Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
WEB SİTESİ OLAN KÖYDE İNTERNET YOKWEB SİTESİ OLAN KÖYDE İNTERNET YOK

Tarih: 2011-05-29

 WEB SİTESİ OLAN KÖYDE İNTERNET YOK.
Ağrı Merkeze bağlı Yukarı Dörmeli köyü için web sitesi oluşturuldu. Ancak Yukarı Dörmeli köyünde İnternete erişim imkanı yok.
Köye İnternet sitesi açan Hikmet Timur, sorunu şöyle ifade etti :  “Köyüme hizmet vermek için açtığım internet sitesi açtım. Köyde internet bağlantısı olmayınca köyle gurbet arasında haber akışını sağlamasından sıkıntı çekmekteyiz.  Siteyi köyle gurbet arasında köprü olsun diye kurduk ne yazık ki köyümüzde internet bağlantısı olmadığından dolayı sitemizi şehirde güncelliyoruz. Buda haberin hızlı bir şekilde siteye aktarması konusunda bizi sıkıntıya sokmaktadır. Oysa köyümüzde internet olmuş olsa, hem haberlerimizin hızlı bir şekilde sitemize aktarılması konusunda hem de köyde okuyan öğrencilerimiz ve köy gençlerin internette araştırma ve ödev yapma konusunda daha iyi ders çalışır, ödev ve araştırma konusunda öğrencilerimize daha faydalı olunurdu. Öğrencilerimiz şehre gidip gelmeyeceklerdi. Şu teknoloji çağında öğrencilerimiz bu fırsata mahrum kalmışlardır.”
www.dormeli.com sitesi genel yayın yönetmeni ve site kuruyucusu Hikmet Timur sözlerini şöyle sürdürdü. “ Biz bütün köylülerimizle görüştük, köylülerimiz bu konuda hemfikir, Eğer Türk Telekom bizim köye ve köy okulumuza internet bağlantısı vermese köydeki bütün köylülerimiz telefon aboneliğini iptal edeceklerini söylediler.”
Teknoloji dileniyoruz”
Eğer yetkililer bu konuda bize cevap vermese yaklaşan şu seçim döneminde hiçbir siyasetçiyi köyümüze sokmayacağız internet köyümüze gelmese partililerde köyümüze gelmesin bizde oy talep etmesinler. bizde oy kullanmayacağız bu konuda mücadelemizin arkasında duracaklarını belirten köy halkı; “Yaşadığımız yer Ağrı’nın merkezine sadece 25 kilometre mesafede. Kimsenin konu ile ilgilendiği yok. Yaşadığımız bu çağda teknoloji dileniyoruz. İnternet ile ilgili her gün yeni gelişmeler oluyor. Şuan Türk Telekom’un “Vitamin” programı çocuklar için çok faydalı bir program. Bundan faydalanmak bizim çocuklarımızın da hakkı. Köyümüze internet gelirse köy sitesi olduğundan dolayı herkes bilgisayar almaya hazır zaten herkes internete abonesi olacak” dediler.
Köyün gençlerinden Nimet Güven ise; “Yapacağımız en küçük bir araştırma için kalkıp Ağrıya gidiyoruz. Bunun maliyeti de çok fazla oluyor. Ben şimdi burada konuşsam da yetkililer beni anlayamaz. Ama bir gün internetten bir sayfa çıkarmak için otobüsle 25 kilometre yol gitmek zorunda kalırlarsa işte o zaman bizi biraz anlarlar” şeklinde konuştu.
Bu Haber 2533 defa okunmuştur.
PTT´DE YOLSUZLUKLAR ZİNCİR
E-DEVLETTE YAŞANAN SORUN ve NEDE
15 YILDA 60 MİLYAR DOLARLIK ÖZEL
PTT VOLEYBOLÜN SPONSORU OLDU
TURKCELL´İN İLETİŞİM DİREKTÖRÜ;
TURKCELL 3 MİLYON DOLARLIK EOROB
BAZI OYUNLAR İNTİHARA SÜRÜKLEYEB
ULAŞTIRMA BAKANLIĞINA 3840 KİŞİ
KORSAN TAHSİLAT MERKEZLERİNE DİK
İNTERNETTE EN ÇOK NE ARANDI?
SANAYİ BAKANLIĞINDA 59 GÖZALTI
3 GSM OPERATÖRÜNE SORUŞTURMA
TÜRK TELEKOM´UN ORTAĞI BAT
PERİHAN TUNÇBİLEK YAZDI Biraz He
WIKIPEDIA YASAĞININ NEDENİ?
ORTAOKULLARA BİLİŞİM DERSİ
FETÖ´NÜN 50 BİLİŞİM UZMANI
YARDIM KAMPANYALARINA YENİ ÖNLEM
VPN YASA DIŞI...
YÜZEN ÜNİVERSİTE
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!