7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
 BİR TÜRK TELEKOM ELEŞTİRİSİ BİR TÜRK TELEKOM ELEŞTİRİSİ

Tarih: 2011-02-12

ANADOLU’DAN BİR TÜRK TELEKOM ELEŞTİRİSİ.
Büyük yayın organlarının temel geliri reklamdır. Türk Telekom’da ülkemizin en büyük “reklam veren”i. Bu nedenle olsa gerek, ulusal medyada Türk Telekom’un hataları, yanlışları pek dile getirilmez. Türk Telekom’un aksaklıklarını görmek için Anadolu’daki yerel basına ve yerel internet medyasına bakmak gerekir. Burdur’un çok izlenen bir internet haber sitesi var: AKÇA GAZETE… Akça Gazete’de, Türk Telekom’un Burdur’da nasıl algılandığını gösteren, Halim AKÇA imzalı bir yazı yayınlandı. Bu yazıyı sizinle paylaşıyoruz.
TÜRK TELEKOM NEDEN DUYARSIZ.
Halim AKÇA
Ülkemizde hemen hemen her evde iş yerinde olmazsa olmazların başında gelen milyonlarca internet ve telefon abonesi var. Hangi internet erişimi olursa olsun, hangi telefon iletişim sistemi olsun alt yapısını Türk Telekom’dan alıyor.
İşte bu olmazsa olmazların başında bulunan internet erişimi ve telefonlar da yaşanan sık sık iletişim sorunları karşısında Türk Telekom çok duyarsız kalıyor. Tek tabanca olduğu için de müşterisini fazla önemsemediğini düşünüyorum.
Bucak’ta sık sık internet bağlantı sorunları yaşanmaktadır. Çoğu zaman sık arızalar olmaktadır. Ama Türk Telekom hiçbir açıklamaya yapmadan sesiz sedasız hareket etmektedir. Örneğin Tedaş elektrik kesileceği zaman bölge hoparlör ve basın yolu ile elektriğin kesileceğini ilan etmekte müşterisini, abonesini bilgilendiriyor. Ama Türk Telekom maalesef. Bu gün 11 şubat günü diğer il ve ilçeleri bilmiyorum ama Bucak’ta internet kabusu yaşandı. Hız oranları sıfıra düştü. Sayfalar açılmaz oldu. 4440375 numaralı Türk Telekom İnternet ulaşım numarasını aradığımız zaman Türk Telekom’un hız sınırında sorun olduğu belirtildi. Ama internete giremeyen onlarca kişi bilgisayarlarında sorun aradı, modemlerinde sorun aradı. Müşterinin mağduriyetini önlemek için Türk Telekom dan birileri en azından belediye ilan yolu ile abonesine duyuramaz mı?. Arıza olabilir haberdar edemez mi?. Misafir umduğunu değil bulduğunu yer misali, Türk Telekom da bulduğunca hizmet veriyor. Müşterinin umduğu beklentisini haberdar etmiyor. İleriki tarihlerde sık sık yaşayacağımız bu tür arızalar için yetkililer umarız biraz duyarlı olurlar.
Ayrıca yine Türk Telekom telefonları Bucak’ta ilk arama yapıldığı zaman karşıda ki telefonun meşgul gibi gösteriyor. Yada seri çevirimlerde karşı telefonun numarası ya meşgul yada bip,bip,bip sesleri ile karşılaşıyoruz. Türk Telekom özelleştirildiği günden bu tarafa galiba devletin yatırımı gibi kalmış, hızını arttıramamış. Hayati tehlike taşıyan bir durumda bir insanın bir kez telefon numarasını çevirebilecek kadar zamanı olsa, bu çevirimden de bip, bip sesi gelse bu insanın hayatından kim sorumlu olacak?.
Artık Türk Telekom seve seve yada zorla abone sistemini bırakmalı sorunlara çare aramalı duyarsızlığını bırakmalıdır. Arıza olabilir, hatalar olabilir ama müşteriyi arıza anında yada ne kadar süreceği konusunda abonesini bilgilendirmelidir.  

 

 
Bu Haber 2743 defa okunmuştur.
BANKACILIK SİSTEMİ TIKANDI MI?
İNNOVA TAZMİNATA MAHKUM OLDU
TELEKOM YİNE BORÇLANDI
T.TELEKOMUN KURUMSAL İLKELER NOT
T.TELEKOM´DAN YIKILAN BİNA AÇIKL
TELEKOMUN BİNASI DA PARASI DA ÇÖ
TÜRK TELEKOM YİNE BORÇLANDI
ENİS ÖKSÜZ´ÜN TÜRK TELEKOM
TÜRK TELEKOM´UN ZEHİR ZIKKIM ÖYK
TÜRK TELEKOM YENİ ŞİRKET KURUYOR
BDDK; BANKALARA OTAŞ´I TAK
TELEKOM’UN YABANCI ORTAKLARI KAP
TELEKOM ÇALIŞANINI TANIMAYA MI B
BAKAN YANILTILDI MI
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
TELEKOM´DAN YÖNETİM DEĞİŞ
TÜRK TELEKOM İÇİN SÜRE İSTEDİLER
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!