7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
BİLİŞİMCİLER KIBRISTA.BİLİŞİMCİLER KIBRISTA.

Tarih: 2011-04-08

 BİLİŞİMCİLER KIBRISTA.
Türkiye Bilişim Derneği'nin (TBD) düzenlediği geleneksel etkinliklerinden olan Bilgi İşlem Merkezi Yöneticileri Semineri (BİMY'18),7-10 Nisan 2011 tarihlerinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Acapulco Resort & Convention & SPA Hotel'de gerçekleştiriliyor. Sektörde çalışan üst ve orta düzey yöneticilerin mesleki gelişimi ve dayanışmalarını artırmayı amaçlayan BİMY'nin ana teması 'Bilişim teknolojileri ve sektörel etkileşim'. Turkcell'in ana sponsorluğunda yapılan toplantıyı, Ulaştırma Bakanlığı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) ve Türkiye Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) de destekliyor.
Etkinliğin 8 Nisan'da yapılacak açılış konuşmalarını TBD Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Turhan Menteş, Bilgi Teknolojileri ve Telekomünikasyon Kurumu (BTK) Başkanı Tayfun Acarer, KKTC Ulaştırma Bakanı Hamza Ersan Saner ve Turkcell Kurumsal Strateji ve Regülasyon sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tayfun Çataltepe yapacak. Açılış konuşmalarının ardından 'Bilişim teknolojilerinin sektörel etkisi ve gelecek öngörüleri' başlıklı panelle TBD Başkanı Turhan Menteş, TBV Başkanı Faruk Eczacıbaşı, TÜBİSAD Başkanı Turgut Gürsoy, Orhan Göksal ile Vestel Şirketler Grubu Dış Ticaret Başkanı Turan Erdoğan katılıyor.
İlk günün davetli konuşmacısı davranış bilimleri konusunda eğitim veren, eğitim ve danışmanlık faaliyetlerini sürdüren Mehmet Auf olacak. Auf, 'Bu malzeme yeter mi? Yaşamda kalite... ' başlıklı sunumunda, daha huzurlu ve mutlu yaşamayı başaranların uyguladıkları, stresle başa çıkabilmeyi öğrenme için uygulanan teknikler ve mutluluk formülleri üzerine konuşacak.
İlk gün öğleden sonra yapılacak RTÜK Üyesi Prof. Dr. Korkmaz Alemdar'ın yönettiği 'Sosyal paylaşım ağlarının gücü ve yeni iş modelleri' oturumunda Marmara Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Mehmet Sungur, İnternet strateji uzmanı Atıf Ünaldı, Groupon Genel Müdürü Emre Ekmekçi ve Turkcell Sosyal Ağ Servisleri Ürün Yöneticisi Sertaç Pıçakçı görüşlerini aktaracaklar. Bu panelde, sosyal paylaşım ağlarının gelişimiyle ortaya çıkan çeşitli riskler, kazanımlar tartışılacak ve sosyal paylaşım ağlarıyla etkinliği artırılan İnternet'teki yeni iş modelleri incelenecek.
İkinci gün sabah, Latest Mobile Industry Developments and Implications for CIOs Dr. Mehmet Ünsoy, mobil teknolojisindeki son gelişmeler ve bilişim yöneticilerine etkilerini anlatacak. 'IPv6 geçişine ne kadar hazırız?' konulu paneli BTK Başkan Yardımcısı Mustafa Alkan yönetecek. Panele BTK Daire Başkanı (IPv6 Projesi Eş Başkanı) Mustafa Ünver, ULAKBİM Müdür Yardımcısı Serkan Orcan, ODTÜ Ağ Yöneticisi Hüsnü Demir ve Turkcell Altyapı Operasyon Planlama Bölüm Başkanı Eyüp Dilaverler katılacak. Panelde kamu ve özel sektörün IPv6'ya geçişinin hangi noktada olduğu bilgisi paylaşılacak.
Öğleden sonra ise davetli konuşmacı Said Nurhan, 'Türkiye küresel pazarda pay alabilecek mi? Yazılım mühendisliğinde en son gelişmeler' konulu bir sunum gerçekleştirecek. Nurhan, sunumunda ABD'nin önde gelen düşünce havuzlarından biri olan Carnegie Mellon Üniversitesi'nde geliştirilen ve günümüzde en başarılı yazılım yöntemleri olarak ortaya çıkan 'Garantili Yazılım Çağı'nı başlatan konuları anlatacak.
Etkinliğin son paneli ise 'İzleyin, ölçün, düzeltin, yükselin: Standartlar' panelini TPAO Daire Başkanı Levent Özkaban yönetecek. Panelde Savunma Sanayi Dış İlişkiler Daire Başkanı Lütfi Varoğlu, TSE İhtisas Komisyonu Başkanı Gökhan Şengül, Key Danışmanlık Genel Müdürü Serdar Bilecen, BT Hizmet Yönetişim Derneği Başkanı Yalçın Gerek ve Miron Yazılım Proje Yöneticisi Mehmet Çakır konuşacaklar. Bu son panel ile, standartların gelişmesi için TSE'nin geliştirme ve uyumlulaştırma çalışmaları içinde yer almak gerektiği ve başarılı projeler üretebilmek için standartları bilmek ve kullanmanın vazgeçilmez olduğu üzerinde durulacak
.

Bu Haber 2236 defa okunmuştur.
PTT TAŞERON İŞÇİLERİ İŞTEN Mİ ÇI
BTK CEO’LARI ÖĞRENCİLERLE BULUŞT
TÜRK TELEKOM’DAN ŞAŞIRTAN KİRALI
3 BANKA TELEKOM´U YAKIN İZLEMEYE
O.MUZAFFER AYVALI YAZDI:CASUS Gİ
KAPTANER, KÜLTÜR A.Ş. GENEL MÜDÜ
BTK UZMAN YARD. SINAVI BAŞVURULA
SGK HİZMET DÖKÜMÜ NASIL ALINIR?
PTT İLE KATAR´A E-İHRACAT YOLU A
BİLGİSAYARINIZDA VİRÜS VAR MI?
VODAFONE´UN 2017 YILI
TURKCELL 2017´NİN ENLERİNİ AÇIKL
BTK´NIN BAYLOCK RAPORU
AÇMA KAPAMA ÜCRETİ KALKTI
KİT´LERDE TAŞERON SORUNU
2017 YILINA DAMGA VURAN OLAYLAR
DOANY; TELEKOM´UN İMTİYAZI
İPHONE´LARI KASITLI YAVAŞLATAN A
O.UĞUROĞLU FLASH TV. GENEL KOORD
2017´nin EN ÇOK SATAN KİTAPLAR
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!