7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
GÜVENİLİR VİDEO KONFERANS SİSTEMİGÜVENİLİR VİDEO KONFERANS SİSTEMİ

Tarih: 2011-02-02

GÜVENİLİR VİDEO KONFERANS SİSTEMİ

İnternet ve cep üzerinden görüntülü görüşme uygulamaları uzun zamandır var olmalarına rağmen çok da yaygın kullanılmıyor. Özellikle şirketlerin yüz yüze görüşmeler için kullanıldığında tasarruflu olmasına rağmen hem görüntü kalitesi hem de uygulamadaki zorluklar bu gibi görüşmelerini itici kılıyordu. Cisco Systems, geliştirdiği yüksek çözünürlüklü altyapı uygulamaları ve HD kalitesinde görüntü sunan Cius cihazı ile video konferans görüşmelerini cazip kılıyor. Cisco Türkiye TelePresence Teknoloji Grubu Yöneticisi Vedat Tüfekçi, ABD Başkanı Obama'nın canlı yayına bağlanmak için kullandığı video konferans sistemlerini Türkiye'de de hizmetine sunduklarını, altyapılarını kullanan şirketlerin büyük oranda tasarruf ettiğini söyledi.

Telekonferans sistemleri uzun zamandır var olmasına rağmen, hem görüntü kalitesi hem de uygulamadaki zorluklar çok az tercih edilmelerine neden oluyordu. Veri ağları konusunda dünya devlerinden Cisco Systems, geliştirdiği yeni altyapı ve ürünlerle video konferans uygulamalarının kullanılmasını kolaylaştırdı. Geliştirdiği TelePresence sistemi ile tek noktaya basarak 720 piksel HD kalitesinde video konferans imkanı sağlıyor. Yeni ürün ve hizmetlerin tanıtımı toplantısında konuşan Tüfekçi, Obama'nın ve Başbakan Erdoğan'ın canlı yayınlara katılmak için kullandığı güvenli ürünlerini Türk şirketlerinin de hizmetine sunduklarını söyledi. Tüfekçi, söz konusu sistemi Türk Telekom için kurduklarını ve bu şirket yöneticilerinin Ankara ile İstanbul arasında gidip gelmek yerine video konferans görüşmelerini tercih etmelerinin, uygulama için yatırdıkları maliyeti 6 ay içinde amorti ettiğini iddia etti. Cisco'nun araştırmalarına göre video trafiği 2013 yılında 2008'deki seviyenin 10 katına çıkacak. Kurumlar video uygulamalarını giderek daha fazla kullanırken, daha yüksek kaliteli video kullanılan Cisco WebEx Meeting Center çözümü ile kullanıcılar birbirlerini çok net bir şekilde görebilecek. Bir süredir Apple iPad üzerine de taşınan bu deneyim Cisco Cius üzerinden de sunulacak.

4G destekli tabletini piyasaya sürecek

Cisco, sunduğu işbirliği ve iletişim uygulamalarına her zaman ve her yerden erişim imkanı sağlayan tableti Cisco Cius'u da Türkiye'de tanıttı. Android tabanlı Cius, işbirliği teknolojilerini daha da mobil hale getiriyor. Önümüzdeki günlerde satışına başlanacak olan Cius, kurumsal kullanıcılara hitap etmesinin yanı sıra bireysel kullanıma dair tüm ihtiyaçları da karşılıyor. HD video oynatabilme özelliği ile birlikte bu alandaki ürünlere birçok önemli yenilik getiren Cius, Cisco'nun verimlilik sağlayan işbirliği uygulamalarını yüksek güvenlik sunan bir mobil platforma taşıyor. 7 inçlik dokunmatik ekranı bulunan Cius, 520 gram ağırlığında. Cius, Telepresence görüşmelerini desteklemesinin yanı sıra HD ve gerçek zamanlı video, çok katılımlı telekonferans, e-posta, mesajlaşma, web tarama ve bulut uygulamalarında yerel ya da merkezi olarak saklanan içeriği üretme, düzenleme ve paylaşma yeteneğine sahip.

Cius'un özellikleri:

· Saniyede 30 kareye kadar 720 piksellik HD video desteği

· Yüksek çözünürlüklü VGA dokunmatik ekran

· Tek tuşla TelePresence kullanımı (kablolu ya da WiFi ile çalışan)

· VGA kalitesinde video kaydı yapan 5 megapiksel kamera

· Gürültü önleyicili çift mikrofon

· İvmeölçer

· 802.11 a/b/g/n Wi-Fi, Bluetooth

· 3G/4G desteği

· Ayrılabilir bataryası ile 8 saate kadar pil ömrü

· Opsiyonel olarak sunulan HD ses istasyonu (Hoparlörlü masaüstü telefon, HD ve USB girişleri)

Bu Haber 2446 defa okunmuştur.
BİLİŞİMİN EN İYİLERİ
OGER 22 MİLYAR TEMETTÜ ALDI
SİBER ZORBALIK YAYGINLAŞIYOR
NETAŞ´IN 50. YILI
TURKCELL UKRANYANIN 4G İHALESİNE
TURKCELL DİYALOG MÜZESİNE ÖDÜL
CEP VE İNTERNETTE YENİ DÖNEM
TURKCELL’İ ALKIŞLIYORUZ.
GSM OPERATÖRLERİNE KIYAK MI?
GSM OPERATÖRLERİ VERGİ Mİ KAÇIRI
2017´DE DURDURULAN SİBER SALDIRI
BTK ve TÜRKÇE DUYARLILIĞI
PARMAK İZİ DE ÇALINABİLİYOR
KOBİLER VE BİLİŞİM KONGRESİ
BAŞLANGIÇ ÇOK İYİ! PEKİ, SONRASI
TURKCELL FAİZSİZ BANKACILIĞA GİR
ŞİFRENİZİ GÜVENLİ Mİ SANIYORSUNU
VODAFONE´DA AKILLI ŞEBEKE
VODAFONE´UN İŞGÜZARLIĞI MI?
TUİK 2017 BİLİŞİM ARAŞTIRMASI
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!