6. KİTAP GÜNÜ 6 OCAKTA BEKLİYORUZ. Konuğumuz: Cengiz Önal TARAKÇIOĞLU
 
DR.DEVLET BAHÇELİ’Yİ ZİYARET DR.DEVLET BAHÇELİ’Yİ ZİYARET

Tarih: 2011-02-01

YÖNETİM KURULUMUZ MHP GENEL BAŞKANI DR.DEVLET BAHÇELİ’Yİ ZİYARET ETTİ.
Dernek Yönetim kurulumuz, Türk Telekom’un özelleştirilmesinin sonuçlarını , Türk Telekom’dan ayrılan/ ayrılmak zorunda kalan, Türk Telekom’da çalışan/çalışmak zorunda kalan  personelin sorunlarını anlatmak, bu konularda kamuoyu oluşturmak amacıyla , Çeşitli Sivil Toplum Örgütlerine, Çeşitli Siyasi Partilerin yöneticilerine yaptıkları ziyaretleri sürdürüyor.
MHP Genel Başkanı Sayın Dr. Devlet BAHÇELİ ile 31.01.2011 günü MHP Genel Merkezinde gerçekleşen görüşmeye, Dernek Başkanı Zafer Tekbudak, Başkan Yardımcısı Fazlı Köksal, Genel Sekreter S. Mete Darıcı, Sayman Yılmaz Yazıcı, Yönetim Kurulu Üyeleri  Dinçer Yetişer ve  Rıza Şahiner ile Denetim Kurulu üyeleri Alparslan Beşir ile Aynur Cavcav  katıldılar.
Dernek Başkanımız Zafer TEKBUDAK, Derneğin kuruluş amaçlarını özetledikten sonra, Türk Telekom’un özelleştirilmesinin sonuçlarına  ve Türk Telekom’dan ayrılan/ ayrılmak zorunda kalan, personelin sorunlarına ilişkin bir dosyayı Sayın Bahçeli’ye takdim etti. Ayrıca Türk Telekom’dan ayrılıp başka kuruma gidenlerin maruz kaldıkları Mobbing, unvan yükselmelerinin önüne getirilen engeller, iş tatmininin olmaması ,  maaşlarının donmasının sakıncaları, denklik kavramında yaşanan problemler gibi sorunları kısaca özetledi.
MHP Genel Başkanı Sayın Dr. Devlet BAHÇELİ de;
MHP olarak  Türkiye’de özelleştirmelerde yapılan yanlışların farkındayız. MHP belirli aralarla Özelleştirme konusunda yapılan yanlışları, yanlış uygulamaları, hazırladığı raporlarla kamuoyuna duyurmakta ve bu raporları web sitesinde yayınlamaktadır. Bu konularda sizin gibi sivil toplum örgütlerinin çalışmalarından da yaralanıyoruz.
Özelleştirmelerde yapılan usulsüzlüklerin hesabını iktidarımızda soracağız.
Türk Telekomun özelleştirilmesi sonucu onbinlerce Türk Telekom çalışan Türk Telekom’dan ayrılmak zorunda kaldı. Büyük bir bölümü ülkeye hizmet edebilecek yaşta iken emekli olmak zorunda kaldılar. Yine onbini aşkın Türk Telekom’un eski personeli, başka kamu kuruluşlarında birikimleri ile ilgili olmayan alanlarda istihdam ediliyor. Bu bir beyin israfıdır. İktidarımızda bu sorunlara çözüm bulacağız.
Seçim Bildirgesini açıklarken yaptığım konuşmada da belirttiğim gibi; İktidarımızda, halka arz yoluyla özelleştirme yöntemine öncelik verilerek,  sermayenin tabana yayılması sağlanacaktır. Özelleştirmelerde şeffaflık ilkesi tam anlamıyla uygulanacak, kamu vicdanını rahatsız edecek hiçbir uygulamaya izin verilmeyecektir. Özelleştirme politikası gözden geçirilerek, stratejik olan işletmeler yeniden belirlenecek ve bu kapsamdaki kuruluşlar özelleştirilmeyecektir. Özelleştirme işlemlerinde; yatırım, teknoloji transferi ve istihdam artışının sağlanması hedeflenecek, satışlarda mali kaynak sağlamakla birlikte bu tür öncelikleri de dikkate alan bir uygulama yapılacaktır. Köprü, otoyol ve barajlar gibi kamuya ait altyapı tesisleri özelleştirilmeyecek, bu tesisler için gelir ortaklığı senetleri ihraç edilerek hem kaynak yaratılacak hem de alt ve orta gelir grupları için alternatif yatırım araçları sunulacaktır. KİT’ler tek bir portföyde toplanarak karlı ve verimli bir biçimde faaliyet gösterecek şekilde yönetilmeleri sağlanacaktır. Daha az müdahaleci, daha çok piyasacı bir KİT politikasının uygulandığı bu sistemde, Özelleştirme İdaresi yeniden yapılandırılacaktır.
” dedi.
Dr. Devlet Bahçeli daha sonra, MHP’nin Türkiye için önemini belirtti, Türkiye’yi bekleyen problemleri , sıraladıktan sonra 2011 yılında yapılacak seçimlerin ülkenin geleceği için ne denli önemli olduğunu vurguladı.  Özelleştirilen kurumlarda çalışırken; işsiz kalanların, emekli olmaya zorlananların,  çalıştıkları kurumlardan ayrılmak zorunda kalanların,  maddi ve manevi olarak mağdur edilenlerin,  2011 yılında yapılacak seçimlerde  vereceği oylarla kendilerine yapılanların hesabını soracaklarına inandığını belirtti. Ayrıca,  özelleştirilen kurumların ürünlerini (et, süt, elektrik telekomünikasyon vb) daha pahalıya alan tüketicilerin de yanlış özelleştirmelerin mağdurları olduğunu, bunların da iktidardan oylarıyla hesap sorması gerektiğini vurguladı.
Görüşmenin bitiminde, Sayın Dr. Devlet Bahçeli; Türk Telekom’da çalışmak zorunda kalan arkadaşlarımızla, Türk Telekom’dan ayrılan/ayrılmak zorunda kalan arkadaşlarımıza selamlarını ve mutluluk dileklerini iletmemizi istediler.
MHP Tarafından hazırlanan özelleştirme raporlarını okumak için TIKLAYINIZ

 

Bu Haber 3001 defa okunmuştur.
2018´İN İLK KİTAP GÜNÜ 6 OCAK´TA
TELGRAFÇI HAMDİ´Yİ ANIYORUZ
MEVLİD KANDİLİNİZ KUTLU OLSUN
DAVETLİSİNİZ
ESKİ BAKAN´DAN DERNEĞİMİZE
KARA GÜNLER OLMASIN
ÖDÜL TÖRENİNE DAVETLİSİNİZ
MAKALE YARIŞMAMIZ SONUÇLANDI
KİTAP SÖYLEŞİ ve İMZA GÜNÜ
DÖRDÜNCÜ KİTAP GÜNÜ 14 EKİMDE
OKUYORUZ-OKUTUYORUZ
BİR KİTAP GÜNÜ ETKİNLİĞİ DAHA GE
3. KİTAP GÜNÜNE BEKLİYORUZ
İL TEMSİLCİMİZ OLMAK İSTER MİSİ
TÜRK TELEKOM VE ÖZELLEŞTİRMESİ
ZORUNLU BİR AÇIKLAMA
BÜYÜK KAMPANYAYA BİR KATKI DA Bİ
ÖZELEŞTİRİ, GURUR VE DAVET
BİR İMZA... BİR SÖYLEŞİ...
EBRU KURSUNA BEKLİYORUZ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!