DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
N.KEMAL ZEYBEK İLE GÖRÜŞTÜKN.KEMAL ZEYBEK İLE GÖRÜŞTÜK

Tarih: 2011-02-07

DP GENEL BAŞKANI NAMIK KEMAL ZEYBEK İLE GÖRÜŞTÜK.
Türk Telekom’un özelleştirilmesinin sonuçlarını  ve Türk Telekom’dan ayrılan/ ayrılmak zorunda kalan personelin sorunlarını anlatmak, bu konularda kamuoyu oluşturmak amacıyla, Dernek Yönetim kurulumuz  Çeşitli Sivil Toplum Örgütlerine, Çeşitli Siyasi Partilerin yöneticilerine yaptıkları ziyaretleri sürdürüyor.
Bu amaçla, 05.02.2010 Günü saat 13.30’da Demokrat Parti Genel Başkanı Namık Kemal ZEYBEK’le görüştük. Görüşmede, Derneğimiz Başkanı Zafer TEKBUDAK, Başkan Yardımcısı Fazlı KÖKSAL, Sayman Yılmaz YAZICI , Yönetim Kurulu Üyeleri Nurdan TAN, S. Dinçer YETİŞER, Rıza ŞAHİNER hazır bulundu.
Namık Kemal ZEYBEK ile yaptığımız görüşmede DP Genel Başkan Yardımcısı  Galip ÇETİN de hazır bulundu. Galip ÇETİN Türkiye’nin en genç Parti Genel Başkan Yardımcısı. Şaşıracaksınız ama, yalnız 22 yaşında. Aynı zamanda Haliç Üniversitesi öğrencisi.  Namık Kemal ZEYBEK, daha ilk tanıştığında Galip ÇETİN’i siyasete kazandırmaya karar verdiğini söyledi… O’nun yeteneklerinden bahsetti… Sayın Zeybek ekibinden çok memnun . Ama gözlemlediğimiz kadarıyla Diyanet Vakfı Kadın Kolları Başkanı iken bu görevinden ayrıldıktan sonra DP Genel Başkan Yardımcısı olan Ayşe SUCU ile Galip ÇETİN’in konumu biraz daha farklı. Onlardan bahsederken gözleri parlıyor…
Görüşmede, Dernek Başkanımız Zafer TEKBUDAK, Derneğin kuruluş amaçlarını özetledikten sonra, Türk Telekom’dan ayrılan/ ayrılmak zorunda kalan  personelin sorunlarına ilişkin raporu Sayın ZEYBEK’e takdim etti. Namık Kemal Zeybek bu raporu aldıktan sonra 7-8 dakika rapora odaklandı, çok hızlı bir şekilde 35 sayfalık raporu okudu. Okuma tarzından, “Hızlı Okuma” konusunda eğitim aldığı belli oluyordu. Okuduktan sonra; kimin yazdığını sordu. “Tebrik ederim, raporun çok akıcı bir üslubu var. Çok kolay okunuyor.  Meseleler çok net ve anlaşılır olarak ortaya konmuş.” Dedi.  Türkçe’ye hakimiyetini bildiğimiz Namık Kemal Zeybek’in, hazırladığımız raporun dilini övmesi, açıkçası bizi gururlandırdı.
Türkiye gibi bir ülkenin insan beynini israf gibi bir lüksü olamayacağını söyleyen Zeybek,  Maaşların dondurulmasını anlayamadığını, bunun bir haksızlık olduğunu ifade etti. Türk Telekom’dan ayrılıp başka kuruma gidenlerin maruz kaldıkları Mobbing, unvan yükselmelerinin önüne getirilen engeller, iş tatmininin olmaması gibi konularda da görüş alış verişinde bulunuldu.
Daha sonra, Türk Telekom’un özelleştirilmesinin Türkiye’ye maliyeti konusundaki düşüncelerimiz aktardık. Namık Kemal ZEYBEK, globalizmin Türkiye’ye Özelleştirmeyi dayattığını, Aydınların ve kamuoyunu yönlendiren kesimlerin de bu küresel rüzgarın etkisinde kaldığını söyledi.  Globalizmin insanların özgür düşüncelerinin önünde bir engel olduğunu, bu konuda "Bilgi Çağından Globalizme" isimli bir kitabı olduğunu belirtti. Globalizmin ve O’nun kavramlarının Uluslar arası sermayeye hizmet ettiğini, milli/yerli kalabilmek için anti globalist bir tavır sergilemek gerektiğini ifade etti. Özelleştirmeden elde edilen kaynakların da verimli kullanılmadığını, Türkiye’de özelleştirmenin talan ve yabancılaşma olarak gerçekleştiğini vurguladı.  Edebiyatını yapmakla Milliyetçi olunamayacağını söyleyen Zeybek, Milliyetçiyim diyenlerin, ekonomik anlamda Milliyetçiliğin içini doldurmalarını gerektiğini, globalizme (küreselciliğe) karşı olunmadan, globalizmin dayattığı özelleştirmeyi sorgulamadan Milliyetçi olunamayacağını söyledi.
Çok sıcak bir ortamda gerçekleşen görüşmemizin sonunda, Sayın Zeybek ile birlikte fotoğraf çektirdik. Dışarı çıkarken saatimiz 14.15’i gösteriyordu..

 
Bu Haber 2360 defa okunmuştur.
YARIŞMAYA DAVET
KUTLU OLSUN
ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI
KİTAP SÖYLEŞİ GÜNLERİ
KONFERANSA DAVET
ÖZELLEŞTİRME VE ACI SONUÇ
DR. ÖZDEMİR KONFERANS VERDİ
POSTA MEMURLUĞUNDAN SADRAZAMLIĞA
KONFERANSA DAVET
SİBEL DURAL´A GEÇMİŞ OLSUN
HOŞGELDİN 2017
AÇIK TEŞEKKÜR
YÖNETİM KURULU GÖREV BÖLÜMÜ YAPT
GENEL KURULDA BAŞKANIMIZIN YAPT
5. OLAĞAN GENEL KURULUMUZ YAPILD
TERÖRE LANET
FAALİYET RAPORUMUZ
BAŞKANIMIZLA YAPILAN RÖPORTAJ
GENEL KURUL İLANI
ATA’MIZI ÖZLEMLE ANIYORUZ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!