Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
WEB SİTESİ OLAN KÖYDE İNTERNET YOKWEB SİTESİ OLAN KÖYDE İNTERNET YOK

Tarih: 2011-05-29

 WEB SİTESİ OLAN KÖYDE İNTERNET YOK.
Ağrı Merkeze bağlı Yukarı Dörmeli köyü için web sitesi oluşturuldu. Ancak Yukarı Dörmeli köyünde İnternete erişim imkanı yok.
Köye İnternet sitesi açan Hikmet Timur, sorunu şöyle ifade etti :  “Köyüme hizmet vermek için açtığım internet sitesi açtım. Köyde internet bağlantısı olmayınca köyle gurbet arasında haber akışını sağlamasından sıkıntı çekmekteyiz.  Siteyi köyle gurbet arasında köprü olsun diye kurduk ne yazık ki köyümüzde internet bağlantısı olmadığından dolayı sitemizi şehirde güncelliyoruz. Buda haberin hızlı bir şekilde siteye aktarması konusunda bizi sıkıntıya sokmaktadır. Oysa köyümüzde internet olmuş olsa, hem haberlerimizin hızlı bir şekilde sitemize aktarılması konusunda hem de köyde okuyan öğrencilerimiz ve köy gençlerin internette araştırma ve ödev yapma konusunda daha iyi ders çalışır, ödev ve araştırma konusunda öğrencilerimize daha faydalı olunurdu. Öğrencilerimiz şehre gidip gelmeyeceklerdi. Şu teknoloji çağında öğrencilerimiz bu fırsata mahrum kalmışlardır.”
www.dormeli.com sitesi genel yayın yönetmeni ve site kuruyucusu Hikmet Timur sözlerini şöyle sürdürdü. “ Biz bütün köylülerimizle görüştük, köylülerimiz bu konuda hemfikir, Eğer Türk Telekom bizim köye ve köy okulumuza internet bağlantısı vermese köydeki bütün köylülerimiz telefon aboneliğini iptal edeceklerini söylediler.”
Teknoloji dileniyoruz”
Eğer yetkililer bu konuda bize cevap vermese yaklaşan şu seçim döneminde hiçbir siyasetçiyi köyümüze sokmayacağız internet köyümüze gelmese partililerde köyümüze gelmesin bizde oy talep etmesinler. bizde oy kullanmayacağız bu konuda mücadelemizin arkasında duracaklarını belirten köy halkı; “Yaşadığımız yer Ağrı’nın merkezine sadece 25 kilometre mesafede. Kimsenin konu ile ilgilendiği yok. Yaşadığımız bu çağda teknoloji dileniyoruz. İnternet ile ilgili her gün yeni gelişmeler oluyor. Şuan Türk Telekom’un “Vitamin” programı çocuklar için çok faydalı bir program. Bundan faydalanmak bizim çocuklarımızın da hakkı. Köyümüze internet gelirse köy sitesi olduğundan dolayı herkes bilgisayar almaya hazır zaten herkes internete abonesi olacak” dediler.
Köyün gençlerinden Nimet Güven ise; “Yapacağımız en küçük bir araştırma için kalkıp Ağrıya gidiyoruz. Bunun maliyeti de çok fazla oluyor. Ben şimdi burada konuşsam da yetkililer beni anlayamaz. Ama bir gün internetten bir sayfa çıkarmak için otobüsle 25 kilometre yol gitmek zorunda kalırlarsa işte o zaman bizi biraz anlarlar” şeklinde konuştu.
Bu Haber 2594 defa okunmuştur.
SANAL FALCILAR MAHKEMELİK OLDU
57BİN YABANCI SERMAYELİ ŞİRKET V
İLK SMS 25 YIL ÖNCE GÖNDERİLMİŞT
TURKCELL´İN ENSAR VAKFI DAVASI
WhatsApp´a DÖRT YENİ ÖZELLİK
YÜCEL´LERİN BABALARI VEFAT
TORBA KANUN YÜRÜRLÜKTE
RAMAZAN ÖRS VEFAT ETTİ
BİLİŞİM ÖĞRETMENLERİNİN FEDAKAR
TÜKETİCİ DANIŞMANINIZ DİYOR Kİ;
İBRAHİM CEPHE VEFAT ETTİ
SUPERONLİNE FİBER 3 MİLYON KONUT
TBV: WIKIPEDİA YASAĞI ZARAR VERİ
MURAT MURATOĞLU´NUN MUHTEŞEM YAZ
SAKLIKENT KANYONU.
BANKALARIN FAİZ KARTELİNE CEZA
A.KADİR KEKLİK VEFAT ETTİ
EMRİN OLUR MUHTEREM SENDİKACI
MAVİ BALİNA OYNAYAN İBRAHİM İNTİ
TEBLİGATLAR DAHA ÇABUK ULAŞACAK
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!