DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
KLİMALAR SMS İLE ÇALIŞACAKKLİMALAR SMS İLE ÇALIŞACAK

Tarih: 2011-06-19

TURKCEL, VESTEL KLİMAYI SMS İLE ÇALIŞTIRACAK.
Turkcell ve Vestel, ev otomasyonu konusundaki işbirliklerinin ilk ürününü klima olarak açıkladı. Vestel Smart Plus klimalar, SMS’le uzaktan kontrol edilebiliyor.
Vestel ve Turkcell, akıllı ve bağlanabilir ürünler ortaya koymak üzere stratejik işbirliği yaptı. Bu işbirliğinin ilk ürünü olan SMS’le kontrol edilebilen Vestel Smart Plus klimaların tanıtım toplantısında konuşan Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Ömer Yüngül, Vestel’in elektronik, Turkcell’in ise bilgi teknolojileri alanında çok iyi bir noktada olduğunu belirtti. Klima konusunda başlayan işbirliklerini başka cihazlarla sürdüreceklerinin altını çizen Yüngül, yol haritalarında 5 seneyi rahatlıkla dolduracak ürünler bulunduğunu, Turkcell’le işbirlikleri kapsa-mında hayatı kolaylaştıran ürünleri piyasaya sunacaklarını, ev otomasyonu ve mobil platform ikilisinin çok değişik ürünlerin ortaya çıkarılmasına imkan tanıyacağını söyledi. Ömer Yüngül “Bu klima, belki şu an için lüks gelebilir, ama emin olun kullanılmaya alışıldığında tıpkı otomobillerdeki otomatik camlar, mikrodalga fırınlar gibi bundan da vazgeçemeyeceğiz. Vestel’in bugün klima pazarında yüzde 14 payı bulunuyor. Bu akıllı ürün özelliğiyle de kısa vadede yüzde 20, 2015 yılında ise yüzde 30 pazar payıyla liderliği elde etmeyi hedefliyoruz” diye konuştu. Şu anda fabrikalarının tam dolu çalıştığını, ileriye yönelik siparişlerin dolu olduğunu ifade eden Ömer Yüngül “2011 yılında hedefimiz yüzde 17 büyümek” dedi. Yeni dönemde sim kart sayısının nüfusla sınırlı kalmayacağını ve dünyada 50 milyar cihaza sim kart takılacağının öngörüldüğünü söyleyen Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv ise “Böylece otomasyonda gidecek çok yer olduğunu düşünüyoruz” dedi.
Data kartında vergi sorununu çözmeliyiz
Ciliv, bu teknolojilerin kullanımının çevreye duyarlılık açısından da büyük önem taşıdığına dikkati çekti. Konuşmasının ardından soruları yanıtlayan Ciliv, makineden makineye (M2M) uygulamalardaki vergi sorununa ilişkin bir soru üzerine, devletin her sim karttan 40-50 lira aralığında bir vergi aldığını ve bunun sadece data için kullanılan kartlarda da geçerli olduğunu anımsatarak, “Bu, sektörün önünde bir engel ve maliyeti çok ciddi artırıyor. Maliye Bakanlığı’nın Gelirler İdaresi ile bu konuyu konuşuyoruz. Seçim de geride kaldı. Data kartlarıyla bu teknolojinin gelişmesi için bu engelin kalkması gerektiğini düşünüyoruz. Önümüzdeki günlerde diğer operatörlerle de birlikte çalışarak bu sorunu çözeceğimiz konusunda umutluyuz” diye konuştu.

Kaynak: www.stargazete.com
 
 
Bu Haber 1720 defa okunmuştur.
GÖZ GÖRE GÖRE DOLANDIRILIYORUZ?
BİR ŞERİFE VAR ONDAN İÇERİ...
FRANSA PTT´SİNDE FARKLI Bİ
HGS´Yİ 10 KAT CEZALI ÖDEME
ZEHİR ÇETESİNİN REİSİ PTT MÜDÜRÜ
KİRLETİLEN, SOLAN ADALET
PARALEL TWİTTER BİLE KURMUŞLAR
KABOTAJ BAYRAMI ve BİR ŞİİR
BTK ESKİ BAŞK. YARD. HAKKINDA İD
ELEKTRONİK CİHAZLARA TRT İÇİN E
İMTİYAZLI BÜROKRATLAR
ARAÇ SİGORTASI YAPTIRIRKEN DİKKA
TATİLE GİTMEDEN BU YAZIYI OKUYUN
ÇEKMEYEN TELEFONLAR VE DERTLİ V
TEKNOLOJİNİN KADIN LİDERLERİ
TEKNOLOJİYE KARŞI NOSTALJİ; TEBR
APPLE SÜRÜCÜSÜZ OTOMOBİLE YOĞUNL
PTT´DEN ATILIM HAMLELERİ
PTT´DEN SoSYAL BİR HAMLE
ŞİİR TADINDA ESKİ DATÇA
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!