoğraf çekindikten sonra  vedalaşıp ayrıldık.
Güniz Sokaktaki o tarihi evden ayrılırken, Bir Devlet adamı ile Yarım Saati aşkın bir süre beraber olmanın hazzını yaşıyorduk.

 

Bu Haber 2197 defa okunmuştur.
ÖZELLEŞTİRME VE ACI SONUÇ
DR. ÖZDEMİR KONFERANS VERDİ
POSTA MEMURLUĞUNDAN SADRAZAMLIĞA
KONFERANSA DAVET
SİBEL DURAL´A GEÇMİŞ OLSUN
HOŞGELDİN 2017
AÇIK TEŞEKKÜR
YÖNETİM KURULU GÖREV BÖLÜMÜ YAPT
GENEL KURULDA BAŞKANIMIZIN YAPT
5. OLAĞAN GENEL KURULUMUZ YAPILD
TERÖRE LANET
FAALİYET RAPORUMUZ
BAŞKANIMIZLA YAPILAN RÖPORTAJ
GENEL KURUL İLANI
ATA’MIZI ÖZLEMLE ANIYORUZ
CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSU
BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZ KUTL
BABALAR GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN
YÖNETİM KURULUMUZ CHP’Yİ ZİYARET
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!