ÖZELLEŞTİRME SİLAHSIZ İŞGALÖZELLEŞTİRME SİLAHSIZ İŞGAL

Tarih: 2011-02-27

12 Haziran’daki seçimlere hazırlanan Hak ve Eşitlik Partisi (HEPAR) ekonomi program ve hedeflerini açıkladı. Programla ilgili açıklama yapan HEPAR Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, yalanı, talanı, yolsuzluğu, rüşveti görüp de önlemek için elini uzatmayan insanların bunları yapanlar kadar suçlu olduklarını belirterek, “Panayır hokkabazlarından farksız siyasetçileri izleyip de, dilsiz ve ölü kayalar gibi bekleyenlerin, çocuklarının da ülkelerinin de geleceğine vereceği hiçbir şey yoktur” dedi.
Adaletsiz bölüşüm
Partinin programında, Türkiye’deki ekonomik durumun “İstihdamsız büyüme” ve “adaletsiz bölüşüm” den kaynaklandığı belirtilerek, halkın kemer sıkmanın sonu gelmediği için her geçen gün daha da yoksullaştığına dikkat çekildi. Dünya üzerinde yoksul 60 ülke içinde 44’üncü sırada olduğumuzun yer aldığı programda, “Ülkenin yüzde 28’i ise tam yoksuldur. Türkiye, borçlarına günlük ortalama 156 milyon dolar faiz ödemektedir. Bu, haftada 1.1 milyar, ayda 4,7 milyar faiz ödemesi demektir. Ülkemiz toplam vergisinin üçte birini, bütçe gelirinin dörtte birini borç faizine aktarmaktadır. Türkiye, 193 ülke üzerinde yapılan araştırmalara göre, tarımda üretim verimliliği sıralamasında 123’üncü, 194 ülke üzerinde yapılan araştırmalara göre de, büyük ve küçük baş hayvan üretiminde 174’üncü sıradadır. Ülkemizde gıda üretiminin yüzde 60’ı yabancıların elindedir. Bunun adı, Gıda emperyalizmidir.” denildi. HEPAR’ın programında özelleştirmenin de silahsız işgale dönüştüğünün altı çizildi.
Zenginlikler yağmalandı
Programda, “Özelleştirme basit bir mülkiyet devri değildir. Uluslar arası sermaye ve şirket egemenliği, topraklarımızda sınırlarını her geçen gün genişletmektedir. Tüm ihalelerin yabancılara açılması, Türk firmalarının idam fermanı olmuştur. Özelleştirme adı altında devletin fabrikaları (halkın serveti) yer altı ve yer üstü zengilikleri yağmalandı. Bu ekonomik soykırımdır. Ulusun serveti, gücünün bir parçasıdır. Düzen, rüşvet, yolsuzluk, talan ve yağma düzenidir. Bunlar bir devletin yozlaşmasının kanıtlarıdır. Yüksek yürütücü sınıf hem siyasette, hem de bürokraside konuşlanmıştır.”  (yeniçağ)

Bu Haber 1946 defa okunmuştur.
KALAŞİNKOF DA ÖZELLEŞİYOR
TCDD DE ELDEN GİDİYOR
MALİYE BAKANI: VARLIK SATIŞI ART
TELEKOM YETKİLİLİLERİ HESABA ÇEK
VARLIK FONU, PTT’Yİ SATIŞ HAZIRL
ZEYTİNYAĞI SEKTÖRÜ DE YABANCILAR
ÖZELLEŞTİRME SEKTÖRÜ (!) İYİYE G
TELEKOM´DAN GİTME ZAMANI
VARLIK FONU’NA BÜYÜK DEVİR
KÂR EDEN ŞİRKETİ SATTILAR
ÖZELLEŞTİRMENİN YENİ BAŞKANI: AH
ÖZELLEŞTİRME SAHTEKARLARINA MAHK
TP ÖZELLEŞTİRİLDİ
ÖZELLEŞTİRME POLİTİKASI AGRESİFL
ŞEKER STRATEJİK AMA TELEKOM DEĞ
ÖZELLEŞTİRME TORBADAN ÇIKARILDI!
SAADET´TEN ÖZELLEŞTİRME TEPKİSİ
ÖZELLEŞTİRME TORBASI GELİYOR…
195 KURULUŞTA KAMU PAYI KALMADI
MİLLİ PİYANGO NEDEN HALKA ARZ ED
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!