7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
ERZİNCAN’DA SIRA GECESİERZİNCAN’DA SIRA GECESİ

Tarih: 2011-02-22

ERZİNCAN’DA SIRA GECESİ.
ERZİNCAN'da Türk Telekom’dan başka kamu kurumlarına nakil olan Eski Dostlar "BİRLİK, BERABERLİK ve HASRET TOPLANTILARI"  olarak isimlendirdikleri ve Geleneksel hale getirdikleri Toplantılarının 7’incisinde bir araya geldiler.
Bu kez SIRA GECESİ şeklinde organize edilen toplantı, 18 ŞUBAT 2011 tarihinde Erzincan Belediyesi Sosyal Tesisleri Şark Köşesi Salonunda gerçekleşti.
Erzincan Belediye Başkan Yardımcısı Seyfullah KABAN’ın da katıldığı gecede Telekomcular Derneğini Ahmet Kaya KUMBAR temsil etti.
Gecenin açılış konuşmasını Erzincan Devlet Hastanesi Kalite Yönetim Merkezi Uzmanı Ufuk Ruhi KILIÇ yaptı.
Ufuk Ruhi KILIÇ konuşmasında; “Türk Telekom’da aynı kurumda ama ayrı-ayrı birimlerde çalışıyorduk lakin yüreklerimiz her zaman bir ve beraberdi. Şimdi ise ayrı-ayrı kurumlarda çalışıyoruz ama yüreklerimiz hala birlik ve beraberlik için atıyor. 2006 yılı ve sonrasında Türk Telekom’dan ayrılan bizlerin zaman-zaman çeşitli şekillerde bir araya gelmesine önderlik eden ve birlikteliklerimizin devamlılığını sağlayan Fevzi KÜÇÜKGÖZE ağabeyimize ve Mustafa ÖZER arkadaşımıza şahsım ve de Sizler adına teşekkür ediyorum. Yine Sizlerin huzurunda, Bizlerin bu salonda bir araya gelmemize katkı sağlayan ve Bizleri kırmayarak misafirimiz olan Belediye Başkan Yardımcımız Seyfullah KABAN’a her birimiz adına teşekkürlerimizi iletiyorum. Bizlerde bu gönül bağı olduğu sürece dostluklarımızın baki kalacağı kuşkusuzdur. Hoş geldiniz, hepiniz sağ olunuz ve sağlıkla yaşayınız, iyi eğlenceler ve neşeli vakitler geçirmenizi diliyorum.” dedi.
Erzincan’ın Mahalli Sanatçılarından Murat ÖZYİĞİT ve Ahmet ÇALIK’ın sahne aldığı geceye Erzincanlı ünlü Türkücü Yaşar SARIKAYA’nın İstanbul’dan canlı telefon bağlantısıyla katılması ve uzun hava okuması büyük bir sürpriz oldu.
Belediye Başkan Yardımcısı Seyfullah KABAN, gecede kendi yazdığı Ben Erzincanlıyım adlı şiirini okuyarak, zaman-zaman ise söylediği türküler ve anlattığı fıkralarla geceye renk ve neşe kattı.
 
Telekomcular Derneği Erzincan İl Temsilcisi Ahmet Kaya KUMBAR anlattığı fıkralarla, Ayhan ÇAM, Erkan KARAKAŞ ve Turgut ŞİRANLI ise söyledikleri güzel türkülerle herkesi coşturdular.
Sıra Gecesinde; Kuruyemiş-Meşrubat, Çiğ Köfte-Ayran, Tatlı ve son olarak Meyve ikram edildi.
Fevzi KÜÇÜKGÖZE önderliğinde, Mustafa ÖZER, Ufuk Ruhi KILIÇ ve diğer tüm arkadaşların içten çaba ve gayretleri ile tertip edilen ve Saat 19:00’da başlayan SIRA GECESİ tam 4 saat süresince kesintisiz devam etti.
Birbirini özlemiş ESKİ DOSTLAR’ın bir ağızdan türküler söylediği, birlikte halaylar çektiği ve katılımcıların dinlenme fırsatı bulduğu SIRA GECESİ, 20 Kasım 2010 tarihinde vefat eden Yavuz DEMİRBUGAN ve hakkın rahmetine kavuşmuş tüm telekomcuların ruhuna Fatiha okunması ve toplu hatıra fotoğrafları çekilmesinin ardından saat 23:00’te sona erdi.
Özelleştirme nedeniyle Türk Telekom’dan ayrılan personelin birbirine olan bağlılığı, yaptıkları toplantıların sürekliliği ve katılımın her zaman yüksek sayıda olması Erzincan kamuoyunda büyük hayranlık uyandırdı ve katılımcılarda büyük memnuniyet oluşturdu.
Bu Haber 5439 defa okunmuştur.
ALİ ATMACA´NIN BABASI VEFAT ETTİ
ÜMMET EREN VEFAT ETTİ
ZUHAL ÇELİK´İN ANNESİ VEFA
RAMADAN İLÇİKTAY AMELİYAT OLDU
ŞAKİR TALU VEFAT ETTİ
TARIK KORAY VEFAT ETTİ
ÖMER BAŞKURT VEFAT ETTİ
ATANUR YILMAZ YAZDI: GEÇMİŞE ÖZL
MEHMET DİNLER VEFAT ETTİ
ALP ARSLAN’IN BABASI VEFAT ETTİ
ZAFER AYKIRI’NIN BABASI VEFAT ET
SABAHAT ÖZGÜR´ÜN ANNESİ VEFAT ET
SEMA YASAK’IN KIZI TRAFİK KAZASI
İMODSANCILARDAN BİRLİK VE VEFA
ŞEHİT YILMAZ ERZ’İ RAHMETLE ANIY
MUSTAFA AKGÜL´Ü KAYBETTİK
BEKİR ÖZTOPRAK AMELİYAT OLDU
HATİCE G.ŞAHMAN 2018 EDEBİYAT TA
İRFAN ÇAKIR VEFAT ETTİ
RECAİ SAYAR´IN ANNESİ VEFAT ETTİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!