DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
ERZİNCAN’DA SIRA GECESİERZİNCAN’DA SIRA GECESİ

Tarih: 2011-02-22

ERZİNCAN’DA SIRA GECESİ.
ERZİNCAN'da Türk Telekom’dan başka kamu kurumlarına nakil olan Eski Dostlar "BİRLİK, BERABERLİK ve HASRET TOPLANTILARI"  olarak isimlendirdikleri ve Geleneksel hale getirdikleri Toplantılarının 7’incisinde bir araya geldiler.
Bu kez SIRA GECESİ şeklinde organize edilen toplantı, 18 ŞUBAT 2011 tarihinde Erzincan Belediyesi Sosyal Tesisleri Şark Köşesi Salonunda gerçekleşti.
Erzincan Belediye Başkan Yardımcısı Seyfullah KABAN’ın da katıldığı gecede Telekomcular Derneğini Ahmet Kaya KUMBAR temsil etti.
Gecenin açılış konuşmasını Erzincan Devlet Hastanesi Kalite Yönetim Merkezi Uzmanı Ufuk Ruhi KILIÇ yaptı.
Ufuk Ruhi KILIÇ konuşmasında; “Türk Telekom’da aynı kurumda ama ayrı-ayrı birimlerde çalışıyorduk lakin yüreklerimiz her zaman bir ve beraberdi. Şimdi ise ayrı-ayrı kurumlarda çalışıyoruz ama yüreklerimiz hala birlik ve beraberlik için atıyor. 2006 yılı ve sonrasında Türk Telekom’dan ayrılan bizlerin zaman-zaman çeşitli şekillerde bir araya gelmesine önderlik eden ve birlikteliklerimizin devamlılığını sağlayan Fevzi KÜÇÜKGÖZE ağabeyimize ve Mustafa ÖZER arkadaşımıza şahsım ve de Sizler adına teşekkür ediyorum. Yine Sizlerin huzurunda, Bizlerin bu salonda bir araya gelmemize katkı sağlayan ve Bizleri kırmayarak misafirimiz olan Belediye Başkan Yardımcımız Seyfullah KABAN’a her birimiz adına teşekkürlerimizi iletiyorum. Bizlerde bu gönül bağı olduğu sürece dostluklarımızın baki kalacağı kuşkusuzdur. Hoş geldiniz, hepiniz sağ olunuz ve sağlıkla yaşayınız, iyi eğlenceler ve neşeli vakitler geçirmenizi diliyorum.” dedi.
Erzincan’ın Mahalli Sanatçılarından Murat ÖZYİĞİT ve Ahmet ÇALIK’ın sahne aldığı geceye Erzincanlı ünlü Türkücü Yaşar SARIKAYA’nın İstanbul’dan canlı telefon bağlantısıyla katılması ve uzun hava okuması büyük bir sürpriz oldu.
Belediye Başkan Yardımcısı Seyfullah KABAN, gecede kendi yazdığı Ben Erzincanlıyım adlı şiirini okuyarak, zaman-zaman ise söylediği türküler ve anlattığı fıkralarla geceye renk ve neşe kattı.
 
Telekomcular Derneği Erzincan İl Temsilcisi Ahmet Kaya KUMBAR anlattığı fıkralarla, Ayhan ÇAM, Erkan KARAKAŞ ve Turgut ŞİRANLI ise söyledikleri güzel türkülerle herkesi coşturdular.
Sıra Gecesinde; Kuruyemiş-Meşrubat, Çiğ Köfte-Ayran, Tatlı ve son olarak Meyve ikram edildi.
Fevzi KÜÇÜKGÖZE önderliğinde, Mustafa ÖZER, Ufuk Ruhi KILIÇ ve diğer tüm arkadaşların içten çaba ve gayretleri ile tertip edilen ve Saat 19:00’da başlayan SIRA GECESİ tam 4 saat süresince kesintisiz devam etti.
Birbirini özlemiş ESKİ DOSTLAR’ın bir ağızdan türküler söylediği, birlikte halaylar çektiği ve katılımcıların dinlenme fırsatı bulduğu SIRA GECESİ, 20 Kasım 2010 tarihinde vefat eden Yavuz DEMİRBUGAN ve hakkın rahmetine kavuşmuş tüm telekomcuların ruhuna Fatiha okunması ve toplu hatıra fotoğrafları çekilmesinin ardından saat 23:00’te sona erdi.
Özelleştirme nedeniyle Türk Telekom’dan ayrılan personelin birbirine olan bağlılığı, yaptıkları toplantıların sürekliliği ve katılımın her zaman yüksek sayıda olması Erzincan kamuoyunda büyük hayranlık uyandırdı ve katılımcılarda büyük memnuniyet oluşturdu.
Bu Haber 5181 defa okunmuştur.
SAİT ÜÇGÜL VEFAT ETTİ
HATİCE G. ŞAHMAN´İN İLK ÖY
YUSUF SUHA ONAL VEFAT ETTİ
MEHMET COBAS´IN BABASI VEF
HALİL SAY VEFAT ETTİ
KADİR AKILLI VEFAT ETTİ
FAİK AKBAL´IN ANNESİ VEFAT ETTİ
RECEP TÜRK´ÜN ANNESİ VEFAT ETTİ
MUSTAFA ŞEN VEFAT ETTİ
O ARTIK DR.
ŞEHİDİMİZ ELİF GİZEM´İ ANDIK
OSMAN DEVEDAŞI VEFAT ETTİ
MUSTAFA ŞENLİ´NİN BABASI VEFAT E
OKTAY DEMİRCİOĞLU’NUN ANNESİ VEF
ELİF GİZEM AKKAYA İÇİN MEVLİD
A.CİHAN CEYLAN VEFAT ETTİ
NURHAN DEMİR VEFAT ETTİ
REMZİ YAVUZ VEFAT ETTİ
ARMAĞAN ÖZKAYA´NIN BABASI
TELEKOMCU KADINLAR BULUŞMASI
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!