Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
İSLAM DÜNYASININ 100 BÜYÜK ŞİRKETİİSLAM DÜNYASININ 100 BÜYÜK ŞİRKETİ

Tarih: 2011-01-31

İSLAM DÜNYASININ 100 BÜYÜK ŞİRKETİ BELLİ OLDU,TÜRK TELEKOM LİSTEDE YOK.
Dinar Standard firmasının geleneksel İslam ülkelerinin En Büyük 100 Firması sıralamasında, Koç Holding hisseleri serbestçe alınıp satılabilen en büyük firma ilan edildi.
Listede birinciliği bir kamu kuruluşu sayılan Saudi Aramco, 2009 yılında sağladığı 182 milyar dolarlık gelirle elde etti, genel listede Koç Holding, önündeki 9 kamu kuruluşunun ardından 10’uncu en büyük şirket oldu.
Dinar Standard’dan yapılan açıklamada, "Türk firmaları  İslamTeşkilatı Konferansı ekonomileri için bir gösterge oluşturmaya devam ediyor" denildi.
Listede Telekomünikasyon Sektöründen; Saudi Telecom Company (13.), Emirates Telecom (Etisalat)(27.), (Zain) Mobile Telecommunications Co.(28), Telkom Indonesia (33.) Turkcell (40.), Orascom Telecom (46), Saudi Binladin Group 2 (49)
Axiata Group Berhad (Mısır) (63.), İran Mobile Communications (82.)  Telekom Malaysia Bhd (96) yeralmasına karşılık  listede TÜRK TELEKOM yok.
Ayrıca Saudi Oger Co. 29. Sırada yer alıyor.
Gerek sermayesi, gerek piyasa değeri, gerekse cirosu bakımından listedeki pek çok firmadan  çok büyük olan Türk Telekom’un listede yer almaması ilginç geldi. Acaba Türk Telekom, Ojer Telekom’un ortaklık yapısındaki karmaşıklık nedeni ile  mi listeye alınmadı? İŞİN İLGİNCİ  DİNAR STANDARD’IN İLK YÜZÜ TANITIM AMACIYLA OLUŞTURDUĞU LOGODA TÜRK TELEKOM’UN İSMİ YER ALIYOR. AMA LİSTEDE TÜRK TELEKOM YOK (?)
BİM büyüyenler arasında
Listede BİM en hızlı gelir artışı sağlayan firmalar arasında yer aldı. Listedeki diğer Türk firmaları ve sıraları ise şöyle:Sabancı Holding (16), Ülker (18), İşbank (19), Ziraat Bank (24),Akbank (31), Doğan Holding (35),Turkcell (40),Enka Holding (45), Doğuş Holding (47),Halkbank (48),Vakıfbank (51), THY (56), EÜAŞ (64), BİM Birleşik Mağazalar (77),ERDEMİR (79), Selçuk Ecza Deposu (83),Eczacıbaşı Holding (88), Vestel (90), Ciner Grup (98).
Dinar standard’ın listesine ulaşmak için
TIKLAYINIZ.

 

 


 
Bu Haber 2186 defa okunmuştur.
KAREL İLE T.TELEKOM ARASINDA İŞB
KURUMLAR VERGİSİNDE TELEKOMUN AD
TELEKOM`DA BORÇ KRİZİ ÇALIŞAN KR
TÜRK TELEKOM’U GERİ ALACAK MISIN
TÜRK TELEKOM DA KİMLER KAZANIYOR
ORGANİZASYON DEĞİŞİKLİĞİNE ELEŞT
YÖNETİCİLERE EMEKLİLİK TEŞVİKİ
T.TELEKOM´DA BÜYÜK DEĞİŞİKLİK
TÜRK TELEKOMDA BÖLGE MÜDÜRLERİ D
GÜNEY 1 BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNE ALKIŞ
BÖYLE KAZIK YEMEDİK
TÜRK TELEKOM ... YİNE DE ZARARDA
TÜRK TELEKOM ZARARDA !
MUSTAFA ŞENLİ DİREKTÖRLÜĞE ATAND
YAKUP ÖZTUNÇ TT GENEL MD. YARD.
DARBE GÜNÜ TELEKOM BİNASININ İŞG
TÜRK TELEKOM´U AKİS DENETİ
T.TELEKOM´DAN BORÇ UZATIMI
TÜRK TELEKOM NEDEN ZARAR ETTİ?
TÜRK TELEKOM VE PTT GÜÇ BİRLİĞİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!