TWİTTER KULLANMAK İÇİN 6 NEDENTWİTTER KULLANMAK İÇİN 6 NEDEN

Tarih: 2011-05-09

 TWİTTER KULLANMAK İÇİN 6 NEDEN.

San Francisco Chronicle’da 2 Mayıs 2011 tarihiyle yayınlanan “Twitter kullanmak için 6 neden” başlıklı yazı, deneyimli Twitter kullanıcılarına yeni bir şey söylemiyor ancak hatırlatmalarda bulunuyor.

San Francisco Bilişim Uzmanları “Twitter sadece öğlen yemeğinde ne yendiğini tweetlemek ya da dedikodu yapmak amacıyla kullanılmaz. Aynı zamanda ticari bir araçtır.” dedikten sonra firmaların iş hacmini arttırmak ve müşteriyle bağlantı kurmak için 6 madde sıralamış:

1.Twitter, web sitelerinin veya blogların öne çıkmasına vesile olur. Firma sayfalarıyla (ya da bloglarla) Twitter arasındaki link, arama motorlarında çıkmak suretiyle firmanın Web’de görünürlüğünü arttırır. Aynı zamanda firmalar sayfalarında ne kadar çok tanınmış Web sitesi linki bulundurursa, o kadar fazla Google ve Bing gibi arama motorlarında görünme şansına sahiptirler.

2. Twitter, ürün ve servisleri pazarlamakta, ipucu vermekte, kaynak paylaşmakta, veya haber dağıtmakta kolay ve hızlı bir sistemdir. Müşteriler firmanın Web sitesini düzenli olarak gezmeyebilir ama Twitter’da o firmanın takipçisiyse, her türlü güncellemeyi ve haberi duyabilirler.

3. Twitter, Soru/cevap tekniklerinin kullanımı için Twitter bulunmaz bir fırsattır. Twitter’da resmiyet yoktur, ayrıca 140 karakter limiti sayesinde soru ve cevaplar hem kısa hem de çabuk bir şekilde gidip gelir.

4. Şirketler, yönetim ve pazarlama gibi konularda tecrübelerini paylaşarak Twitter’i eğitim ve öğretim mekanizması olarak da kullanabilirler. Birçok şirket Twitter’da teknoloji ve organizasyon tüyoları vermektedir ve sahip oldukları kaynaklardan müşterilerini haberdar etmektedir.

5. Potensiyel müşteri bulmak ve bağlantılar (networking) kurmak için Twitter etkin bir ortamdır.

6. Twitter, Facebook ile iyi entegre olmuştur (bütünleşmiştir). Eğer şirketin Facebook hesabı varsa bir de Twitter hesabı olması neredeyse gerekliliktir. Firmanın Facebook hesabı Twitter ile bağlandığında (link), tweetler Facebook’ta da görünür. Bu yöntemle, zaman kaybı engellenir zira Twitter’da verilen bir haber Facebook’ta da aynı anda görünür.

Bu Haber 1820 defa okunmuştur.
BİLİŞİMİN EN İYİLERİ
OGER 22 MİLYAR TEMETTÜ ALDI
SİBER ZORBALIK YAYGINLAŞIYOR
NETAŞ´IN 50. YILI
TURKCELL UKRANYANIN 4G İHALESİNE
TURKCELL DİYALOG MÜZESİNE ÖDÜL
CEP VE İNTERNETTE YENİ DÖNEM
TURKCELL’İ ALKIŞLIYORUZ.
GSM OPERATÖRLERİNE KIYAK MI?
GSM OPERATÖRLERİ VERGİ Mİ KAÇIRI
2017´DE DURDURULAN SİBER SALDIRI
BTK ve TÜRKÇE DUYARLILIĞI
PARMAK İZİ DE ÇALINABİLİYOR
KOBİLER VE BİLİŞİM KONGRESİ
BAŞLANGIÇ ÇOK İYİ! PEKİ, SONRASI
TURKCELL FAİZSİZ BANKACILIĞA GİR
ŞİFRENİZİ GÜVENLİ Mİ SANIYORSUNU
VODAFONE´DA AKILLI ŞEBEKE
VODAFONE´UN İŞGÜZARLIĞI MI?
TUİK 2017 BİLİŞİM ARAŞTIRMASI
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!