Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
A.KART’TAN CUMHURBAŞKANINAA.KART’TAN CUMHURBAŞKANINA

Tarih: 2011-04-20

ATİLLA KART’TAN CUMHURBAŞKANINA VE KAMUOYUNA .
Derneğimizin görüş alış verişinde bulunduğu, sorunlarımızı ve görüşlerimizi kamuoyuna aktarmada katkıları olan milletvekillerinden birisi olan, CHP Konya Milletvekili Sayın Atilla KART, Cumhurbaşkanlığı Makamına ve kamuoyuna yönelik bir açıklama yayınladı. Önemine binaen bu açıklamayı sizlerle paylaşıyoruz.
Cumhurbaşkanlığı Makamına Ve Kamuoyuna…..
Türk Telekom’un
özelleştirilmesi sürecinde yaşanan hukuksuzluklar, Türkiye’nin iletişim ve güvenliğini ihlal edecek boyutlara ulaşmıştır. Türk Telekom’un, Oger Grubu’nun inisiyatifi ile içinin boşaltılmasına ve imtiyaz sözleşmesinin ihlal edilmesine yönelik gelişmeleri, Hükümet görmezden gelmekte, Türkiye’nin hak ve hukukunu korumamaktadır. 
Türkiye’nin güvenliğini ve çıkarlarını ihlal eden bu boyutların dışında , Türkiye Cumhuriyeti Yurttaşlarının temel hak ve özgürlüklerini ihlal eden uygulamalarda da, Türk Telekom yönetiminin etkili olduğu ve işbirliği içinde bulunduğu yönünde ciddi bulgular söz konusudur.
Tüm bu  sebeplerle,  Türk Telekom’daki  gelişmeler         ve yasal  süreç tarafımızdan dikkatle takip edilmeye devam edilecek, kamuoyu bu konuda bilgilendirilecek    ve ilgili Kurumların görevlerini yapmaları konusundaki uyarılarımız devam edecektir.

Türk Telekom’da bu gelişmeler yaşanırken, TURKCELL bünyesinde de Yönetim Operasyonu yapılması için uluslararası bir gelişmenin olduğu; Hükümet’in ise, Türkiye adına vahim sonuçlar yaratacak muhtemel gelişmelere duyarsız kaldığı gözlemlenmiştir.
21 Nisan tarihindeki Genel Kurul öncesinde Turkcell’in yabancı ortakları Telia-Sonera ve Rus Altimo’nun , Turkcell’in Yönetim Kurulu Başkanı Colin Williams’ın görevden alınması için girişimde bulundukları ortaya çıkmıştır. İlgili firmaların, Türk Danışmanlık Firmalarıyla Danışmanlık İlişkileri görünümüyle ilgili, Anayasal Kurumları, bu arada Rekabet Kurumu ve SPK’yı pasifize etme ya da yönlendirme girişiminde bulunduklarına dair ciddi gelişmeler söz konusudur.

Danışıklı ilişkiler ya da nüfuzun kötüye kullanılması yoluyla yönetim değişikliğine zemin hazırlandığı ifade ve iddia edilmektedir.
İskandinav ve Rus Firmaları, bu yolla Turkcell’i tümüyle kendi kontrolleri altına almayı amaçlamışlardır. Böyle bir tablonun sonucunda ise; hem iletişim ve güvenlik alanında , hem de Anayasadaki temel hak ve özgürlükler alanında inisyatif ve yönetim etkinliği, tümüyle Türkiye’nin kontrolü dışına çıkmış olacaktır.
Turkcell’i “Türkiye’nin Amiral Gemisi” olarak niteleyenSayın Cumhurbaşkanı başta olmak üzere Devletin ilgili tüm Kurum ve Birimlerini bu süreçteki gelişmeler konusunda dikkatli olmaya ve Türkiye’nin çıkarlarının korunması konusunda inisyatif kullanmaya davet ediyoruz.
Türkiye’nin “Yabancının Biz’e yakın olanını araması ya da tercih etmesi” noktasına getirilmesindeki dramatik gelişmeden duyduğumuz burukluğu da kamuoyuyla ayrıca paylaşmak gereğini duyuyoruz.
Ülke yönetimlerinin, milli varlıklarına ve markalarına sahip çıkmaları günümüzde artık temel bir zorunluluk haline gelmiştir. Kamuoyunun da bu temel sorumluluğa destek veren bir anlayış içinde olması gerektiği açıktır.

Bu değerlendirmeler ışığında, Cumhurbaşkanlığı Makamı başta olmak üzere tüm Anayasal Kurumları, görevlerini her türlü müdahaleden uzak bir şekilde yapmaya bir kez daha davet ediyor; gelişmeleri takip edeceğimizi ve kamuoyunu bilgilendirmeye devam edeceğimizi beyan ediyoruz. 20.04.2011
 
Bu Haber 1600 defa okunmuştur.
TBD “ÖZENLİ TÜRKÇE ÇALIŞMA GRUBU
BEYAZ HACKER EĞİTİMİ
5 G VADİSİ TEST SAHASI AÇILDI
TELEKOMÜNİKASYONUN TÜSİAD´
E-DEVLET ÇIKMAZDAN NASIL ÇIKAR
BTK NİHAYET ÖNLEM ALDI
NOKİA EFSANESİ GERİ DÖNDÜ
GSM FİRMALARI SORUNLARI ÇÖZEMİYO
GSM FİRMALARININ ÜÇ AYLIK PERFOR
E-İMZA SON 5 YILDA 5 KAT ARTTI
TGC´DEN TURKCELL´E Ö
UYAP ENTEGRASYONU PROTOKOLÜ
ŞİRKETLERDE SİBER GÜVENLİĞİN ADI
TURKCELL´İN 4,2 MİLYAR DOLARLIK
DOLANDIRICILAR İŞ BAŞINDA TELEKO
DÜNYA TELEKOMÜNİKASYON GÜNÜ
AKILLI KÖYÜN HAYALCİ KADINI
WannaCary VİRÜSÜNE ESİR OLMAYIN
SİBER SALDIRILARA DİKKAT
TÜRKİYE VE 73 ÜLKEYE SİBER SALDI
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!