Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
KLİMALAR SMS İLE ÇALIŞACAKKLİMALAR SMS İLE ÇALIŞACAK

Tarih: 2011-06-19

TURKCEL, VESTEL KLİMAYI SMS İLE ÇALIŞTIRACAK.
Turkcell ve Vestel, ev otomasyonu konusundaki işbirliklerinin ilk ürününü klima olarak açıkladı. Vestel Smart Plus klimalar, SMS’le uzaktan kontrol edilebiliyor.
Vestel ve Turkcell, akıllı ve bağlanabilir ürünler ortaya koymak üzere stratejik işbirliği yaptı. Bu işbirliğinin ilk ürünü olan SMS’le kontrol edilebilen Vestel Smart Plus klimaların tanıtım toplantısında konuşan Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Ömer Yüngül, Vestel’in elektronik, Turkcell’in ise bilgi teknolojileri alanında çok iyi bir noktada olduğunu belirtti. Klima konusunda başlayan işbirliklerini başka cihazlarla sürdüreceklerinin altını çizen Yüngül, yol haritalarında 5 seneyi rahatlıkla dolduracak ürünler bulunduğunu, Turkcell’le işbirlikleri kapsa-mında hayatı kolaylaştıran ürünleri piyasaya sunacaklarını, ev otomasyonu ve mobil platform ikilisinin çok değişik ürünlerin ortaya çıkarılmasına imkan tanıyacağını söyledi. Ömer Yüngül “Bu klima, belki şu an için lüks gelebilir, ama emin olun kullanılmaya alışıldığında tıpkı otomobillerdeki otomatik camlar, mikrodalga fırınlar gibi bundan da vazgeçemeyeceğiz. Vestel’in bugün klima pazarında yüzde 14 payı bulunuyor. Bu akıllı ürün özelliğiyle de kısa vadede yüzde 20, 2015 yılında ise yüzde 30 pazar payıyla liderliği elde etmeyi hedefliyoruz” diye konuştu. Şu anda fabrikalarının tam dolu çalıştığını, ileriye yönelik siparişlerin dolu olduğunu ifade eden Ömer Yüngül “2011 yılında hedefimiz yüzde 17 büyümek” dedi. Yeni dönemde sim kart sayısının nüfusla sınırlı kalmayacağını ve dünyada 50 milyar cihaza sim kart takılacağının öngörüldüğünü söyleyen Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv ise “Böylece otomasyonda gidecek çok yer olduğunu düşünüyoruz” dedi.
Data kartında vergi sorununu çözmeliyiz
Ciliv, bu teknolojilerin kullanımının çevreye duyarlılık açısından da büyük önem taşıdığına dikkati çekti. Konuşmasının ardından soruları yanıtlayan Ciliv, makineden makineye (M2M) uygulamalardaki vergi sorununa ilişkin bir soru üzerine, devletin her sim karttan 40-50 lira aralığında bir vergi aldığını ve bunun sadece data için kullanılan kartlarda da geçerli olduğunu anımsatarak, “Bu, sektörün önünde bir engel ve maliyeti çok ciddi artırıyor. Maliye Bakanlığı’nın Gelirler İdaresi ile bu konuyu konuşuyoruz. Seçim de geride kaldı. Data kartlarıyla bu teknolojinin gelişmesi için bu engelin kalkması gerektiğini düşünüyoruz. Önümüzdeki günlerde diğer operatörlerle de birlikte çalışarak bu sorunu çözeceğimiz konusunda umutluyuz” diye konuştu.

Kaynak: www.stargazete.com
 
 
Bu Haber 1783 defa okunmuştur.
SUPERONLİNE FİBER 3 MİLYON KONUT
TBV: WIKIPEDİA YASAĞI ZARAR VERİ
MURAT MURATOĞLU´NUN MUHTEŞEM YAZ
SAKLIKENT KANYONU.
BANKALARIN FAİZ KARTELİNE CEZA
A.KADİR KEKLİK VEFAT ETTİ
EMRİN OLUR MUHTEREM SENDİKACI
MAVİ BALİNA OYNAYAN İBRAHİM İNTİ
TEBLİGATLAR DAHA ÇABUK ULAŞACAK
İKİNCİ EL ARAÇTA PTT DESTEĞİ
ATAM KOF KAFALAR ANLAYAMAZ SENİ
ONLARIN BORÇ FAİZLERİ SİLİNECEK
TÜRKİYE’NİN 1/4´ü ONLİNE A
PTT´DE ŞEF SINAVI İPTAL EDİLDİ
YAANİ İNDİRİLME REKORU KIRIYOR
ATATÜRK OLDUĞU İÇİN
LEYLA SERPİL’İN “ŞŞŞŞT!” ROMANI
SERDAR KUZULOĞLU GÖZALTINDA
BİR TUŞLA YAŞLILARA ÖZEL DESTEKL
WHATSHAPP İÇİN BİR İPUCU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!