DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
CHP ADAYI  DERNEĞİMİZDEYDİCHP ADAYI DERNEĞİMİZDEYDİ

Tarih: 2011-05-15

CHP MİLLETVEKİLİ ADAYI BÜLENT KUŞOĞLU DERNEĞİMİZDEYDİ.
CHP Ankara 1. Bölge 5. Sıradan Milletvekili adayı olan Sayın Bülent KUŞOĞLU, eski Türk Telekom çalışanlarının sorunlarını öğrenmek, Seçim faaliyetleri konusunda bilgi vermek amacıyla derneğimizi ziyaret etme dileğini iletmesi üzerine, kendilerine 14.05.2011 Cumartesi günü saat 13.00'de derneğe davet edilmiş ve durum bir e-posta ile Ankara’daki üyelerimize duyurulmuştur.
Sayın KUŞOĞLU’nun ziyareti nedeniyle gerçekleşen toplantıda, Dernek Başkanımız Zafer TEKBUDAK , Türk Telekom’dan ayrılanların sorunları, özelleştirmenin sonuçları konusunda bilgi aktardıktan sonra, sözü Sayın Kuşoğlu’na verdi.
Bülent Kuşoğlu, CHP’nin projelerinden bahsetti. CHP’nin özelleştirmeye bakışını aktardı. Türk Telekom’dan ayrılan personelin en önemli sorunlarından birisinin maaşlarının donması olduğunu bildiğini ve bunun düzeltilmesi gerektiğini ifade etti.Telekomünikasyon sektörünün önemini vurguladı.
Toplantıya daha sonra, soru-cevap ve sohbet şeklinde devam edildi.
Başkan Yardımcımız Fazlı KÖKSAL ; MHP ve AKP’de seçilebilecek yerlerde Türk Telekom kökenli adaylar var. Ama CHP listelerinde Türk Telekom kökenli hiç aday göremedik. Ayrıca, Sektörün sorunlarını bilen Sayın Osman Coşkunoğlu’da bu dönem aday olmadı. Bu durum Telekomünikasyon Sektörüne önem verdiğiniz söylemiyle örtüşüyor mu? Sorusunu Sayın Kuşoğlu, bu konuda bir eksiklik olduğu anlaşılıyor. Ama sizin de kabahatiniz var, Türk Telekom kökenli aday adaylarına gerekli desteği verememişsiniz diye cevapladı.
Hasan TAŞPINAR, Enerji, Finans ve Telekomünikasyon sektörlerinin stratejik önemini vurgulayarak, bunların millileştirilmesi üzerinde durulması gerektiğini belirtti.
Dicle EROĞLU, Arslan BULUT’un “Türkiye’nin yer altı ve yer üstü servetleri, vatanın sinir sistemi olan haberleşme, dolaşım sistemi olan bankaları, sindirim sistemi olan gıda sektörü yabancılara  teslim edildi” sözlerini aktararak, vücudun felç olmaması için yeniden millileştirmenin gerekli olduğunu vurguladı.
Ali KABİL de, EBK’na devlet kasaplık mı yapar diyenlerin, Türkiye’de hayvancılığı öldürdüklerini, önemsiz gibi gözüken, süper marketlerin yabancılaşmasının Türkiye’nin marka yaratmasını engellediğini, Türkiye’deki özelleştirmelerin özelleştirme olmayıp Yabancılaştırma olduğunu belirtti.
Ayrıca, İbrahim Soydemir ve Orhan Bayram da çeşitli konulardaki görüşlerini belirttiler.
Bülent KUŞOĞLU, CHP olarak bu konular üzerinde hassasiyetle durduklarını/ duracaklarını belirttikten sonra,  CHP’nin Keçiören Mitingine katılmak üzere vedalaştı.
BÜLENT KUŞOĞLU KİMDİR?
1958 yılında Erzurum‘da doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat ve Maliye Bölümünden mezun olduktan sonra, Maliye Bakanlığında Hesap Uzmanı olarak görev yaptı. Ardından SSK Yönetim Kurulu Üyeliği ve Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini de icra etti. Milli Savunma Bakanlığında Bakan Danışmanlığı da yapan KUŞOĞLU, İngiltere'de vergi ve sosyal güvenlik konularında bir yıl süreyle çeşitli incelemelerde bulundu. Brüksel'de Stajyer Memur olarak görev aldı ve ardından özel bir hastanenin kuruculuğunu ve Genel Müdürlüğünü yaptı. Çeşitli siyasi çalışmalar yapan KUŞOĞLU, hâlen Yeminli Mali Müşavirlik ve bir denetim şirketinin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulunmaktadır. Aynı zamanda televizyon programlarında ekonomi yorumculuğu yapan Bülent KUŞOĞLU, günlük ulusal bir gazetede ve internet haber portalında köşe yazarlığı da yapmaktadır. Evli ve 2 çocuk babası KUŞOĞLU, İngilizce bilmektedir...
 

 
 
Bu Haber 2475 defa okunmuştur.
GÖZ GÖRE GÖRE DOLANDIRILIYORUZ?
BİR ŞERİFE VAR ONDAN İÇERİ...
FRANSA PTT´SİNDE FARKLI Bİ
HGS´Yİ 10 KAT CEZALI ÖDEME
ZEHİR ÇETESİNİN REİSİ PTT MÜDÜRÜ
KİRLETİLEN, SOLAN ADALET
PARALEL TWİTTER BİLE KURMUŞLAR
KABOTAJ BAYRAMI ve BİR ŞİİR
BTK ESKİ BAŞK. YARD. HAKKINDA İD
ELEKTRONİK CİHAZLARA TRT İÇİN E
İMTİYAZLI BÜROKRATLAR
ARAÇ SİGORTASI YAPTIRIRKEN DİKKA
TATİLE GİTMEDEN BU YAZIYI OKUYUN
ÇEKMEYEN TELEFONLAR VE DERTLİ V
TEKNOLOJİNİN KADIN LİDERLERİ
TEKNOLOJİYE KARŞI NOSTALJİ; TEBR
APPLE SÜRÜCÜSÜZ OTOMOBİLE YOĞUNL
PTT´DEN ATILIM HAMLELERİ
PTT´DEN SoSYAL BİR HAMLE
ŞİİR TADINDA ESKİ DATÇA
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!