7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
SÜLEYMAN DEMİREL’İ ZİYARETSÜLEYMAN DEMİREL’İ ZİYARET

Tarih: 2011-01-27

DOKUZUNCU CUMHURBAŞKANIMIZ SAYIN SÜLEYMAN DEMİREL’İ ZİYARET ETTİK.

Bilindiği üzere Yönetim Kurulumuz ; Türk Telekomdan Ayrılan/Ayrılmak zorunda kalan, Türk Telekomda Çalışan/Çalışmak zorunda kalan arkadaşlarımızın sorunlarını iletmek, Türk Telekomun özelleştirilmesinin sonuçlarına ilişkin görüşlerimizi aktarmak ve bu konularda kamu oyu oluşturmak amacıyla, çeşitli  Siyasi Partilerin Yöneticilerinden randevu alıp görüşlerimizi aktarmaktayız.  Bu arada Türk Siyasi hayatı üzerinde önemli bir ağırlığı olan 9. Cumhurbaşkanımız Sayın Süleyman Demirel’i de ziyaret ederek, hem saygılarımızı sunmak, hem de Derneğimizin faaliyetleri hakkında kendilerini bilgilendirmek istedik.
Sayın Demirel’i ziyarete; Dernek Başkanı Zafer TEKBUDAK, Başkan Yardımcısı Fazlı KÖKSAL, Sayman Yılmaz YAZICI, Yönetim Kurulu Üyeleri Nurdan TAN, Dinçer YETİŞER, Rıza ŞAHİNER ile Denetim Kurulu Üyesi Aynur CAVCAV katıldılar.
Sayın Demirel ile randevumuz 26.Ocak.2011 günü  Saat 12.00 de idi. Bizi saat 12.10 da kabul ettiler. Bize ilk sözleri, “Periyodik göz kontrolum vardı. Muayene biraz uzadı. Sizinle randevum olduğu için muayeneyi yarım kesip döndüm. Sizden sonra yine muayeneye gideceğim. Sizi beklettiğim için kusura bakmayın” oldu. Bizler mahcubiyetle “Estağfurullah” derken, bizi 2 saat özel kaleminde beklettiği halde , özür dilemeyen  bazı politikacıları hatırlayarak; “Devlet Adamı, ile politikacı farkı bu olsa gerek ” diye düşünüyorduk.
Bizden, derneğimizi ve faaliyetlerimizi anlatmamızı istediler. Genel Başkanımız Derneğimizin faaliyetlerini anlatırken, 18 bin Türk Telekom çalışanının şu anda başka kamu kuruluşlarında çalıştığını söyleyince.  Büyük bir merakla; “Bunlar, kendi bilgi birikimleri, ihtisasları ile ilgili alanlarda çalıştırılabiliyorlar mı?” diye sordular. Biz “maalesef” deyince üzüntülerini ifade ettiler.
Sayın Demirel; Sivil Toplum örgütlerinin çok önemli olduğunu, bizim de, Türk Telekomun özelleştirilmesindeki hataları ve noksanlıkları , Türk Telekom ‘dan başka kurumlara geçenlerin sorunların kamuoyuna aktarmakla büyük bir görev yaptığımızı ifade ettiler. Açılan davaların, baskıların bizleri yıldırmaması gerektiğini ifade ettiler.
“Ben hayatım boyunca KONUŞAN TÜRKİYE için mücadele ettim. Şu anda Türkiye Susan Türkiye olma yolunda ilerliyor. Konuşan Türkiye’nin oluşması için Sivil Toplum Örgütlerine büyük görev düşüyor. Yılmayın. Mücadelenizde geri adım atmayın. Ben, sorunlarınızın kamuoyuna aktarılmasında üzerime düşeni yapacağım.” Dediler.
Beraber fotoğraf çekindikten sonra  vedalaşıp ayrıldık.
Güniz Sokaktaki o tarihi evden ayrılırken, Bir Devlet adamı ile Yarım Saati aşkın bir süre beraber olmanın hazzını yaşıyorduk.

 

Bu Haber 2406 defa okunmuştur.
KADIN ve EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ
BAŞKANIMIZIN YENİ YIL MESAJI
2018´İN İLK KİTAP GÜNÜ 6 OCAK´TA
TELGRAFÇI HAMDİ´Yİ ANIYORUZ
MEVLİD KANDİLİNİZ KUTLU OLSUN
DAVETLİSİNİZ
ESKİ BAKAN´DAN DERNEĞİMİZE
KARA GÜNLER OLMASIN
ÖDÜL TÖRENİNE DAVETLİSİNİZ
MAKALE YARIŞMAMIZ SONUÇLANDI
KİTAP SÖYLEŞİ ve İMZA GÜNÜ
DÖRDÜNCÜ KİTAP GÜNÜ 14 EKİMDE
OKUYORUZ-OKUTUYORUZ
BİR KİTAP GÜNÜ ETKİNLİĞİ DAHA GE
3. KİTAP GÜNÜNE BEKLİYORUZ
İL TEMSİLCİMİZ OLMAK İSTER MİSİ
TÜRK TELEKOM VE ÖZELLEŞTİRMESİ
ZORUNLU BİR AÇIKLAMA
BÜYÜK KAMPANYAYA BİR KATKI DA Bİ
ÖZELEŞTİRİ, GURUR VE DAVET
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!