6. KİTAP GÜNÜ 6 OCAKTA BEKLİYORUZ. Konuğumuz: Cengiz Önal TARAKÇIOĞLU
 
TÜRK TELEKOMDA BİR İLKTÜRK TELEKOMDA BİR İLK

Tarih: 2011-04-29

TÜRK TELEKOM İLK SERVİS YÖNETİM MERKEZİNİ AÇTI.
Türk Telekom, Türkiye genelinde 12 ayrı merkezde kuracağı Servis Yönetim Merkezlerinin ilkini Kayseri'de açtı. Servis Yönetim Merkezi'nin açılışını Kayseri Valisi Mevlüt Bilici, Türk Telekom Şatış Başkanı Celalettin Dinçer, Bilgi  Teknolojileri ve İletişimi Kurumu (BTK) Başkanı Tayfun Acarer birlikte yaptı.
Özel olarak dizayn edilen dört katlı binayı Vali Mevlüt Bilici ve davetlilere gezdiren Türk Telekom Kayseri Bölge Müdürü Erhan Kaya, bölgedeki toplam yedi kentin tüm haberleşme sistemlerinin takibinin bu merkezden yapılacağını bildirdi.
Türk Telekom Kayseri Bölge Müdür Yardımcısı Yılmaz Tohumoğlu da, Kayseri ve bölgesindeki yedi ilin telekomünikasyon faaliyetlerini dev ekranlardan izleme olanağı sağlayan ve bölgedeki arızaları anında görerek en kısa zamanda müdahale etme imkanı sağlayan Servis Yönetim Merkezi hakkında davetlilere bilgi verdi.
Türkiye genelinde 12 ayrı bölgede kurulması planlanan Servis Yönetim Merkezlerinin ilkinin Kayseri'de açıldığını bildiren Tohumoğlu, şunları söyledi:
''Bu merkezden Kayseri, Yozgat, Malatya, Aksaray, Nevşehir, Sivas ve Kırşehir'deki tüm haberleşme sistemlerini takip edebileceğiz. Aynı zamanda herhangi bir problem veya kesinti meydana geldiğinde buradaki sistemimiz bizi uyaracak ve anında müdahale yaparak problemi en kısa zamanda çözeceğiz. Bu merkezlerden dördü daha önümüzdeki günlerde hizmete girecek.''
KAYSERİ OSB İLE HABERLEŞME ALTYAPI PROTOKOLÜ
Açılışın ardından Elmacıoğlu Restoranda Kayseri Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ile Türk Telekom arasında Haberleşme Altyapı Protokolü imza töreni gerçekleştirildi.
Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Hasyüncü ile Türk Telekom Satış Başkanı Celalettin Dinçer tarafından imzalanan anlaşma ile bölgede faaliyet gösteren sanayicilere fiber optik altyapı üzerinden geniş bant iletişim hizmeti sunulacağı bildirildi.
Dinçer, Türk Telekom olarak gerek bireysel gerekse kurumsal bazda tüm müşterilerine dünya standartlarında modern ve kaliteli hizmet vermeyi amaç edindiklerini söyledi.
Hasyüncü de, Türkiye'nin en büyük Organize Sanayi Bölgelerinden biri olan Kayseri OSB'nin bu anlaşmadan sonra dünya standartlarında bir haberleşme altyapısına kavuşacağını kaydetti.
 
Bu Haber 3495 defa okunmuştur.
T.TELEKOMUN KURUMSAL İLKELER NOT
T.TELEKOM´DAN YIKILAN BİNA AÇIKL
TELEKOMUN BİNASI DA PARASI DA ÇÖ
TÜRK TELEKOM YİNE BORÇLANDI
ENİS ÖKSÜZ´ÜN TÜRK TELEKOM
TÜRK TELEKOM´UN ZEHİR ZIKKIM ÖYK
TÜRK TELEKOM YENİ ŞİRKET KURUYOR
BDDK; BANKALARA OTAŞ´I TAK
TELEKOM’UN YABANCI ORTAKLARI KAP
TELEKOM ÇALIŞANINI TANIMAYA MI B
BAKAN YANILTILDI MI
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
TELEKOM´DAN YÖNETİM DEĞİŞ
TÜRK TELEKOM İÇİN SÜRE İSTEDİLER
FET֒NÜN TÜRK TELEKOM DAVASINDA
TÜRK TELEKOM; GÖZ GÖRE GÖRE GELE
TÜRK TELEKOMDA KADER GÜNÜ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!