"ARTIK TELGRAFIN TELLERİNE KUŞLAR KONMUYOR- PTT ve Türk Telekom Anıları" isimli kitabımızı NASIL TEMİN EDEBİLİRSİNİZ?
 
118 ÇALIŞANI OLMAK118 ÇALIŞANI OLMAK

Tarih: 2011-02-03

118 ÇALIŞANI OLMAK
“118’in Bilinmeyen Dünyası” başlıklı yazımız oldukça ses getirdi. 118 Servisi eski çalışanlarından, o tarihteki çalışma şartlarının olumsuzluğu üzerine mailler aldık. Yani bir dokunduk, bin ah işittik.
118 Servisinin eski bir çalışanından  da uzunca, duygulu bir mail aldık. Kişilere yönelik suçlamarı çıkararak o mesajı sizinle paylaşmak istedik.
118 ÇALIŞANI OLMAK
 118 servisi ilgili yazınızı okudum . Özelleşmeden önce 118 servisi çalışanlarının hiç izin hakkı yoktu . Hastanede ölüm döşeğindeki ailemizi bile ziyarete izin verilmiyordu. Ateşimiz  39 dereceye yükseldiği zaman bile rapor alamazdık. Çünkü doktorlara rapor vermeyin talimatı verilirdi. Hasta olandan diğer arkadaşlara  bulaşan hastalıklarda hepimiz öksüre hapşıra çalışırdık.  Kurban bayramlarında izin yok kurbanını keserler sen göremezsin bayramı anlayamazsın gece vardiyasıyla değişir bir de amir uygun görürse .... Bayram gezmesi yaparsın işine geliyorsa.. O memuru seviyorsa… Çocuklarımız hastalanır izin yok, hastalanan çocuklarınıza komsular bakar. Evin yansa dahi belki izin verirler, ama” işin bitince hemen gel” diyerek. Çok affedersiniz tuvalet ihtiyacını bile şef isterse gönderir ,fazla gidemezsin. Bu moral ile düzgün çalışılır mı? Amir ve müdürün yalakalığını yapanlar ise  izne istedikleri gibi çıkarlar, performans alır çalışmazlar. 6 senede 1 defa yaz izni kullanırsın O da Mayıs veya Haziran  aylarında. Başka bir yere asla geçemezsin. Böyle köle enayi asla bulamazlar. Yerini dolduracak yoktur. Çalışma saatinin belirli bir saati yok. İsterlerse bir günde seni 12 saat çalıştırırlar ama karşılığında mesai yok. Güvenlik görevlileri ile aynı nöbet sistemine dahil olmalarına karşılık, onlar fazla mesai alır biz alamazdık. Hatta, Güvenlik görevlileri kapsam dışı olarak, başka kamu kuruluşlarına aktarıldılar. Biz ise maalesef… Gece nöbetimizin parası  haklarımıza eklenmeden yalan yanlış gönderildik
Nefessiz çalıştık. Ama yinede her vatandaşın yardımına koştuk. Kendimizin yüzlerce problemi olduğu günlerde bile, her arayanın dertlerini sabırla dinledik.  
Bu günkülerin işi kolay, çünkü gsm operatörleri ve alternatifleri var.  bumu çalışanlarına duydukları minnet istediklerini kapsam dışı olarak gönderildi biz eski 118 çalışanlar bizim gecemiz  gündüzümüzde son günümüze kadar helalinden aldık paramızı. Hakkımızı yiyenlerin hesabını en güzel adelet sağlayıcı ALLAHA havele ettik bekler görürüz.
Ve son olarak biz insanlığı gittigimiz kurumlarda gördük kusura bakmayın.
Bu bir öfkeydi bizi insanlık dışı çalıştıran ve halada çalışan insanlıktan nasibini almamış yöneticilere serzenişim. Lütfen bunları yanlış anlamayınız ….
Şimdikiler haklarını savunuyor… Daha iyi bir iş bulsalar hemen geçerler işsizlikten ne yapsınlar.
Biz gerçekten ülkemizin her uğradığı felakette, depremlerde fedakarane çalıştık. o depremde aldığımız çağrılarla insanları kurtardık insanlara ambülansları yetiştirdik. Sınavlarda çocuklar üniversite sınavını kaçırmasın diye komsularını arar uyandırırdık.
 Anlatılmakla bitmez… Esas vefakar ve cafakar bizdik ama hiç bir yönetici elimizi bile sıkmadı… Sadece sayın İbrahim Hakkı Alptürk bizi dinledi. Bir şey yapamadı ama dinledi… İl müdürleri gibi azarlamadı…
 BİZLER HAKLARIMIZI İLAHİ ADELETE ALLAHA HAVELE ETTİK… MEVLAM  NEYLERSE GÜZEL EYLER. Teşekkürler…
Bir 118 eski çalışanı…
(İsminin Verilmesini İstememiştir)
118'İN BİLİNMEYEN DÜNYASI KONULU YAZIYI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ
Bu Haber 2272 defa okunmuştur.
TÜRK TELEKOM NEDEN ZARAR ETTİ?
TÜRK TELEKOM VE PTT GÜÇ BİRLİĞİ
TÜRK(?) TELEKOM´DAN İLGİNÇ AFİŞL
BANKALARDAN SAUDİ TELEKOM´A RET.
TTNET HAKKINDA SORUŞTURMA
TÜRK TELEKOM’DA ÜST DÜZEY ATAMAL
CEP TELEFONUNDA NEDEN AVEA YAZMI
AVEA´YA 184 MİLYON LİRALIK
TÜRK TELEKOM ÜST YÖNETİMİ
T.T.´DA GENEL MÜDÜR YARDIMCILIĞI
TÜRK TELEKOMUN MEVCUT YÖNETİCİLE
T.TELEKOMDA YÖNETİM DEĞİŞİKLİĞİ
OJER BORSADAKİ TELEKOM HİSSELERİ
TT GENEL MÜDÜR YARDIMCI İSTİFA E
TÜRK TELEKOM’DA FET֒DEN GÖZALTI
EMO; OGER´İN HİSSE REHİN İŞLEMİ
TELEKOM´DAN FUTBOL FEDERAS
AVEA 90 MİLYON AVRO KREDİ ALDI
TELEKOMDA AKDI FESH|
OGER TELEKOM’UN BORCU T.T.’U ETK
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!