Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
MAĞDUR EDİLMEMEK İÇİNMAĞDUR EDİLMEMEK İÇİN

Tarih: 2011-05-28

 MAĞDUR EDİLMEMEK İÇİN HAYATİ YAZICI MI OLMAK LAZIM? .
Bilişim Suçları Mücadele Derneği Genel Başkanı Yavuz Koçoğlu, MHP'ye yönelik şantaj kasetlerine müdahalede Devlet Bakanı Hayati yazıcının mail yazışmaları iddiasındaki titizliğin gösterilmediğini belirterek, "Bu ülkede mağdur edilmemek ya da mağduriyetin giderilmesi için herkesin Hayati Yazıcı mı olması lazım" diye sordu.
Koçoğlu yaptığı açıklamada, internetin kullanım amacına göre bilgi kütüphanesi, milyonlarca insanın bir araya gelebildiği düşünsel ve duygusal paylaşım platformu olabildiği gibi, insanlara ve toplumlara zarar verebilen olumsuz bir teknolojiye de dönüşebildiğine dikkat çekerek, kanunsuz bir şekilde elde edilen dinleme ve izleme görüntülerinin, insanların kişilik hakları, özel hayatları; toplumların moral değerleri ve birleştirici unsurları hiçe sayılarak internet mecrasında rahatça ve hiçbir yaptırımla karşılaşmadan alenileştirildiğini ifade etti.
Son dönemlerde CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ın ardından MHP'deki kaset skandalına işaret eden Koçoğlu, son olayların aslında "iceberg'in görünen yüzü" olduğunu belirtti. Koçoğlu, derneklerine ne yazık ki her gün, yasadışı elde edilmiş kayıtları internette yayınlanmış insanlar başta olmak üzere yine banka ve sigorta işlemlerini internetten yaparken dolandırıcı çetelerinin tuzaklarına düşerek mağdur edilen yeni yeni insanların başvurduğunu belirterek, "Haklarını nasıl arayacağını bilmeyen yüzlerce vatandaş ise çözümü, yaşadıkları olayı sineye çekerek susmakta bulmaktadır" dedi.
MHP'ye yönelik şantaj içerikli kasetlere ilişkin kaset hala bir adım atılmadığı eleştirisinde bulunan Koçoğlu,"Bilindiği üzere yine internet teknolojisi kullanılarak mağdur edilmek isteyen Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Hayati Yazıcı adına atılan sahte maille ilgili çok kısa sürede, seri bir şekilde sonuç alınabilmiştir. Bakan Yazıcı adıyla mail adresi adı alan ve bu mail adresinden attığı elektronik posta ile ÖSYM Başkanı Ali Demir'den işe yerleştirme torpili isteyen vatandaşın IP numarası tespit edilmiş ve vatandaş gözaltına alınmıştır. Bu durum da göstermektedir ki devlet organizasyonu istendiği zaman internet üzerinden kısa sürede suç işleyenleri tespit edebilmekte. Sormak istemiyoruz ama sormadan da edemeyeceğiz; bu ülkede mağdur edilmemek ya da mağduriyetin giderilmesi için herkesin Hayati Yazıcı mı olması lazım? Bakan Hayati Yazıcı'nın mağduriyetinin giderilmesi, organize bir ekip tarafından yapıldığı kuşku götürmez olan MHP'lilere yönelik yasa dışı kayıtların internette yayılması olayına ilişkin çeşitli soruları da beraberinde akıllara getiriyor" dedi.
"Kaset olaylarına müdahale noktasında Devlet Bakanı Hayati yazıcının mail yazışmaları iddiasındaki titizlik neden gösterilmedi?" diye soran Koçoğlu, başta Bilişim Teknolojileri Kurumu olmak üzere tüm ilgili devlet kurumlarını, ses ve görüntü kayıtları yasa dışı şeklide elde edilmiş yüzlerce vatandaşa sahip çıkmaya çağırarak, "Bu tutumun takınılmamasının toplumda zaten gittikçe azalmaya başlayan "devlete güvenin' yok olması yönünde çok önemli bir dönemeç olduğuna dikkat çekmek istiyoruz" diye kaydetti.
Bu Haber 2037 defa okunmuştur.
SUPERONLİNE FİBER 3 MİLYON KONUT
TBV: WIKIPEDİA YASAĞI ZARAR VERİ
MURAT MURATOĞLU´NUN MUHTEŞEM YAZ
SAKLIKENT KANYONU.
BANKALARIN FAİZ KARTELİNE CEZA
A.KADİR KEKLİK VEFAT ETTİ
EMRİN OLUR MUHTEREM SENDİKACI
MAVİ BALİNA OYNAYAN İBRAHİM İNTİ
TEBLİGATLAR DAHA ÇABUK ULAŞACAK
İKİNCİ EL ARAÇTA PTT DESTEĞİ
ATAM KOF KAFALAR ANLAYAMAZ SENİ
ONLARIN BORÇ FAİZLERİ SİLİNECEK
TÜRKİYE’NİN 1/4´ü ONLİNE A
PTT´DE ŞEF SINAVI İPTAL EDİLDİ
YAANİ İNDİRİLME REKORU KIRIYOR
ATATÜRK OLDUĞU İÇİN
LEYLA SERPİL’İN “ŞŞŞŞT!” ROMANI
SERDAR KUZULOĞLU GÖZALTINDA
BİR TUŞLA YAŞLILARA ÖZEL DESTEKL
WHATSHAPP İÇİN BİR İPUCU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!