Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
TURKCELL:3 G TRAFİĞİ 24 KAT ARTTITURKCELL:3 G TRAFİĞİ 24 KAT ARTTI

Tarih: 2011-04-17

TURKCELL:3 G TRAFİĞİ 24 KAT ARTTI
Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, mobil internetin hızının artması ve birim fiyatının yüzde 90 aşağıya inmesiyle 3G trafiğinin son 18 ayda 24 misli arttığını söyledi.
Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği (TELKODER) tarafından Sapanca Güral Otel'de gerçekleştirilen 5. Telekom Zirvesi'nde gazetecilere açıklama yapan Süreyya Ciliv, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Rekabet Kurumu, mobil, sabit ve alternatif telekomünikasyon işletmecilerinin üst yöneticileri ile sektörün ileri gelen isimlerinin bir araya geldiği toplantının iki bölümde ele alındığını belirtti.
İlk olarak sabit hat pazarının konuşulduğunu kaydeden Ciliv, sabit hat pazarında bir durgunluk olduğunu, hem gelir hem trafik açısından büyümelerin düştüğünü ifade etti.
Ciliv, toplantıda gelişme alanı olarak rekabeti arttırmak konusunun öne çıktığını ve önümüzdeki yıllarda sabit hatta da ciddi yatırımlar geleceğinin konuşulduğunu dile getirdi. Mobil tarafta ise çok ciddi bir rekabetin bulunduğuna dikkati çeken Ciliv; "Fiyat rekabeti yüzünden pazarın büyümesi çok yavaşlamış vaziyette ve real olarak büyümüyor." dedi.
Mobil iletişim sektöründe son üç yılda Türkiye'de başta Turkcell olmak üzere çok büyük yatırımlar yapıldığını kaydeden Ciliv, bu yatırımlar sayesinde Türkiye'nin bugün hem mobil iletişimde hem ses ve data alanında Avrupa ve Amerika'dan daha yüksek performansının bulunduğunu belirtti.
Söz konusu yüksek performansın Türkiye'de daha şeffaf bilgiye daha kolay ulaşma ve fırsat eşitliği konularında ciddi avantajlar getirdiğini ifade eden Ciliv, şunları söyledi: "3G olsun, alt yapı olsun, fiber internet olsun bu yatırımlar sayesinde bugün mobil iletişimde ses alanında, datada, 3G'de ve mobil internette Türkiye'deki mobil iletişim dünyanın en iyilerinden. Bu da Türkiye'de daha şeffaf bilgiye daha kolay ulaşma ve fırsat eşitliği konularında ciddi avantajlar getiriyor. Bu bize heyecan veriyor."
İnternetin hızla yayılması, cebe girmesi ve halka yayılmasıyla artık cep telefonları ile internete ulaşmanın çok kolay hale geldiğini kaydeden Ciliv; "3G ile mobil internetin hızı arttı. Hem de birim fiyatı yüzde 90 aşağıya indi. Bütün bu avantajlarla talep hızla artıyor. Son 18 ayda trafiğimiz 24 misli arttı. Bu yüzden mobil internete ve dataya olan trafik ihtiyacı hızla artacağı için yatırımlarda çok önemli olacak. Her ne kadar bugün iyi konumda olsak da ilerde halkımızın internete ve dataya olan ihtiyacı yüzünden daha fazla yatırım yapmamız gerekiyor." ifadelerini kullandı.

Bu Haber 1360 defa okunmuştur.
TBD “ÖZENLİ TÜRKÇE ÇALIŞMA GRUBU
BEYAZ HACKER EĞİTİMİ
5 G VADİSİ TEST SAHASI AÇILDI
TELEKOMÜNİKASYONUN TÜSİAD´
E-DEVLET ÇIKMAZDAN NASIL ÇIKAR
BTK NİHAYET ÖNLEM ALDI
NOKİA EFSANESİ GERİ DÖNDÜ
GSM FİRMALARI SORUNLARI ÇÖZEMİYO
GSM FİRMALARININ ÜÇ AYLIK PERFOR
E-İMZA SON 5 YILDA 5 KAT ARTTI
TGC´DEN TURKCELL´E Ö
UYAP ENTEGRASYONU PROTOKOLÜ
ŞİRKETLERDE SİBER GÜVENLİĞİN ADI
TURKCELL´İN 4,2 MİLYAR DOLARLIK
DOLANDIRICILAR İŞ BAŞINDA TELEKO
DÜNYA TELEKOMÜNİKASYON GÜNÜ
AKILLI KÖYÜN HAYALCİ KADINI
WannaCary VİRÜSÜNE ESİR OLMAYIN
SİBER SALDIRILARA DİKKAT
TÜRKİYE VE 73 ÜLKEYE SİBER SALDI
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!