Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
BİR ÇALIŞANIN İRONİK VEDASIBİR ÇALIŞANIN İRONİK VEDASI

Tarih: 2011-02-16

BİR ÇALIŞANIN İRONİK VEDASI.
Derneğimizin Kayseri Temsilcisi Hakan GEDİKLİ, Kayseri’deki üyelerimizden Tarık ARIN’ın Türk Telekom’dan ayrılırken çalışma arkadaşlarına gönderdiği 3.Ocak.2010 Tarihli Veda Mektubunu bize  iletti.. Çok hoşumuza giden bu veda mektubunu sizinle paylaşalım istedik.
BİR ÇALIŞANIN İRONİK VEDASI
Tarık ARIN
Evet bizim salâmız da verildi… Artık başka  kuruma gitme vakti !! Rızkımızı başka yerde arayacağız. 
Türk Telekom'daki  çalışma hayatını hep ölümün küçük provası gibi gördüm, vakti gelen gidiyordu... Kimler gitmedi ki… İşleri masalarında yarım kalanlar, emekliliği dolanlar, henüz 10 yıllık olanlar, müdürler, odacılar, borçlu olanlar, kendini bişey sananlar, kaderine küsenler, herkesce çok sevilenler , bayanlar ve kurumu çok sevenler! ( v.s gerisini siz çoğaltınız lütfen ! ) 
İşte bu yüzden hiç Telekom’dan ayrılmayacak gibi işimi yaptım, yarın ayrılacak gibi hiçbir şeyi kafama takmadım...! Biliyordum, ölecektim...Hizmetlerim hiç, anılarım yok olacaktı..! Amacım sadece güzel anılmak, anamla değil, anılarla anılmaktı..!
1993 yılının 7. ayının 27 sinde başladığım (PTT) Türk Telekom serüvenim bitmek üzere… Artık toprağa değil,  Devlet Personel Başkanlığına defnedileceğiz… Dedim ya, bu prova!... İnşallah  son nefesimi verirken de bu kadar rahat ve huzurlu olurum. 
İşte bu satırlar Türk Telekom’daki çalışmamın alegorik ifadesidir… Hı.. ne dersiniz ! gülümsemelerinizi görür gibiyim…
 Hiç kimseye kırgın yada küs değilim... İnanıyorum ki, kimse de bana kırgın yada küs değil..! Ayrılmak  konusuna  da gelince; Tamamen şartlarını benim belirlediğim şekilde oldu.. Çünkü ben kapsam içi olmayı,  yada tip-1 gibi bir statüyü hiç düşünmedim.. Yani her şey benim tercihimdi... Şartları ben belirledim... Bu yüzden ayrılığı kendime mendil edip, gözyaşı dökmedim. Hedefim sözleşmemin sonunu görmekti.. Mübarek 2010' da gördük... Emeği geçenlere de teşekkür ederim:) Sağolun!
 Her zaman söylemişimdir, Türk Telekom A.Ş Türkiye'nin Almanya’sıdır diye… Hepimiz sahip olduğumuz her şeyi buradan aldık diyebilirim…Şöyle geriye yaslanıp bir düşünürsek haklılık payımın yüksek olduğunu görürsünüz:) … Tabii elbette bizde çalıştık emek verdik ama..yinede çok babalık yaptı bize..Kendilerini hiç unutmayacağım… Umarım yıllar Telekom ve  bünyesinde çalışan insanlar için hayırlara vesile olur. 
Türk Telekom’da çalışmak çok güzeldi... İşler aramızdan çeşitli sebeplerden dolayı ayrılan personel yüzünden artsa da, bir şekilde üstesinden geliyorduk... Bu yüzden bazı arkadaşlar hastalandı, (bu arada; bazıları hasta haberi yok, bazıları  da aday) neyse… Bazılarımız izin kullanamadı...(yani izinler istem dışı birikti).. İzin kullanmamamızın asıl sebebi ; bana göre, sorumluluk duygumuzun çok gelişmiş olmasıdır... Beni tanıyanlar bilirler, çok sık taş düşürürüm, böbrek taşının sancısı da dayanılmazdır.(ALLAH kimseye vermesin.) Son 2 yıl içinde de bir kaç kez bu yüzden operasyon geçirdim.Bırakın iznimi, raporumu kullanamadım... Hergün diclomec yaptırıp, Elmalık Ambarı’na yol almak zorundaydım. Çünkü iş önemlidir ve Telekom’da çalışmak da ayrıcalıktır. Her zaman işimi aksatmamaya özen gösterdim. İzinlerimi de bu yüzden planlanan zamanda kullanamadım üzgünüm.  :(
 Bugüne kadar verilen bütün görevleri iyi niyetimle yapmaya çalıştım.Umarım bana güvenenleri de mahcup etmedim. Çok yazmakla da çok şey anlatılmaz zaten, benim anlattıklarım da okuyanların anladığı kadardır  : ) .......  
Alegori ile başladım, ironi ile bitiriyorum...  Sabırla okudunuz ! ....... Kim bilir,  birgün sizin yazdıklarınızı da ben okurum…Ödeşiriz…  : ) 

Herşey gönlünüzce olsun.ALLAH rahmet ve bereketini üzerinizden eksik etmesin...İşimizi yaparken bulunduğumuz pozisyon gereği, laflarımızın karşılaştığı arkadaşım var ise ve bunu kendine dert ediyorsa özür dilerim… Benden yana hakkım herkese  helal olsun ve herkes de helal ederse sevinirim… Herkesi çok seviyorum.. HAYAT DEVAM EDİYOR…
H O Ş C A  K A L I N                                      

Bu Haber 3378 defa okunmuştur.
MUSTAFA AKGÜL´Ü KAYBETTİK
BEKİR ÖZTOPRAK AMELİYAT OLDU
HATİCE G.ŞAHMAN 2018 EDEBİYAT TA
İRFAN ÇAKIR VEFAT ETTİ
RECAİ SAYAR´IN ANNESİ VEFAT ETTİ
İ.HAKKI ALPTÜRK AMELİYAT OLDU
NURETTİN ÖZAYDINLIK VEFAT ETTİ
ÖMER ÜSTÜNER´İN BABASI VEF
ŞEHİDİMİZİ ANIYORUZ
SAFRAN TADINDA BİR ROTA
İSMAİL TOSUN VEFAT ETTİ
YÜCEL ÇALIKLI VEFAT ETTİ
ŞAHİN´LERİN ANNESİ VEFAT E
MEHMET KAYA VEFAT ETTİ
MUSTAFA SOYLAR ANNESİNİ KAYBETTİ
ORHAN GÖKSUDELİK VEFAT ETTİ
BERİL´İ KAYBETTİK
HASAN TAŞAN VEFAT ETTİ
LEYLA DAĞKILIÇ´IN ANNESİ VEFAT E
ÖDÜL TÖRENİMİZ MEDYADA
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!