DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
TELEKOMA TEPKİ EYLEMİTELEKOMA TEPKİ EYLEMİ

Tarih: 2011-07-12

 TELEKOMA TEPKİ EYLEMİ.
Gaziantep ili Şehitkâmil ilçesi sınırlarında yer alan Şirinevler Mahallesi’nde telefon ve internet hizmeti verilmiyor. Telekom yetkililerinin kablo hırsızlığı nedeniyle alt yapı çalışması yürütmediği mahallede vatandaşlar protesto eylemi düzenledi.
TELEKOMUN DÖŞEDİĞİ TELEFON KABLOLARI ÇALINIYOR
Şirinevler Mahallesi'nde aylardır telefon ve internet hizmeti verilemiyor. Duruma tepki gösteren mahalle sakinleri, yetkilileri göreve çağırarak, sorunlarının çözülmesini istedi. Daha önce birkaç kez alt yapı çalışmasını tamamlamasına rağmen döşenen kabloları çalınan Türk Telekom yetkilileri yaşanan bu durum karşısında çaresiz kaldı. Son çare olarak bir daha bölgede alt yapı çalışması yapmama kararı alan kurum bu defa vatandaşları çileden çıkardı. Bazı vatandaşlar hatların kesik olmasına rağmen telefon faturalarını aksatmadan ödediklerini anlattılar. Hattı olmayan telefon için fatura ödediklerini belirten vatandaşlar, yetkililerin kendilerine, “Faturanızı aksatırsanız sizi icraya veririz” diyerek tehdit ettiklerini belirttiler. 
“SUÇLU BİZ DEĞİLİZ”
Mahalle sakinlerinden Cengiz Tanrıverdi, hatları kesik olan telefonlarının faturalarını geciktirmeden ödemeye çalıştıklarını ifade ederek, "Aylardan bu yana Şirinevler Mahallesi'nin büyük bir bölümünde sabit telefon ve internet hizmeti verilmiyor. Sorunu yetkililere bildirmemize rağmen bir türlü kalıcı bir çözüm bulamadılar. Sanki suçlu bizmişiz gibi kablolar çalınıyor diye hatlarımızın onarımını yapmıyorlar. Bu sorunun giderilmesi için ilgili kurumlara dilekçe de yazdık ama bir türlü çare bulamadık. Biz faturalarımızı geciktirmeden ödemeye çalışıyoruz. Geciktirdiğimiz takdirde icraya vereceklerini söylüyorlar. Çalışmayan bir telefon için hem tahsilât yapıyorlar hem de icraya vereceklerini söylüyorlar. Böyle bir sistem dünyanın hiçbir yerinde yok. Bu mahallede birçok vatandaş bu şekilde sorun yaşıyor. Yetkililerimizi bu konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz" dedi.
Mahalle sakinlerinden Hamza Çiçek ise, soruna kalıcı bir çözüm üretilmesi gerektiğini ifade ederek, "Burada bazı özel internet ve telefon şirketleri hatlarını yeraltından çekiyor. Bunlarda hiçbir sorun yaşanmıyor. Ancak 'Kablolarınız çalınıyor' diye 'Hizmet alamazsınız' demenin hiçbir mantığı yoktur. Çalınmanın önüne geçilemiyorsa diğer firmalar gibi onlarda hatlarını yeraltında çeksin" diye konuştu.
Kaynak: Gaziantephaberler.com
 
Bu Haber 2508 defa okunmuştur.
BÖYLE KAZIK YEMEDİK
TÜRK TELEKOM ... YİNE DE ZARARDA
TÜRK TELEKOM ZARARDA !
MUSTAFA ŞENLİ DİREKTÖRLÜĞE ATAND
YAKUP ÖZTUNÇ TT GENEL MD. YARD.
DARBE GÜNÜ TELEKOM BİNASININ İŞG
TÜRK TELEKOM´U AKİS DENETİ
T.TELEKOM´DAN BORÇ UZATIMI
TÜRK TELEKOM NEDEN ZARAR ETTİ?
TÜRK TELEKOM VE PTT GÜÇ BİRLİĞİ
TÜRK(?) TELEKOM´DAN İLGİNÇ AFİŞL
BANKALARDAN SAUDİ TELEKOM´A RET.
TTNET HAKKINDA SORUŞTURMA
TÜRK TELEKOM’DA ÜST DÜZEY ATAMAL
CEP TELEFONUNDA NEDEN AVEA YAZMI
AVEA´YA 184 MİLYON LİRALIK
TÜRK TELEKOM ÜST YÖNETİMİ
T.T.´DA GENEL MÜDÜR YARDIMCILIĞI
TÜRK TELEKOMUN MEVCUT YÖNETİCİLE
T.TELEKOMDA YÖNETİM DEĞİŞİKLİĞİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!