7. KİTAP GÜNÜ 3 ŞUBATTA BEKLİYORUZ. KADIN VE EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ....
 
TÜRKSAT’IN  SÖZLEŞMESİTÜRKSAT’IN SÖZLEŞMESİ

Tarih: 2011-07-02

 TÜRKSAT’IN GÖREV SÖZLEŞMESİ YENİLENDİ..
 
 
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) yaptığı yazılı açıklama ile Türksat A.Ş'nin görev sözleşmesinin yenilendiğini duyurdu. Yenilemenin gerekçesi ise Türksat'a yeni görevler verilmiş olması ve Danıştay'ın sözleşme yenilenmesi hususunda görüş belirtmesi olarak ön plana çıkıyor.
BTK resmi web sitesinde Türksat'ın görev sözleşmesinin yenilendiğini duyurdu. Gerekçe ise 2008 yılında Türksat'a “kamu hizmetlerinin elektronik ortamda verilebilmesini sağlayan e-devlet kapısı hizmetleri ile bilgi ve iletişim teknolojileri alanında her türlü faaliyette bulunmak” hususlarında ilave görevler verilmesi ancak bu görevlerin mevcut sözleşmede yer almıyor oluşu. BTK'nın konuyla ilgili yaptığı açıklama şu şekilde:
“5/11/2008 tarihli ve 5809 sayılı Elektronik Haberleşme Kanunu’nun 67’nci maddesiyle 4/2/1924 tarihli ve 406 sayılı Kanunun Ek 33’üncü maddesine eklenen hüküm gereği Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme Anonim Şirketi (Türksat AŞ)’ne “kamu hizmetlerinin elektronik ortamda verilebilmesini sağlayan e-devlet kapısı hizmetleri ile bilgi ve iletişim teknolojileri alanında her türlü faaliyette bulunmak” hususlarında ilave görevler verilmiş olup, söz konusu hususların Türksat AŞ ile Kurumumuz arasında 18/5/2005 tarihinde imzalanan ve 19/12/2005 tarihinde yenilenen Görev Sözleşmesi kapsamına alınabilmesi için, Danıştay görüşü uyarınca söz konusu Görev Sözleşmesinin yenilenmesi amacıyla 8/6/2011 tarihli ve 2011/DK-08/274 sayılı Kurul Kararı uyarınca 28/6/2011 tarihinde Kurumumuz Merkez Binasında Kurumumuz Başkanı Sn. Dr. Tayfun ACARER ile Türksat AŞ Genel Müdürü Sn. Dr. Özkan DALBAY ile Genel Müdür Yardımcısı Sn. Ali OK’un katılımlarıyla gerçekleştirilen imza töreni ile Türksat AŞ’nin Görev Sözleşmesi yenilenmiştir.”

Bu Haber 2246 defa okunmuştur.
BİLİŞİMİN EN İYİLERİ
OGER 22 MİLYAR TEMETTÜ ALDI
SİBER ZORBALIK YAYGINLAŞIYOR
NETAŞ´IN 50. YILI
TURKCELL UKRANYANIN 4G İHALESİNE
TURKCELL DİYALOG MÜZESİNE ÖDÜL
CEP VE İNTERNETTE YENİ DÖNEM
TURKCELL’İ ALKIŞLIYORUZ.
GSM OPERATÖRLERİNE KIYAK MI?
GSM OPERATÖRLERİ VERGİ Mİ KAÇIRI
2017´DE DURDURULAN SİBER SALDIRI
BTK ve TÜRKÇE DUYARLILIĞI
PARMAK İZİ DE ÇALINABİLİYOR
KOBİLER VE BİLİŞİM KONGRESİ
BAŞLANGIÇ ÇOK İYİ! PEKİ, SONRASI
TURKCELL FAİZSİZ BANKACILIĞA GİR
ŞİFRENİZİ GÜVENLİ Mİ SANIYORSUNU
VODAFONE´DA AKILLI ŞEBEKE
VODAFONE´UN İŞGÜZARLIĞI MI?
TUİK 2017 BİLİŞİM ARAŞTIRMASI
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!