Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
BYS DELEGE SEÇİMLERİBYS DELEGE SEÇİMLERİ

Tarih: 2011-02-13

BYS DELEGE SEÇİMLERİ

Türk Telekom BYS Delege Seçimleri 16/Şubat/2011 Çarşamba günü yapılacak.

Bu Seçimler, gerek Türk Telekom’dan ayrılan BYS üyeleri, gerekse Türk Telekom’da çalışan/çalışmak zorunda kalan BYS üyeleri için çok önemli.

Türk Telekom’dan ayrılmasına rağmen BYS üyeliğini devam ettiren tam 3858 arkadaşımız var. Hiç de küçümsenmeyecek bir sayı…

Türk Telekom’dan ayrılanların Türk Telekom ile iki bağlantısı kaldı. Sağlık Yardım Vakfı ve Biriktirme Yardım Sandığı..

Biz istiyoruz ki Türk Telekom’dan ayrılan arkadaşlarımız kuruluşunda gelişmesinde payları, alın terleri, aidatları bulunan bu iki kurumun yönetiminde söz sahibi olabilsinler.

SYV Vakıf Senedi ve Vakıf Yönetmeliği Türk Telekom’dan ayrılanların Vakfın organlarında görev almasını engelliyor. Oysa bu durum yasalara aykırı. Vakıf Senedi ve Vakıf Yönetmeliğinin yasalara uygun hale getirilmesi için dava açmak için hazırlıklarımızı tamamladık. Önümüzdeki günlerde dava açacağız.
Türk Telekom’dan ayrılan arkadaşlarımız şu anda SYS Yönetim Kurulunda temsil ediliyorlar. Gelecek dönemde de, SYS yönetiminde Türk Telekom’dan ayrılan arkadaşlarımızın temsil edilmesi için delege seçimleri çok önemli.

BYS’nin iyi yönetilmesi , paralarının çarçur edilmemesi, tüm BYS üyeleri için çok önemli.
BYS’nin iyi yönetilmesi de; BYS Yönetiminin TÜRK TELEKOM yönetiminin ve SİYASETİN baskısı  ve yönlendirilmesine maruz kalmaması ile mümkündür.

Biz Delege adaylarının hepsinin iyi niyetinden ve hizmet aşkından eminiz. Pek çoğunu tanıyoruz.
Dernek olarak, aday göstermek konusunda bir çaba ve girişimimiz olmadı. Yalnızca Derneğimizin Ulaştırma Bakanlığı Temsilcisi Önder Kürşat SOYSAL  ve Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü Temsilcimiz Orhan BAYRAM  Ankara’dan  delege adayı oldular.
Ankara Bölge (İl) Müdürlüğüne bağlı birimlerde görev yaparken Başka Kamu Kurumlarına geçen arkadaşların Tamamı Türk Telekom Genel Müdürlüğünde oy kullanacaklar. Bu arkadaşlardan delege adayı olanları da Türk Telekom Genel Müdürlüğünde aday olacaklar. Ankara Bölge Müdürlüğü personeli tarafından tanınan, bilinen ve Ankara Bölge Müdürlüğünde aday olmalarına izin verilse delege seçilmeleri kuvvetle Muhtemel olan , Ahmet ÇALIŞKAN,  İdris İNCİ, Tuğrul DEMİRTAŞ gibi arkadaşlarımızın Genel Müdürlük Personeli tanımadığı için, bu seçim yöntemi seçilme şanslarını olumsuz yönde etkilemiştir. Keşke Ankara Bölge Müdürlüğü’ne bağlı birimlerden ayrılan arkadaşlarımızın, Ankara Bölge Müdürlüğünden aday olmalarına imkan tanınsaydı.
TELEKOMCULAR DERNEĞİ OLARAK;
TÜRK TELEKOMDA ÇALIŞAN ÜNVANLI ARKADAŞLARIMIZIN TÜRK TELEKOM YÖNETİMİNDEN GELECEK BASKI VE YÖNLENDİRMELERE AÇIK OLACAKLARINDAN, KARARLARINI VERİRKEN ETKİ ALTINDA KALABİLECEKLERİNDEN ENDİŞE EDİYORUZ.
BU NEDENLE, BYS ÜYELERİNİN DELEGE SEÇİMLERİNDE;
TÜRK TELEKOM’DAN AYRILAN ADAYLAR İLE TÜRKİYE HABER İŞ SENDİKASININ DESTEKLEDİĞİ DELEGE ADAYLARINA, KISACASI TÜRK TELEKOM YÖNETİMİNİN BASKI VE YÖNLENDİRMELERİNİN ETKİSİ ALTINDA KALMAYACAK ADAYLARA OY VERMELERİNİN UYGUN OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUZ.

BYS DELEGE SEÇİMLERİNİN ; ÜLKEMİZE , CAMİAMIZA ve TÜRK TELEKOM BİRİKTİRME VE YARDIM SANDIĞI’NA HAYIRLI OLMASINI DİLİYOR VE TÜM ÜYELERDEN OYLARINA SAHİP ÇIKMALARINI BEKLİYORUZ.

BYS Üyelerinin ve Delege adaylarının listesine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
http://www.telekom-bys.org.tr/ttpbys/haberduyuru10.aspx

 
Bu Haber 4505 defa okunmuştur.
TELİA TURKCELL HİSSELERİNİ SATIY
ÇÖKEN MADEN; MEĞER ÖZELLEŞTİRİLM
ERDOĞAN GÜMÜŞ YAZDI: FRİG YOLU
SENDİKA BAŞKANLARINDAN BYLOCK UY
1350 KİLOMETREDEN MEKTUP VAR
TURKCELL´İN FİNANS ŞİRKETİNE BDD
HUAWEİ AEO SERTİFİKASI ALAN İLK
CERABLUS´A PTT ŞUBESİ AÇIL
PTT GENEL MÜDÜRÜNÜN 60 DANIŞMANI
CEP ŞİRKETLERİNİN BORÇLARI SİLİN
DÜNYANIN EN İYİ PULU: KARS KALES
E.GÜMÜŞ YAZDI; İZNİK´TE GÜN BATI
20 BİN KİŞİYE İŞ: MİLLİ HACKER
CENGİZ YERLİKAYALAR´IN ANNESİ VE
TÜRK MÜHENDİSLERİ ATM YAPTI
HABERLEŞME İLE İLGİLİ KANUNLAR D
PTT´NİN SÖZLÜ SINAVINA DANIŞTAY
PTT´DEN İSTİHDAMA İLİŞKİN AÇIKL
BİRLEŞMİŞ MİLLETLERDEN TURKCELL&
EMEKLİLERE KÖTÜ HABER
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!