7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
PAUL DOANY İSTİFA ETTİPAUL DOANY İSTİFA ETTİ

Tarih: 2011-06-24

 
PAUL DOANY TÜRK TELEKOM YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİNDEN İSTİFA ETTİ.
Türk Telekomünikasyon A.Ş'nin Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayımlanan açıklamasında, şirket Yönetim Kurulu ve Denetim Komitesi üyelerinden Paul Doany'nin, 23 Haziran 2011 tarihi itibariyle şirketin yönetim kurulu üyeliğinden istifa ettiği bildirildi.
Boşalan Yönetim Kurulu ve Denetim Komitesi üyeliği için Rami Aslan'ın seçilmesine ve bu seçimin yapılacak ilk genel kurulda hissedarların onayına sunulmasına karar verildiği belirtildi.
Aslan'ın, halen Dubai'de Oger Telekom'un, Güney Afrika'da Cell C ve 3C'nin, Ürdün'de ise MedGulf'ın yönetim kurullarında üye olarak görev yaptığı, aynı zamanda 2005 yılında katıldığı Oger Telekom Grubu'nun kıdemli danışmanı olarak hizmet verdiği bildirildi.
PAUL DOANY KİMDİR:
(1955 Doğumlu) 1977 yılında Beyrut Amerikan Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği’nden mezun olmuş, 1978 yılında İngiltere Bradford Üniversitesi’nden Dijital Elektronik ve İletişim Mühendisliği dalında yüksek lisans derecesi ve 1981 yılında İngiltere Manchester Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Enstitüsünden İletişim Mühendisliği dalında doktora derecesi almıştır. Dr. Doany Oger Telecom tarafından Türk Telekom hisselerinin %55’inin blok alımının ardından Murahhas Aza olarak atanmış, 14 Kasım 2005 ve 22 Nisan 2008 tarihleri arasında Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmıştır. 22 Nisan 2008 tarihinden 23.06.2011 tarihine kadar Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmıştır. Dr. Doany 2 Mart 2006 tarihinden 2010 Ağustos ayına kadar Türk Telekom Genel Müdürü olarak da görev yapmıştır. Dr. DoanyTürk Telekom’un iştirakleri Argela, Innova, Sebit, AssisTT ve TTNet’in Yönetim Kurulu Başkanı; Türk Telekom’un yüzde 81 hissesine sahip olduğu GSM operatörü Avea’nın Yönetim Kurulu Üyesi’dir. Dr. Doany, aynı zamanda, Türk Telekom’un çoğunluk hissesine sahip dolaylı hissedarı Oger Telecom’un da Genel Müdürü’dür. 1998 yılında Oger Telecom’da çalışmaya başlayan Dr. Doany, Güney Afrika’da GSM; Lübnan, Ürdün ve Suudi Arabistan’da internet hizmetleri dâhil olmak üzere çeşitli operasyonlar yönetmektedir. Toplam 40 milyondan fazla müşterisi ve tüm iştirakler dâhil 36 binden fazla çalışanı olan Oger Telecom’da 2002 yılından beri Genel Müdür olarak görevine devam etmektedir. Oger Telecom’a katılmadan önce dünya çapında 3000 çalışanı olan Dar Al Handasah adlı uluslararası danışmanlık şirketinin İngiltere merkezinde telekomünikasyon projelerinden sorumlu Genel Müdür olarak çalışan Dr. Doany yirmiden fazla ülkede sabit, mobil, karasal ve uydu iletişimi dâhil olmak üzere çeşitli projeler yönetmiştir. Çok sayıda uluslararası yayını vardır ve geniş spektrum tekniklerinin uygulanması konusunda patentlere sahiptir.
 
  
Bu Haber 7499 defa okunmuştur.
TELEKOM ŞEHİRLERİ NE KADAR AKILL
BANKACILIK SİSTEMİ TIKANDI MI?
İNNOVA TAZMİNATA MAHKUM OLDU
TELEKOM YİNE BORÇLANDI
T.TELEKOMUN KURUMSAL İLKELER NOT
T.TELEKOM´DAN YIKILAN BİNA AÇIKL
TELEKOMUN BİNASI DA PARASI DA ÇÖ
TÜRK TELEKOM YİNE BORÇLANDI
ENİS ÖKSÜZ´ÜN TÜRK TELEKOM
TÜRK TELEKOM´UN ZEHİR ZIKKIM ÖYK
TÜRK TELEKOM YENİ ŞİRKET KURUYOR
BDDK; BANKALARA OTAŞ´I TAK
TELEKOM’UN YABANCI ORTAKLARI KAP
TELEKOM ÇALIŞANINI TANIMAYA MI B
BAKAN YANILTILDI MI
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
TELEKOM´DAN YÖNETİM DEĞİŞ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!