Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
SİBER SAVAŞ BAŞLADISİBER SAVAŞ BAŞLADI

Tarih: 2011-06-09

SİBER SAVAŞ BAŞLADI: ANONYMOUS, TİB’İN; AYYILDIZ TİM, ANONYMOUS’UN SİTESİNE SALDIRDI.
22 Ağustos’ta yürürlüğe girecek olan internet filtrelerini protesto eden dünyanın en etkin hacker grubu Anonymous, Türkiye’de bu akşam başlatacağı siber saldırının saatini beklemedi.
Türkiye’de 22 Ağustos’ta başlaması planlanan internette filtre uygulamasını protesto eden dünyanın en etkin hacker-siber saldırı grubu Anonymous (Anonim), Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın (TİB) internet sitesine (www.tib.gov.tr) saldırdı. Grubun, Türkiye’deki düzenleyici kuruluşlar başta olmak üzere devlet kurumlarının internet sitelerine yapacağı saldırı için daha önce açıkladığı bugün saat 18:00’i beklemeden yaptığı saldırı ile TİB’e erişim engellendi. Türk hükümetinin son yıllarda internet üzerindeki kontrolünü artırdığına ve binlerce sitenin engellendiğine dikkat çeken Anonymous’un siber saldırısı nedeniyle, birinci hedef olarak seçilen TİB’in internet sitesine erişim, dün akşam saat 19:00’dan itibaren yaklaşık 2 saat sağlanamadı. Grubun Türk Telekom’un internet sunucuları üzerinden gerçekleştirdiği saldırı, Anonymous karşıtı Türk hackerların, grubun internet sitesine yaptığı saldırının hemen ardından geldi. TİB ve Türk Telekom yetkilileri dün akşam saatlerinden itibaren siber saldırının etkisinin sınırlı kalması için çalışmaya başlarken, saldırıların bugün daha da yoğunlaşması bekleniyor.
SİBER SAVAŞ BAŞLADI!
TİB saldırısı öncesinde, ‘internet yasakları’ nedeniyle Türkiye’yi siber savaşla tehdit eden Anonymous’ un internet sitesi www.anonnews.org’un, kendilerini “dünyanın ilk siber ordusu” olduğunu iddia eden “Ayyıldız Tim” adlı grup üyeleri tarafından hacklendiği öne sürüldü. Saldırıyı doğrulamayan Anonymous, sitelerinin girişlerini kapattıklarını ve “Ayyıldız Tim” yöneticilerinin yapacağı her saldırıyı siber savaş sebebi sayacaklarını açıkladı.
YÜZLERİNİ 'V FOR VENDETTA' İLE GİZLİYORLAR
Yüzlerini ve kimliklerini saklayan Anonymous grubu üyeleri, 1982’de yayınlanan “V for Vendetta” çizgi romanındaki “V” karakterinin kullandığı maskeyi takıyor. Hackerler, bu karakterin demokrasiyi ve düşünce özgürlüğünü destekleyen tutumunu kendilerine ilke ediniyor. Anonymous, farklı ülkelerden sanal olarak bir araya gelen bilgisayar tutkunlarıyla 2003’te kuruldu. Kimlikleri ve sayıları bilinmeyen grup üyeleri düşünce özgürlüğüne karşı gelen kişi ve kuruluşlara saldırıyor.
EN SON SALDIRI SONY’YE
Anonymous daha önce ABD, İtalya, İran, Tunus ve Libya’da devlete ait siteler, müzik alanında telif ödemelerini tahsil eden BMI, ünlü alışveriş sitesi Amazon, Scientology tarikatı gibi çok sayıda siteleye saldırarak çökertti. Dahil olmak isteyenlerin ücretsiz bir yazılımı indirerek katıldığı Anonymous, son olarak PS3’ün kodlarını kırdığı gerekçesiyle George Hotz adlı hackera dava açan Sony’ye yaptığı saldırıyla gündeme geldi. Grup, Wikileaks’in para kaynaklarını engellemeye çalışan finans kurumları Mastercard, Visa ve Paypal’a da saldırıp sitelerini saatlerce kullanıma kapamıştı.
"SERBEST BİLGİ, TEMEL İNSAN HAKKI"
Anonymous, önceki günkü bildirisinde şunları belirtti: “Hükümet 22 Ağustos’ta, internet kullanıcılarının tüm aktivitelerinin kayıt altına alınmasını mümkün hale getirecek yeni bir filtreleme sistemini uygulamaya koymak istiyor. Bu sistemin ne zaman ve nasıl uygulanacağı hâlâ muğlak olsa da kesin olan şey hükümetin internet sansürünü bir üst seviyeye çıkardığıdır. Bu mazur görülemez. Serbest bilgi akışına erişim ve katılım temel bir insan hakkıdır. Türkiye hükümeti bu temel hakkı ihlal ederken, eylemsiz kalmayacağız. Sansürü engellemek için desteğimizi verecek, sansür uygulayan kurumlara karşı harekete geçeceğiz.

Bu Haber 1933 defa okunmuştur.
PTT´DE YOLSUZLUKLAR ZİNCİR
E-DEVLETTE YAŞANAN SORUN ve NEDE
15 YILDA 60 MİLYAR DOLARLIK ÖZEL
PTT VOLEYBOLÜN SPONSORU OLDU
TURKCELL´İN İLETİŞİM DİREKTÖRÜ;
TURKCELL 3 MİLYON DOLARLIK EOROB
BAZI OYUNLAR İNTİHARA SÜRÜKLEYEB
ULAŞTIRMA BAKANLIĞINA 3840 KİŞİ
KORSAN TAHSİLAT MERKEZLERİNE DİK
İNTERNETTE EN ÇOK NE ARANDI?
SANAYİ BAKANLIĞINDA 59 GÖZALTI
3 GSM OPERATÖRÜNE SORUŞTURMA
TÜRK TELEKOM´UN ORTAĞI BAT
PERİHAN TUNÇBİLEK YAZDI Biraz He
WIKIPEDIA YASAĞININ NEDENİ?
ORTAOKULLARA BİLİŞİM DERSİ
FETÖ´NÜN 50 BİLİŞİM UZMANI
YARDIM KAMPANYALARINA YENİ ÖNLEM
VPN YASA DIŞI...
YÜZEN ÜNİVERSİTE
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!