BYS DELEGE SEÇİMLERİBYS DELEGE SEÇİMLERİ

Tarih: 2011-02-13

BYS DELEGE SEÇİMLERİ

Türk Telekom BYS Delege Seçimleri 16/Şubat/2011 Çarşamba günü yapılacak.

Bu Seçimler, gerek Türk Telekom’dan ayrılan BYS üyeleri, gerekse Türk Telekom’da çalışan/çalışmak zorunda kalan BYS üyeleri için çok önemli.

Türk Telekom’dan ayrılmasına rağmen BYS üyeliğini devam ettiren tam 3858 arkadaşımız var. Hiç de küçümsenmeyecek bir sayı…

Türk Telekom’dan ayrılanların Türk Telekom ile iki bağlantısı kaldı. Sağlık Yardım Vakfı ve Biriktirme Yardım Sandığı..

Biz istiyoruz ki Türk Telekom’dan ayrılan arkadaşlarımız kuruluşunda gelişmesinde payları, alın terleri, aidatları bulunan bu iki kurumun yönetiminde söz sahibi olabilsinler.

SYV Vakıf Senedi ve Vakıf Yönetmeliği Türk Telekom’dan ayrılanların Vakfın organlarında görev almasını engelliyor. Oysa bu durum yasalara aykırı. Vakıf Senedi ve Vakıf Yönetmeliğinin yasalara uygun hale getirilmesi için dava açmak için hazırlıklarımızı tamamladık. Önümüzdeki günlerde dava açacağız.
Türk Telekom’dan ayrılan arkadaşlarımız şu anda SYS Yönetim Kurulunda temsil ediliyorlar. Gelecek dönemde de, SYS yönetiminde Türk Telekom’dan ayrılan arkadaşlarımızın temsil edilmesi için delege seçimleri çok önemli.

BYS’nin iyi yönetilmesi , paralarının çarçur edilmemesi, tüm BYS üyeleri için çok önemli.
BYS’nin iyi yönetilmesi de; BYS Yönetiminin TÜRK TELEKOM yönetiminin ve SİYASETİN baskısı  ve yönlendirilmesine maruz kalmaması ile mümkündür.

Biz Delege adaylarının hepsinin iyi niyetinden ve hizmet aşkından eminiz. Pek çoğunu tanıyoruz.
Dernek olarak, aday göstermek konusunda bir çaba ve girişimimiz olmadı. Yalnızca Derneğimizin Ulaştırma Bakanlığı Temsilcisi Önder Kürşat SOYSAL  ve Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü Temsilcimiz Orhan BAYRAM  Ankara’dan  delege adayı oldular.
Ankara Bölge (İl) Müdürlüğüne bağlı birimlerde görev yaparken Başka Kamu Kurumlarına geçen arkadaşların Tamamı Türk Telekom Genel Müdürlüğünde oy kullanacaklar. Bu arkadaşlardan delege adayı olanları da Türk Telekom Genel Müdürlüğünde aday olacaklar. Ankara Bölge Müdürlüğü personeli tarafından tanınan, bilinen ve Ankara Bölge Müdürlüğünde aday olmalarına izin verilse delege seçilmeleri kuvvetle Muhtemel olan , Ahmet ÇALIŞKAN,  İdris İNCİ, Tuğrul DEMİRTAŞ gibi arkadaşlarımızın Genel Müdürlük Personeli tanımadığı için, bu seçim yöntemi seçilme şanslarını olumsuz yönde etkilemiştir. Keşke Ankara Bölge Müdürlüğü’ne bağlı birimlerden ayrılan arkadaşlarımızın, Ankara Bölge Müdürlüğünden aday olmalarına imkan tanınsaydı.
TELEKOMCULAR DERNEĞİ OLARAK;
TÜRK TELEKOMDA ÇALIŞAN ÜNVANLI ARKADAŞLARIMIZIN TÜRK TELEKOM YÖNETİMİNDEN GELECEK BASKI VE YÖNLENDİRMELERE AÇIK OLACAKLARINDAN, KARARLARINI VERİRKEN ETKİ ALTINDA KALABİLECEKLERİNDEN ENDİŞE EDİYORUZ.
BU NEDENLE, BYS ÜYELERİNİN DELEGE SEÇİMLERİNDE;
TÜRK TELEKOM’DAN AYRILAN ADAYLAR İLE TÜRKİYE HABER İŞ SENDİKASININ DESTEKLEDİĞİ DELEGE ADAYLARINA, KISACASI TÜRK TELEKOM YÖNETİMİNİN BASKI VE YÖNLENDİRMELERİNİN ETKİSİ ALTINDA KALMAYACAK ADAYLARA OY VERMELERİNİN UYGUN OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUZ.

BYS DELEGE SEÇİMLERİNİN ; ÜLKEMİZE , CAMİAMIZA ve TÜRK TELEKOM BİRİKTİRME VE YARDIM SANDIĞI’NA HAYIRLI OLMASINI DİLİYOR VE TÜM ÜYELERDEN OYLARINA SAHİP ÇIKMALARINI BEKLİYORUZ.

BYS Üyelerinin ve Delege adaylarının listesine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
http://www.telekom-bys.org.tr/ttpbys/haberduyuru10.aspx

 
Bu Haber 4580 defa okunmuştur.
ÜNİVERSİTELİ İŞSİZLER 55 İLİN N
BORÇ ŞAMPİYONU TELEKOM KÂR ETMİ
TELEKOM KRİZİ MECLİSE TAŞINDI
CEP FATURASINI AZALTMADA 7 ADIM
PTTMESSENGER %100 YABANCI
TELEKOM´U ÇİNLİLER ALIYOR
´YERLİ WHATSAPP´ PTT
BELEDİYE BAŞKANINA ÖZEL PUL
PTT´DEN ´ESNAF KART´A AVANTAJ İM
BÖYLE POSTACILAR DA VAR!
PTT 2000 KİŞİ ALACAK! SON GÜN
BAZ İSTASYONU KURULUMU KOLAYLAŞT
METİN ATALAR´IN ANNESİ VEFAT ETT
TÜRK TELEKOM DEVLETE Mİ DÖNÜYOR?
TÜRK TELEKOM BORÇLARINI YAPILAND
PTT’DE SKANDAL HARCAMALAR
PTT TAŞERON İŞÇİLERİ İŞTEN Mİ ÇI
BTK CEO’LARI ÖĞRENCİLERLE BULUŞT
TÜRK TELEKOM’DAN ŞAŞIRTAN KİRALI
3 BANKA TELEKOM´U YAKIN İZLEMEYE
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!