"ARTIK TELGRAFIN TELLERİNE KUŞLAR KONMUYOR- PTT ve Türk Telekom Anıları" isimli kitabımızı NASIL TEMİN EDEBİLİRSİNİZ?
 
MAĞDUR EDİLMEMEK İÇİNMAĞDUR EDİLMEMEK İÇİN

Tarih: 2011-05-28

 MAĞDUR EDİLMEMEK İÇİN HAYATİ YAZICI MI OLMAK LAZIM? .
Bilişim Suçları Mücadele Derneği Genel Başkanı Yavuz Koçoğlu, MHP'ye yönelik şantaj kasetlerine müdahalede Devlet Bakanı Hayati yazıcının mail yazışmaları iddiasındaki titizliğin gösterilmediğini belirterek, "Bu ülkede mağdur edilmemek ya da mağduriyetin giderilmesi için herkesin Hayati Yazıcı mı olması lazım" diye sordu.
Koçoğlu yaptığı açıklamada, internetin kullanım amacına göre bilgi kütüphanesi, milyonlarca insanın bir araya gelebildiği düşünsel ve duygusal paylaşım platformu olabildiği gibi, insanlara ve toplumlara zarar verebilen olumsuz bir teknolojiye de dönüşebildiğine dikkat çekerek, kanunsuz bir şekilde elde edilen dinleme ve izleme görüntülerinin, insanların kişilik hakları, özel hayatları; toplumların moral değerleri ve birleştirici unsurları hiçe sayılarak internet mecrasında rahatça ve hiçbir yaptırımla karşılaşmadan alenileştirildiğini ifade etti.
Son dönemlerde CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ın ardından MHP'deki kaset skandalına işaret eden Koçoğlu, son olayların aslında "iceberg'in görünen yüzü" olduğunu belirtti. Koçoğlu, derneklerine ne yazık ki her gün, yasadışı elde edilmiş kayıtları internette yayınlanmış insanlar başta olmak üzere yine banka ve sigorta işlemlerini internetten yaparken dolandırıcı çetelerinin tuzaklarına düşerek mağdur edilen yeni yeni insanların başvurduğunu belirterek, "Haklarını nasıl arayacağını bilmeyen yüzlerce vatandaş ise çözümü, yaşadıkları olayı sineye çekerek susmakta bulmaktadır" dedi.
MHP'ye yönelik şantaj içerikli kasetlere ilişkin kaset hala bir adım atılmadığı eleştirisinde bulunan Koçoğlu,"Bilindiği üzere yine internet teknolojisi kullanılarak mağdur edilmek isteyen Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Hayati Yazıcı adına atılan sahte maille ilgili çok kısa sürede, seri bir şekilde sonuç alınabilmiştir. Bakan Yazıcı adıyla mail adresi adı alan ve bu mail adresinden attığı elektronik posta ile ÖSYM Başkanı Ali Demir'den işe yerleştirme torpili isteyen vatandaşın IP numarası tespit edilmiş ve vatandaş gözaltına alınmıştır. Bu durum da göstermektedir ki devlet organizasyonu istendiği zaman internet üzerinden kısa sürede suç işleyenleri tespit edebilmekte. Sormak istemiyoruz ama sormadan da edemeyeceğiz; bu ülkede mağdur edilmemek ya da mağduriyetin giderilmesi için herkesin Hayati Yazıcı mı olması lazım? Bakan Hayati Yazıcı'nın mağduriyetinin giderilmesi, organize bir ekip tarafından yapıldığı kuşku götürmez olan MHP'lilere yönelik yasa dışı kayıtların internette yayılması olayına ilişkin çeşitli soruları da beraberinde akıllara getiriyor" dedi.
"Kaset olaylarına müdahale noktasında Devlet Bakanı Hayati yazıcının mail yazışmaları iddiasındaki titizlik neden gösterilmedi?" diye soran Koçoğlu, başta Bilişim Teknolojileri Kurumu olmak üzere tüm ilgili devlet kurumlarını, ses ve görüntü kayıtları yasa dışı şeklide elde edilmiş yüzlerce vatandaşa sahip çıkmaya çağırarak, "Bu tutumun takınılmamasının toplumda zaten gittikçe azalmaya başlayan "devlete güvenin' yok olması yönünde çok önemli bir dönemeç olduğuna dikkat çekmek istiyoruz" diye kaydetti.
Bu Haber 1865 defa okunmuştur.
BANU SEZEN İLK 50 KADIN İK´CI A
PTT’DE WESTERN UNİON HİZMETİ
SELMA MAY VEFAT ETTİ
HALUK CAN ENGİN VEFAT ETTİ
PTT´NİN 15.000 ŞUBESİ OLACAK
BİR KİTAP; İSTANBUL´UN YÜZ
BOR REZERVLERİDE Mİ ÖZELLEŞTİRİL
ÖMER HALİSDEMİR ANISINA ÖZEL PUL
ÖZELLEŞTİRME HAKKINDA BİR TWEET
İNTERNETTE KAR ÇOK YATIRIM YOK
DÜNYANIN EN SAYGIN 100 ŞİRKETİ
BİLİŞİM VE RESİM
PTT VE TELEKOM ORTAK ŞİRKET Mİ K
DESTANIN ADI ÇANAKKALE
16 MART ve MANASTIRLI HAMDİ
ŞİŞLİ PTT ŞUBESİNDE SOYGUN
DOĞU ANADOLU 1. BİLİŞİM BULUŞMAS
BUGÜN SAAT 16´DA KIZILAYDA BULUŞ
TELEFON DİNLENMESİ NASIL ANLAŞIL
CIA BİZİ DİNLİYOR
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!