7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
TT GENEL KURULU İPTAL OLDUTT GENEL KURULU İPTAL OLDU

Tarih: 2011-04-26

TÜRK TELEKOM GENEL KURULU İPTAL OLDU.
Türk Telekom'un 25 Nisan 2011 tarihinde yapılması gereken olağan genel kurulu bugün yapılamadı. Yapılamama nedeni olarak "hükümet komiserinin gelmemesi" olarak açıklandı. Ancak açıklamada komiserin gelmemesinin nedeni yer almadı.
Türk Telekomdan Kamuoyu Aydınlatma Platformuna yapılan açıklama şöyle :
“Şirketimizin 25 Nisan 2011 tarihinde yapılması planlanan 2010 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Komiserinin gelememesi nedeniyle yapılamamıştır. Şirketimiz Yönetim Kurulu en kısa sürede toplanarak yeni bir Genel Kurul toplantısı davetine ilişkin karar alacaktır.”
Türk Telekom Genel Kurulu gündemi 22 maddeden oluşuyordu.
Genel Kurulda;
2010 faaliyet yılına ilişkin Yönetim ve Denetim Kurulu raporları  bilanço ve kar-zarar hesapları görüşülecek,  Yönetim ve Denetim Kurulu üyelikleri ibra edilecek ve ücretleri tespit edilecekti.
Ayrıca
İstifa nedeniyle boşalan Yönetim Kurulu Üyeliklerine, Yönetim Kurulu tarafından geçici olarak yapılan, Denetim Kurulu Üyeliğine, Denetim Kurulu tarafından geçici olarak yapılan seçimler onaylanacaktı.
NAKİT 2.2 MİLYAR TL DAĞITILACAKTI
Türk Telekom’dan 8 Şubat tarihinde yapılan açıklamada, “Nisan 2011 tarihinde yapılacak olan olağan genel kurul toplantısında 2010 yılı net dağıtılabilir dönem kârının ikinci tertip yasal akçe ayrıldıktan sonra kalanının % 100’ü olan toplam 2 milyar 243 milyon 960 bin 909 TL’nin nakit temettü olarak dağıtılmasının teklif edilmesine karar verilmiştir” denilmişti.
YÖNETİME YENİ İSİMLER GİRECEKTİ
Dün yapılamayan genel kurul nedeniyle Türk Telekom hissedarları da, Turkcell hissedarları gibi 2010 yılı kârından elde edecekleri paydan oldu. Türk Telekom Yönetim Kurulu’nun kâr payı dağıtımına ilişkin kararda söz konusu kâr payının 30 Mayıs 2011 tarihinde dağıtılması öngörülüyordu. Türk Telekom genel kurulunda ayrıca istifa nedeniyle boşalan yönetim kurulu üyeliklerine de yeni isimlerin seçilmesi gerekiyordu. Türk Telekom’da, Hazine Müsteşarlığı paylarını temsil eden Yönetim Kurulu üyelerinden Mehmet Habib Soluk 8 Mart 2011, İsmet Yılmaz ve Ali Arıduru *10 Mart 2011 tarihi itibarıyla yönetim kurulu üyeliklerinden istifa etmişlerdi.


Bu Haber 2424 defa okunmuştur.
TELEKOM ŞEHİRLERİ NE KADAR AKILL
BANKACILIK SİSTEMİ TIKANDI MI?
İNNOVA TAZMİNATA MAHKUM OLDU
TELEKOM YİNE BORÇLANDI
T.TELEKOMUN KURUMSAL İLKELER NOT
T.TELEKOM´DAN YIKILAN BİNA AÇIKL
TELEKOMUN BİNASI DA PARASI DA ÇÖ
TÜRK TELEKOM YİNE BORÇLANDI
ENİS ÖKSÜZ´ÜN TÜRK TELEKOM
TÜRK TELEKOM´UN ZEHİR ZIKKIM ÖYK
TÜRK TELEKOM YENİ ŞİRKET KURUYOR
BDDK; BANKALARA OTAŞ´I TAK
TELEKOM’UN YABANCI ORTAKLARI KAP
TELEKOM ÇALIŞANINI TANIMAYA MI B
BAKAN YANILTILDI MI
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
TELEKOM´DAN YÖNETİM DEĞİŞ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!