DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
TELEKOM'DA İNTİHARTELEKOM'DA İNTİHAR

Tarih: 2011-02-07

TÜRK TELEKOM’UN GÜVENLİK GÖREVLİSİ İNTİHAR ETTİ.
İzmir'in Bornova ilçesi Evka-3 semtindeki Türk Telekom Santral Binasında güvenlik görevlisi olarak çalışan 32 yaşındaki Zikrullah Kaplan, henüz belirlenemeyen bir nedenle, aynı binada bulunan santral teknisyeni Şinasi Top'u bıçakladıktan sonra, tabanca ile intihar etti.
Olay, dün sabah saatlerinde Bornova 127 sokak, 3 numaradaki Türk Telekom Santrali'nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 3 yıldır Telekom'da güvenlik görevlisi olarak çalışan Zikrullah Kaplan, aynı binada santral teknisyeni olarak görev yapan Şinasi Top'un (49) yanına sohbet için gitti. O sırada sabah kahvaltısı yapan Sinasi Top'a "N'aber Şinasi abi, iyi misin? " dedikten sonra iddiaya göre aralarında hiç bir tartışma geçmediği halde, bıçakla saldırmaya başladı. Ne olduğunu anlayamayan Top, kanlar içerisinde binadan çıkarak kaçmaya başladı.
GÜVENLİK ODASINDA İNTİHAR ETTİ
Çalışma arkadaşını bıçaklayan Zikrullah Kaplan da, binanın güvenlik odasına giderek, belindeki Kırıkkale marka 7.65 mm çapındaki tabancayı başına dayayıp tetiğe bastı. Kaplan, başından aldığı kurşunla olay yerinde hayatını kaybetti. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, bina önündeki yaralı Şinasi Top'u ekip otosuna alarak Bornova Devlet Hastanesi'ne götürdü. Burada yapılan tetkiklerde Şinasi Top'un sol boyun ve sol omzundan bıçaklandığı, hayati tehlikesinin olmadığı belirtildi.
PSİKOLOJİK SORUNLARI VARMIŞ
Olay sonrası araştırmasını yürüten polis, Zikrullah Kaplan'ın 2 aydır psikolojik tedavi gördüğünü ve 1 haftadır da hiç kimseyle konuşmadığını ortaya çıkardı. Herhangi bir raporu bulunmadığı öğrenilen Kaplan'ın 5 yıldır silahlı olarak görevli olduğu belirlendi.
'ŞİNASİ ABİ' DEDİ BIÇAKLADI
Hastanede tedavi altına alınan Şinasi Top da, polise verdiği ilk ifadede, Kaplan'ın "N'aber Şinasi abi, iyi misin" diyerek yanına geldiğini ve bir anda kendisini bıçakladığını söyledi. Zikrullah Kaplan'ın kendisini öldürmemesi için binadan kaçtığını polislere anlatan Şinasi Top, "Zikrullah Kaplan, son bir haftadır hiç kimseyle birşey konuşmuyordu. Ben kahvaltı yaparken aniden gelip bana bıçakla saldırdı. Ben de korkarak dışarı kaçtım. Aramızda hiçbir sorun ve tartışma olmamıştı" diye konuştu. Kaynak: HABERTÜRK
Zikrullah Kaplan:

Bu Haber 3370 defa okunmuştur.
ORGANİZASYON DEĞİŞİKLİĞİNE ELEŞT
YÖNETİCİLERE EMEKLİLİK TEŞVİKİ
T.TELEKOM´DA BÜYÜK DEĞİŞİKLİK
TÜRK TELEKOMDA BÖLGE MÜDÜRLERİ D
GÜNEY 1 BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNE ALKIŞ
BÖYLE KAZIK YEMEDİK
TÜRK TELEKOM ... YİNE DE ZARARDA
TÜRK TELEKOM ZARARDA !
MUSTAFA ŞENLİ DİREKTÖRLÜĞE ATAND
YAKUP ÖZTUNÇ TT GENEL MD. YARD.
DARBE GÜNÜ TELEKOM BİNASININ İŞG
TÜRK TELEKOM´U AKİS DENETİ
T.TELEKOM´DAN BORÇ UZATIMI
TÜRK TELEKOM NEDEN ZARAR ETTİ?
TÜRK TELEKOM VE PTT GÜÇ BİRLİĞİ
TÜRK(?) TELEKOM´DAN İLGİNÇ AFİŞL
BANKALARDAN SAUDİ TELEKOM´A RET.
TTNET HAKKINDA SORUŞTURMA
TÜRK TELEKOM’DA ÜST DÜZEY ATAMAL
CEP TELEFONUNDA NEDEN AVEA YAZMI
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!