Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
HABER-İŞ'DE GENEL KURULHABER-İŞ'DE GENEL KURUL

Tarih: 2011-07-04

TÜRKİYE HABER-İŞ SENDİKASI OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULU YAPILDI.
Genel Başkanlığa Veli SOLAK,
Genel Sekreterliğine  Levent DOKUYUCU,
Genel Mali Sekreterliğine Salih DAŞDEMİR,
Genel Eğitim Sekreterliğine Alaittin DEĞİRMENCİ,
Genel Teşkilatlandırma Sekreterliğine Turgut AKTAŞ seçildi.
Türkiye Haber-İş Sendikası Olağanüstü Genel Kurulu 2-3 Temmuz 2011 tarihinde, Tes-İş Sendikası Genel Merkezi Konferans Salonu’nda yapıldı. Olağanüstü Genel Kurulun açılış konuşmasını Genel Eğitim Sekreteri  Veli SOLAK yaptı. SOLAK konuşmasında, Olağanüstü Genel Kurulları hiç tasvip etmediğini ancak mecbur kalındığını, Sendikada birtakım yönetimsel sıkıntıların yaşandığını, 02 Haziran 2011 tarihinde Genel Sekreter Ali DENİZ’in ve 03 Haziran 2011 Genel Başkan Ali AKCAN’ın görevlerinden istifa ettiklerini belirterek 02-03 Temmuz 2011 tarihinde Olağanüstü Genel Kurul yapılması kararının alındığını söyledi. “Bir dönem kapattık, inşallah hep birlikte yeni bir döneme başlayacağız, Bizim amacımız hiç kimseyi ayrıştırmak değildir. Bizim amacımız birlik ve beraberliği sağlamak ve sendikamızı daha ilerilere taşımaktır” dedi.
Genel Kurulu, Başkanlığını Türk-İş Genel Başkanı Mustafa KUMLU’nun, Yardımcılıklarını Yol-iş Genel Başkanı Ramazan AĞAR ve Tarım-İş Genel Başkanı Bedrettin KAYKAÇ’ın, Kâtip üyeliklerini de Ankara Merkez Şube Başkanı Eyyüp KOPARAN ile İstanbul Anadolu Yakası Şube Sekreteri Sedat GÜNEY’in yaptığı Divan Heyeti yönetti. Divan Başkanı ve Türk-İş Başkanı Mustafa KUMLU, konuşmasında gündemdeki konuları ve çalışma hayatında yaşanan gelişmeleri değerlendirerek hükümet ile Türk-iş arasında devam eden kamu kesimi toplu iş sözleşmesi görüşmeleriyle ilgili bilgi verdi. Divan Başkanı ve Türk-İş Başkanı KUMLU konuşmasında şunları söyledi: “Türkiye Haber-iş Sendikası bizim kardeş sendikamızdır. Haber-İş’in başarısı için her zaman elimizden gelen her türlü desteği verdik. Bundan sonra da gereken desteği vermeye devam edeceğiz.” Divan Başkanı Mustafa KUMLU’nun konuşmasının ardından gündem okundu ve oybirliği ile kabul edildi.
Genel Kurulun ikinci gününde seçimler yapıldı. İki listenin yarıştığı seçimlerde; Genel Başkanlığa Veli SOLAK, Genel Sekreterliğe Levent DOKUYUCU, Genel Mali Sekreterliğe Salih DAŞDEMİR Genel Eğitim Sekreterliğine Alaittin DEĞİRMENCİ ve Genel Teşkilatlandırma Sekreterliğine de Turgut AKTAŞ seçildi. Genel Kurulun sonunda bir teşekkür konuşması yapan Genel Başkan Veli SOLAK,
bundan sonraki dönemde, geçmişe takılmadan sendikal birlik ve beraberlik için hep birlikte çalışılacağını ifade ederek, emeği geçen herkese teşekkür etti.
Olağanüstü Genel Kurul sonucunda yeni oluşan Yönetim Kurulu’na ve Türkiye Haber İş Sendikası’nın değerli üyelerine “yeni dönemin” hayırlı olmasını dileriz.
Telekomcular Derneği
Bu Haber 3290 defa okunmuştur.
MEHMET KAYA VEFAT ETTİ
MUSTAFA SOYLAR ANNESİNİ KAYBETTİ
ORHAN GÖKSUDELİK VEFAT ETTİ
BERİL´İ KAYBETTİK
HASAN TAŞAN VEFAT ETTİ
LEYLA DAĞKILIÇ´IN ANNESİ VEFAT E
ÖDÜL TÖRENİMİZ MEDYADA
SEZAİ YAZICI’DAN MUHTEŞEM 4 ESER
CENGİZ KÖSEOĞLU VEFAT ETTİ
MAKALE YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ YA
SEVGİLERİ MANŞETTE KALDI
FİKRET HASIRİPİ´NE TEŞEKKÜ
NURİ YILMAZ VEFAT ETTİ
MEHMET SAĞLAM´IN OĞLU EVL
ÜÇ VEFAT HABERİ
DÖRT VEFAT HABERİ
MUSTAFA DÜNDAR VEFAT ETTİ
RABİL TURAN’IN ŞEHADETİNİN 24. Y
ÜÇ VEFAT HABERİ
RAGİBE KAL DEFNEDİLDİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!