"ARTIK TELGRAFIN TELLERİNE KUŞLAR KONMUYOR- PTT ve Türk Telekom Anıları" isimli kitabımızı NASIL TEMİN EDEBİLİRSİNİZ?
 
WEB SİTESİ OLAN KÖYDE İNTERNET YOKWEB SİTESİ OLAN KÖYDE İNTERNET YOK

Tarih: 2011-05-29

 WEB SİTESİ OLAN KÖYDE İNTERNET YOK.
Ağrı Merkeze bağlı Yukarı Dörmeli köyü için web sitesi oluşturuldu. Ancak Yukarı Dörmeli köyünde İnternete erişim imkanı yok.
Köye İnternet sitesi açan Hikmet Timur, sorunu şöyle ifade etti :  “Köyüme hizmet vermek için açtığım internet sitesi açtım. Köyde internet bağlantısı olmayınca köyle gurbet arasında haber akışını sağlamasından sıkıntı çekmekteyiz.  Siteyi köyle gurbet arasında köprü olsun diye kurduk ne yazık ki köyümüzde internet bağlantısı olmadığından dolayı sitemizi şehirde güncelliyoruz. Buda haberin hızlı bir şekilde siteye aktarması konusunda bizi sıkıntıya sokmaktadır. Oysa köyümüzde internet olmuş olsa, hem haberlerimizin hızlı bir şekilde sitemize aktarılması konusunda hem de köyde okuyan öğrencilerimiz ve köy gençlerin internette araştırma ve ödev yapma konusunda daha iyi ders çalışır, ödev ve araştırma konusunda öğrencilerimize daha faydalı olunurdu. Öğrencilerimiz şehre gidip gelmeyeceklerdi. Şu teknoloji çağında öğrencilerimiz bu fırsata mahrum kalmışlardır.”
www.dormeli.com sitesi genel yayın yönetmeni ve site kuruyucusu Hikmet Timur sözlerini şöyle sürdürdü. “ Biz bütün köylülerimizle görüştük, köylülerimiz bu konuda hemfikir, Eğer Türk Telekom bizim köye ve köy okulumuza internet bağlantısı vermese köydeki bütün köylülerimiz telefon aboneliğini iptal edeceklerini söylediler.”
Teknoloji dileniyoruz”
Eğer yetkililer bu konuda bize cevap vermese yaklaşan şu seçim döneminde hiçbir siyasetçiyi köyümüze sokmayacağız internet köyümüze gelmese partililerde köyümüze gelmesin bizde oy talep etmesinler. bizde oy kullanmayacağız bu konuda mücadelemizin arkasında duracaklarını belirten köy halkı; “Yaşadığımız yer Ağrı’nın merkezine sadece 25 kilometre mesafede. Kimsenin konu ile ilgilendiği yok. Yaşadığımız bu çağda teknoloji dileniyoruz. İnternet ile ilgili her gün yeni gelişmeler oluyor. Şuan Türk Telekom’un “Vitamin” programı çocuklar için çok faydalı bir program. Bundan faydalanmak bizim çocuklarımızın da hakkı. Köyümüze internet gelirse köy sitesi olduğundan dolayı herkes bilgisayar almaya hazır zaten herkes internete abonesi olacak” dediler.
Köyün gençlerinden Nimet Güven ise; “Yapacağımız en küçük bir araştırma için kalkıp Ağrıya gidiyoruz. Bunun maliyeti de çok fazla oluyor. Ben şimdi burada konuşsam da yetkililer beni anlayamaz. Ama bir gün internetten bir sayfa çıkarmak için otobüsle 25 kilometre yol gitmek zorunda kalırlarsa işte o zaman bizi biraz anlarlar” şeklinde konuştu.
Bu Haber 2428 defa okunmuştur.
PTT’DE WESTERN UNİON HİZMETİ
SELMA MAY VEFAT ETTİ
HALUK CAN ENGİN VEFAT ETTİ
PTT´NİN 15.000 ŞUBESİ OLACAK
BİR KİTAP; İSTANBUL´UN YÜZ
BOR REZERVLERİDE Mİ ÖZELLEŞTİRİL
ÖMER HALİSDEMİR ANISINA ÖZEL PUL
ÖZELLEŞTİRME HAKKINDA BİR TWEET
İNTERNETTE KAR ÇOK YATIRIM YOK
DÜNYANIN EN SAYGIN 100 ŞİRKETİ
BİLİŞİM VE RESİM
PTT VE TELEKOM ORTAK ŞİRKET Mİ K
DESTANIN ADI ÇANAKKALE
16 MART ve MANASTIRLI HAMDİ
ŞİŞLİ PTT ŞUBESİNDE SOYGUN
DOĞU ANADOLU 1. BİLİŞİM BULUŞMAS
BUGÜN SAAT 16´DA KIZILAYDA BULUŞ
TELEFON DİNLENMESİ NASIL ANLAŞIL
CIA BİZİ DİNLİYOR
BTK´DA BY-LOCK OPERASYONU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!