"ARTIK TELGRAFIN TELLERİNE KUŞLAR KONMUYOR- PTT ve Türk Telekom Anıları" isimli kitabımızı NASIL TEMİN EDEBİLİRSİNİZ?
 
GÜVENİLİR VİDEO KONFERANS SİSTEMİGÜVENİLİR VİDEO KONFERANS SİSTEMİ

Tarih: 2011-02-02

GÜVENİLİR VİDEO KONFERANS SİSTEMİ

İnternet ve cep üzerinden görüntülü görüşme uygulamaları uzun zamandır var olmalarına rağmen çok da yaygın kullanılmıyor. Özellikle şirketlerin yüz yüze görüşmeler için kullanıldığında tasarruflu olmasına rağmen hem görüntü kalitesi hem de uygulamadaki zorluklar bu gibi görüşmelerini itici kılıyordu. Cisco Systems, geliştirdiği yüksek çözünürlüklü altyapı uygulamaları ve HD kalitesinde görüntü sunan Cius cihazı ile video konferans görüşmelerini cazip kılıyor. Cisco Türkiye TelePresence Teknoloji Grubu Yöneticisi Vedat Tüfekçi, ABD Başkanı Obama'nın canlı yayına bağlanmak için kullandığı video konferans sistemlerini Türkiye'de de hizmetine sunduklarını, altyapılarını kullanan şirketlerin büyük oranda tasarruf ettiğini söyledi.

Telekonferans sistemleri uzun zamandır var olmasına rağmen, hem görüntü kalitesi hem de uygulamadaki zorluklar çok az tercih edilmelerine neden oluyordu. Veri ağları konusunda dünya devlerinden Cisco Systems, geliştirdiği yeni altyapı ve ürünlerle video konferans uygulamalarının kullanılmasını kolaylaştırdı. Geliştirdiği TelePresence sistemi ile tek noktaya basarak 720 piksel HD kalitesinde video konferans imkanı sağlıyor. Yeni ürün ve hizmetlerin tanıtımı toplantısında konuşan Tüfekçi, Obama'nın ve Başbakan Erdoğan'ın canlı yayınlara katılmak için kullandığı güvenli ürünlerini Türk şirketlerinin de hizmetine sunduklarını söyledi. Tüfekçi, söz konusu sistemi Türk Telekom için kurduklarını ve bu şirket yöneticilerinin Ankara ile İstanbul arasında gidip gelmek yerine video konferans görüşmelerini tercih etmelerinin, uygulama için yatırdıkları maliyeti 6 ay içinde amorti ettiğini iddia etti. Cisco'nun araştırmalarına göre video trafiği 2013 yılında 2008'deki seviyenin 10 katına çıkacak. Kurumlar video uygulamalarını giderek daha fazla kullanırken, daha yüksek kaliteli video kullanılan Cisco WebEx Meeting Center çözümü ile kullanıcılar birbirlerini çok net bir şekilde görebilecek. Bir süredir Apple iPad üzerine de taşınan bu deneyim Cisco Cius üzerinden de sunulacak.

4G destekli tabletini piyasaya sürecek

Cisco, sunduğu işbirliği ve iletişim uygulamalarına her zaman ve her yerden erişim imkanı sağlayan tableti Cisco Cius'u da Türkiye'de tanıttı. Android tabanlı Cius, işbirliği teknolojilerini daha da mobil hale getiriyor. Önümüzdeki günlerde satışına başlanacak olan Cius, kurumsal kullanıcılara hitap etmesinin yanı sıra bireysel kullanıma dair tüm ihtiyaçları da karşılıyor. HD video oynatabilme özelliği ile birlikte bu alandaki ürünlere birçok önemli yenilik getiren Cius, Cisco'nun verimlilik sağlayan işbirliği uygulamalarını yüksek güvenlik sunan bir mobil platforma taşıyor. 7 inçlik dokunmatik ekranı bulunan Cius, 520 gram ağırlığında. Cius, Telepresence görüşmelerini desteklemesinin yanı sıra HD ve gerçek zamanlı video, çok katılımlı telekonferans, e-posta, mesajlaşma, web tarama ve bulut uygulamalarında yerel ya da merkezi olarak saklanan içeriği üretme, düzenleme ve paylaşma yeteneğine sahip.

Cius'un özellikleri:

· Saniyede 30 kareye kadar 720 piksellik HD video desteği

· Yüksek çözünürlüklü VGA dokunmatik ekran

· Tek tuşla TelePresence kullanımı (kablolu ya da WiFi ile çalışan)

· VGA kalitesinde video kaydı yapan 5 megapiksel kamera

· Gürültü önleyicili çift mikrofon

· İvmeölçer

· 802.11 a/b/g/n Wi-Fi, Bluetooth

· 3G/4G desteği

· Ayrılabilir bataryası ile 8 saate kadar pil ömrü

· Opsiyonel olarak sunulan HD ses istasyonu (Hoparlörlü masaüstü telefon, HD ve USB girişleri)

Bu Haber 2203 defa okunmuştur.
WHATSAPP BU TELEFONLARDA ÇALIŞMA
BİLİŞİM VADİSİ 100 BİN KİŞİYE İŞ
TRT MÜLAKATI TBMM GÜNDEMİNDE
TURKCELL´İN NET KARINDA BÜYÜK DÜ
VODAFONE SAMSUNG İŞBİRLİĞİ
TÜRK HACKER ALMANYA’DA YAKALANDI
PTT’YE 2500 YENİ PERSONEL ALINAC
YA İSTİKRAR OLMASAYDI
OHAL´LE GELEN BÜYÜK SERVET TRANS
YERLİ ARAMA MOTORU ´FİYASKOO´ ÇI
“GELİYOO” PAZARA GİRDİ
TÜM İNTERNET TRAFİĞİ POLİS TAKİB
SİBER TERÖRLE MÜCADELE
İNTERNETTE EN HIZLI ÜLKELER
İNTERNETE DÜŞMAN OLMAK
BTK 131 FİRMANIN YETKİSİNİ İPTA
TELEKOM SEKTÖRÜNÜN DURUMU ÇALIŞT
TURKCELL GENEL MÜDÜRÜ GSMA YÖNET
FETÖ´NİN BİLİŞİM CASUSLUĞU
TURKcell RUScell mi OLUYOR?
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!