Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ

Tarih: 2011-03-15

TÜRK TELEKOM A.Ş. GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 9. DÖNEM İŞLETME TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI.
Türkiye Haber-İş Sendikası’na üye işçileri ilgilendiren 9. Dönem İşletme Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri, 11 Mart 2011 tarihinde Türk Telekom A.Ş. Genel Müdürlüğü’nde saat 11:00’de başladı.
Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin ilk oturumuna; Türkiye Haber-İş Sendikasını Genel Başkan Ali Akcan, Genel Sekreter Ali Deniz, Genel Mali Sekreter Alaittin Değirmenci, Genel Eğitim Sekreteri Veli Solak, Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Selami Terkan, 10 Şube Başkanı, Sendikanın hukuk müşaviri, Türk Telekomünikasyon A.Ş.’yi temsilen de Genel Müdür K. Gökhan Bozkurt, İnsan Kaynakları Destek ve Regülasyon Hizmetleri Başkanı Şükrü Kutlu, Operasyon Başkan Vekili Mehmet Atalay, Çalışma İlişkileri Direktörü Dr. Sinan Binbir, İK Strateji ve Yetenek Yönetimi Direktörü Savaş Usta, Bölgeler Hukuk Hizmetleri Direktörü Yakup Öztunç, Endüstriyel İlişkiler Müdürü Serhat Binici. Ücret ve Ödüllendirme Müdürü Mekke Yassıkaya, Kültürel–Sosyal Aktiviteler Yönetimi Müdürü Osman Zengin, Sağlık Güvenlik ve Çevre Müdürü Bahadır Engin, Personel Hareketleri Özlük Yönetimi Müdürü Ahmet Mert, İş Etiği Müdürü Nuray Yıldırım ve Endüstriyel İlişkiler Uzmanı Salih Serkan Çıtır katıldı.
Türk Telekom Genel Müdürü K. Gökhan Bozkurt’da konuşmasında geçen iki dönem toplu iş sözleşme görüşmelerini İnsan Kaynakları Başkanı olarak yürüttüğünü, bu dönem Genel Müdür olarak katıldığını ifade ederek, “İnşallah yapacağımız bu sözleşme hem şirketimize hem çalışanlarımızı hayırlara vesile olur. Bu dönem sözleşmenin güzel bir anlaşmayla çalışanlarımızın şirketimizin devamı açısından çok önemli olarak değerlendiriyorum” dedi.
K. Gökhan Bozkurt konuşmasını söyle sürdürdü:
“Türk Telekom’un fiber optikle ve teknolojinin ileri araçlarıyla desteklenmiş altyapısı olsa dahi en önemli kaynağı insan kaynağıdır. Bu denli önemli bir kaynağın en iyi şekilde korunup kollanması gerekmektedir. Yurdumuzun çeşitli bölgelerinde yer alan işyerlerimizde yapılan gözlemlerde en çok göze çarpan olgu Türk Telekom çalışanı olma duygusu ve hevesidir. Türk Telekom çalışanlarının ahlakı, irfanı ve davranışlarıyla toplumumuzda çok farklı bir yeri bulunmakta olup, insan kaynağımıza yapılacak yatırım sadece ücretten ibaret olmayıp, çalışma koşullarına yönelik çeşitli düzenlemelerle çalışanların eğitimine de büyük önem vermekteyiz
Sendikalar çalışma hayatının en önemli dinamiklerindendir. Bu sebeple sendikanın varlığı bizim için de çok önemlidir.
Geçen dönemki toplu iş sözleşmemiz 28 Şubat 2011 tarihi itibariyle son bulmuştur. Ümit ediyorum ki görüşmelerimiz geçen seferki gibi hızlı, bütün maddelerde mutabık kalmak şartıyla ve huzurlu bir şekilde sonuçlanır.
9. Dönem İşletme Toplu İş Sözleşmesinin ülkemize, şirketimize ve çalışanlarımız açısından hayırlara vesile olmasını temenni ederim.”
Türkiye Haber İş Sendikası Genel Başkanı Ali Akcan’da toplantıda yaptığı konuşmada, geçen dönem olduğu gibi bu dönemde görüşmelerin Cuma günü başladığını belirterek “Bu dönemde sözleşmemizin hayırlı bir şekilde tamamlanacağına inanıyorum…….21 yıldır sendikacılık yapmaktayım. Sendikacılığımızın temelini oluşturan şudur. Biz sadece üyelerimize ekonomik ve sosyal haklarını geliştirmek için sorumluluk duygusu içerisinde hareket ettik. Ama bunun yanında da mensubu olduğumuz milletimize ve devletimize karşı olan sorumluluk bilinciyle hareket etmeye de gayret gösterdik. Bundan sonrada bu bilinçle hareket edeceğimizi bilmenizde fayda görüyorum.
Sendikal örgütlenmenin olabilmesi işletmenin varlığı ile mümkündür. Bu yüzden Şirketimizin varlığına çok önem veriyoruz. Bizim her zaman olduğu gibi Türk Telekom AŞ bundan önceki yıllarda olduğu gibi Türkiye’nin en büyük şirketleri arasında yerinin almasını, yine Türk milletine daha iyi hizmet verebilmesi, sürekli kar etmesi ve çalışanların huzur içinde çalışabilmesi en büyük arzumuzdur. Tekliflerimizi, Türk Telekom ‘un ekonomik ve sosyal yapası göz önün de bulundurularak hazırladık. Sendikamız 1962’de kurulmuş ve kuruluşundan bu yana tarihinin en kısa zamanda imzalanan Toplu İş Sözleşmesi 8. Dönem Toplu İş Sözleşmemiz olmuştur. Ücret her şey demek değildir fakat aidiyet duygusunun gelişmesi için en önemli etkendir. Bu güzel ortamda 9. Dönem İşletme Toplu İş Sözleşmesinin en kısa zamanda masa başında bitirilmesi en büyük temennimizdir.
Biz Türk Telekom olarak bir aileyiz ve her iki tarafın görüşmeler neticesinde karşılıklı anlayış içerisinde aklıselim bir noktada buluşacağına inancım tamdır. 9. Dönem Toplu iş Sözleşmesinin ülkemize, teşkilatımıza, şirketimize ve üyelerimize hayırlı uğurlu olmasını dileyerek hepinizi saygıyla selamlıyorum.”
İnsan Kaynakları Destek ve Regülasyon Hizmetleri Başkanı Şükrü Kutlu da konuşmasında şunları söyledi:
“Piyasadaki artan rekabet koşullarında işletmelerin varlıklarını sürdürebilmeleri için maliyet kontrolünün sağlanması zorunluluğunun da göz ardı edilmemesi gerekmektedir.
Geçen dönem Toplu İş Sözleşmesi rekor bir sürede tamamlandı. Şimdi de birkaç haftalık süreçte sonuçlanması temennisiyle hayırlı uğurlu olmasını dilerim.”
Konuşmaların tamamlanmasından sonra sendika Genel Başkanı Ali Akcan, dostluğu ve hoşgörüyü simgeleyen birer buket çiçek ve sendikanın amblemini taşıyan hediyeleri ayrı ayrı işveren temsilcilerine takdim etti.
İlk oturumda 9. Dönem Toplu İş Sözleşmesinin 1. Maddesi Taraflar, Tanımlar ve Düzeyi, 2. Maddesi Sendikanın Tanınması ve 3.Maddesi Sözleşmenin Amacı, karşılıklı müzakere edilerek kabul edildi.
 
Bu Haber 6613 defa okunmuştur.
SANAL FALCILAR MAHKEMELİK OLDU
57BİN YABANCI SERMAYELİ ŞİRKET V
İLK SMS 25 YIL ÖNCE GÖNDERİLMİŞT
TURKCELL´İN ENSAR VAKFI DAVASI
WhatsApp´a DÖRT YENİ ÖZELLİK
YÜCEL´LERİN BABALARI VEFAT
TORBA KANUN YÜRÜRLÜKTE
RAMAZAN ÖRS VEFAT ETTİ
BİLİŞİM ÖĞRETMENLERİNİN FEDAKAR
TÜKETİCİ DANIŞMANINIZ DİYOR Kİ;
İBRAHİM CEPHE VEFAT ETTİ
SUPERONLİNE FİBER 3 MİLYON KONUT
TBV: WIKIPEDİA YASAĞI ZARAR VERİ
MURAT MURATOĞLU´NUN MUHTEŞEM YAZ
SAKLIKENT KANYONU.
BANKALARIN FAİZ KARTELİNE CEZA
A.KADİR KEKLİK VEFAT ETTİ
EMRİN OLUR MUHTEREM SENDİKACI
MAVİ BALİNA OYNAYAN İBRAHİM İNTİ
TEBLİGATLAR DAHA ÇABUK ULAŞACAK
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!