TELEKOMA TEPKİ EYLEMİTELEKOMA TEPKİ EYLEMİ

Tarih: 2011-07-12

 TELEKOMA TEPKİ EYLEMİ.
Gaziantep ili Şehitkâmil ilçesi sınırlarında yer alan Şirinevler Mahallesi’nde telefon ve internet hizmeti verilmiyor. Telekom yetkililerinin kablo hırsızlığı nedeniyle alt yapı çalışması yürütmediği mahallede vatandaşlar protesto eylemi düzenledi.
TELEKOMUN DÖŞEDİĞİ TELEFON KABLOLARI ÇALINIYOR
Şirinevler Mahallesi'nde aylardır telefon ve internet hizmeti verilemiyor. Duruma tepki gösteren mahalle sakinleri, yetkilileri göreve çağırarak, sorunlarının çözülmesini istedi. Daha önce birkaç kez alt yapı çalışmasını tamamlamasına rağmen döşenen kabloları çalınan Türk Telekom yetkilileri yaşanan bu durum karşısında çaresiz kaldı. Son çare olarak bir daha bölgede alt yapı çalışması yapmama kararı alan kurum bu defa vatandaşları çileden çıkardı. Bazı vatandaşlar hatların kesik olmasına rağmen telefon faturalarını aksatmadan ödediklerini anlattılar. Hattı olmayan telefon için fatura ödediklerini belirten vatandaşlar, yetkililerin kendilerine, “Faturanızı aksatırsanız sizi icraya veririz” diyerek tehdit ettiklerini belirttiler. 
“SUÇLU BİZ DEĞİLİZ”
Mahalle sakinlerinden Cengiz Tanrıverdi, hatları kesik olan telefonlarının faturalarını geciktirmeden ödemeye çalıştıklarını ifade ederek, "Aylardan bu yana Şirinevler Mahallesi'nin büyük bir bölümünde sabit telefon ve internet hizmeti verilmiyor. Sorunu yetkililere bildirmemize rağmen bir türlü kalıcı bir çözüm bulamadılar. Sanki suçlu bizmişiz gibi kablolar çalınıyor diye hatlarımızın onarımını yapmıyorlar. Bu sorunun giderilmesi için ilgili kurumlara dilekçe de yazdık ama bir türlü çare bulamadık. Biz faturalarımızı geciktirmeden ödemeye çalışıyoruz. Geciktirdiğimiz takdirde icraya vereceklerini söylüyorlar. Çalışmayan bir telefon için hem tahsilât yapıyorlar hem de icraya vereceklerini söylüyorlar. Böyle bir sistem dünyanın hiçbir yerinde yok. Bu mahallede birçok vatandaş bu şekilde sorun yaşıyor. Yetkililerimizi bu konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz" dedi.
Mahalle sakinlerinden Hamza Çiçek ise, soruna kalıcı bir çözüm üretilmesi gerektiğini ifade ederek, "Burada bazı özel internet ve telefon şirketleri hatlarını yeraltından çekiyor. Bunlarda hiçbir sorun yaşanmıyor. Ancak 'Kablolarınız çalınıyor' diye 'Hizmet alamazsınız' demenin hiçbir mantığı yoktur. Çalınmanın önüne geçilemiyorsa diğer firmalar gibi onlarda hatlarını yeraltında çeksin" diye konuştu.
Kaynak: Gaziantephaberler.com
 
Bu Haber 2693 defa okunmuştur.
TÜRK TELEKOM’U KEŞKE SATMASAYDIK
TELEKOM ŞEHİRLERİ NE KADAR AKILL
BANKACILIK SİSTEMİ TIKANDI MI?
İNNOVA TAZMİNATA MAHKUM OLDU
TELEKOM YİNE BORÇLANDI
T.TELEKOMUN KURUMSAL İLKELER NOT
T.TELEKOM´DAN YIKILAN BİNA AÇIKL
TELEKOMUN BİNASI DA PARASI DA ÇÖ
TÜRK TELEKOM YİNE BORÇLANDI
ENİS ÖKSÜZ´ÜN TÜRK TELEKOM
TÜRK TELEKOM´UN ZEHİR ZIKKIM ÖYK
TÜRK TELEKOM YENİ ŞİRKET KURUYOR
BDDK; BANKALARA OTAŞ´I TAK
TELEKOM’UN YABANCI ORTAKLARI KAP
TELEKOM ÇALIŞANINI TANIMAYA MI B
BAKAN YANILTILDI MI
BAKANA SORULAMAYAN SORULAR
2,5 YILDIR TELEFON BEKLİYOR
TÜRK TELEKOM HAKKINDA ARAŞTIRMA
DERENİN TAŞI, DERENİN KUŞU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!