"ARTIK TELGRAFIN TELLERİNE KUŞLAR KONMUYOR- PTT ve Türk Telekom Anıları" isimli kitabımızı NASIL TEMİN EDEBİLİRSİNİZ?
 
DSP’Yİ ZİYARETDSP’Yİ ZİYARET

Tarih: 2011-01-29

DSP’Yİ ZİYARET.
DSP Genel Başkan Yardımcısı Sayın Hasan MACİT 13.11.2011 Tarihinde derneğimize bizi ziyaret gelmişti. Hem Sayın MACİT’e iadei ziyarette bulunmak, hem de Siyasi Partilere  görüşlerimizi aktarmak için yaptığımız ziyaretlere Demokratik Sol Parti ile devam etmek amacıyla, DSP Genel Merkezinden, Sayın Masum TÜRKER ile görüşmek üzere randevu talep ettik.
28.Ocak.2011 Günü gerçekleşecek ziyareti DSP Basın Bülteni ile Haber Ajanslarına duyurmuştu. Dernek Başkanımız Zafer TEKBUDAK, Başkan Yardımcısı Fazlı KÖKSAL, Genel Sekreter Selçuk Mete DARICI, Sayman Yılmaz YAZICI ve Yönetim Kurulu Üyesi Rıza ŞAHİNER  tam randevu saatinde DSP Genel Merkezinde idiler.
Sayın Masum TÜRKER yanında Genel Başkan Yardımcıları Hasan MACİT ve Önder AKSAKAL olduğu halde, bizi Makam odasının kapısında karşıladılar.
Kısa bir tanışma  sohbetinden sonra; gazeteciler içeri davet edildi. Dernek Başkanımız Zafer TEKBUDAK, Derneğin yapısı ve Türk Telekom özelleştirmesinin sonuçları hakkında bilgi verdi. Daha sonra  Sayın Masum TÜRKER   DSP Genel Başkanı Masum Türker, DSP’nin bu konuyu hep gündemde tuttuğunu belirterek “Türk Telekom’un özelleştirilmesi hem Türkiye’de hem dünyada kamu yararının ve kamu çıkarının korunması açısından incelenecek bir vakadır. Türk Telekom özelleştirilmesinde yapılan yanlışlıkların siyaseten ve madden sorumlularından her zaman hesap sorulabilir. Bunun zaman aşımı olmayacaktır” diye konuştu.
DSP’li milletvekillerinin zaman zaman bu konuyu Parlamento gündemine taşıdığını anımsatan Türker, “Özelleştirmenin getirisinden çok götürüsünün olduğu, Telekom’la birlikte birkaç büyük ölçekli KİT’in özelleştirilmesi sonrasında ortaya çıkmıştır” dedi.
Türker, Türkiye’de yapılan özelleştirmelerin ‘sermayeyi tabana yayma, rekabeti sağlama’ amacına yönelik olmadığına da dikkat çekti ve kamunun elindeki tekel yetkisinin, kapital sahiplerine devredildiğini, bundan da belli bir azınlığın yararlandığını anlattı.  Telekom özelleştirilirken, çok sayıda şirketin devreye girmesi, rekabetin tam olarak sağlanması gerektiğini ama bunun yapılmadığını kaydeden Türker,  DSP’nin bu konunun takipçisi olacağını söyledi.
Daha Sonra DSP Yöneticilerine Türk Telekom’dan ayrılıp başka kuruma gidenlerin maruz kaldıkları Mobbing, Unvan yükselmelerinin önüne getirilen engeller, İş tatmininin olmaması,  maaşlarının donmasının yarattığı sorunlar, denklik kavramında yaşanan problemler konusunda bilgi verildi.
Bu arada, Sayın Hasan MACİT Türk Telekom’un Gayrimenkul Satışlarında yapılan yanlış uygulamaları meclis gündemine getirdiğini belirtti.  Yine Sayın Macit; “ Bütçe Plan Komisyonu görüşmeleri sırasında oldukça uzun bir konuşma yaptım. Konuşmamın uzunca bir bölümünü Türk Telekom’un özelleştirme sürecine ve özelleştirme sonrası yaşanan problemler konusuna ayırdım. Konuşmamı hazırlarken, derneğinizin hazırladığı rapordan yararlandım. İlginçtir, komisyonda yaptığım konuşmada yönelttiğim tüm sorulara cevap verilmesine karşın, Türk Telekom konusunda yönelttiğim hiçbir soruya cevap gelmedi.” Dedi.
Görüşme sırasında, DSP Genel Başkanı ve Başkan Yardımcılarına; İmtiyaz Sözleşmesinin feshi amacıyla Danıştay’da açılan dava hakkında da bilgi sunuldu.

 

Bu Haber 1793 defa okunmuştur.
ÖZELLEŞTİRME VE ACI SONUÇ
DR. ÖZDEMİR KONFERANS VERDİ
POSTA MEMURLUĞUNDAN SADRAZAMLIĞA
KONFERANSA DAVET
SİBEL DURAL´A GEÇMİŞ OLSUN
HOŞGELDİN 2017
AÇIK TEŞEKKÜR
YÖNETİM KURULU GÖREV BÖLÜMÜ YAPT
GENEL KURULDA BAŞKANIMIZIN YAPT
5. OLAĞAN GENEL KURULUMUZ YAPILD
TERÖRE LANET
FAALİYET RAPORUMUZ
BAŞKANIMIZLA YAPILAN RÖPORTAJ
GENEL KURUL İLANI
ATA’MIZI ÖZLEMLE ANIYORUZ
CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSU
BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZ KUTL
BABALAR GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN
YÖNETİM KURULUMUZ CHP’Yİ ZİYARET
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!