Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
PAUL DOANY İSTİFA ETTİPAUL DOANY İSTİFA ETTİ

Tarih: 2011-06-24

 
PAUL DOANY TÜRK TELEKOM YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİNDEN İSTİFA ETTİ.
Türk Telekomünikasyon A.Ş'nin Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayımlanan açıklamasında, şirket Yönetim Kurulu ve Denetim Komitesi üyelerinden Paul Doany'nin, 23 Haziran 2011 tarihi itibariyle şirketin yönetim kurulu üyeliğinden istifa ettiği bildirildi.
Boşalan Yönetim Kurulu ve Denetim Komitesi üyeliği için Rami Aslan'ın seçilmesine ve bu seçimin yapılacak ilk genel kurulda hissedarların onayına sunulmasına karar verildiği belirtildi.
Aslan'ın, halen Dubai'de Oger Telekom'un, Güney Afrika'da Cell C ve 3C'nin, Ürdün'de ise MedGulf'ın yönetim kurullarında üye olarak görev yaptığı, aynı zamanda 2005 yılında katıldığı Oger Telekom Grubu'nun kıdemli danışmanı olarak hizmet verdiği bildirildi.
PAUL DOANY KİMDİR:
(1955 Doğumlu) 1977 yılında Beyrut Amerikan Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği’nden mezun olmuş, 1978 yılında İngiltere Bradford Üniversitesi’nden Dijital Elektronik ve İletişim Mühendisliği dalında yüksek lisans derecesi ve 1981 yılında İngiltere Manchester Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Enstitüsünden İletişim Mühendisliği dalında doktora derecesi almıştır. Dr. Doany Oger Telecom tarafından Türk Telekom hisselerinin %55’inin blok alımının ardından Murahhas Aza olarak atanmış, 14 Kasım 2005 ve 22 Nisan 2008 tarihleri arasında Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmıştır. 22 Nisan 2008 tarihinden 23.06.2011 tarihine kadar Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmıştır. Dr. Doany 2 Mart 2006 tarihinden 2010 Ağustos ayına kadar Türk Telekom Genel Müdürü olarak da görev yapmıştır. Dr. DoanyTürk Telekom’un iştirakleri Argela, Innova, Sebit, AssisTT ve TTNet’in Yönetim Kurulu Başkanı; Türk Telekom’un yüzde 81 hissesine sahip olduğu GSM operatörü Avea’nın Yönetim Kurulu Üyesi’dir. Dr. Doany, aynı zamanda, Türk Telekom’un çoğunluk hissesine sahip dolaylı hissedarı Oger Telecom’un da Genel Müdürü’dür. 1998 yılında Oger Telecom’da çalışmaya başlayan Dr. Doany, Güney Afrika’da GSM; Lübnan, Ürdün ve Suudi Arabistan’da internet hizmetleri dâhil olmak üzere çeşitli operasyonlar yönetmektedir. Toplam 40 milyondan fazla müşterisi ve tüm iştirakler dâhil 36 binden fazla çalışanı olan Oger Telecom’da 2002 yılından beri Genel Müdür olarak görevine devam etmektedir. Oger Telecom’a katılmadan önce dünya çapında 3000 çalışanı olan Dar Al Handasah adlı uluslararası danışmanlık şirketinin İngiltere merkezinde telekomünikasyon projelerinden sorumlu Genel Müdür olarak çalışan Dr. Doany yirmiden fazla ülkede sabit, mobil, karasal ve uydu iletişimi dâhil olmak üzere çeşitli projeler yönetmiştir. Çok sayıda uluslararası yayını vardır ve geniş spektrum tekniklerinin uygulanması konusunda patentlere sahiptir.
 
  
Bu Haber 7386 defa okunmuştur.
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
TELEKOM´DAN YÖNETİM DEĞİŞ
TÜRK TELEKOM İÇİN SÜRE İSTEDİLER
FET֒NÜN TÜRK TELEKOM DAVASINDA
TÜRK TELEKOM; GÖZ GÖRE GÖRE GELE
TÜRK TELEKOMDA KADER GÜNÜ
DEVLET TELEKOM’A EL KOYSUN İSTİY
BAŞBAKAN: TELEKOM´A MÜDAHALE EDE
ULAŞTIRMA BAKANI; TT EL DEĞİŞTİR
TELEKOMUN HİSSE YAPISI
KAREL İLE T.TELEKOM ARASINDA İŞB
KURUMLAR VERGİSİNDE TELEKOMUN AD
TELEKOM`DA BORÇ KRİZİ ÇALIŞAN KR
TÜRK TELEKOM’U GERİ ALACAK MISIN
TÜRK TELEKOM DA KİMLER KAZANIYOR
ORGANİZASYON DEĞİŞİKLİĞİNE ELEŞT
YÖNETİCİLERE EMEKLİLİK TEŞVİKİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!