DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİKADINLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİ

Tarih: 2011-03-14

KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİ.
12 Mart 2011 günü saat 14 de Türk Telekomdan ayrılan/halen çalışan/çalışmayan misafirlerimizden oluşan bir grup arkadaşımızın katılımıyla Dernek binamızda Kadınlar Günü vesilesi ile bir araya geldik. Amacımız hem bir araya gelmek, hem Dünyada hem de Türkiye’de kutlanan bu günü Telekomcular Derneği olarak bizde kutlayalım istedik. Hem Derneğimizin facebooktaki sayfasından, hemde dernek mailinden duyurmamıza rağmen belki de hava muhalefetinden dolayı, itiraf etmek gerekirse beklenen katılım olmadığını düşünüyoruz.
Toplantıya Dernek Başkanımız  Zafer Tekbudak’ ın konuşması ile başladık. Kısaca Türk Telekom'un özelleştirme sürecinden bahsettikten sonra,Türk Telekom'da kalan ve ayrılan bayan personelin yaşadığı olumsuzluklara değindi. Tekbudak şöyle devam etti; 
"Şu anda çalışanları mutlu olmayan bir kurum haline gelen T.Telekom, yıllarını, emeğini, alın terini harcayan arkadaşlarımızın başka kurumlara gitmesi sonucu hepimize yabancılaştı.170 yıllık kurumu evlerini ve çocuklarını ihmal etme pahasına bugünlere getiren siz değerli kadınlarımızın mutsuz olmasına neden olan bu anlayışı şiddetle kınıyorum." dedi.
Dünya kadınlar gününün hangi nedenle kutlanmakta olduğunu anlatan Tekbudak, "Allah bu ülkenin kadınlarına Kadınlar Günü Kutlamalarına neden olan acıları yaşatmasın" dedi. Konuşmasının sonunda da 8 Mart tarihinden sonraki 3 gün içinde  kadın-erkek eşitliği için, “Fiş prize eşit değildir” benzetmesini yapan KOBİDER Başkanı Nurettin Özgenç’i eleştiren Tekbudak, son olarak İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde ’Uluslararası Ekonomik Kuruluşlar’ adlı dersin hocası Zaman gazetesi yazarı Doç. Dr. İbrahim Öztürk' ün de, derste ’Benim ailemin düşüncesine göre Alevi kadınları fahişedir" sözünün bir üniversite hocasına yakışmadığını,Türk Kadınını hiç kimsenin bu şekilde aşağılamaya hakkı olmadığını belirtti. 
Daha sonra kısa adı HAMOY olan ve başkanlığını da Denetim Kurulu Üyemiz Sn. Abdullah Gündüz'ün yaptığı Halk Müziği ve Oyunları Araştırma Eğitim Derneğinin solistlerinden Mehmet Pirhan ve bağlama sanatçısı Hakan Altunkaynak'ın sunduğu müzik ziyafetine Dernek Başkanımız Zafer Tekbudak sazı ve sesiyle eşlik ederek, arkadaşlarımızın güzel bir gün geçirmesini sağladılar.
Pasta-börek ikramının yanında Yönetim Kurulu Üyemiz S.Mete Darıcı'nın yaptığı Çiğ köfteler yenildi.
Etkinlik sona erdinliğinde, katılanlar, bu tür etkinliklerin tekrarlanması dileğini ilettiler.
ETKİNLİĞE KATILAN ARKADAŞLARIMIZIN BİR KISMI TOPLU HALDE
 
Bu Haber 2368 defa okunmuştur.
YARIŞMAYA DAVET
KUTLU OLSUN
ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI
KİTAP SÖYLEŞİ GÜNLERİ
KONFERANSA DAVET
ÖZELLEŞTİRME VE ACI SONUÇ
DR. ÖZDEMİR KONFERANS VERDİ
POSTA MEMURLUĞUNDAN SADRAZAMLIĞA
KONFERANSA DAVET
SİBEL DURAL´A GEÇMİŞ OLSUN
HOŞGELDİN 2017
AÇIK TEŞEKKÜR
YÖNETİM KURULU GÖREV BÖLÜMÜ YAPT
GENEL KURULDA BAŞKANIMIZIN YAPT
5. OLAĞAN GENEL KURULUMUZ YAPILD
TERÖRE LANET
FAALİYET RAPORUMUZ
BAŞKANIMIZLA YAPILAN RÖPORTAJ
GENEL KURUL İLANI
ATA’MIZI ÖZLEMLE ANIYORUZ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!