DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
WEB SİTESİ OLAN KÖYDE İNTERNET YOKWEB SİTESİ OLAN KÖYDE İNTERNET YOK

Tarih: 2011-05-29

 WEB SİTESİ OLAN KÖYDE İNTERNET YOK.
Ağrı Merkeze bağlı Yukarı Dörmeli köyü için web sitesi oluşturuldu. Ancak Yukarı Dörmeli köyünde İnternete erişim imkanı yok.
Köye İnternet sitesi açan Hikmet Timur, sorunu şöyle ifade etti :  “Köyüme hizmet vermek için açtığım internet sitesi açtım. Köyde internet bağlantısı olmayınca köyle gurbet arasında haber akışını sağlamasından sıkıntı çekmekteyiz.  Siteyi köyle gurbet arasında köprü olsun diye kurduk ne yazık ki köyümüzde internet bağlantısı olmadığından dolayı sitemizi şehirde güncelliyoruz. Buda haberin hızlı bir şekilde siteye aktarması konusunda bizi sıkıntıya sokmaktadır. Oysa köyümüzde internet olmuş olsa, hem haberlerimizin hızlı bir şekilde sitemize aktarılması konusunda hem de köyde okuyan öğrencilerimiz ve köy gençlerin internette araştırma ve ödev yapma konusunda daha iyi ders çalışır, ödev ve araştırma konusunda öğrencilerimize daha faydalı olunurdu. Öğrencilerimiz şehre gidip gelmeyeceklerdi. Şu teknoloji çağında öğrencilerimiz bu fırsata mahrum kalmışlardır.”
www.dormeli.com sitesi genel yayın yönetmeni ve site kuruyucusu Hikmet Timur sözlerini şöyle sürdürdü. “ Biz bütün köylülerimizle görüştük, köylülerimiz bu konuda hemfikir, Eğer Türk Telekom bizim köye ve köy okulumuza internet bağlantısı vermese köydeki bütün köylülerimiz telefon aboneliğini iptal edeceklerini söylediler.”
Teknoloji dileniyoruz”
Eğer yetkililer bu konuda bize cevap vermese yaklaşan şu seçim döneminde hiçbir siyasetçiyi köyümüze sokmayacağız internet köyümüze gelmese partililerde köyümüze gelmesin bizde oy talep etmesinler. bizde oy kullanmayacağız bu konuda mücadelemizin arkasında duracaklarını belirten köy halkı; “Yaşadığımız yer Ağrı’nın merkezine sadece 25 kilometre mesafede. Kimsenin konu ile ilgilendiği yok. Yaşadığımız bu çağda teknoloji dileniyoruz. İnternet ile ilgili her gün yeni gelişmeler oluyor. Şuan Türk Telekom’un “Vitamin” programı çocuklar için çok faydalı bir program. Bundan faydalanmak bizim çocuklarımızın da hakkı. Köyümüze internet gelirse köy sitesi olduğundan dolayı herkes bilgisayar almaya hazır zaten herkes internete abonesi olacak” dediler.
Köyün gençlerinden Nimet Güven ise; “Yapacağımız en küçük bir araştırma için kalkıp Ağrıya gidiyoruz. Bunun maliyeti de çok fazla oluyor. Ben şimdi burada konuşsam da yetkililer beni anlayamaz. Ama bir gün internetten bir sayfa çıkarmak için otobüsle 25 kilometre yol gitmek zorunda kalırlarsa işte o zaman bizi biraz anlarlar” şeklinde konuştu.
Bu Haber 2493 defa okunmuştur.
ÇEKMEYEN TELEFONLAR VE DERTLİ V
TEKNOLOJİNİN KADIN LİDERLERİ
TEKNOLOJİYE KARŞI NOSTALJİ; TEBR
APPLE SÜRÜCÜSÜZ OTOMOBİLE YOĞUNL
PTT´DEN ATILIM HAMLELERİ
PTT´DEN SoSYAL BİR HAMLE
ŞİİR TADINDA ESKİ DATÇA
1 MİLYON TL DOLANDIRAN PTT MEMUR
PTT FUTBOL FEDERASYONUNUN SPONSO
BİLGİ, ALGI, MEDYA, HUKUK
PTT´DEN UYARI GELDİ...SAKIN!
BÜYÜK İHALE AVEA VE VODAFONE&acu
BTK TUZAK SİTELERİ KAPATTI
ESKİ BİR PAZARLAMA MÜDÜRÜNDEN TA
ZEYNEL KONUK VEFAT ETTİ
1987´DEN BİR NOSTALJİ
TELEKOMCULAR DERNEĞİ BİR İLKE İM
TRT GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE 56 ADAY
BTK; E-DEVLETE BAKIN
CUMHURBAŞKANI UYARDI
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!