7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
N.KEMAL ZEYBEK İLE GÖRÜŞTÜKN.KEMAL ZEYBEK İLE GÖRÜŞTÜK

Tarih: 2011-02-07

DP GENEL BAŞKANI NAMIK KEMAL ZEYBEK İLE GÖRÜŞTÜK.
Türk Telekom’un özelleştirilmesinin sonuçlarını  ve Türk Telekom’dan ayrılan/ ayrılmak zorunda kalan personelin sorunlarını anlatmak, bu konularda kamuoyu oluşturmak amacıyla, Dernek Yönetim kurulumuz  Çeşitli Sivil Toplum Örgütlerine, Çeşitli Siyasi Partilerin yöneticilerine yaptıkları ziyaretleri sürdürüyor.
Bu amaçla, 05.02.2010 Günü saat 13.30’da Demokrat Parti Genel Başkanı Namık Kemal ZEYBEK’le görüştük. Görüşmede, Derneğimiz Başkanı Zafer TEKBUDAK, Başkan Yardımcısı Fazlı KÖKSAL, Sayman Yılmaz YAZICI , Yönetim Kurulu Üyeleri Nurdan TAN, S. Dinçer YETİŞER, Rıza ŞAHİNER hazır bulundu.
Namık Kemal ZEYBEK ile yaptığımız görüşmede DP Genel Başkan Yardımcısı  Galip ÇETİN de hazır bulundu. Galip ÇETİN Türkiye’nin en genç Parti Genel Başkan Yardımcısı. Şaşıracaksınız ama, yalnız 22 yaşında. Aynı zamanda Haliç Üniversitesi öğrencisi.  Namık Kemal ZEYBEK, daha ilk tanıştığında Galip ÇETİN’i siyasete kazandırmaya karar verdiğini söyledi… O’nun yeteneklerinden bahsetti… Sayın Zeybek ekibinden çok memnun . Ama gözlemlediğimiz kadarıyla Diyanet Vakfı Kadın Kolları Başkanı iken bu görevinden ayrıldıktan sonra DP Genel Başkan Yardımcısı olan Ayşe SUCU ile Galip ÇETİN’in konumu biraz daha farklı. Onlardan bahsederken gözleri parlıyor…
Görüşmede, Dernek Başkanımız Zafer TEKBUDAK, Derneğin kuruluş amaçlarını özetledikten sonra, Türk Telekom’dan ayrılan/ ayrılmak zorunda kalan  personelin sorunlarına ilişkin raporu Sayın ZEYBEK’e takdim etti. Namık Kemal Zeybek bu raporu aldıktan sonra 7-8 dakika rapora odaklandı, çok hızlı bir şekilde 35 sayfalık raporu okudu. Okuma tarzından, “Hızlı Okuma” konusunda eğitim aldığı belli oluyordu. Okuduktan sonra; kimin yazdığını sordu. “Tebrik ederim, raporun çok akıcı bir üslubu var. Çok kolay okunuyor.  Meseleler çok net ve anlaşılır olarak ortaya konmuş.” Dedi.  Türkçe’ye hakimiyetini bildiğimiz Namık Kemal Zeybek’in, hazırladığımız raporun dilini övmesi, açıkçası bizi gururlandırdı.
Türkiye gibi bir ülkenin insan beynini israf gibi bir lüksü olamayacağını söyleyen Zeybek,  Maaşların dondurulmasını anlayamadığını, bunun bir haksızlık olduğunu ifade etti. Türk Telekom’dan ayrılıp başka kuruma gidenlerin maruz kaldıkları Mobbing, unvan yükselmelerinin önüne getirilen engeller, iş tatmininin olmaması gibi konularda da görüş alış verişinde bulunuldu.
Daha sonra, Türk Telekom’un özelleştirilmesinin Türkiye’ye maliyeti konusundaki düşüncelerimiz aktardık. Namık Kemal ZEYBEK, globalizmin Türkiye’ye Özelleştirmeyi dayattığını, Aydınların ve kamuoyunu yönlendiren kesimlerin de bu küresel rüzgarın etkisinde kaldığını söyledi.  Globalizmin insanların özgür düşüncelerinin önünde bir engel olduğunu, bu konuda "Bilgi Çağından Globalizme" isimli bir kitabı olduğunu belirtti. Globalizmin ve O’nun kavramlarının Uluslar arası sermayeye hizmet ettiğini, milli/yerli kalabilmek için anti globalist bir tavır sergilemek gerektiğini ifade etti. Özelleştirmeden elde edilen kaynakların da verimli kullanılmadığını, Türkiye’de özelleştirmenin talan ve yabancılaşma olarak gerçekleştiğini vurguladı.  Edebiyatını yapmakla Milliyetçi olunamayacağını söyleyen Zeybek, Milliyetçiyim diyenlerin, ekonomik anlamda Milliyetçiliğin içini doldurmalarını gerektiğini, globalizme (küreselciliğe) karşı olunmadan, globalizmin dayattığı özelleştirmeyi sorgulamadan Milliyetçi olunamayacağını söyledi.
Çok sıcak bir ortamda gerçekleşen görüşmemizin sonunda, Sayın Zeybek ile birlikte fotoğraf çektirdik. Dışarı çıkarken saatimiz 14.15’i gösteriyordu..

 
Bu Haber 2585 defa okunmuştur.
KADIN ve EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ
BAŞKANIMIZIN YENİ YIL MESAJI
2018´İN İLK KİTAP GÜNÜ 6 OCAK´TA
TELGRAFÇI HAMDİ´Yİ ANIYORUZ
MEVLİD KANDİLİNİZ KUTLU OLSUN
DAVETLİSİNİZ
ESKİ BAKAN´DAN DERNEĞİMİZE
KARA GÜNLER OLMASIN
ÖDÜL TÖRENİNE DAVETLİSİNİZ
MAKALE YARIŞMAMIZ SONUÇLANDI
KİTAP SÖYLEŞİ ve İMZA GÜNÜ
DÖRDÜNCÜ KİTAP GÜNÜ 14 EKİMDE
OKUYORUZ-OKUTUYORUZ
BİR KİTAP GÜNÜ ETKİNLİĞİ DAHA GE
3. KİTAP GÜNÜNE BEKLİYORUZ
İL TEMSİLCİMİZ OLMAK İSTER MİSİ
TÜRK TELEKOM VE ÖZELLEŞTİRMESİ
ZORUNLU BİR AÇIKLAMA
BÜYÜK KAMPANYAYA BİR KATKI DA Bİ
ÖZELEŞTİRİ, GURUR VE DAVET
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!