İSLAM DÜNYASININ 100 BÜYÜK ŞİRKETİİSLAM DÜNYASININ 100 BÜYÜK ŞİRKETİ

Tarih: 2011-01-31

İSLAM DÜNYASININ 100 BÜYÜK ŞİRKETİ BELLİ OLDU,TÜRK TELEKOM LİSTEDE YOK.
Dinar Standard firmasının geleneksel İslam ülkelerinin En Büyük 100 Firması sıralamasında, Koç Holding hisseleri serbestçe alınıp satılabilen en büyük firma ilan edildi.
Listede birinciliği bir kamu kuruluşu sayılan Saudi Aramco, 2009 yılında sağladığı 182 milyar dolarlık gelirle elde etti, genel listede Koç Holding, önündeki 9 kamu kuruluşunun ardından 10’uncu en büyük şirket oldu.
Dinar Standard’dan yapılan açıklamada, "Türk firmaları  İslamTeşkilatı Konferansı ekonomileri için bir gösterge oluşturmaya devam ediyor" denildi.
Listede Telekomünikasyon Sektöründen; Saudi Telecom Company (13.), Emirates Telecom (Etisalat)(27.), (Zain) Mobile Telecommunications Co.(28), Telkom Indonesia (33.) Turkcell (40.), Orascom Telecom (46), Saudi Binladin Group 2 (49)
Axiata Group Berhad (Mısır) (63.), İran Mobile Communications (82.)  Telekom Malaysia Bhd (96) yeralmasına karşılık  listede TÜRK TELEKOM yok.
Ayrıca Saudi Oger Co. 29. Sırada yer alıyor.
Gerek sermayesi, gerek piyasa değeri, gerekse cirosu bakımından listedeki pek çok firmadan  çok büyük olan Türk Telekom’un listede yer almaması ilginç geldi. Acaba Türk Telekom, Ojer Telekom’un ortaklık yapısındaki karmaşıklık nedeni ile  mi listeye alınmadı? İŞİN İLGİNCİ  DİNAR STANDARD’IN İLK YÜZÜ TANITIM AMACIYLA OLUŞTURDUĞU LOGODA TÜRK TELEKOM’UN İSMİ YER ALIYOR. AMA LİSTEDE TÜRK TELEKOM YOK (?)
BİM büyüyenler arasında
Listede BİM en hızlı gelir artışı sağlayan firmalar arasında yer aldı. Listedeki diğer Türk firmaları ve sıraları ise şöyle:Sabancı Holding (16), Ülker (18), İşbank (19), Ziraat Bank (24),Akbank (31), Doğan Holding (35),Turkcell (40),Enka Holding (45), Doğuş Holding (47),Halkbank (48),Vakıfbank (51), THY (56), EÜAŞ (64), BİM Birleşik Mağazalar (77),ERDEMİR (79), Selçuk Ecza Deposu (83),Eczacıbaşı Holding (88), Vestel (90), Ciner Grup (98).
Dinar standard’ın listesine ulaşmak için
TIKLAYINIZ.

 

 


 
Bu Haber 2290 defa okunmuştur.
TÜRK TELEKOM’U KEŞKE SATMASAYDIK
TELEKOM ŞEHİRLERİ NE KADAR AKILL
BANKACILIK SİSTEMİ TIKANDI MI?
İNNOVA TAZMİNATA MAHKUM OLDU
TELEKOM YİNE BORÇLANDI
T.TELEKOMUN KURUMSAL İLKELER NOT
T.TELEKOM´DAN YIKILAN BİNA AÇIKL
TELEKOMUN BİNASI DA PARASI DA ÇÖ
TÜRK TELEKOM YİNE BORÇLANDI
ENİS ÖKSÜZ´ÜN TÜRK TELEKOM
TÜRK TELEKOM´UN ZEHİR ZIKKIM ÖYK
TÜRK TELEKOM YENİ ŞİRKET KURUYOR
BDDK; BANKALARA OTAŞ´I TAK
TELEKOM’UN YABANCI ORTAKLARI KAP
TELEKOM ÇALIŞANINI TANIMAYA MI B
BAKAN YANILTILDI MI
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!