MAĞDUR EDİLMEMEK İÇİNMAĞDUR EDİLMEMEK İÇİN

Tarih: 2011-05-28

 MAĞDUR EDİLMEMEK İÇİN HAYATİ YAZICI MI OLMAK LAZIM? .
Bilişim Suçları Mücadele Derneği Genel Başkanı Yavuz Koçoğlu, MHP'ye yönelik şantaj kasetlerine müdahalede Devlet Bakanı Hayati yazıcının mail yazışmaları iddiasındaki titizliğin gösterilmediğini belirterek, "Bu ülkede mağdur edilmemek ya da mağduriyetin giderilmesi için herkesin Hayati Yazıcı mı olması lazım" diye sordu.
Koçoğlu yaptığı açıklamada, internetin kullanım amacına göre bilgi kütüphanesi, milyonlarca insanın bir araya gelebildiği düşünsel ve duygusal paylaşım platformu olabildiği gibi, insanlara ve toplumlara zarar verebilen olumsuz bir teknolojiye de dönüşebildiğine dikkat çekerek, kanunsuz bir şekilde elde edilen dinleme ve izleme görüntülerinin, insanların kişilik hakları, özel hayatları; toplumların moral değerleri ve birleştirici unsurları hiçe sayılarak internet mecrasında rahatça ve hiçbir yaptırımla karşılaşmadan alenileştirildiğini ifade etti.
Son dönemlerde CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ın ardından MHP'deki kaset skandalına işaret eden Koçoğlu, son olayların aslında "iceberg'in görünen yüzü" olduğunu belirtti. Koçoğlu, derneklerine ne yazık ki her gün, yasadışı elde edilmiş kayıtları internette yayınlanmış insanlar başta olmak üzere yine banka ve sigorta işlemlerini internetten yaparken dolandırıcı çetelerinin tuzaklarına düşerek mağdur edilen yeni yeni insanların başvurduğunu belirterek, "Haklarını nasıl arayacağını bilmeyen yüzlerce vatandaş ise çözümü, yaşadıkları olayı sineye çekerek susmakta bulmaktadır" dedi.
MHP'ye yönelik şantaj içerikli kasetlere ilişkin kaset hala bir adım atılmadığı eleştirisinde bulunan Koçoğlu,"Bilindiği üzere yine internet teknolojisi kullanılarak mağdur edilmek isteyen Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Hayati Yazıcı adına atılan sahte maille ilgili çok kısa sürede, seri bir şekilde sonuç alınabilmiştir. Bakan Yazıcı adıyla mail adresi adı alan ve bu mail adresinden attığı elektronik posta ile ÖSYM Başkanı Ali Demir'den işe yerleştirme torpili isteyen vatandaşın IP numarası tespit edilmiş ve vatandaş gözaltına alınmıştır. Bu durum da göstermektedir ki devlet organizasyonu istendiği zaman internet üzerinden kısa sürede suç işleyenleri tespit edebilmekte. Sormak istemiyoruz ama sormadan da edemeyeceğiz; bu ülkede mağdur edilmemek ya da mağduriyetin giderilmesi için herkesin Hayati Yazıcı mı olması lazım? Bakan Hayati Yazıcı'nın mağduriyetinin giderilmesi, organize bir ekip tarafından yapıldığı kuşku götürmez olan MHP'lilere yönelik yasa dışı kayıtların internette yayılması olayına ilişkin çeşitli soruları da beraberinde akıllara getiriyor" dedi.
"Kaset olaylarına müdahale noktasında Devlet Bakanı Hayati yazıcının mail yazışmaları iddiasındaki titizlik neden gösterilmedi?" diye soran Koçoğlu, başta Bilişim Teknolojileri Kurumu olmak üzere tüm ilgili devlet kurumlarını, ses ve görüntü kayıtları yasa dışı şeklide elde edilmiş yüzlerce vatandaşa sahip çıkmaya çağırarak, "Bu tutumun takınılmamasının toplumda zaten gittikçe azalmaya başlayan "devlete güvenin' yok olması yönünde çok önemli bir dönemeç olduğuna dikkat çekmek istiyoruz" diye kaydetti.
Bu Haber 2085 defa okunmuştur.
BORÇ ŞAMPİYONU TELEKOM KÂR ETMİ
TELEKOM KRİZİ MECLİSE TAŞINDI
CEP FATURASINI AZALTMADA 7 ADIM
PTTMESSENGER %100 YABANCI
TELEKOM´U ÇİNLİLER ALIYOR
´YERLİ WHATSAPP´ PTT
BELEDİYE BAŞKANINA ÖZEL PUL
PTT´DEN ´ESNAF KART´A AVANTAJ İM
BÖYLE POSTACILAR DA VAR!
PTT 2000 KİŞİ ALACAK! SON GÜN
BAZ İSTASYONU KURULUMU KOLAYLAŞT
METİN ATALAR´IN ANNESİ VEFAT ETT
TÜRK TELEKOM DEVLETE Mİ DÖNÜYOR?
TÜRK TELEKOM BORÇLARINI YAPILAND
PTT’DE SKANDAL HARCAMALAR
PTT TAŞERON İŞÇİLERİ İŞTEN Mİ ÇI
BTK CEO’LARI ÖĞRENCİLERLE BULUŞT
TÜRK TELEKOM’DAN ŞAŞIRTAN KİRALI
3 BANKA TELEKOM´U YAKIN İZLEMEYE
O.MUZAFFER AYVALI YAZDI:CASUS Gİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!