DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
TÜRKSAT’IN  SÖZLEŞMESİTÜRKSAT’IN SÖZLEŞMESİ

Tarih: 2011-07-02

 TÜRKSAT’IN GÖREV SÖZLEŞMESİ YENİLENDİ..
 
 
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) yaptığı yazılı açıklama ile Türksat A.Ş'nin görev sözleşmesinin yenilendiğini duyurdu. Yenilemenin gerekçesi ise Türksat'a yeni görevler verilmiş olması ve Danıştay'ın sözleşme yenilenmesi hususunda görüş belirtmesi olarak ön plana çıkıyor.
BTK resmi web sitesinde Türksat'ın görev sözleşmesinin yenilendiğini duyurdu. Gerekçe ise 2008 yılında Türksat'a “kamu hizmetlerinin elektronik ortamda verilebilmesini sağlayan e-devlet kapısı hizmetleri ile bilgi ve iletişim teknolojileri alanında her türlü faaliyette bulunmak” hususlarında ilave görevler verilmesi ancak bu görevlerin mevcut sözleşmede yer almıyor oluşu. BTK'nın konuyla ilgili yaptığı açıklama şu şekilde:
“5/11/2008 tarihli ve 5809 sayılı Elektronik Haberleşme Kanunu’nun 67’nci maddesiyle 4/2/1924 tarihli ve 406 sayılı Kanunun Ek 33’üncü maddesine eklenen hüküm gereği Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme Anonim Şirketi (Türksat AŞ)’ne “kamu hizmetlerinin elektronik ortamda verilebilmesini sağlayan e-devlet kapısı hizmetleri ile bilgi ve iletişim teknolojileri alanında her türlü faaliyette bulunmak” hususlarında ilave görevler verilmiş olup, söz konusu hususların Türksat AŞ ile Kurumumuz arasında 18/5/2005 tarihinde imzalanan ve 19/12/2005 tarihinde yenilenen Görev Sözleşmesi kapsamına alınabilmesi için, Danıştay görüşü uyarınca söz konusu Görev Sözleşmesinin yenilenmesi amacıyla 8/6/2011 tarihli ve 2011/DK-08/274 sayılı Kurul Kararı uyarınca 28/6/2011 tarihinde Kurumumuz Merkez Binasında Kurumumuz Başkanı Sn. Dr. Tayfun ACARER ile Türksat AŞ Genel Müdürü Sn. Dr. Özkan DALBAY ile Genel Müdür Yardımcısı Sn. Ali OK’un katılımlarıyla gerçekleştirilen imza töreni ile Türksat AŞ’nin Görev Sözleşmesi yenilenmiştir.”

Bu Haber 2053 defa okunmuştur.
DÜNYA TELEKOMÜNİKASYON GÜNÜ
AKILLI KÖYÜN HAYALCİ KADINI
WannaCary VİRÜSÜNE ESİR OLMAYIN
SİBER SALDIRILARA DİKKAT
TÜRKİYE VE 73 ÜLKEYE SİBER SALDI
WHATSAPP KAPANACAK SÖYLENTİSİ
İNTERNETTE GECE KOTASI YOK ARTIK
GELECEĞİ YAZAN KADINLAR PROJESİ
BTK UYARDI... AMAN DİKKAT!
AVM´LERDE SMALLCELL DÖNEMİ
TT. BÖLGE MÜDÜRLÜKLERİ BİRLEŞİYO
FACEBOOK VE ZİHİN OKUMA TEKNOLOJ
EMO 2016 RAPORU
İLGİNÇ BİR RÖPORTAJ
EPDK´DAN SİBER SALDIRILAR
4,5G´ DE YERLİLİK KRİTERLERİ
4,5 G 1 YAŞINDA YERLİLİK NE ALEM
WHATSAPP BU TELEFONLARDA ÇALIŞMA
BİLİŞİM VADİSİ 100 BİN KİŞİYE İŞ
TRT MÜLAKATI TBMM GÜNDEMİNDE
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!