"ARTIK TELGRAFIN TELLERİNE KUŞLAR KONMUYOR- PTT ve Türk Telekom Anıları" isimli kitabımızı NASIL TEMİN EDEBİLİRSİNİZ?
 
TÜRKSAT’IN  SÖZLEŞMESİTÜRKSAT’IN SÖZLEŞMESİ

Tarih: 2011-07-02

 TÜRKSAT’IN GÖREV SÖZLEŞMESİ YENİLENDİ..
 
 
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) yaptığı yazılı açıklama ile Türksat A.Ş'nin görev sözleşmesinin yenilendiğini duyurdu. Yenilemenin gerekçesi ise Türksat'a yeni görevler verilmiş olması ve Danıştay'ın sözleşme yenilenmesi hususunda görüş belirtmesi olarak ön plana çıkıyor.
BTK resmi web sitesinde Türksat'ın görev sözleşmesinin yenilendiğini duyurdu. Gerekçe ise 2008 yılında Türksat'a “kamu hizmetlerinin elektronik ortamda verilebilmesini sağlayan e-devlet kapısı hizmetleri ile bilgi ve iletişim teknolojileri alanında her türlü faaliyette bulunmak” hususlarında ilave görevler verilmesi ancak bu görevlerin mevcut sözleşmede yer almıyor oluşu. BTK'nın konuyla ilgili yaptığı açıklama şu şekilde:
“5/11/2008 tarihli ve 5809 sayılı Elektronik Haberleşme Kanunu’nun 67’nci maddesiyle 4/2/1924 tarihli ve 406 sayılı Kanunun Ek 33’üncü maddesine eklenen hüküm gereği Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme Anonim Şirketi (Türksat AŞ)’ne “kamu hizmetlerinin elektronik ortamda verilebilmesini sağlayan e-devlet kapısı hizmetleri ile bilgi ve iletişim teknolojileri alanında her türlü faaliyette bulunmak” hususlarında ilave görevler verilmiş olup, söz konusu hususların Türksat AŞ ile Kurumumuz arasında 18/5/2005 tarihinde imzalanan ve 19/12/2005 tarihinde yenilenen Görev Sözleşmesi kapsamına alınabilmesi için, Danıştay görüşü uyarınca söz konusu Görev Sözleşmesinin yenilenmesi amacıyla 8/6/2011 tarihli ve 2011/DK-08/274 sayılı Kurul Kararı uyarınca 28/6/2011 tarihinde Kurumumuz Merkez Binasında Kurumumuz Başkanı Sn. Dr. Tayfun ACARER ile Türksat AŞ Genel Müdürü Sn. Dr. Özkan DALBAY ile Genel Müdür Yardımcısı Sn. Ali OK’un katılımlarıyla gerçekleştirilen imza töreni ile Türksat AŞ’nin Görev Sözleşmesi yenilenmiştir.”

Bu Haber 2005 defa okunmuştur.
WHATSAPP BU TELEFONLARDA ÇALIŞMA
BİLİŞİM VADİSİ 100 BİN KİŞİYE İŞ
TRT MÜLAKATI TBMM GÜNDEMİNDE
TURKCELL´İN NET KARINDA BÜYÜK DÜ
VODAFONE SAMSUNG İŞBİRLİĞİ
TÜRK HACKER ALMANYA’DA YAKALANDI
PTT’YE 2500 YENİ PERSONEL ALINAC
YA İSTİKRAR OLMASAYDI
OHAL´LE GELEN BÜYÜK SERVET TRANS
YERLİ ARAMA MOTORU ´FİYASKOO´ ÇI
“GELİYOO” PAZARA GİRDİ
TÜM İNTERNET TRAFİĞİ POLİS TAKİB
SİBER TERÖRLE MÜCADELE
İNTERNETTE EN HIZLI ÜLKELER
İNTERNETE DÜŞMAN OLMAK
BTK 131 FİRMANIN YETKİSİNİ İPTA
TELEKOM SEKTÖRÜNÜN DURUMU ÇALIŞT
TURKCELL GENEL MÜDÜRÜ GSMA YÖNET
FETÖ´NİN BİLİŞİM CASUSLUĞU
TURKcell RUScell mi OLUYOR?
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!