Derneğin İlk Sağlık Anlaşması SETUR İLE İNDİRİMLİ TATİL
 
TELEKOMA TEPKİ EYLEMİTELEKOMA TEPKİ EYLEMİ

Tarih: 2011-07-12

 TELEKOMA TEPKİ EYLEMİ.
Gaziantep ili Şehitkâmil ilçesi sınırlarında yer alan Şirinevler Mahallesi’nde telefon ve internet hizmeti verilmiyor. Telekom yetkililerinin kablo hırsızlığı nedeniyle alt yapı çalışması yürütmediği mahallede vatandaşlar protesto eylemi düzenledi.
TELEKOMUN DÖŞEDİĞİ TELEFON KABLOLARI ÇALINIYOR
Şirinevler Mahallesi'nde aylardır telefon ve internet hizmeti verilemiyor. Duruma tepki gösteren mahalle sakinleri, yetkilileri göreve çağırarak, sorunlarının çözülmesini istedi. Daha önce birkaç kez alt yapı çalışmasını tamamlamasına rağmen döşenen kabloları çalınan Türk Telekom yetkilileri yaşanan bu durum karşısında çaresiz kaldı. Son çare olarak bir daha bölgede alt yapı çalışması yapmama kararı alan kurum bu defa vatandaşları çileden çıkardı. Bazı vatandaşlar hatların kesik olmasına rağmen telefon faturalarını aksatmadan ödediklerini anlattılar. Hattı olmayan telefon için fatura ödediklerini belirten vatandaşlar, yetkililerin kendilerine, “Faturanızı aksatırsanız sizi icraya veririz” diyerek tehdit ettiklerini belirttiler. 
“SUÇLU BİZ DEĞİLİZ”
Mahalle sakinlerinden Cengiz Tanrıverdi, hatları kesik olan telefonlarının faturalarını geciktirmeden ödemeye çalıştıklarını ifade ederek, "Aylardan bu yana Şirinevler Mahallesi'nin büyük bir bölümünde sabit telefon ve internet hizmeti verilmiyor. Sorunu yetkililere bildirmemize rağmen bir türlü kalıcı bir çözüm bulamadılar. Sanki suçlu bizmişiz gibi kablolar çalınıyor diye hatlarımızın onarımını yapmıyorlar. Bu sorunun giderilmesi için ilgili kurumlara dilekçe de yazdık ama bir türlü çare bulamadık. Biz faturalarımızı geciktirmeden ödemeye çalışıyoruz. Geciktirdiğimiz takdirde icraya vereceklerini söylüyorlar. Çalışmayan bir telefon için hem tahsilât yapıyorlar hem de icraya vereceklerini söylüyorlar. Böyle bir sistem dünyanın hiçbir yerinde yok. Bu mahallede birçok vatandaş bu şekilde sorun yaşıyor. Yetkililerimizi bu konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz" dedi.
Mahalle sakinlerinden Hamza Çiçek ise, soruna kalıcı bir çözüm üretilmesi gerektiğini ifade ederek, "Burada bazı özel internet ve telefon şirketleri hatlarını yeraltından çekiyor. Bunlarda hiçbir sorun yaşanmıyor. Ancak 'Kablolarınız çalınıyor' diye 'Hizmet alamazsınız' demenin hiçbir mantığı yoktur. Çalınmanın önüne geçilemiyorsa diğer firmalar gibi onlarda hatlarını yeraltında çeksin" diye konuştu.
Kaynak: Gaziantephaberler.com
 
Bu Haber 2630 defa okunmuştur.
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
TELEKOM´DAN YÖNETİM DEĞİŞ
TÜRK TELEKOM İÇİN SÜRE İSTEDİLER
FET֒NÜN TÜRK TELEKOM DAVASINDA
TÜRK TELEKOM; GÖZ GÖRE GÖRE GELE
TÜRK TELEKOMDA KADER GÜNÜ
DEVLET TELEKOM’A EL KOYSUN İSTİY
BAŞBAKAN: TELEKOM´A MÜDAHALE EDE
ULAŞTIRMA BAKANI; TT EL DEĞİŞTİR
TELEKOMUN HİSSE YAPISI
KAREL İLE T.TELEKOM ARASINDA İŞB
KURUMLAR VERGİSİNDE TELEKOMUN AD
TELEKOM`DA BORÇ KRİZİ ÇALIŞAN KR
TÜRK TELEKOM’U GERİ ALACAK MISIN
TÜRK TELEKOM DA KİMLER KAZANIYOR
ORGANİZASYON DEĞİŞİKLİĞİNE ELEŞT
YÖNETİCİLERE EMEKLİLİK TEŞVİKİ
T.TELEKOM´DA BÜYÜK DEĞİŞİKLİK
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!