7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
DSP’Yİ ZİYARETDSP’Yİ ZİYARET

Tarih: 2011-01-29

DSP’Yİ ZİYARET.
DSP Genel Başkan Yardımcısı Sayın Hasan MACİT 13.11.2011 Tarihinde derneğimize bizi ziyaret gelmişti. Hem Sayın MACİT’e iadei ziyarette bulunmak, hem de Siyasi Partilere  görüşlerimizi aktarmak için yaptığımız ziyaretlere Demokratik Sol Parti ile devam etmek amacıyla, DSP Genel Merkezinden, Sayın Masum TÜRKER ile görüşmek üzere randevu talep ettik.
28.Ocak.2011 Günü gerçekleşecek ziyareti DSP Basın Bülteni ile Haber Ajanslarına duyurmuştu. Dernek Başkanımız Zafer TEKBUDAK, Başkan Yardımcısı Fazlı KÖKSAL, Genel Sekreter Selçuk Mete DARICI, Sayman Yılmaz YAZICI ve Yönetim Kurulu Üyesi Rıza ŞAHİNER  tam randevu saatinde DSP Genel Merkezinde idiler.
Sayın Masum TÜRKER yanında Genel Başkan Yardımcıları Hasan MACİT ve Önder AKSAKAL olduğu halde, bizi Makam odasının kapısında karşıladılar.
Kısa bir tanışma  sohbetinden sonra; gazeteciler içeri davet edildi. Dernek Başkanımız Zafer TEKBUDAK, Derneğin yapısı ve Türk Telekom özelleştirmesinin sonuçları hakkında bilgi verdi. Daha sonra  Sayın Masum TÜRKER   DSP Genel Başkanı Masum Türker, DSP’nin bu konuyu hep gündemde tuttuğunu belirterek “Türk Telekom’un özelleştirilmesi hem Türkiye’de hem dünyada kamu yararının ve kamu çıkarının korunması açısından incelenecek bir vakadır. Türk Telekom özelleştirilmesinde yapılan yanlışlıkların siyaseten ve madden sorumlularından her zaman hesap sorulabilir. Bunun zaman aşımı olmayacaktır” diye konuştu.
DSP’li milletvekillerinin zaman zaman bu konuyu Parlamento gündemine taşıdığını anımsatan Türker, “Özelleştirmenin getirisinden çok götürüsünün olduğu, Telekom’la birlikte birkaç büyük ölçekli KİT’in özelleştirilmesi sonrasında ortaya çıkmıştır” dedi.
Türker, Türkiye’de yapılan özelleştirmelerin ‘sermayeyi tabana yayma, rekabeti sağlama’ amacına yönelik olmadığına da dikkat çekti ve kamunun elindeki tekel yetkisinin, kapital sahiplerine devredildiğini, bundan da belli bir azınlığın yararlandığını anlattı.  Telekom özelleştirilirken, çok sayıda şirketin devreye girmesi, rekabetin tam olarak sağlanması gerektiğini ama bunun yapılmadığını kaydeden Türker,  DSP’nin bu konunun takipçisi olacağını söyledi.
Daha Sonra DSP Yöneticilerine Türk Telekom’dan ayrılıp başka kuruma gidenlerin maruz kaldıkları Mobbing, Unvan yükselmelerinin önüne getirilen engeller, İş tatmininin olmaması,  maaşlarının donmasının yarattığı sorunlar, denklik kavramında yaşanan problemler konusunda bilgi verildi.
Bu arada, Sayın Hasan MACİT Türk Telekom’un Gayrimenkul Satışlarında yapılan yanlış uygulamaları meclis gündemine getirdiğini belirtti.  Yine Sayın Macit; “ Bütçe Plan Komisyonu görüşmeleri sırasında oldukça uzun bir konuşma yaptım. Konuşmamın uzunca bir bölümünü Türk Telekom’un özelleştirme sürecine ve özelleştirme sonrası yaşanan problemler konusuna ayırdım. Konuşmamı hazırlarken, derneğinizin hazırladığı rapordan yararlandım. İlginçtir, komisyonda yaptığım konuşmada yönelttiğim tüm sorulara cevap verilmesine karşın, Türk Telekom konusunda yönelttiğim hiçbir soruya cevap gelmedi.” Dedi.
Görüşme sırasında, DSP Genel Başkanı ve Başkan Yardımcılarına; İmtiyaz Sözleşmesinin feshi amacıyla Danıştay’da açılan dava hakkında da bilgi sunuldu.

 

Bu Haber 1984 defa okunmuştur.
KADIN ve EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ
BAŞKANIMIZIN YENİ YIL MESAJI
2018´İN İLK KİTAP GÜNÜ 6 OCAK´TA
TELGRAFÇI HAMDİ´Yİ ANIYORUZ
MEVLİD KANDİLİNİZ KUTLU OLSUN
DAVETLİSİNİZ
ESKİ BAKAN´DAN DERNEĞİMİZE
KARA GÜNLER OLMASIN
ÖDÜL TÖRENİNE DAVETLİSİNİZ
MAKALE YARIŞMAMIZ SONUÇLANDI
KİTAP SÖYLEŞİ ve İMZA GÜNÜ
DÖRDÜNCÜ KİTAP GÜNÜ 14 EKİMDE
OKUYORUZ-OKUTUYORUZ
BİR KİTAP GÜNÜ ETKİNLİĞİ DAHA GE
3. KİTAP GÜNÜNE BEKLİYORUZ
İL TEMSİLCİMİZ OLMAK İSTER MİSİ
TÜRK TELEKOM VE ÖZELLEŞTİRMESİ
ZORUNLU BİR AÇIKLAMA
BÜYÜK KAMPANYAYA BİR KATKI DA Bİ
ÖZELEŞTİRİ, GURUR VE DAVET
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!