Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
BTK BAŞKANI'NDAN İLGİNÇ İDDİABTK BAŞKANI'NDAN İLGİNÇ İDDİA

Tarih: 2011-05-04

  BTK BAŞKANI'NDAN İLGİNÇ İDDİA.
BTK Başkanı Dr. Tayfun Acarer baz istasyonlarının kanser riski konusunda çok konuşulacak bir açıklamada bulundu. 
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Dr. Tayfun Acarer, son günlerde baz istasyonu ile alakalı çıkan haberlere ilişkin açıklama yaparak, "Baz istasyonu eğer yerleşim yerinden uzaklaşırsa, sağlık açısından ispatlanamamış risk kuvvetli hale gelir. Baz istasyonunun 17 yıldırkanseretkisi yaptığı ispatlanamadı ve bu yönde yapılan araştırmalarda olumsuz bir yönde bilgi edinilemedi" dedi.
BTK Başkanı Acarer, Kayseri'de düzenlediği basın toplantısında, son günlerde baz istasyonları ile alakalı ve kurumuninternetservis sağlayıcılarına gönderdiği yazı ile alakalı açıklama yaptı. 
Baz istasyonlarının iletişim alanındaki sistemlerin olmazsa olmazı olduğuna vurgu yapan Acarer, "Baz istasyonu dünyada olduğu gibi Türkiye'de de aynı mantıkla çalışıyor. Bu teknoloji gereği, baz istasyonlarını radyo vericileri gibi yerleşim yerlerinin dışına koyamazsınız. Teknoloji böyle çalışmıyor. Sinyali şehrin dışına çıkarttığınızda cep telefonunuz çalışmaz. Baz istasyonları eğer yerleşim yerinden uzaklaşırsa, yaşam açısından sağlık açısından ispatlanamamış risk daha kuvvetli hale gelebilir. Baz istasyonunu riski değil cep telefonunun riski artar" dedi. 
"BAZ İSTASYONUNUN KANSER YAPTIĞINA YÖNELİK HİÇBİR OLUMSUZ AÇIKLAMA YAPILMADI"
İstasyonların kanser yaptığına yönelik iddialar için 17 yıldır bilim adamlarının çalıştığına ve araştırma yaptığına vurgu yapan Acarer, "Teknoloji 1994'te başladı ve aradan 17 sene geçti. 17 senedir araştırılıyor ve bu sistemin kanser yaptığına yönelik net bir bulgu olmadı. Bununla ilgili elimizde olumsuz somut bilgi yok. Baz istasyonu olmadanmobilhaberleşme olmaz. Baz istasyonunun gücü 10 watt -20 watt arasında değişir. Türkiye'de dünyada güvenlik açısından 5. sıradadır. Cep telefonları 10 mili watt civarında çalışır, ancak konuşurken baz istasyonunu uzaklaştırılırsa cep telefonunun ürettiği sinyalin gücü artar. Bir toplulukta 10 kişi decep telefonuvarsa ve baz istasyonu buradan uzaksa hepimizin cep telefonunu topladığımız zaman 10 kişinin telefonu bir baz istasyonuna eşit olur" diye konuştu.
 Servis sağlayıcılarına gönderilen uyarı yazısının rutin bir uygulama olduğunu ve yıllardan beri bu uygulamanın yapıldığını söyleyen Acarer, "İnternet servis sağlayıcıların gönderdiği yazı, olağanüstü yeni bir uygulama değil. Bu belirli dönemlerde bizim internet servis sağlayıcılarına rutin yazılardan biridir. Bundan öncede defalarca gönderildi. Türkiye'de, 5651 sayılı kanunda belirtilen 9 suç var. Bu suçlar yeni suçlar değil. Mevcut olan suçların internet ortamındakileri kapsıyor. İntihara teşvik, sanal kumar veya pornografik suçlar gibi. Bize bu suçlarla ilgili ihbarlar geliyor, arkadaşlarda bunları inceliyor ve katalog suça giriyorsa onlarla ilgili işlem yapıyor. Bizim uyguladığımız yöntem de önce uyarıyoruz sonra dikkate alınmazsa erişimi engelliyoruz. Ancak bununla ilgili engellemeyi sadece biz yapmıyoruz, alınan mahkeme kararı ile de kapatılıyor. Şu ana kadar bu şekilde gelen ihbarların yüzde 97.3'ü, 'uyar-kaldır' yöntemiyle çözüldü. Yüzde 2.7'si uyarılara rağmen çözülemedi. Bu uyarı yazısı ne ilk, nede sonuncusu olacaktır. Gönderdiğimiz yazılarla da 'kapatacağız' demiyoruz, sadece bilgilendirme yazısı gönderiyoruz" ifadelerini kullandı.
İHA
 
Bu Haber 1694 defa okunmuştur.
SUPERONLİNE FİBER 3 MİLYON KONUT
TBV: WIKIPEDİA YASAĞI ZARAR VERİ
MURAT MURATOĞLU´NUN MUHTEŞEM YAZ
SAKLIKENT KANYONU.
BANKALARIN FAİZ KARTELİNE CEZA
A.KADİR KEKLİK VEFAT ETTİ
EMRİN OLUR MUHTEREM SENDİKACI
MAVİ BALİNA OYNAYAN İBRAHİM İNTİ
TEBLİGATLAR DAHA ÇABUK ULAŞACAK
İKİNCİ EL ARAÇTA PTT DESTEĞİ
ATAM KOF KAFALAR ANLAYAMAZ SENİ
ONLARIN BORÇ FAİZLERİ SİLİNECEK
TÜRKİYE’NİN 1/4´ü ONLİNE A
PTT´DE ŞEF SINAVI İPTAL EDİLDİ
YAANİ İNDİRİLME REKORU KIRIYOR
ATATÜRK OLDUĞU İÇİN
LEYLA SERPİL’İN “ŞŞŞŞT!” ROMANI
SERDAR KUZULOĞLU GÖZALTINDA
BİR TUŞLA YAŞLILARA ÖZEL DESTEKL
WHATSHAPP İÇİN BİR İPUCU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!