TELEKOM'DA İNTİHARTELEKOM'DA İNTİHAR

Tarih: 2011-02-07

TÜRK TELEKOM’UN GÜVENLİK GÖREVLİSİ İNTİHAR ETTİ.
İzmir'in Bornova ilçesi Evka-3 semtindeki Türk Telekom Santral Binasında güvenlik görevlisi olarak çalışan 32 yaşındaki Zikrullah Kaplan, henüz belirlenemeyen bir nedenle, aynı binada bulunan santral teknisyeni Şinasi Top'u bıçakladıktan sonra, tabanca ile intihar etti.
Olay, dün sabah saatlerinde Bornova 127 sokak, 3 numaradaki Türk Telekom Santrali'nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 3 yıldır Telekom'da güvenlik görevlisi olarak çalışan Zikrullah Kaplan, aynı binada santral teknisyeni olarak görev yapan Şinasi Top'un (49) yanına sohbet için gitti. O sırada sabah kahvaltısı yapan Sinasi Top'a "N'aber Şinasi abi, iyi misin? " dedikten sonra iddiaya göre aralarında hiç bir tartışma geçmediği halde, bıçakla saldırmaya başladı. Ne olduğunu anlayamayan Top, kanlar içerisinde binadan çıkarak kaçmaya başladı.
GÜVENLİK ODASINDA İNTİHAR ETTİ
Çalışma arkadaşını bıçaklayan Zikrullah Kaplan da, binanın güvenlik odasına giderek, belindeki Kırıkkale marka 7.65 mm çapındaki tabancayı başına dayayıp tetiğe bastı. Kaplan, başından aldığı kurşunla olay yerinde hayatını kaybetti. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, bina önündeki yaralı Şinasi Top'u ekip otosuna alarak Bornova Devlet Hastanesi'ne götürdü. Burada yapılan tetkiklerde Şinasi Top'un sol boyun ve sol omzundan bıçaklandığı, hayati tehlikesinin olmadığı belirtildi.
PSİKOLOJİK SORUNLARI VARMIŞ
Olay sonrası araştırmasını yürüten polis, Zikrullah Kaplan'ın 2 aydır psikolojik tedavi gördüğünü ve 1 haftadır da hiç kimseyle konuşmadığını ortaya çıkardı. Herhangi bir raporu bulunmadığı öğrenilen Kaplan'ın 5 yıldır silahlı olarak görevli olduğu belirlendi.
'ŞİNASİ ABİ' DEDİ BIÇAKLADI
Hastanede tedavi altına alınan Şinasi Top da, polise verdiği ilk ifadede, Kaplan'ın "N'aber Şinasi abi, iyi misin" diyerek yanına geldiğini ve bir anda kendisini bıçakladığını söyledi. Zikrullah Kaplan'ın kendisini öldürmemesi için binadan kaçtığını polislere anlatan Şinasi Top, "Zikrullah Kaplan, son bir haftadır hiç kimseyle birşey konuşmuyordu. Ben kahvaltı yaparken aniden gelip bana bıçakla saldırdı. Ben de korkarak dışarı kaçtım. Aramızda hiçbir sorun ve tartışma olmamıştı" diye konuştu. Kaynak: HABERTÜRK
Zikrullah Kaplan:

Bu Haber 3501 defa okunmuştur.
TÜRK TELEKOM’U KEŞKE SATMASAYDIK
TELEKOM ŞEHİRLERİ NE KADAR AKILL
BANKACILIK SİSTEMİ TIKANDI MI?
İNNOVA TAZMİNATA MAHKUM OLDU
TELEKOM YİNE BORÇLANDI
T.TELEKOMUN KURUMSAL İLKELER NOT
T.TELEKOM´DAN YIKILAN BİNA AÇIKL
TELEKOMUN BİNASI DA PARASI DA ÇÖ
TÜRK TELEKOM YİNE BORÇLANDI
ENİS ÖKSÜZ´ÜN TÜRK TELEKOM
TÜRK TELEKOM´UN ZEHİR ZIKKIM ÖYK
TÜRK TELEKOM YENİ ŞİRKET KURUYOR
BDDK; BANKALARA OTAŞ´I TAK
TELEKOM’UN YABANCI ORTAKLARI KAP
TELEKOM ÇALIŞANINI TANIMAYA MI B
BAKAN YANILTILDI MI
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!